Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
8. jan 2010

dakujem aj ja velmi pekne pozicala si mi vecicky pre chlapca pre babo vela tym usetrim a som ti vdacna aj za ine ako za kamaradstvo tak nemas preco dakovat je to pre mna samozrejmost to kamaradky robia aj mala davno spi ,idem do vane

marcelkatt
8. jan 2010

Dala som foto do albumu🙂 už sme si veľakrát povedali, nebudeme si dookola ďakovať, no nejde to... poznáš to 🙂

vladkaz1
8. jan 2010

jeee chutny je 😀
mala mi je hore asi sa prespala ,spravila som chrenovu kremovu omacku s knedlu a s udenym ..
Zajtra mame este parenne buchty asi 10 sat co babka priniesla .. tak mam na zajtra klud 🙂

marcelkatt
8. jan 2010

No my zajtra ideme ráno na letisko pre sestru, potom všetci aj so strýkom na obed niekde v BA. Dobrú nôcku,

marcelkatt
9. jan 2010

Ahojte, to tu včera nik nebol? My sme neboli doma celý deň, boli sme v BA, ráno na letisko vyzdvihnúť sestru a synovčeka, potom sme išli papať do reštiky no a potom sme sa fláklali po obchodoch rôznych. Malému som tam výhodne kúpila teplákovú súpravu Adidas , mali posledný kus a iba za 16€, aj čiapku na jar k tomu, tá bola myslím za 7€, strýko mu zas k meninám kúpil Nike súpravu tiež bola v akcii...Nepotrpím si na značkovom oblečení, ale keď sú dobré ceny prečo nie? Fakt sa oplatilo, mali zľavy aj do 70%. No čo moc som nemohla míňať... Sebe som kúpila čižmy, lebo som mala no zistila som, že mi tečú a neteri som kúpila fľašku plastovú Hello Kitty a čiapku H&M k meninám. To je asi všetko. Nechala som tam 40€ cca.

No segra tam veru dosť prachov oplieskala,(pokúpila sebe kopec vecí, jej synovi, aj nášmu malému mikinku peknú, sadu ponožiek Next) no ona si to môže dovoliť, žije v UK a tam majú iné platy teda 😀
no a aký šok sme mali doma... MM dostal od nej X-Box sníval o tom, no my sme si to dovoliť nemohli a ona potvora mi nič nepovedala a v UK mu to vraj výhodne kúpila k narodkám a meninám. Ani si to nezaslúži ten môj manžel. Mi to bolo trápne aj prijať. Bude u nás do 17.1. sa teším, deti sa aspoň zahrajú spolu.

lyongirl
10. jan 2010

Macka, no pekne ste sa vynovili, ja teraz deťom moc nekupujem, lebo Riško všetko dedí a Alex má tiež veľa vecí a nestíha vynosiť, občas kúpim iba to, čo vyslovene treba, teraz chcem kúpiť Alexovi, keď budú zimné výpredaje kvalitnú zimnú bundu a oteplovačky na budúci rok, lenže najhoršie je, že ešte ani zľavy nezačali a v obchodoch majú veľké h....chcem vyslovene kvalitné, lyžiarske, nepremokavé, neprefúkavé...
Ja som sa dnes obšťastnila lyžiarskou bundou za 140€ a 2 dni dozadu lyž. nohavicami a to ani nelyžujem, hehe, ale na sánkovačku s deťmi chcem byť pekná, štýlová a hlavne suchá a v teple, lebo posledné Smolenice boli síce fajn, ale rifle mokré, sneh až v topánkach, tak som si dopriala, čo len MM si môže kupovať také veci, keď lyžuje? On si kúpi a ešte minie aj tým, že lyžuje a ja som bola vždy nasucho, tak som si povedala, že nie...

a čo je to ten X-Box? 😀 😀 😀 ja fakt neviem, takéto veci mi nič nehovoria....

marcelkatt
10. jan 2010

Ahoj Lion, X-Box je taká herná konzola, zapojíš to do telky, vložíš hru a hráš... Ja to nehrám, nebaví ma to, no mm a švagor sú tým posadnutí...
Dobre si kúpila aspoň Ťa neprefúka. No náš Erik dedí veci po bratrancovi z UK, ale nedá sa všetko, lebo náš je novembrový, čiže zimné dieťa a Bubik - synovec zas májový letné dieťa. Napr, obuv nám málokedy sadne. 😉

vladkaz1
10. jan 2010

Macka super tesime sa s vami ,veru Robsko si ju velmi zelal tak sa mu splnil sen 😉 😵
my sme boli dnes v Jisku v diegu ,v mane a tak troska kupila som si podusky napln do obyvacky myslim na gauc .
mam vybraty satnik do chodby za prijatelnu sumu len este tie E .. chybaju ha a malej som obednala postel lacnu ,jednoduchu tak sa tesim ...
Pozerala som aj pre nam manzelsku ale nic sa mi tam nepacilo ,nic moc manzelske nemali 🙂

marcelkatt
10. jan 2010

No fajn, Lucka bude mať posteľ. Tú čo si mi spomínala? No my nemáme manželskú tiež, ale nám to teraz nesúri, máme spojené dve postele ( a to každá iná) no veď vieš nedá sa všetko naraz. Som rada, že Erik má svoju detskú, myslím nábytok. Ostatné máme starší nábytok po strýkovi zadarmo a zatiaľ stačí. Možno o 4-5 rokov podľa situácie a finančných možností vymeníme obývačku a spálňu až naposledy. Je to ťažké jeden plat a rodičovský a najhoršie je, že síce bývame, ale nie vo vlastnom. No taká je doba. A myslím, že veľa rodín takto žije. Žiaľ. Nop hlavne, že sme zdraví všetci.

vladkaz1
10. jan 2010

macka ale ved ani my nemame vsetko sa lepi jak sa hovori detska je stara len koberec novy a obyvacu mam novu a kuch. teda ladnicku kuch. stol ten barovy myslim a co ine??? VY MATE 3iz, TAK MATE TOHO VIACEJ MATE PEKNE CISTO

gabuliik
10. jan 2010

Čaute baby.Ved tu nezáleží,že či je niečo nové alebo nie.Hlavne nech to slúži. 🙂
Nás čaká tiež kúpa poschodovej postele a ešte nejaké skrinky.Lenže kedže staváme izbu,tak E idú tam .Takže toto bude musieť počkať.A MM mi dnes zahlásil,že o mesiac začína nejaká olympiáda a on chce nový telkáč.Tak som po nom šmarila podušku,že nech si nechá zájsť chuť 😀 😝 .

Vladi,v Mane som bola aj ja.Kúpila som si menčestráky a malej čapicu.Ale na malú tam mali hroooozne krásne veci a za super ceny.Ale má toho dosť,tak nekupujem nič.

marcelkatt
10. jan 2010

Máš pravdu Gabulik, kedysi som sa cítila blbo a trápne, že máme staré veci v byte. No teraz už nie. Hlavne, ž máme čo jesť, chodíme v čistom a máme strechu nad hlavou. Ja tiež pre Erika nič nepotrebujem už, iba kraťase na leto a sandálky. Tie som objednala cez net za 10€.
Skôr potrebujem sebe pokúpiť oblečenie, mám už dosť také obnosené veci, no snáď časom postupne doprajem aj sebe.
Gabulik aj mm by chcel nový telkáč, no má smolu. Nekradnem a prachy sa nesypú. Ten, čo máme funguje tak čo chce...

gabuliik
10. jan 2010

Marcelka,tak s tým telkáčom presne súhlasím.ani tomu nášmu nič neni,tak nevidím dôvod ho vymienať.A aj tak malý furt chodí okolo a capká po nom.Keby MM doniesol plazmu či čo,tak by som sa len bála,že či to štupel nezhodí a tak....

A aj ja potrebujem doplniť šatník,len ja som dosť taký preberavý typ.Nepotrpím si na značky,ale musí sa mi to páčiť.A ked sa mi to nepáči,tak ja to nekúpim.Napr..... MM mi nútil čižmy,ktoré sa teraz nosia.Ale mne sa to vôbec nepáčilo.Boli kvalitné,ale jednoducho pre mna na pohlad nič moc.Takže tak.

marcelkatt
10. jan 2010

Presne tak Gabulik. Ja tiež nemusím mať zančku, no nech je to pohodlné, pekné a nie moc drahé.

bubadlo27
10. jan 2010

cavte,
gabi nebola si sa nahodou pytat na UPSVaR na ten zvyseny rodicak?
ja mam posledne info ze az po 15.1, este mi tam treba zaniest aj jednu ziadost, tak nech sa tam nechystam 2 krat 😉
o satniku mi nehovorte, lebo ako som nan materskej sa rozrastol moj satnik hlavne o teplaky, tricka, tenisky, mikiny a kto vie co este hlavne sportoveho druhu, suknu som nemala ani nepametam, teda okrem leta, a tej co si prezliekam na gynde 😀

vsak ale vela toho nepotrebujem, bundy mame vsetci nepremokave, aj topanky, aj snehule, aj ked neviem naco, lebo po snehu ani stopy len bacorina 😠
od nas lyzujem len ja, a dufam ze aj obe deti, v marci sa chystam s krpcami na chatu, chcem ich naucit lyzovat, len este musim posnorit po nejakej lyziarskej vyzbroji 🙂
telku budeme mat ze vraj aj my novu 😕 , ale az s novou stenou do obyvky, taku nizku, ale vybrat si nemozem, musim este pockat na jar, mozno budu ponukat aj nieco ine konecne🙂
mne sa bude bracho zenit v aprili, tak to musime pokupovat veci na svadbu, a ja si az na poslednu chvilu objednam saty z netu, uvidim ake budu, ale nasjor musim do nich nejako vyzerat a preto od zjatra sa idem na 90 dni zclovecit 😀

marcelkatt
10. jan 2010

Bubi ja tak isto hlavne tepláky a tričká... no fakt potrebujem niečo nech ne chodím ako metla 😀 no zas moc sa rozhadzovať nemôžem, chceme aspoň na týždeň ísť na dovolenku všetci traja spolu, asi do Prahy tentokrát, len neviem ešte kde sa ubytovať, kde to je tak naj s dieťaťom. Minulý rok sme boli kúsok od Terchovej, tam bolo super pre deti veru. Aj okolie nádherné. No uvidím, čo poriešime.

bubadlo27
10. jan 2010

tak dovolenku aj my planujeme, zatial, uvidime co bude do leta 😉
my klasika chorvatko uz 4 krat na to iste miesto, ale sranda, ze ma to vobec tam nenudi, kazdy rok je tom tam ine, vzdy s novymi detmi 😀 , ja hlavne teraz kvoli detom potrebujem nieco odskusane a kludne, tak nemam potreby experimentovat 😉
ale aj na slovensko, sa urcite dostaneme, aspon na chatu na selce alebo kraliky 🙂

bubadlo27
10. jan 2010

inak keby ste chceli, davam vamm do pozornosti nasu chatu, vyhodnejsie je to pre vacsiu partiu, je tam aj sauna, v zime lyziarky areal asi 2 minuty od chaty, v lete prijemne prostredie, tenis
nerobim reklamu, len ma napadlo
wewewe.chatapodhorou
bodka sk

lyongirl
10. jan 2010

bubi, keď už spomínaš tú dovolenku, tak som ťa chcela poprosiť, kam to chodíte? Tento rok chceme ísť aj my do Chorvátska a naposledy si si to pochvaľovala, ja som v Chorvátsku ešte nebola, tak nemám tušenia kam, ale to vaše miesto vyzerá byť super.

gabuliik
10. jan 2010

Bubi,aj mne by si mohla čo to povedať o tom chorvátsku.Aj ked sa tento rok nikam nedostaneme kvôli financiám,ale pre istotu.

No a ten zvýšneý rodičák ... neviem.Podla dostupných informácií ja na nho nárok mať nebudem.Ale segra sondovala a chystá sa na ÚP v stredu.Tak potom ti dám vedieť.

lyongirl
10. jan 2010

gabi a prečo nemáš nárok?

ka3n
10. jan 2010

ahojte..ja idem zajtra na UPSVaR..🙂)

lyongirl
10. jan 2010

tak daj vedieť čo a ako... 😉

ka3n
10. jan 2010

Ok....baby, vies ze ma tu moc nepoznate a nechodim sem, ale tusim to napravim a pridam sa k vam, hadam budem stihat...ahojcek timotej.🙂)

bubadlo27
10. jan 2010

do chorvatska chodime uplne dole, sice cesta trva avtom cca 12 hodim aj s prestavkami, ale da sa, lebo vacsiu cast deti spia, s MM sa striedame v soferovani, tak ani neviem, ze ideme do druhej krajiny 😀

Vola sa to Podaca, najblizsie zmane mesto je tam Gradac, je to este asi 60 km po Makarskou 😉

http://www.podaca.com/homepage.htm

gabi ty si presla subezne z jednej materskej na druhu co? asi nebudes mat narok
v tomto mam stastie, kedze sa nam Matko tak rychlo podaril, aspon tych 9 mesiacov, 🙂

lyongirl
10. jan 2010

to keď prejde subezne z jednej materskej na druhu nemá nárok? Som si myslela, že má...

ka3n
10. jan 2010

bubadlo a chodite autom na noc alebo? my tiez planujeme tento rok do chorvátska, ale ak autom (co asi isto) tka iba niekam hore na istriu asi.

gabuliik
10. jan 2010

Júúj,tak to chorvátsko nee.My sme boli v Omiši a mali sme dosť.Ja nemám vodičák a MM mal čo robiť.Monika nechcela spať v sedačke ,tak bola na striedačku u mna a tak.Hroznááááá cesta.

No a som prešla z jednej materskej na druhú,ale problém je v tom,že pri Monike mi nevznikol nárok na materskú,ktorú 6mesiacov vypláca sociálna poistovna.Nemala som tolko odrobené.A preto nemám nárok na zvýšenú.Lebo podla toho čo som počula a čítala ,tak musí byť splnená táto podmienka. ☹

ka3n
10. jan 2010

lyongirl, som pocula ze nema vtedy narok..

lyongirl
10. jan 2010

aha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre