Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

zanetuska
27. apr 2009

mne zase maly nic nechhce jest, strasne malicko... 😖

macka7
27. apr 2009

zana kolko teraz maly vazi? Jess ma 8100 🙂

vladkaz1
27. apr 2009

ja robim z obycajneho teda s polotucneho 😉 som rada ze sa tema trocha pohla inak to tu bolo mrtve 😝

zanetuska
27. apr 2009

Alex ma 9700 co som ho doma vazila na buduci tyzden ideme na poradnu, pekne to dobieha

stankatt
27. apr 2009

babenky potrebujem raduuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!! Mala ma asi z toho vetra uplne krvave oci a strasne ju bolia, co jej mam dat? Ju nemozeme utisit ☹

macka7
27. apr 2009

fuu stani ja neviem ti neporadim ☹

Jessica sa dnes porezala na prst , hrala sa a mala tam knizku a v nej take velke pazzle a asi na tom ☹ ma taku ciarku na brusku prostrednika a stale jej to tieklo tak som sa zlakla viac ako ona, ani neplakala inak.

zanetuska
27. apr 2009

Stanka nema sdoma opthalmo septonex, ten by jej nemal uskodit

gabuliik
27. apr 2009

Malému som začala robiť krupicu z toho 3,5%ného.Je to výdatnejšie.Ale už mal aj z polotučného. 😉

Stanka,ani ja ti moc neporadím.Skús jej to len poumývať čistou vodou 😒

stankatt
27. apr 2009

Zani mam, dali sme... fuuu uz je asi dobre, sme jej dali repikove obklady, kvapky- take umele slzy, co ja pouzivam na suche oci a teraz aj tu mast.... Sa uz ukludnila, aj sa napapala, tak uz iba aby zaspinkala.... ale vyzera to nadejne 😒 . Este ze mam doma muzika, ja som hysterka, on kludas a vsetko vymyslel on 😉 aj sa postaral kym ja som volala po rodine, ze co mam robit 😝

gabuliik
27. apr 2009

Stanka,tak to máš dobrého mužíka.... 🙂 U nás takéto zdravotné veci riešim ja.Aj volám,aj sa starám.On tomu moc nerozumie.Ale už je kludnejší,ked sa niečo deje,lebo s malou sme si všeličo vyskúšali.Tak držím palce,aby to bolo ok. 🙂

stankatt
27. apr 2009

mala uz spinka 🙂 , tak sme to snad zvladli, dufam, ze noc bude kludna a rano uz bude po vsetkom 😉
Nejak sa to nakopilo: zuby, nemoze sa poriadne vykakat a este aj oci - sak to je aj na kona vela!

zanetuska
27. apr 2009

este dobre ze sa mame s kym poradit, u nas to tiez riesim ja, ale ten vietor je hnusny,,,,

stankatt
27. apr 2009

Ja vzdy volam segre- ma 3 deti, tak babo rad 😀

gabuliik
27. apr 2009

Tak to verím,že poradí. ja volám bud segre alebo sesternici.A ked už fakt neviem čo,tak mam číslo na mobil našej dr. 🙂

vladkaz1
27. apr 2009

ja nerobim s plotucneho , zevraj to neni zdrave davat plnotucne az od 2 rokov?

stankatt
27. apr 2009

Gabi, to by bola u mna nebezpecne - keby som mala cislo na dr 😀 asi po mesiaci by si ho zmenila 😀

gabuliik
27. apr 2009

No tak to som si myslela aj ja,ked som jej zo začiatku volávala 😀 .Ale potom ma ubezpečila,že je to ok.Ale teraz som jej už dlho nevolala 😀 😀 😀

Neviete mi poradiť,kde sa dá kúpiť protišmyková podložka do vane?Dneska sa tam malý šmykol,že si trocha logol vody.Chúďa,ale ked on je vo vani ako odtrhnutý z reťaze.Nestíham ho chytať. 😒

Vladka,kravské mlieko by sa nemalo dávať do 3 rokov,ale napr. moja dcéra pila od 10.mes len také.Iné mi nechcela za svet.Dokina povedala,že teda dobre.Čo už s nou.Tak pila prevarené.No a teraz malému robím tú kašu.Si myslím,že mu to až tak neuškodí. 😉

stankatt
27. apr 2009

Gabi ja som ju kupila oproti poliklinike 😉

vladkaz1
27. apr 2009

Ja som malej davala Hami a presli sme na kravske ,ale mame atop. exem tak musim prejst na spat na hami.
No ved ja viem ze kravske sa nema do 3 rok. davat ale to by nemohla ani jogurt ani nic s laktozy nie?
Ale zevraj to 5 oerc, obsahuje vela tuku a je tazko stravitelne...
ja uz nekupujem ani instantne kase som sa bavila s odbornikom ma uistil ze je to humus, radsej nech jej spravim krupicu mi povedal... 😕 😉
Stanka aj ja som taka ista doki len kruti hlavou som myslela ze mala ma kiahne o to bol ten exem potom sa ma pytala preco som neprisla ze uz som nepotrebovala a ona ,ze volat viem ale prist nie.. 😅

gabuliik
27. apr 2009

Vladka,ved aj moja malá má ekzém.Dermatitídu.A vidíš,pije to mlieko už dlho a nič jej to nerobí. O tom 3,5% som nič také nepočula.Ved uvidím.Malý papá z neho len tú kašu a aj to mu ju nedávam každý den.Aby ho zbytočne nezapekalo.
Dík Stanka.Zajtra tam behnem 🙂

Mne naša dokina nenadáva,ked volám,ale vždy zvážim,že či je to fakt nutné 😎 .

vladkaz1
27. apr 2009

Ano gabi? Mi mame silnu dermatitidu na susurke no od malicka ☹ niekedy nema ani vrchnu kozu , doki mi nadavala ze mam pouzivat tie eko plienky aj som nad nimi uvazovala je to strasne drahe ,ale keby jej to malo pomoct tak idem do toho...
Ale z nicoho nic to mala krajsie a krajsie tak som sa nato vykaslala.. A pritom mi dava doki le imazol...
Niekdy to bolo hrozne plac bolest pri cikani som plakavala aj ja.
Teraz pre zmenu mame ten atopicky , raz ho mame raz nie ja uz neviem com s toho na nervy ☹ 😠

gabuliik
27. apr 2009

Vladka,ja už som takpovediac rezignovala.Malá to má od 3 mesiacov veku.Sledovala som ju,že či to neni z jedla,natiera sa každý večer a furt to má.Aj sme boli v Chorvátsku,že to pomôže,ale vydržalo jej to 3 mesiace a potom nanovo.Nám dala kožná kuterid,ale čo som sa dočítala,tak že je to hnusoba.Neviem.Urbanová zomrela,tak musíme ísť druhej.Uvidím čo povie tá.Ale štve ma to,lebo malá má furt suchú kožu a škrabe sa.A po tom kuteride jej zostavajú také vyblednuté miesta.Tak jej to natieram len vtedy,ked už je fakt zle. ☹

vladkaz1
27. apr 2009

JUUJ nepozivaj to ,mi sme to mali ties nam to dala Urbanova a mala no komplet kde som jej to natierala cierne chlpy, fakt som povedala nikdy viac!!! zevraj to vypada casom no neviem. ☹ 😠
Ja som teraz kupila holtov krem stoji do 30 sk a exem nikde 😀

gabuliik
27. apr 2009

Chlpy tam nemá,len tie flaky ☹ 😠 .Ten krém sa dá kupiť v lekárni?Vyskúšala by som.Ale musím ísť novej kožnej,bo sme dlho neboli.Tak nech ju kukne. Len teraz máme také 3 dni pokoj 🙂 ,tak musím počkať kým sa jej to vybúri a potom to ísť ukázať. Nech vidí aké to má.

vladkaz1
27. apr 2009

ano v lekarni je tam ,ze na psoriozu a atop. exem a ten lekarnik co som sa snim radila je strasny odbornik mi povedal ze je to velmi dobre potom este konopna mast to mi radili kocky tu ,ale nikde to nemaju 😠

zuzujo
27. apr 2009

Ahojte, idem sem ku vam na radu, malemu by som chcela zacat davat masko, snazim sa zohnat bio kuracie alebo morcacie, ale v Trnave nikde nic... ☹ nechcem moc malemu davat hotovky, radsej by som mu varila cerstve...date tipa kde by sa dalo zohnat?

vladkaz1
28. apr 2009

zuzujo ,bohuzial ja neporadim, preco len bio? Ja malej robim vzdy cerstve normalne ono nie vzdy bio je bio minule som o tom pozerala ce testovali detsku stravu 😕 tak som s toho bio troska v udive

stankatt
28. apr 2009

Ahojte, vladi svata pravda- velakrat bio neni bio ☹
Tak noc sme mali relativne kludnu, ale ocka ma este stale cervene ☹ Moj maly angoracik... tak dnes budeme este doma a uvidim

vladkaz1
28. apr 2009

Satni tak cim skor sa dajte do poriadku!!!!!!!
fakt som o tom pozerala uz neviem prestne co tam bolo ale pamatam si ze bio original vyrobky musia mat neky certifikat alebo co.. ja fak neviem nepamatam sa

mia7
28. apr 2009

ahojky Vladka tak už som sa sem dostala.. ake dobre rady mate.. som trošku čítala.. ešte raz díky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre