Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
9. nov 2009

lulupopo aj jednorazové plienky, aj teplomer 😉

lulupopo
9. nov 2009

a myslite, ze ma vyznam si aj zazmluvnit nejakeho lekara k porodu??

vladkaz1
9. nov 2009

ja som muslela mat postolky pri malej ,akoze netreba??? 😕 😕 😕 😅
Gabi jezis no v demonte samozrejme to vies aj ty a treba sa opytat na poste to fakt neviem do coho,nemas nejaku kartonovu krabicu co by si nadpojila a este zabalila na to????? aj tak by sa dalo ze by si nejake extra velke krabice zlepila a na to musis dat este cisty papier a previazat snurou a cenu netusim spytaj sa na poste ,neviem ci to chces pripoistit jak to posielas ci na dobierku alebo uz ti pra, mas este dost casu a dohodni sa s dokim na termine osobne ... ajstak ti moze aj nemusi prist aj ked ho mas zazmluveneho v takom pripade t vratia peniaze 🙂

vladkaz1
9. nov 2009

baby ten konec tam v strede sa mi to nejako vymazalo 😅 😅 😅 tam malo byt prasule ci uz ti dorazili alebo na dobierku posielas ....
a Lulu mas este dost casu ........ostatne si precitas 😀 sorac 😵

tehulka4
9. nov 2009

caute amminecky..klasika, cez vikend sa sem nekak neviem dopracovat..
co sa tyka toho zoznamu do porodnice, tak pre babo, vraj po novom je treba aj postolky, ale netusim preco, lebo ani ja som ich v tej dobe este nepotrebovala..a aj tak tam nikto neukaze ako treba mrnusa balit.. a pre seba by som urcite odporucala tie vlozky poporodne, dostanes ich kupit v zdravotnickych potrebacha lebo v lekarni..podla mna s urciite lepsie ako ti allwaysky...

gerdusha, my sme tiez boli na genetike,a le urcite sa v TT nerobi..my sme tiez boli u dr. Cunderlika a je fakt super odbornik..aj na 3D cku som bola u neho a uz nikdy by som k ziadnemu inemu neisla iba k nemu...

lulupopo, ja som si lekara zazmulivnit chcela,a le nestihla som, a dobre soma j urobila..dokinu som videla asi 3 krat, z toho raz an prijme, druhy ked mi prisla prasknut vodu a trti ked ma zasivala..a nie je to pravda co sa hovori, ze ak ho mas zazmluvneneho chodi ta pozerat a aj ta lepsie zasije..blbost, poznam baby co zaplatene mali a boli priserne pozasivane a tiez ich dr ani viac nepirsiel pozriet..vsetko to zalezi od toho aky ma pristup k svojej praci..inak sa tam vraj dost po decembri pomenilo, tak by bolo mozno dobre sa popytat tych bab co rodili po decembri...

tehulka4
9. nov 2009

teraz cucim do toho co som napisala, myslela som po aprili.. 😀 😝 sorac..🙂

marcelkatt
10. nov 2009

Ahojte maminky, súhlasím s tehulkou. Všetko je o medziľudských vzťahoch. Tiež som nemala a ani neplánovala si vybaviť k pôrodu lekára. Bola som maximálne spokojná. Rodila som síce v Handlovej. No musím povedať, že aspoň čo som mala ja skúsenosť, tak klobúk dolu. Všetci boli na mňa milí, vždy usmiaty, ak som niečo nevedela všetko ochotne vysvetlili. Pôrod ako som už spomínala bol ťažší, no nakoniec všetko dobre dopadlo a máme zdravého dnes už dvojročného syna. Aj na novorodeneckom úseku boli v pohode, dokonca ma presviedčali, nech si pospím a malého im dám, že od toho sú.
Ja som v pôrodnici mala pre malinkého všetko svoje, no bez problémov tam veci poskytnú bábätku. A tie poštolky som mala a aj som mu ich hneď dávala.
Ak raz budeme mať druhé, tak zrejme opäť zvolím pôrodnicu v Handlovej.
V TT rodila švagrina v septembri 2007 a nejak spokojná nebola čo sa týka prístupu sestričiek-ale to ako som písala závisí od skúseností. Niekto nadáva a niekto si nevie vynachváliť...

Vladka- ĎAKUJEME za darček pre Erička. Tričko je naozaj krásne a praktický darček 🙂 Potešila si hlavne mňa, pretože nemusím zháňať...

Dobrú noc všetkým maminkám a posielam detičkám pusinku do ich sníčkov, papa.

zabkatt
10. nov 2009

ajojky babule pozerrám že od poslednej návštevy sa to tu moc nezmenilo🙂)) My sme boli na očkovaní v 15tich mesiacoch aj prevenar aj povinná takže do oboch nožičiek☹(( Hrozne plakal, ale našťastie dlho ho to nedržalo, a o hodinku už vystrájal v postielke. Chvala bohu žiadne teploty nič, uvidíme tá druhá ako bude, tam má byť reakcia až na 7-8deň. Kočky ako bolo na stretku? Ja skrz tú školu nič nestíham, každý den trávim v knižnici, len požičávam a doma prepisujem, pri malom je to des, lebo ako náhle ma zbadá pri PC už sa na mna škriabe, dve knižky dostali riadne zabrať🙂)) 😀

lulinak
10. nov 2009

Vladka ďakujem pekne za odpoveď. 🙂

lulinak
10. nov 2009

lulupopo,ja som zajednaného nemala a pri prvej to bol horor,lebo sa menili smeny tak to bolo rýchlo-rýchlo a tak som aj dopadla(nesedela som mesiac) a pri druhej omnoho lepšie to bolo v noci žiadny zhon pohodička.Dokonca doktor celý pôrod odjedol 🙂,bolo to rýchlo asi tak od kedy som prišla na príjem max. 15 min.(sedela som asi po 10 dňoch)a bol celú dobu v pohode trošku flegmoš,ale podstatne lepšie ako pri prvom pôrode.
Ja by som nezajednávala-môj názor. 😒
Je to len na tebe ako sa rozhodneš,ale podľa mňa zbytočné dávať prachy,keď odrodiť ťa musí aj tak a nemáš zaručené keď mu dáš peniaze či to dopadne dobre,keď tak daj potom niečo fľašu,alebo čo? 😉

lyongirl
10. nov 2009

ja som tiež neplatila ani pri prvom, ani pri druhom, zdá sa mi to ako zbytočne vyhodené peniaze, radšej ich vrazím do niečoho pre deti. Rodila ma 2x tá istá/Kovačičová/, ale je tehu, takže už asi ani nerobí...
Bola super, síce tiež sa ukázala asi len 3x, ale to tak dr. robia, zašívala ma len pri prvom, pri druhom ma nenastrihovali a ešte si ja myslela, že som nebola nastrihovaná ani pri prvom, povedala, že to vôbec nie je vidieť, no už keď to po sebe nevidela, tak to spravila asi fakt dobre, sedela som už na druhý deň 😀
MM jej dal potom nejakú fľašu a vizitku na tortu zadarmo, ale ževraj sa neozvala, tak tortu asi nemala...
Po prvom pôrode sme nedávali nič, neležala som na 600nedelí a s dr. som sa už nestretla, to bolo o inom, keďže Alex bol tak narýchlo a ležal na JISke

vladkaz1
10. nov 2009

NO ja som mala Kovacicovu a vidim ze ma rodit uz nebude nevedela som ze je tehu .. 😀 😀 😀 ,tak uz chapem ze preco ma nedal na sono Kovacic do nemocnice ale Ilavskemu .. hmm uz som doma 🙄

timotej
10. nov 2009

Vladka ja som videla Kovačičovú v Maxe bola asi v 7 mes. a čaká dieťa s Dečkovom. Sranda dvaja pôrodníci spolu.

lulinak
10. nov 2009

Jé,tak to teda je sranda,Dečkov ma rodil a Kovačičovú som mala ako izbovú doktorku na rizikovom,aj ona bola fajn.

vladkaz1
10. nov 2009

no vidite ,ja som pri malej dala ale to je jedno ,kazdy si uvazi sam a mal ma rodit Deckov a nakoniec ma rodila Kovacicova 😀 no sranda ... uvidime ako to bud eteraz este ma´m cas a odrodit ma niekto musi nie? 😅

vladkaz1
10. nov 2009

a kde ste zas kto ??? to sem uz fakt nikto ani nezakopne sakra ,mala mi haja

gabuliik
10. nov 2009

Čaute baby.Som tu nebola,bo z nedele na pondelok som sa celú noc obýmala z WC misou 😝 a včera celý den som bola ko.Teplota a totál únava.Tak sa trochu liečim.
No ale najviac ma štve,že Monika nechce nič jesť a dnes mala zas teplotu 38,1.Je to presne týžden čo chodí do škôlky.Ja už fakt neviem z čoho to je .Ved brala atb a vyležala to.Uvidím čo bude ráno.Ale z toho nič nejedenia mám už strach,bo je na nej vidno,že schudla a je hrozne bledá.... ☹ ☹ ☹

Inak,mna pri Andrejkovi tiež rodila Kovačičová a pri malej Štefániková 🙂 .Ani pri jednom pôrode som nič nedávala,pretože to považujem za zbytočné.Odrodiť ťa musia tak či tak.

lulupopo
11. nov 2009

ja som uvazala, nad zazmluvnenim u dr. Deckova... tak neviem, lebo mam stres, ze ak chytim pri porode pani dr.Ug... neviem, viete mi povedat, ci ona chodi k porodom?

vladkaz1
11. nov 2009

dohodni sa s Deckovom po mimo ci by ti mohol byt pri porode ak chces a nemusis davat 7 nemocnici a das 3 jemu 😉 aspon tak sa to robi ale vravim je to len nazor ,porozpravaj sa s nim 🙂

bubadlo27
11. nov 2009

cavte, vladke dakujem ona vie za co 😉 🙂
lulupopo, zda sa mi ze ugorova uz k porodom nechodi 😉

lulinak
11. nov 2009

Ahojte,
Gabi a čo ti prosím ťa bolo,lepšie povedané z čoho ?A Monikou to je blbé,ja som to mala tak pri Miške,ale v poslednej dobe je už omnoho lepšie(klop-klop) aj sa napapá celkom dobre tak ti asi poradím len vydrž, to prejde ja to poznám Mišula nepapala od roka ☹

gabuliik
11. nov 2009

Lulinak,bolo mi zle z toho,že som sa prejedla a potom sa to na mne nejako vyvrbilo celkovo.

Baby,potrebujem helfnúť.... Monika má horúčky,bolí ju brucho a ostali jej flakaté zúbky.Neviete aký príznak choroby sú tie flakaté zúbky?Normálne sa bojím.Asi behneme na pohotovosť. ☹

lulinak
11. nov 2009

Gabi,tak to som ešte nepočula o tých zuboch,mali sme už všeličo,ale toto ee.Nemala nejaké lieky pred tým z liekov bývalú tuším fľakaté zuby.Ale chod radšej na tú pohotovosť.A má moc vysoké teploty?Dúfam že bude v poriadku a nič vážne to nebude 😒

lulinak
11. nov 2009

A aké farby sú tie fľaky?

vladkaz1
11. nov 2009

Gabi no boze ved vy stale nico ani ja neviem poradit ale skus si hodit do googlu a idete na tu pohotovost?
Bubi nemas zac rado sa stalo 🙂

gabuliik
11. nov 2009

Čaute.
Takže dala som jej sirup,že nech jej klesne teplota.Pol hodku si pospala a pomohlo.Kleslo jej to na 37,2.Tak prečkáme noc a ráno prášime k dokine.Pre istotu zoberem aj moč.Ved je to len týžden čo dobrala atb.Tak to nechápem.4 roky jej nič nebolo,až na ekzém,začne chodiť do škôlky a bum konec.
Tie fľaky sú výrazne biele.Hrozne jej to svieti na tých zúbkoch.Ona ich mala biele,ale teraz jej fakt vystupili také belšie flaky.ani popísať to neviem.
No a s tým jedením je to katastrofa.Teda dneska sa naobedovala obstojne,ale večera 0 bodov. ☹
Vladi,inak krém pomáha.Dík za tip,máš to u mna. 😉

gabuliik
11. nov 2009

Jáj, a na googli som nič nenašla ... 😠

vladkaz1
11. nov 2009

Gabi som rada ze vam to pomaha ,keby si vedela jake kremiky sme my skusili aj bioderma vsetko mozne aj z ciech drahe hovadiny a vidis zabral nam krem na 1E no sak co ti poviem a tvar mavala mala teda strasnu ,hlavne cez leto az do placu mi bolo ked nam to kolko krat prepuklo ..
A co sa tyka malej je mi to luto ze sa takto stale s niecim trapite .. boze aby to nemala herecka nejake soky zo skolky 🙄

gabuliik
11. nov 2009

Malá naštastie na tvári nemáva nič.Ale telo má hrozné.Niekedy ani neviem čo skôr natrieť,tak má toho vela.

Inak,už som rozmýšlala aj ja nad tými šokmi,ale zas mi hovorila dnes,že ju bolí hrdlo ked hltá jedlo.Tak fakt už neviem.Keby to bolo zo škôlky,tak by som ju ešte rok nechala doma,ale od septembra by to bolo ešte horšie.Teda aspon si myslím..... ☹ 😒

bubadlo27
11. nov 2009

☹ gabi,
som posnorila web, tie biele skvrnz mozu byt aj priznakom siestej choroby, nevsimla si si ze by sa vyhadzala?
dalej aj obrana reakcia na uzivanie ATB
este ma napadlol, ze som niekedy davno citala, ze u ludi co maju poruchy pigmentu, / myslym tie bezpigmentove biele skvrny po tele, hlavne v zahyboch, predkoleni .. / sa ako jeden z prinakov objavili aj taketo biele skvrny na zuboch, ale musi tam byt aj nejaka geneticka predispozicia, / niekto z rodiny /
ale u vas je to podla mna skor, psychika a obranna reakcia tela
hlavne jej zober aj moc, nech jej urobi rozbory z krvi, leuko, erytro, CRP, vsak uvidite ☹
a este ak si tu, napis mi ake ATB brala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre