Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

bubaczik
21. jún 2007

no idem okupat maleho a dat ho spat..

linduska1
21. jún 2007

no trnafcanky dufam ze ste ani jedna neboli vonku pocas burky. bola poriadna, balkon mam zahadzany hlinou a listami a kedze nemozeme poriadne vetrat tak je v byte hnusne dusno. 🙄

luciask
22. jún 2007

a kde je dalsie stretko? kde tam mate cukraren?

melory
autor
22. jún 2007

cukraren je v cassale

luciask
22. jún 2007

aha no ak stihnem dobehnem. Vcera ci kedy ste sa boli kupat? moje dievcata stihli uz gulivera a aj vanicku v zahrade, tak sa kupali tam. co porabate poobede? ja rozmyslam nad tym novym detskym kutikom v arcadii. ma sa otvorit o stvrtej dnes.

melory
autor
22. jún 2007

ja som zufala, hugo ma 38,2 horucku

luciask
22. jún 2007

chudacik, moj drahy as tiez nie najlepsie citi, dnes sme chceli ist do Bojnic a nesli sme lebo ho velmi boli hlava.

melory
autor
22. jún 2007

jaaaj a to mame v nedelu krst

luciask
22. jún 2007

aha a v hrubom kostole? o kolkej? pocas omse ci az po?

melory
autor
22. jún 2007

v hrubom kostole a cez omsu o pol jedenastej, budes tam? chodis?

luciask
22. jún 2007

no s detmi sme boli na tulipane, lebo tam je kratsia omsa a je tam vela deti tak ked moje kricia tak to zanikne ale ak necham deti babke tak mozno pojdem pozriet

melory
autor
22. jún 2007

ja som to spojila aj so svatou omsou, nech je to naraz

linduska1
22. jún 2007

mel a co bolo potrebne na krst a co musia splnat krsni rodicia? ja som sa este nedokopala k tomu zistit to. dik za rady.

luciask
22. jún 2007

takze tento vikend mas perny, pridu aj vasi?

melory
autor
22. jún 2007

linduska takze som potrebovala rodny list dietata, nas datum svadby v kostole, nasu adresu, meno a adresu krstnych a musia mat birmovku, a ak su manzelia aj svadbu v kostole datum

melory
autor
22. jún 2007

moji rodiacia su evanjelici, nepridu

melory
autor
22. jún 2007

a treba ist na poucenie o pol osmej

linduska1
22. jún 2007

no tak to mame po krste ☹ . nasi krsni nie su sobaseni v kostole, nemaju birmovnu a uz vobec by nemohli prist na poucenie lebo su zo ziaru. su nekay prisny v hrubom kostole - myslela som si ze to tam ide ako na beziacom pase podobne ako svadby.
budete robit aj neaku oslavu? a prajem hugovi aby sa co najskor vyzdravel 🙂

melory
autor
22. jún 2007

tak to radsej spravte krst v ziari, ja som z kremnice....hihihi ziar poznam. tam je to menej pristne

linduska1
22. jún 2007

vidis to ma nenapadlo - skusit to tam - aspon by si trochu svokra makla. mohla som ta zoznamit s manzelom - ten je ziarcan

melory
autor
23. jún 2007

ano? ziarcan? vidis aky je svet maly?

lyzenka
24. jún 2007

Ahojte mamicky,

chcem sa vas popytat na take vselijake drobnosti...napr.Melory... :O)))

Neviem vobec ako to postupuje ked uz si budem chciet zajednat porodnika.....napr.ja chodim Strbovi, kedy mu mam povedat a akou formou, ze by som chcela aby bol pri porode on, a kedy mam ist do nemocnice a kde sa tam mam vobec hlasit.....ze kde a kedy a kto bude pri porode.....atd.....Zacinam sice od zajtra 6.mesiac....ale rada by som vedela taketo infosky.

Co by bolo dobre potom pre babenko vziat do nemocnice - co sa tyka kozmetiky a liekov (ci sa vobec nejake lieky, alebo kvapky maju brat).....no proste take nejake podrobnosti....

Zatial vam vsetkym Trnavcankam vopred dakujem.

Petra

jankatt
24. jún 2007

ahojte je tu niekto alebo uz spinkate?

melory
autor
25. jún 2007

ak chces rodit so strbom, povedz to sestricke a ona ti povie co dalej, musis sa s nim hlavne dohodnut o samote, sestricka to pochopi a umozni ti priestor. do porodnice ti daju papierik co si mas zobrat, ale ide hlavne o calciovu mast na bradavky, rybaciu mast na riculku pre babo, ocne kvapky opthalmo-septonex, treba ti aj mokre servitky na prebalovanie, plienky pampers najmensie, pohar, lyzicku, pribor, pre babo na kupanie, cize uterak alebo velku plienku, najlepsie aj aj. keficku, noznicky na nechty take zahnute a tupe na konci. mydlo pre babo, neviem cim budes natierat ale pokojna predpisuje jeden krem na recept.zupan pre teba.a este vselico.

lyzenka
25. jún 2007

Diky Mel,

calciovu mast uz mam - nedavno ma boleli aj tyzden bradavky.....tak som si to zaobstarala...teraz je uz vsetko OK... :O)))

Este nemam zohnatu detsku doktorku, kam budeme chodit.......to som sa chcela este popytat, ze koho by ste mi odporucili.... :O))

Aku keficku si myslela? - ako hrebienok pre babetko? a netreba kupit aj volaco na hojenie pupiika?

Teraz vo stvrtok sa chystam Strbovi na to vypitie glukopuru :O))) tak sestricke poviem ze by som chcela teda Strbu. Neviem, nechce sa mi nejako spekulovat a vyberat a preberat, chcem to nechat tak ako to ma byt...proste si zajednat niekoho koho poznam - ked k nemu vlastne chodim, a ked som z Trnavy, tak budem rodit v Trnave :O)))

palvinka
25. jún 2007

my sme na pupček používali lieh, v lekárni som si pýtala taký na pupček oni už vedia čo Ti majú dať a hneď si kúp aj gázové štvorčeky na ten pupík, veľkosť tuším 5x5cm. My sme ten lieh používali ešte aj na čistenie ušiek po prepichnutí naušničiek, ale to Vy potrebovať nebudete 🙂 .

melory
autor
25. jún 2007

benzolieh je na pupcek a urcite si to zober do porodnice aj s gazovymi stvorcekmi.

strba rodi stvrtky, cize si ta objedna posle do porodnice a vyvola ti porod.

jankatt
25. jún 2007

ahoj mel ako co nove

melory
autor
25. jún 2007

mame novy kocik 😀 kupili sme od alexandry jane powertrack

jankatt
25. jún 2007

super takze ste novy,v stredu kedy doobeda alebo poobede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre