Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
17. jan 2010

Anesim tam otvorili za zastavkou zo sukromnej skolky statnu ,len funguje uz od januara a zapis bol v okt.
No som zvedava ja malu dam na Spartakovsku, ako pisete a mozno na Vancurovu tam je hned aj skola tak by bola zvyknuta pri jednom chodit ,len pochybujem ,ze ked budem znova na materskej od maja ze mi zoberu do skolky ,ci nie az na buduci rok ,hoci by mi to velmi pomohlo ak by bola mala v skolke aj jej by prospel kolektiv.
Ale zevraj ak ma 3 roky v tom roku ako prihlasujem tak by nemal byt problem ,museli by mat preskolskych a nebrat taketo malicke deticky.
kedy idete?
Ako je to s RP? Kedy zanikne RP hned pri prihlaseni do skolky ,alebo az po nastupe?????
Preto ju chcem dat do skolky az tak ,aby sa mi to vykrilo s druhou RP,poradte

anesim
17. jan 2010

To viem, to je dole pod kopcom, Medušku dali do Modranky - to je tá Spartakovská 10, ale Macka píslala pri ŽOSke, a tam škôlka nie je. Jedine potom ako píšeš tá čo je v areáli školy na Vančurovej, no tam býva dosť nátresk, tam využívajú prvky dramatiky a myslím. že otvárajú len jednu triedu.
RP prestáva chodiť podľa toho ako máš napísané na vyjadrení zo škôlky kedy ti malú zoberú. Ale väčšinou berú deti len od septembra, lebo je veľa detí, a pri nástupe musia mať tri roky. Tie kritériá podľa ktorých berú je viac - 3 roky, deti obidvoch zamestaných rodičov majú prednosť , ak je tam aj ďalší súrodenec, trvalý pobyt v TT a neviem ešte aké.
Vlaďka, veď keď sa ti narodí malé v máji, tak materskú alebo RP poberáš na to mladšie a na staršie len prídavky na deti, tak malá , ak by ti ju zobrali tak môže ísť kludne od septembra.

vladkaz1
17. jan 2010

No ved to som prave nevedela, ze ked dam prihlasku v marci ,kedy je to vyjadrenie zo skolky a kedy mi stopnu RP,budme rodit na prelome Maja ,Juna ,tak som si myslela ze narok na RP mi uz zanikne pri podani ziadosti do skolky ,ale ked tak nad tym teraz uvazujem mas parvdu je to hlupost . 😅
NO ,ale moja mala nebude mat dovrsene 3 roky ,nastup je v sept. a v novemb. ma 3 roky 13 teho.. no som zvedava ,aspon do 12 tej by som chcela nech je v kolektive ,po pripade sa opytat ci by ju nezobrali od januara do tej nove na kopci ,teraz brali vsetky deticky co si dali prihlasku 🙂 po pripade im niekto este vypadne ,mozno by bolo dobre sa ist len informovat .

vladkaz1
17. jan 2010

Takze s tou Spratakovskou si najspokojnejsia? No to by som mala rovno cez cestu najlepsie veru
byvame oproti Inke to nove sidlisko ..tusim pojdem skor pre tlacivo ,ved to sa robi na poradovnik nie?
Kolko tam stoja obedy plus skolne?
Ja som chcela ist tak isto do 3 skolok na zapis a kamoska co robi v skolke mi povedala to iste co ty ,ze maju poradu na konci rozne skolky a posuvaju si deti .. tak asi dam len do jednej neviem

marcelkatt
17. jan 2010

Anesim - neviem no mne vladka spomínala niekde škôlku pri ŽOS-ke. Ja sa v TT nevyznám. Najradšej by som bola, ak by mi Erika vzali na Spartakovskú 10. Mám to kúsok, cca 5 min peši. To by mi vyhovovalo najviac.

Vladka, Ty ak porodíš príklad v júny, tak vtedy myslím končí na Lucku RP. Lebo vznikne na druhé dieťa. Poinformuj sa v téme RP, tam o tom vedia viac. Príp, môžme ísť na socku....

marcelkatt
17. jan 2010

Prihlášky sú od 15.2 do 15.3.2010 myslím a vyjadrenie do konca apríla. Tak to bolo zatiaľ skoro všade na Slovensku v štátnych zariadeniach.

vladkaz1
17. jan 2010

No takto pri Zoske som myslela zjavne asi tu Vancurovu neviem mozno som sa sekla 😕
Macka no ved to mi neni jasne, ze ked sa maly narodi a stopnu mi za malu ci mi to nepride 2X na raz vies a jeden mesiac nedostane nic .... no ale nemalo by to tak byt ja neviem ..
Macka a ty pojdes robit ked das maleho do skolky a zatial teda necakate babenko ,lebo ti zanikne narok na RP a co potom ?To ma len tak napadlo napis do IP ak nechces sem

marcelkatt
17. jan 2010

Vladka, neviem, čo bude ešte, s prácou je to o hubu však vieš. No plánujeme druhé, tak snáď nám tento rok bocian pripraví darček pod stromček, ak nie skôr. Uvidme, ťažko mi je dopredu povedať. Jasné, ak by sa nedarilo, budem hľadať prácu.
A ak to bude úplne kritické, tak v UK by som mala robotu istú od Januára 2011. No to by bolo krajné riešenie.

vladkaz1
17. jan 2010

makca vazne? no lebo vies napadlo ma aj ked budes tehu tak ked das maleho do skolky RP uz poberat nebudes a bolo by to financne tazske.. aj my sme tak mali pri malej ,ze ja som nedostavala nic nerobila som a zili sme len s Borisovho platu ☹
ved neboj bocianko pride coskoro verim tomu 😵

anesim
17. jan 2010

Malá mi chodlia len sem, ale ja som spokojná, aj s tými učitelkami, ktoré má. Strava na jeden deň je 1,13 €, mesačné školné okolo 12 € sa teraz zdvíhalo, ale to my už neplatíme, keďže je predškoláčka, tak to neviem na cent presne 😀 A potom raz pol rok sa platí ZRPŠ a to platia všetky deti a je to okolo 20 € + raz za pol rok priniesť toaletné, vreckovky , čaj a keď majú nejaké divadielko, tak sa platí to okolo 1 € .
Viem, že zápisy do škôlok v TT bývajú hneď na začiatku marca až do konca a začiatkom mája chodí vyjadrenie 🙂

marcelkatt
17. jan 2010

Vladka ja plánujem erika dať do škôlky ak neporodím tento rok, tak až január 2011. Aby mi nevzali RP, ten mám posledný december 2010 na Erika. Najradšej by som bola keby sa malinké narodí december-január. No to sú iba plány, realita býva iná. Veď vieš aj na erika sme čakali skoro tri roky.

marcelkatt
17. jan 2010

Vladka no viem o čom hovoríš, my sme pred mojim tehotenstvom žili tiež iba z Robkovho platu a to som si ešte platila zdravotné poistenie.

marcelkatt
17. jan 2010

Anesim, takže je asi blbosť dať viac prihlášok?

zanna
17. jan 2010

ahojte,ja tiez uz riesim skolku,teda kam mi maleho zoberu,ma niektora skusenosti so skolkou na Ruzindolskej?

anesim
17. jan 2010

Macka, myslím, že áno, lebo potom oni nebudú vedieť, do kt.by si ho chcela dať ty ako prvú možnosť. A teraz na Družbe sú až štyri škôlky ( Spartakovská 6 a 10, na Tekela - ako je dom dôchodcov a V jame - vzadu za Poliklinikou) + tá na Vančurovej, tak myslím, že je dosť veľká šanca, aby sa deti z tohto sídliska dostali do škôlky. 🙂

marcelkatt
17. jan 2010

Tak nebudem špekulovať, dám prihlášku na Spartakovskú iba. Tú bližšie k domu. Chceme ho aj tak dať až od Januára 2011. Tri roky bude mať v novembri.

elisam
17. jan 2010

Náš Samko chodí do škôlky na K. Mahra, my sme spokojný. Strava nás stojí okolo 20 eur mesačne a školné sa platí na 2 mesiace a od januára sa zvýšilo na necelych 24 eur,ZRPŠ bolo okolo 30 eur na celý rok, ale potom už neplatíme nič na podujatia a na konci roka sa robí výlet. Na začiatku roka sme priniesli tekuté mydlo, vreckovky a toaletný. Ale dôležité je, že sa mu tam chce chodiť a konečne sa naučil jesť, lebo doma všetko ofrflal.

gabuliik
17. jan 2010

Čaute.
Baby,mna čaká tiež obdobie ,že budeme žiť iba z MM platu.Malý bude mať 3 roky v auguste 2011.Do škôlky ho zoberú až od septembra.Prvé dva týždne sa len zaúčajú,takže aj tak sa nemôžem zamestnať.Ked tak až od oktobra.Takže 2 meisace žiť z jedného platu .A ešte neni isté,či si robotu nájdem 😝 .Ked nie,tak to bude prúser.
No a u nás je to zo škôlkou tak,že mne bolo povedané,že cez rok deti neberu a musia mať 3 roky.A teraz od januára k Monike do triedy prišlo jedno dievčatko ,ktoré bude mať 3 roky až v apríli a dokonca ani nerozpráva po slovensky.Teda Monika hovorila,že trochu ano,ale že jej je zle rozumieť.Takže tak.Asi na každého majú iný meter.Ale učitelky sú tam fakt milé....

anesim
17. jan 2010

U nás v škôlke bolo zaúčanie také, že prvý deň tam bola malá do 10, druhý deň tam obedovala a od tretieho dňa tam spala, A to tam chodila ráno o siedmej a tak aj chodí teraz, keďže ja musím ísť ráno do práce a muž ešte nie je doma z nočnej, keď mi odchádzame.je pravda, že ani raz nezaplakala, a to nechodila do jaslí, len ja som od jej 1,5 roka išla robiť a ona bola doma s mm alebo s mojou sestrou a jeden rok mi ju strážila raz za týždeň jedna holka a zvyšok týždňa bola s mm, keďže ten robí viac nočné ako denné a to chodila cez deň k svokre, aby samm trochu vyspal.. Tak bola zvyknutá, že ja som ráno odišla, no do škôlky sa tešila a má od najmeších detičiek super učitelky, ktoré detičky utešovali, zobrali si ich na kolená keď bolo treba.
A viaceré deti tam boli takto , že tam už ten prvý týždeň spali, veď nie každý si môže zobrať toľko voľna na začiatku,

gabuliik
17. jan 2010

U nás prvý týžden chodia do 10tej ,druhý do 12tej a od tretieho týždna spia.Moja nespí doteraz.Jednoducho nechce a plače.Už sa aspon naučila na obed dačo zjesť,lebo prvé dva mesiace sme to platili nadarmo.Ani sa toho nechytila.Teraz ,ked som ešte doma,tak mi to až tak hrozne nevadí,že tam nespí,ale potom to bude horšie.

vladkaz1
17. jan 2010

no veru ja som hrozne zvedava jak to budem zvladat ked sa narodi maly a malu do skolky nezoberu .. neviem a hlavne ked moj je nonstop v praci .. ved chceli sme deti musime sa zariadit ,ale bola by som rada keby aspon do 12 tej sa priucila v kolek.deti 🙂
Ja sa tak nudim az no dnes,spravila som segedin a moj mi povedal ze ujde .. to je pochvala co? ho nakopem dnes 😝

stankatt
17. jan 2010

cafte
no ja ked si predstavim malu v jaslach...... juj smutno mi je

bubadlo27
17. jan 2010

cavte skolkarky 😀 ,
citam ze riesite skolky, aj ja , uvidime ci sa dostane, neviem kam ju dam zapisat, este porozmyslam 😉 , rozhodim siete a uvidim 🙂

elisam
17. jan 2010

U nás v škôlke sa nezaúča, od prvého dňa boli naplno. Zacvičovali sa v júni, každý pondelok poobede sa zoznamovali s učiteľkami a hrali sa.

marcelkatt
17. jan 2010

Synovci, keď nastúpili do škôlky obaja hneď naplno na celý deň. Zvykli si, starší asi 2 mesiace plakával, no už je to super. Ak Erika vezmú, tak budem radšej hneď na celý deň, nech si zvykne od začiatku na celodenný režim.

lyongirl
18. jan 2010

vy ste toho popísali, aj som to včera úpriebežne čítala, ale nechcelo sa mi nejaké písať. Alex mal ísť teraz od januára do škôlky, ale keďže má oslabenú imunitu, tak som od toho upustila. Bolo by ma tam oveľa lepšie, keďže ja sa mu nestíham venovať a deti a kolektív má rád, ale aj teraz má sopel a kašel a to by bol aj tak viac doma ako tam. Tak pôjde až od septembra a to do cirkevnej na Kopánku. Tiež sa bude najprv nejaký čas zaúčať, ale neviem koľko, som zvedavá, ako to dopadne, snáď sa mu tam bude páčiť.

gabuliik
18. jan 2010

Čaute.
Lyon,ja by som na tvojom mieste tiež malého nechala doma.Aj tak by bol furt doma.Teda súdim podla malej.Dneska prišla zo školky a zas ma sopel a kašel ju drží už vyše dvoch týždnov.Teraz zaspala ,čo sa mi moc nepozdáva .... ráno bude mať určite teplotu.Už sme s MM z toho nešťastní.Ved je furt chorá.... ☹

Dneska nás potešil sniežik,tak som ich na chvilu zobrala do zahrady a postavili sme si snehuliaka 🙂 ,takú mali radosť...

lyongirl
19. jan 2010

gabi - no to je tak asi u vačšiny detí, že jak nastúpia, tak sú potom stále doma s nejakou chorobou ☹

bubadlo27
19. jan 2010

🙂 cavte,
aj zijete?
my sme boli vcera v babys, parada nikto okrem nas tam nebol 😀
je to tam super, ale za chvilu to tam bude male 🙂 😀

vladkaz1
19. jan 2010

Bubi bolo super , 🙂 veru za chvilku sa tam ani nedostaneme
Ja som prave prisla na pesaka od obeda s malu sme chodili od nas az v tescu ,tie truce co s nou teraz prezivam hruza ... ale ja som bojivik aj ked ma to mrzi ,budem trpezliva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre