Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
24. feb 2010

Timotej- plánujeme druhé miminko. Rada by som mala ešte jedno, nech nie je Erik sám. No uvidíme, ak by sa nedarilo, tak si budem musieť nájsť prácu. No snáď sa nám skôr podarí druhé, hádam nebudeme čakať zas dlho ako to bolo pri prvom tehu.

Suoer, že ste zdraví,len tak ďalej, my sa liečime už vyše týždňa z kašľa.

marcelkatt
24. feb 2010

No nerobila, resp starala som sa súkromne o synovca nonstop skoro 7 mesiacov, sestra bola mimo SR a predtým som pracovala v butiku s textilom a s liekmi - v Unipharme. Ale to bolo dávnejšie.

timotej
24. feb 2010

My sa teraz vyhýbame kolektívom aby sme sa nenakazili ale boli sme aj u babky ktorá malá silnú nádchu chvílu a Timko sa nenakazil super.
Marcelka však tak som to myslela že keby sa zatial nedarilo že či by si išla robiť? Už si dosť dlho snažilka že?

marcelkatt
24. feb 2010

Momentálne ak počítam pauzu asi 8 mesiacov. Ani neviem, lebo sme mali prestávku kvôli DNP. Erika sme "zarábali" cca 3 roky. ale nevzdávam sa 😉

lyongirl
25. feb 2010

Ahojte, tak my sme zase doma, chceli sme ísť von, ale Alex má zapálené uši. Včera sa poobede zobudil a do večera plakal za každú maličkosť, to sa nestáva a v noci aj 10x bol hore a plakal, ale keď som sa pýtala, čo ho bolí, tak povedal, že nič a keď som sa pýtala, prečo plače, tak odpoveď bola neviem. No ráno zase ovracal celú sedačku, mal teplotu 37, on keďže nikdy teplotu nemáva, tak 37 je stav, kedy sa niečo deje, tak som ráno volala dr. a zase behačky po doktoroch. Síce von chodiť môžme, ale dnes asi nepôjdeme, teraz mi Riško spinká, tak rýchlo varím fazuľovú polievku, nech aspoň niečo máme navarené. No toto je len život, mne by to ani tak nevadilo, ale chúdiatka naše deti, v jednom kuse choré...

Macka držíme palce, nech sa podarí 😉

marcelkatt
25. feb 2010

Lion, ďakujem 🙂
No veru chúďa Alex, nejak sa nemôžete vymotať z toho chorobného kolotoča ☹ už nech príde jar a slniečko...
Ja so bola doobeda s Erikom vonku, vybehal sa, boli sme niečo vyše hodinky. Teraz už spinká, zjedol polievku a druhé, keď vstane. Poobede pôjdeme zas na chvíľu von, ak vydrží slniečko...
Mne sa podarilo zlomiť na stole nohu... Plastová aj to za to stojí. MM bude mať robotu, keď príde z práce.

marcelkatt
25. feb 2010

Riškovi dodatočne všetko najlepšie k prvému rôčiku!!! Hlavne veľa zdravíčka. 🙂

gabuliik
25. feb 2010

Čaute.
Aj my sa pripájame dodatočne ku gratulácii a želáme skoré uzdravenie ... 🙂

gabuliik
25. feb 2010

Baby,inak dnes mám za sebou hustý den.Malý mi spal 40min.,v obyvke mi urobili totál čurbes.Tak som ich zobrala o 13,15 von.Na bicíkoch som ich nemohla ustrážiť oboch,bolo to na nervy.Tak som ich nahnala do záhrady.Bolo fajn,až na jednu ťahanicu o detské táčky.To som vyriešila,že som malému dala formičky a ostatné veci do piesku.... Potom ma napadlo,že otvorím pieskovisko,že nech sa vysuší.CHYBA! Hned tam vliezli.Tak som ich tam chvílu nechala a to bola dalšia chyba.Malý buchol Moniku s lopatkou do čela tak,že tam má hrču a modrinu jak svet. 😠
Monika revala jak šalená,malému som nadávala a zobrala som ho z piesku,tak začal bačať aj on a dotoho svokra,že čo im zas robím zle. 😠 😠 😠 No neporazilo by ma.Som si kusla do jazyka,lebo jak som bola naštartovaná,tak by som jej povedala aj to čo by som nechcela ....
som sa musela vykecať... 😀

marcelkatt
25. feb 2010

Ahojte, Erik už spinká. Boli sme vonku poobede, potom sa okúpal, zjedol krupicovú kašu a pekne zaspinkal. No mal úraz. Šmyklo sa mu a o hranu stola si buchol čelo. Má tam ryhu, no našťastie nie tržnú ranu. Veľa ale nechýbalo. Som revala ako decko ako mi ho bolo ľúto. Musíme kúpiť nový konferenčný stolík, tento je nebezpečný.
No Gabulik tak fakt perný deň si mala.

lyongirl
25. feb 2010

ďakujeme za gratulácie... 😉

no veru nemôžme sa z kolotoča vymotať, ale snáď nám svitnú aj lepšie časy, dnes som sa pekne prevetrala aspoň s Riškom, stretla som zase Lyz a sme pokecali, spravila som si nákup v DMke a bolo fajn, až na to kruté slnko a moje citlivé oči, ešte teraz ledva vidím, hlavne že sedím za PC 😀

no Gabi, veru je to niekedy na nervy, hlavne s 2 deťmi, ale nič s tým nenarobíme, musíme vyčkať, kým trošku podrastú a budú mať rozum, ale ako sa hovorí, malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti, tak teraz neviem, čo je lepšie...
a kľudne sa vykecaj, aj ja sa vykecávam, keď mám depku...

Maci to je smola, ešteže to nie je teda hrozné, zachvíľku sa to zahojí a ani nebude vedieť, posielame mu pusinku 😉

marcelkatt
25. feb 2010

Ďakuejme Lion. Uvidím ako ráno to bude vyzerať. Presne aspoň tu sa môžeme vykecať..

gabuliik
25. feb 2010

no baby,fakt je že sa tu vykecávam ...,ale neva,ved na to to tu je 😀

no a v poslednej dobe mám pocit,že tých našich drobcov nezvládam.Monika malému furt robí zle,on jej to vracia dvojnásobne ... od rána do večera ich od seba ťahám a kričím po nich nech sa nebijú a necápu.som z toho unavená a nervová ako psík ... ☹ niekedy mi je až do plaču,ked vidím aký sú na seba zlý.snažím sa všemožne ich zamestnať,ale nedá sa .Lebo u nás platí pravidlo,že čo drží jeden v ruke akurát súrne potrebuje druhý a naopak 😒

marcelkatt
25. feb 2010

Gabulik to je normálne. Aj ja keď som v PD a Erik je s bratrancami, tak počuť rev, jedovanie sa o hračky a podobne. To ich prejde uvidíš. Nebuď smutná.

lyongirl
26. feb 2010

Ahojte, to máme zase škaredé počko, čo?

gabuliik
26. feb 2010

Čaute.
Tak to počko vytočilo aj mna. 😠
Dnes som bola na preventívke u ženského 😝 ,ešte sa musím objednať na mamograf.
Poobede som išla pozrieť nejaké tenisky pre Moniku,ale nič moc zatial.V nedelu behneme ešte do Maxu,do garfieldu.Tak uvidím.

lyongirl
28. feb 2010

ahojte, kde ste všetky?
Ja som sa dnes od rána nezastavila, až teraz, tak si idem trošku oddýchnuť, Alex spinká a MM zobral spinkať Rišulka von. Keď sa Alex vyspí, tak by som chcela, aby sme išli všetci von, nech sa prevetráme.

gabuliik
28. feb 2010

Čaute.
My sme boli dnes u našich.Monika bola celý den jak čert.Hrúúúza. Neviem čo sa s nou deje. K svokrovcom prišli na prázdniny jej sesternice,tak od zajtra budeme fičať asi so 4mi deťmi.To bude sranda 😀 .

marcelkatt
1. mar 2010

Ahojte, my sme dnes boli na zápis do škôlky na Spartakovskú. Výhodou sú vraj deti narodené do septembra 2007, my sme v novembri, takže uvidíme, či budeme mať šťastie. Erik nechcel vyjsť z triedy, hneď sa začal hrať a stavať lego. Pekne povedal ako sa volá, pomenoval zvieratká, ktoré mu riaditeľka ukázala. (motýľ, slon, žirafa). Tak uvidíme ako dopadne rozhodnutie 😉

vladkaz1
1. mar 2010

Makca my to iste ,aj mala sa tam predviedla pekne pomenovala tahsie obrazky a povedala nam ta paic ze je velmi vnimava a este sa tam pytala cikaaaat 😀
Ale teda na chodbe robila divadlo riadne ,furt mrncala 😀
Nam povedala ,ze mame sancu velku ,od januara urcite .

marcelkatt
1. mar 2010

Všetkým držíme palce, aby prijali detičky do škôlky v septembri, prípadne v januári 🙂

lenocka6
1. mar 2010

Ahojte,
my sme boli tiež dnes na zápise, teda len manžel. Lebo malého tam už pani riaditeľka pozná keďže tam chodí Emka. Bolo tam dosť ľudí, ale povedala, že nás pravdepodobne zoberie. V prvom rade preto, že idem do práce a aj preto že tam chodí už aj malá. Tak som aj ja zvedavá. Držím všetkým ostatným palce. 🙂

marcelkatt
1. mar 2010

Lenka, tak ak tam má dieťa súrodenca, to je výhoda. My sme na tom o to horšie, že sme dali až od januára. No mne to tak vyhovuje viac, malý má 3 v novembri, chcem si ho užiť doma, veď toto je najkrajšie obdobie a späť sa to nevráti. A druhá vec, prišla by som o RP na ktorý mám nárok do decembra 2010, keďže prácu nemám a plánujeme Erikovi súrodenca peniaze by chýbali. Takto ak ho vezmú v januári a ak budeme mať aj náhodou druhé, tak RP dostanem zas na druhé. A ak nie budem sa snažiť nájsť prácu. Uvidíme ako to dopadne všetko 😉 Akurát sme sa vrátili z prechádzky, boli sme vyprevadiť sestru na vlak.

lenocka6
1. mar 2010

Áno Marcelka, to je jasné. Detičky si treba užiť. Náš Adamko ma 3 roky na konci júla a ja v júni končím školu a potom následne idem do práce. Tak ho musím dať do škôlky a keďže je tam už Emka, je to jednoduchšie.
Aj my sme boli poobede vonku, bolo perfektne, len keby nefúkal ten vietor. Niekde sa nedalo vôbec ísť, išlo nás odfúknuť.

marcelkatt
1. mar 2010

Presne fúkal veru dosť. Veľa šťastia pri ukončení školy a nástupu do práce. 🙂

lenocka6
1. mar 2010

Ďakujem, dúfam, že sa mi zadarí. Tento týždeň začínam pracovať na diplomovej práci a dúfam, že sa následne dopracujem k štátniciam. Ale už po šiestich rokoch bude koniec, už ma to pravdupovediac ani nebavi 😀. A dúfam, že si aj nájdem v tomto čase prácu. Ďakujem veľmi pekne

marcelkatt
1. mar 2010

Niet začo. No idem od PC, okúpať Erika. dať mu papať a o pol 8mej ho zvyknem uložiť spinkať. Musím ešte vyvesiť prádlo a dnes pôjdem asi aj ja skôr spať, som unavená nejak.

lenocka6
1. mar 2010

Tak sa majte a dobru nocku.

lyzenka
1. mar 2010

Achojte,

tak všetko dobré prajeme aj my budúcim škôlkarom! nech sa nám to všetkým pošťastí 😵
my sme boli aj na Tekela - najskôr a potom som stále váhala, či aj na Spartakovskú mám ísť dať zapísať...a potom som išla....pre istotu - ak by ho nevzali na Tekela.......no mala som ale len prefotené od doktorky, originál som dala na Tekela ......tak že ak chcem aby bol zapísaný na Spartakovskej, musím ešte priniesť originál od doktorky.....a vravela aj že to nemá význam do dvoch škôlok zapisovať....a tak....tak teraz zas neviem, či to nenechám tak a nebude len na Tekela a hotovo....chjo....

gabuliik
1. mar 2010

Čaute babenky.
Dneska sme prešli celé mesto a nikde som nezohnala na malú tenisky s klenbou.Už som z toho na nervy.chodí ešte v zimných botách,ale už jej je horko.Kam chodíte kupovať vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre