Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
15. jan 2009

my sme začali dávať malého do beháka keď mal nejakých 7-8 mesiacov, ale on bol narodený predčasne. Keď už sa mu nechcelo ležkať a udržal sa v ňom. nebýval tam dlho a spevnela mu tam myslím chrbtica a naučil sa aj sám sedieť. Ale jak dočiahol na zem, tak som ho tam už nedala, lebo vyslovene nám behák zakazovala jak obvodná, tak neurologička a keby sa zrovna nám niečo stalo, ako vysvetlím, že tam nebol? Ale to bolo o inom, ak nemajú vaše deti žiadne problémy, tak je to v poho.

basado
15. jan 2009

lyongril. chcem sa ta opytat maly vam už rozprava? len tak sa pytam pretože nam maly vobec nechce už mam obavy že mi nebude ani rozpravat ☹

lyongirl
15. jan 2009

rozpráva, ale len to čo vie, to znamená, že vie povedať mama, tato, dede, baba, Pepo/Peťo/, Jajo/Jarko/, Ado/Adam/, Nana/Naďa/, nana - je aj hudba, havo, cica, teta, ujo, toto, ham, mňam, haló/telefón/, pipa/kuriatko/, tata/vtáčik/, no nejak ma už nič nenapadá, to čo nevie, hovorí toto a vlastne to hovorí dokola. Ale neboj, veď on sa rozhovorí, ešte vás budú aj uši bolieť. Ja by som to až tak moc neriešila, kamoškin malý je o 3 mesiace mladší a zopakuje skoro všetko v porovnaní s naším toho nakecá, takže to sa nedá nejak porovnávať. A minule som pozorovala Alexa a zistila som, že vlastne on nevie vôbec niektoré písmenká povedať, čiže ťažko z toho bude potom slovo a niektoré deti sú aj lenivšie....

renka9
15. jan 2009

stankatt- davala som aj ja, do behaku, ale 5 mesiacov je prilis skoro, a 4 mes, ani nehovorim. Ja som davala az od 6 mesiacov,a to 5 mesacne uz sedeli, Angelika sa posadila dokonca sama!, ked nemala este 5 mesiacov.

renka9
15. jan 2009

behak nie je o tom, aby sa naucili cim skor bezkat. Prva dcera zacala behat10,5 mes a druha az 12 mes.Od 8 mich mesiacov uz nebol pre ne behak zaujimavy a nechceli tam byt. 🙂

gabuliik
15. jan 2009

Stanka, úspech!Keby sa mne tak budil bola by som happy!
Renka,ved tu nikto netvrdí,že behák je o tom,aby sa naučili chodiť.Tu ide o to,aby si spestrili trochu den. Ved uznaj,ani tebe by sa nepáčilo stále ležať alebo nosiť sa 😉

renka9
15. jan 2009

basado, a co ti hovori dr na to, ze maly nerozprava? pozeram si zapisky, ze co kedy zacala Angelika hovorit: 17 mesacna, vie povedat ako sa vola- meno, priezvisko. 20 mesacna- spaja slova- daj mi, co to je,zdravi- dobi den, debe jano, dobi vecel, dobidenia /pisem ako hovorila 🙂 /, dalej ako 20 mesacna ovlada jednoduche detske basnicky a pesnicky. Ja jej poviem zaciatok, ona dokonci. 😉
basado, ale kazde dietatko je ine, niektore su sikovnejsie , ine menej. No a chlapci su vraj lenivejsi... 😅

stankatt
15. jan 2009

Gabi uvidime dnes. Tiez som do nej natlacila kasicku aj mliecko. Este je hore a vykrikuje z postielky... ☹ ☹

lyongirl
15. jan 2009

renka, tak malá bola riadna šikula, až moc, síce Alex vie povedať, že sa volá Aje, ale kým sa naučí to naše priezvisko....no to potrvá a žiaden Alexov rovesník zatiaľ nehovorí natoľko, aby spájal slová. Takže s tvojou malou sa to nedá porovnávať 😀

gabuliik
15. jan 2009

Stanka, ved uvidíš. My sme zaspali ešte len teraz. Obidvaja. Už som mala nervy,lebo staršia len vymýšľala a Andrej sa potom tomu smeje a nie a nie zaspať. Spravila som krik a bolo. Inak ja mu dávam kašu už 3tí večer,aj mlieko,ale nedá sa povedať,že by lepšie spal. Neviem čím to je. Ale ja zázraky nečakám. Malá sa mi budila do 2 rokov v noci. Pýtala čaj. Takže som sa bohviečo nevyspala.

stankatt
15. jan 2009

Gabi do 2 rokov? Nezartuj!!!!!! Ja som dufala, ze tak v 6mes. uz bude spinkat celu noc... 😒

gabuliik
15. jan 2009

Neboj, moja mallá bola špeciálny prípad 😅 . Ona totiž za noc vypila niekedy aj 3 flaše čaju. Preto sme mali cez noc aj dlho plienky.V podstate to bol len zvyk. Ja som sa bála jej ten čaj nedať,že sa nevyspíme. Až raz ma to vytočilo a nedala som jej ho a bolo. 3 noci sme nespali čo plakala a potom bol pokoj.
Inak sestra má 7 mesačnú dcéru,nekojenú a tiež jej neprespí. Ale ona jej v noci nedáva mlieko.dá jej cucnúť trocha čaju a spí jej dalej.

renka9
15. jan 2009

gabulik, ved ja nehovorim, ze som nedavala svoje deti do behaku. dobre si si to neprecitala! ja som ich do behaku davala. Samozrejme, ze som bola rada ked som si chvilu od malych odpocinula, ked boli v nom!!!

renka9
15. jan 2009

len som reagovala na jednu maminu, ze deti davala do behaku a potom behali jak gula.Chcela som tym povedat, ze som ich davala obidve v 6 mesiaci, a zacali behat kazda inac- rozdiel skoro 2 mesiace.

renka9
15. jan 2009

lyon, ved chlapci su trocha pozadu, a Alexa mas skor narodeneho. Aaale, ved on zacne 😀 . Vies, ze uz som zabudla ake mas priezvisko za vydata? 😝

brinzulka
16. jan 2009

Dobre rano maulienky.
mam na Vas otazku- kolko sa v TT caka na vysledky AFP testov?

mmona
16. jan 2009

ahojte mala mala včera 2 roky a vie povedat všetko ked knam pride navšteva tak pozeraju že vie už tak rozpravat. Sestranica ma malu o 3 mesiace mlatšiu a ešte len teraz sa im pušta rozpravat.

stankatt
16. jan 2009

ahojte kocky 🙂

renka9
16. jan 2009

ahojky, vcera bol zas vypadok na konovi ☹ 😝

stankatt
16. jan 2009

cely net mi nejak vecer skapal ☹

mmona
16. jan 2009

včera som ani neskušala vždy ked zapnem počitač tak vždy sa mali zobudi.

stankatt
16. jan 2009

mmona to poznam, teraz nejak mala cuci v postielke, ale dlho jej to asi nevydrzi..

mmona
16. jan 2009

ja ho akurat uspavam uz je hore od 6, som zvedava do kedy, niekedy mu stači 10 minut a može byt hore dalšie 2, 3 hodinky.

stankatt
16. jan 2009

moja spinka take polhodinovky 😒 tak 3x za den, ale v kociku by spinkala aj 2hodky....

mmona
16. jan 2009

moj ani vkočiku a v postielke uz vobec nie to nehrozi aby zaspal sam

mmona
16. jan 2009

no už je aj hore som vravela že spi 10 minut

lyongirl
16. jan 2009

čaute kočky - s tým spaním a rozprávaním je to fakt individuálne. Mne sa malý budil ešte aj tieto Vianoce a pýtal v noci mlieko, ale jednéhodňa som si povedala dosť, je to zvyk a nedala som. Odvtedy nepýta, ale cestuje a tlačí sa ku mne, čiže tak skoro sa nevyspím, lebo zachvíľu sa bude na mňa tlačiť určite druhý drobec 😀
A s tým rozprávaním, tiež ma napadlo, že mužov kamoš má malú, je o niečo mladšia ako náš Alex a tiež už všetko hovorí, no ja som čumela jak puk, keď som to počula, som myslela, že to snáď nie je ani možné....

a večer býva tuším údržba na koňovi.....aj niekoľko hodín

stankatt
16. jan 2009

AAAAAAAAAAAAA princeznicka sa nam zobudila... tak zatiiiiim 😉

renka9
16. jan 2009

lyongirl, tak do robotky asi nenastupim, dnes som sa dozvedela, ze prepustaju, idu len na 60%, a cely februar nebudu robit piatky. Takze z mamicky na MD, sa stane nezamestnana mamicka 😒 😝
Do kelu, zoberu mi malu do skolky? 😠

gabuliik
16. jan 2009

Renka,tak sorry! Nechcela som ta uraziť.
Inak s tým spaním, mne tiež malý spí po polhodkách a ked sme vonku,tak ťahá aj dve. Len nesmiem na dlhú dobu zastaaviť 😒 . A tak isto ako písala mmona ani mne nezaspí sám. Musím ho udrncať na rukách a dokonca je taký vychcaný,že nechce aby ho uspával muž. Tak si to vždy odtrpím ja.
Stanka ako bolo dnes v noci? My sme ráno vstávali o 6tej .... a v noci som bola s malým hore 2x a s Monikou 4x.A potom,že vyspi sa. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre