Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

akrima
18. jan 2009

Ahoj Sisulka, ja som si kupovala na kruhovom, pri Lidli a bola som spokojna.

stankatt
18. jan 2009

Ahoj sisulka aj ja som tam kupovala, ale zdaju sa mi drahy. Celkom dobre ceny boli v obchode pri parnych kupeloch- v tom svadobnom salone 🙂

sisulka7
18. jan 2009

diky, mrknm

stankatt
19. jan 2009

Gabuliiiik, tak dnes sme spinkali do 6,20 😲 😲 😅 😅 😅 Potom sa napapala a potiahla este do 8,30 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobraaaaaaaaaaaa kasickaaaaaaaaaaa

zuzujo
19. jan 2009

Kukuč babule, váhám nad koupí ohrádky, jenže jsou šííííleně drahé,bo bych chtěla dřevěnou. Ale má to vůbec cenu? Jak dlouho ji asi člověk využije? Maly má teď 4 měsíce...jaké máte zkušenosti vy? A taky bych se chtela zeptat, co se týká plavání v Trnavě, jak dlouho je třeba zahlásit se předem...

melory
autor
19. jan 2009

sisulka, neviem ci to nezrusili, ale najlacnejsie mali v jednote hore na poschodi....vzadu za rohom, ako sa uz ide k baru.

peggi
19. jan 2009

Sisulka ak si nepotrpíš na značkové tehu nohavice,tak sa dajú kúpit v Simbe oproti Tescu a tiež v obchode neviem,ako sa volá,ale je vedla kina Hviezda,podobný ako Simba. Stoja okolo 400,-sk. Majú tam aj tehu tričká a pod.

gabuliik
19. jan 2009

stanka, ticho závidíííím.
my ešte nespíme.Sedí mi na kolenách a čumákuje. Ale už ma to prestáva baviť.Asi pojdeme nasilu spať. Ozaj,dnes mu mužíček zložil káru a je v nej nadmieru spokojný.

stankatt
19. jan 2009

Gaby my uz spime, ale dnes to bolo s obrovskym revom, cez den malo spala a tak bola unavena a hucala pri jedle a v postielke mala hysaky 😠 😠 😠 Musela som ju odtial asi 3x vybrat a utisit. Teraz uz spinka, snad az do rana. My sme jej kupili novu stolicku- kuk album 🙂))) si ani nezasluzi potvorka🙂

mmona
20. jan 2009

fabula aj mi ju mame je super inak dobre ranko

stankatt
20. jan 2009

dobre ranko 🙂)

mmona
20. jan 2009

halo kde ste kto! Nejak je tu mrtvo.

silvika
20. jan 2009

tehu pblecenie nie drahe je fajn aj v quelle ja so ohradku nemala maly chcel mat aj tak kontakt kym bol mensi a kym sa ucil sediet obavam, sa ze by si casto hlavku nabil, takze ja som ho davala bud do stolicky alebo kocika kym som nemohla byt s nim na koberci

lyongirl
20. jan 2009

čaute baby, aj by som niečo napísala, ale neviem čo... 😀

stankatt
20. jan 2009

ahojte, lyongirl aj to sa stava 😉

gabuliik
20. jan 2009

Čau Stanka.Krásne je tá stolička. My máme podobnú stoličku ešte po malej. Takže nemusím kupovať. Ja zatial kašu malému dávam po ležiačky. Lebo my nič iné nepapáme ked ho kojím. 5.2. ideme na poradnu,tak sa jej spýtam či už môže aj niečo iné. Uvidím čo mi povie.

stankatt
21. jan 2009

Ahoj Gabi, ano klojene deti tusim zacinaju neskor s prikrmamy...
Zas sme mali blby den a blbu noc. Asi 300x som k nej vstavala, furt mrncala 😠 Ja neviem kedy sa vyspim... O 4tej som jej dala vodu, a potiahla este do 6tej. Potom som jej uz dala mliecko...

melory
autor
21. jan 2009

od pol roka sa pridava, najlepsie ti povie pediatricka.

lyongirl
21. jan 2009

stankatt - ani ja neviem, kedy sa vyspím 😀
minule som hovorila, že keď budú decká v puberte a muž ma vysmial, že ani vtedy,lebo budú behať po diskotékach a ja budem na nich do rána vyčkávať od strachu... 😀

lyongirl
21. jan 2009

mamičky, chcem sa opýtať, mám také zvlášte, ani neviem, ako to nazvať, žeby príznaky?
No jednoducho neviem, či to je normálne, lebo pri malom som to nemala, alebo si nepamatám, ale stále ma už bolia kríže a to skoro nič nerobím a vlastne stačí, že povysávam a som unavená, jak keby som ťahala 12tky, ked si lahnem, tak cítim, akoby mi niečo tlačilo na pľúca a nemôžem sa dobre nadýchnuť, ak ležím večer na boku a chystám sa spať, tak mi z ničoho nič začne prudko biť srdce, hučí mi v ušiach a cítim sa dosť blbo, musím sa otočiť, lebo by mi bolo zle.
Včera som dala prať prvú várku vecičiek a večer som to po sediačky žehlila, dnes periem druhú várku, teda už schne a večer to zase ožehlím, ale mám pocit, že už asi porodím. Pri malom som sa v tomto období cítila fajn, ešte som aj okná umývala, no teraz by som si veru netrúfla a to mám aj o 7kg menej. No a keďže som v 33tt dostala kontrakcie a v 34tt porodila, tak vôbec neviem, ako to prebieha do konca tehu a či sa už takto pod psa budem cítiť naďalej, alebo môžem čakať, že sa to zlepší.
Nemali ste niekto niečo podobné? Idem sa ešte popýtať báb do TT pôrodnice.....

macka7
22. jan 2009

lyongirl ja som to mala tiez, ale preto ze som mala velmi malo zeleza.Beries nieco na zelezo?

gucz
22. jan 2009

čauko lyongirl aj mne tak bývalo pri malej, ale len asi 2 týždne pred pôrodom (narodila sa ako tvoj Alex). Boleli ma kríže, myslela som, že sa mi panva rozskočí, aj sa mi zle dýchalo pri ležaní, v stoji nie, ale bývala som strašne unavená. Radšej sa choď posťažovať gynekológovi, nech Ťa prezrie, že sa necítiš dobre, aby si neporodila skôr. A ako píše macka, môže to byť aj nedostatok železa.

tehulka4
22. jan 2009

ahojte maminky....nejak som v poslednej dobe nevedela kde sa mam tu na konikovi zaradit..vzdy som chodievala k septembrovkam a do porodnice TT, ale to je uz asi blbost, lebo som uz 4 mesiace mamina... 😀 tak som vas tu nahodou objavila a rada by som sa k vam konecne pridala.. 😉

stankatt, ta stolicka je pekna, a chcem sa spytta nie je tazka???

basado
22. jan 2009

lyongirl. kup si megnezium ten ti určite pomože 😉

stefulka
22. jan 2009

Ahoj lyongirl. Ja som na tom presne rovnako, teraz som v 33 tt. Toto je uz moje tretie tehu, ale az v tomto mi z nicoho nic zacne tiez buchat srdce, ostatne neprijemnosti presne take ako pises. Uz som to hovorila aj lekarovi, ten mi povedal, ze je to normalne, organizmus je vycerpany, srdce musi precerpavat vela krvi. Zeleza som mala pod normu, tak mi predpisal. Hlavne mam oddychovat, menit polohy (ja totiz vela casu presedim v praci), prechadzat sa,... Mam pocit, ze uz nie som taka unavena, odkedy beriem to zelezo (Aktiferin), ale to srdiecko sa mi aj tak rozbucha. Vzdy mi pomoze lahnut si na chrbat a poriadne zatlacit ramena dozadu, vlastne sa poriadne vystriet. Ale radsej sa spytaj svojho lekara, kedze si raz uz predcasne rodila.

lyongirl
22. jan 2009

macka - díky za odpoveď, železo neberiem ani nič iné
gucz - veď toho sa obávam, blíži sa 33tt a vtedy mi začali kontrakcie a v 34tt bol už malý na svete
tehulka - jak to že si sem zablúdila až teraz? Musíš sem prísť častejšie 😉
basado -a to magnezium je na čo?
stefulka - tak teba som teraz videla v téme marcoviek 😀
No včera som stretla dr., ktorá ma asi bude rodiť a pokecali sme si, hovorila som jej, že sa cítim čudno, ale nepovedala mi k tomu nič. Oddychovať neviem,aj keď teraz tuje taký binec, no ale dopíšem a idem ho upratať. Ale výsavanie a zvyšok nechám na MM, ak to vydržím a nepovysávam skôr ako príde z roboty. Včera mi bolo dosť zle, ale dnes mi je lepšie,zatiaľ,až na to, že som unavená, boli sme 3 hodky vonku a chodili sme, čo je asi dosť veľká záťaž.
A začalasom sa baliťdo pôrodnice, dnes som bola ja v zdrav. potrebách pokúpiť veci do nemocky, tak je teraz na mňa toho nejakasi dosť. Ešte uvidím pár dní, či sa to zlepší, ak nie, pôjdem k dr., lebo dnes mi je fakt lepšie 😉

gucz
22. jan 2009

lyongirl preistotu skráť prechádzky s malým, vybodni sa na upratovanie, rob len čo je naozaj nutné, aj keď viem že pri drobcovi sa bohvieako oddychovať nedá. Poradím Ti len, keď pôjdeš spať, skús si pod madrac pri nohách dačo dať, aby si mala nohy mierne vyvýšené a to isté aj pri hlave. Ja som tak spávala, máme polohovaciu manželskú posteľ a spalo sa mi vtedy lepšie, srdce mi nebúšilo, lebo krv z nôh ľahšie stekala späť do tela

lyongirl
22. jan 2009

gucz - lenže ja spím so skrčenými nohami k bruchu.....na boku, tak si to nejako neviem predstaviť

stankatt
22. jan 2009

Ahojte
laongirl aj ja by som ti odporicila ist k dokymu. Ja som cele tehu nemala nijake problemy 🙂
Tehulka nie je. Celkom sa da. Da sa aj trosku zlozit, tak nezabera moc miesta. Len sa mi nepaci, ze tam davaju to zapinanie umele, to zlomim asi hned... 😒

gabuliik
22. jan 2009

Stanka, neboj aj ja mám na stoličke zapínanie umelé a vydržalo 3 roky 🙂 . Neskôr sa možno malá nebude chcieť ani pripútavať,tak ako moja. Len odporúčam po každom znečistení prať alebo niejako čistiť. Mne tam zostali hrozné flaky. Hlavne od mrkvy. Nejde to oprať,takže to vyzerá zanedbane. No čo už.
Lyongirl - ja odporúčam tiež toho dokyho,alebo mu aspon zavolaj. Odpočívaj,viem,že sa to nedá,ja som mala tiež malú a makala som do poslednej chvíle.Den pred pôrodom som upratala celý barák.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre