Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
14. mar 2010

jaj moja do kola co? ale lepsie nez ta kaka teda 😝

lyongirl
14. mar 2010

no Stani, to bude asi jeden kolotoč, minule som čítala štatistiku, že deti v jasliach sú najčastejšie choré deti ☹
držíme palce, nech to nie je nič hrozné a nech to Monike rýchlo prejde 😉

stankatt
14. mar 2010

Domi ale ona bola od utorka doma s tou hnackou... v jasliach este od vtedy nebola.... 😒

gabuliik
14. mar 2010

Stani,a neboli ste niekde vonku alebo medzi ľudmi?Lebo to koľkokrát stačí na to,aby tie sople chytila.... teda aspon u nás to tak platí odkedy sa chodí do škôlky ... ☹

lyongirl
14. mar 2010

no Stani, tažko povedať, ale kukni z okna na to trápne počasie a bodaj by boli deti zdravé...
ja už radšej nič čo sa týka chorôb nekomentujem, lebo na tie naše choroby nemám slov ☹
nechodíme do kolektívu, chodíme von, len keď je pekne, ak fučí, tak nejdeme, aby sa nenadýchal studeného vetra a stále mu niečo je...

lyzenka
15. mar 2010

čafte baby,

včera sa mi podarilo predať káričku...tak snáď možno šťastie prinesie... 😀 A zrovna potom som malému nabehla hneď do Dráčika - furt som chodila okolo kolobežky ....tak som mu kúpila.....tak s teraz vozí po byte ...išli sme aj von....no fúúúúúka - a akosik náš drahúšik neznáša veter....tak sme išli hneď domov....som myslela, že ma porazí...

A teraz som mu práve našla na zube kaz ...normálne takú hnedú bodku .....som to s kefkou skúšala no nejde to dolu... ☹ tak je to kaz! 😖 😖

Už ste boli s deťmi u zubára, a ktorý-á je dobrý na poliklinike? našla som nejakú Uherčíkovú Zuzanu - tuším raz niekto spomínal, že je detská, no nie som si istá....a iné neviem?
No ale neviem si predstaviť že s ním ísť zubárke....teraz som sa hrala akože som zubárka, celkom ho to bavilo....som vravela, že sa bude voziť hore dolu na kresle....tak hovoril, že ideme sa obliecť zubárke... 😀 😀

krtko.
15. mar 2010

lyzenka,ona je detska zubarka.ja k nej chodim s detmi.celkom ujde.ale musis sa objednat.
a po vysetreni deti dostanu taku malu hracku z kinderka.inak pristup ma ako-kedy ale zvacsa dobry.ona mu to aj vysvetli

marcelkatt
15. mar 2010

Ahoj Lyzenka, no môže to byť aj pigmentová škvrna. Môj synovec ich má viac na zuboch a nie sú to kazy. Ale treba pre istotu veru ísť. Ja som bola s Erikom už 2x na preventívke a teraz ide v máji po pol roku zas. No ja ho mám u mojej zubárky, ona je súkromná, takže drahšia, no milá, a dobrá.

PRAJEME NECH PRINESIE PREDAJ KOČÍKA ŠŤASTIE 🙂

lyzenka
15. mar 2010

krtko,

díky moc....., myslíš, že keď bude aj strašne plakať, že sa bude snažiť ho tam nejako udržať?

ešte jedna kamoška mi vravela o Zvolenskom....

ale neviem, neviem ako to bude prebiehať teda....on sa bojí doktorky tak strašne, plače strašne....tak neviem ako to bude u zubárky....
...ja si pamätám ako boli somnou...som mala tiež asi 2-3 roky....a zakusla som zubárke do prsta....ani ma potom nevyšetrila... 😝

maci, ďakujeme... 😉 (on to má ale normálne zospodu zuba na stoličke ...nie z boku....)

dijado
15. mar 2010

ahojte, viete mi poradiť kde v Trnave nastrelujú náušničky deťom ?

vandaa
15. mar 2010

dijado, mne to urobila nasa pediatricka.

vladkaz1
16. mar 2010

ale pediatricka prepichuje nie nastreluje ,ci sa nieco zmenilo?

lyongirl
16. mar 2010

ahojte, neviem, či niekde v TT nastrelujú...
normálne by mala pediatrička prepichovať, ale v skoršom veku, no niektoré nechcú...

k tomu zubárovi, chcela by som zobrať aj ja Alexa, ale on má s lekárov paniku a aj keď už toľko neplače, tak ústa neotvorí ani za svet, vždy to robíme nasilu, tak si neviem predstaviť, ako by mu zuby prezrela...ja chodím Heribanovej a s Alexom by som išla jej dcére, je mladá, ale šikovná a ževraj to s deťmi dobre vie...

a super lyz, že kočík predaný, tak nech to štastíčko prinesie 😉

suziad
16. mar 2010

ahoj Lyon nastreluju v Mefiste pri stanici alebo aj prepichnu ihlou aj malinkym detom. Pocula som ze je to naj studio na slovensku. Ja som tam bola s Lejkou uz objednana ale MM nechcel ze az ked si o to povie sama 😵

suziad
16. mar 2010

inak budem predavat Lejkin kocik tento http://www.detatko.eu/Fotografie/Zbozi/160px/fe...
budem potrebovat s vanickou co sa da pripevnit aj do auta nevies o nejakom schopnom

lyongirl
16. mar 2010

suzia neviem, ja už v kočíkoch nemám vôbec prehľad...a prečo chceš vaničku, čo sa dá pripevniť do auta? Nie je lepšie vajco?

gabuliik
16. mar 2010

Čaute baby.
Som sa sem nedostala včera.Mám toho nejak veľa. .. 😝
Dnes som bola s Monikou na pohotovosti.Má zápal očných spojiviek.Mala hrozne červené očká a vytekal jej hnis.Tak sme išli.6x denne jej mám kvapkať,nechce si dať,plače.Dnes mi helfol s tým MM,ale ako to zvládnem zajtra neviem....
A ešte plakala,že ona chce isť do škôlky ... dobré čo?Pred pár mesiacmi tam nechcela chodiť a teraz toto... 😀

suziad
16. mar 2010

Lyon kedze mi to vychadza zase na zimu so skusenosti viem ze vajco je uplne naprd. v zime babo prevazat vo vajci a potom ho rychlo zabalit do kocika je na h.... . preto by som chcela vanicku aj do auta. Ja casto chodim autom ked uz nebyvam v Trnave. Ale myslim ze ten kocik sa mi nepodari predat a nasi budu na mna pozerat jak na debila ked sa dozvedia ze chcem iny. 😅

...boli ma uz dva dni zub, tak idem zajtra zubarke Heribanovej, uz som tam dlho nebola, nevies ci budem nieco platit? fuj sa bojim...

vladkaz1
16. mar 2010

ja mam ten jane ,Suziad mam k nemu aj take kovove skoby a pekne vanicku budem prevazat v aute ,z kazdej strasny bude uchytena pasom tak si myslela? 🙂

vladkaz1
16. mar 2010

strany 😝

stankatt
17. mar 2010

cafte, nejak nestiham....
Monika je uz celkom v poho, ale v tej vzorke z vyteru jej nasli jakehosik bacila, tak este tyzden mame davat probiotika Nutrolin B. Kasel este ma, ale da sa... ja makam jak srob v robote.... sak uz ani neviem, ze som bola na MD...

suziad
17. mar 2010

Vladka nejak tak, proste nechcem vajco, bude to az koncom septembra, tak mam dost casu popozerat.

No a keby to niekoho zaujimalo tak s bolavym zubom ma Heribanova nechala cakat 2h a potom mi povedala ze ma nezoberie lebo ma kazdu polhodinu objednanych 😠 😠 otras, tak som sa nas..la a sla som sukromnej Varackovej co je na vodarni pri vuje. To hned bola ina komunikacia. Velmi jemna suprova zubarka ale vysla ma na 43e no co uz za dobre sluzby sa plati 😝

lyongirl
17. mar 2010

Zuzi - už ti rozumiem a čo sa týka vašich, kašli na to, kúp si to, čo uznáš za vhodné a čo ti vyhovuje a na čo máš...ja sa už vôbec nepozastavujem nad takými vecami, iba vysvetlím, čo a ako a končím...
no a kočíky sa dajú určite upevniť viaceré, ale záleží, koľko chceš investovať, musíš posnoriť po nete, ale možno Vadka by ti poradila, ona má určite veľké vedomosti ohľadom kočíkov, že Vladi?

Gabi, ja s deťmi tiež bojujem a robím to tak, už som to tu raz popisovala, prisadnem malého, s kolenami aj ruky, s jendou rukou chytím hlavu a s druhou robím to, čo treba, vyzerá to drasticky, ale ak som sama a dieťa bojuje, tak mi nič iné nezostáva, snáď si moje vysvetlenie pochopila...a želáme Monike skoré uzdravenie 😉

no a čo sa týka Heribanovej, ja nemám zlú skúsenosť, ale s boľavým zubom tam chodím ráno cca o 6:30, lebo ráno berie bolestivé prípady, má to na dverách, takže počas dňa sa neunúvam, lebo viem, že by ma asi nevybavila...ale zase Varačkovú si veľmi chvália a keď som chodila súkromnej zubárke, tak u nej to bolo tak, že ak prišiel bolestivý prípad, tak ho vybavila a to zase štvalo mňa, pretože som bola objednaná na určitú hodinu, z roboty mi dali priepustku na tuším 1,5 hodiny a ja som to nestíhala, lebo mňa tým pádom presunula a potom bolo v robote zle...
ale keby som mala čakať 2 hodky a potom ma nezoberie, tak to by ma samozrejme naštvalo!!!

gabuliik
17. mar 2010

Čaute
Lyon,pochopila som to.Aj som to tak doobeda robila a potom Monika pochopila,že to neni až také hrozné,tak sme to nerobili tak drasticky.A teraz večer si dala kvapnuť v pohodke.Len zas narazila s čelom do zárubne.Šupa jak šlak,až sme sa s MM zlakli.Má hrču a modrinu. ☹ Ja už fakt neviem ... ona je hrozne otarená a oplašená a potom sa jej stávajú takéto veci....

gabuliik
19. mar 2010

Ahojte.Konečne to tu fičí .... 🙂
Monike sa očká pekne hoja,dnes sme boli aj vonku,ved už nás tu mrle žrali .... len dúfam,že to počko vydrží čo najdlhšie.
Ja som bola posledné dva dni nejaká prechladnutá či čo.Tak som zhltala asi 10ks acylpirínov a čuduj sa svete pomohlo to 😀

lyongirl
19. mar 2010

Ahoj Gabi, som rada, že to tu už konečne fičí...
ja som bola dnes doobeda s deťmi v meste, v Mede a u Baťu, chcela som pre Alexa topánky k svadbe, no čo ti poviem, v Mede 1pár v jeho čísle a ináč nič, že už asi ani nebude tovar, lebo už majú sandálky a robia objednávky na zimu. Protetika im z objednaného tovaru nedodala ani 1/3, to znamená, že asi im nejde ani o predaj, alebo nechápem. U Baťu nič moc, chcem niečo kvalitné, koženné a samozrejme s klenbou. Včera sme obehli Arcádiu a Tesco a ništ, no nakupovanie v TT je na hovno...
A konečne je vonku krásne a teplóóó 😉

stankatt
19. mar 2010

ahojte. tak konecne je teploooooooooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀

gabuliik
19. mar 2010

Lyon,ja som bola pozerať ešte v Maxe tam hore.Tuším Altero sa to volá a také malé čísla do 25tky tam mali super.Aj s klenbou.A pre chlapcov fajn výber.Len Monika potrebuje už 28-29 a také tam mali len balerínky a to sa mi zdá ešte skoro.

tehulka4
19. mar 2010

caute maminecky...musim vas kuknut po dlllhej dobe aj tu..s tymi stalicami som v kontakte aj bna Fb ale uz ma riadne vytaca..
co amte noveho? my sme konecne dohoruckovali a nes sme boli 2den bez teploty..sa vytesujem jak mala...inak dnes som isla s malym na postu a myslim ze som videla stanku s momo...:_)inac, hura, ze je uz teplejsie, aj ked ma tusim v nedelu prsat ci co, ale hlavne ze uz nie je "snach"..zacala som ho normale neznasat...🙂 a videla som ez riesite uz jarne topanky..takze k batovi sa nemam ani unuvat? a to som tam zajtra chcela vybehnut..☹(

vladkaz1
20. mar 2010

cafte vcera som bola cely den s malu vonku a boli sm ekuknut v cirkuse 😵 ta mala zazitok babke rozoravala ake zvieratka vidiela ,.no hotova bola 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre