Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
20. jún 2010

gabi ma koliku ,uz sme kupili snad mozne aj nemozne v lekarni je to lepsie ,ale vzdy ho to drapne takto v noci a nie a nie sa ukludnit ,som prave pozehlila ,este perem dalsiu pracku ,dnes uz 3 tia 😝 😔 a mam klud aj upratane no na zajtra nic navarene .
Boli ma hlava jak kona 😅 😝
Gabi stale si mi nedala foto jak si osmikana som zvedava 😉 ,ja si nechavam dorast 🙂

lucyso
20. jún 2010

Vladka vyskusala si tabletky Linex?
nam ich lekarka odporucila a pomohli. sice mame dievcatko, ale zo zaciatku mavala riadne bolesti bruska. tiez sme vsetko skusali...
nezarucujem Ti ze po nich mu to iste pomoze, ale je to jedna z moznosti 😀 😅 😉

stankatt
20. jún 2010

cafte koceny... ja moc nestiham, ale chodim sem aspon smirovat 😀

marcelkatt
20. jún 2010

@tehulka4 ahoj moja, ďakujem, už to neriešim, kašlem to, nespala som dobre dve noci,vracala, už mám toho fakt dosť a ešte aby ma aj nervačila osoba, ktorá na nás z vysoka kašle? Nie, máš pravdu, nebudem predsa škodiť miminku, i keď nie je ľahké hneď zabudnúť na pokrytectvo a klamstvá.
@vladkaz1 moje už nech sa to malinkému ukľudní, veru je mi ho moc ľúto. Posielam pusinky obom detičkám.

vladkaz1
20. jún 2010

@lucyso nie a to sa ako podava tabletka??? 😕
macka dakujeme ,som vycerpana ver ci never je toho namna vela 😅

marcelkatt
20. jún 2010

@vladkaz1 verím Ti moja. Hlavne ak sa nevyspíte v noci, keď ho to brušenko trápi.
Našla som na nete o tých tabletkách:

Linex® Forte, kapsuly

AKO ÚČINKUJE?
Linex® Forte obsahuje 1 miliardu kolónií lyofilizovaných baktérií rodu Lactobacillus a 1 miliardu kolónií lyofilizovaných baktérií rodu Bifidobacterium, taktiež obsahuje prebiotiká (inulín s oligofruktózou). Tieto živé mikroorganizmy pomáhajú regulovať a udržiavať zdravú črevnú mikroflóru.

KEDY BY SA MAL UŽÍVAŤ?

Linex® Forte má priaznivé účinky pri riešení ťažkostí, ako je hnačka, zápcha, plynatosť a tráviacie ťažkosti spôsobené nerovnováhou črevných mikroorganizmov. Pomáha obnovovať a udržiavať zdravú črevnú mikroflóru, napomáha správnemu tráveniu a posilňuje prirodzenú imunitu organizmu.

Linex®, kapsuly

AKO ÚČINKUJE?
Kapsuly obsahujú tri rôzne druhy baktérií mliečneho kvasenia. Jedna kapsula obsahuje 1,2 x 107 živých lyofilizovaných baktérií mliečneho kvasenia:
Lactobacillus acidophilus (Sp. L. Gasseri),
Bifidobacterium infantis,
Enterococcus faecium,
ktoré pomáhajú obnovovať prirodzenú črevnú mikroflóru.

KEDY BY SA MAL UŽÍVAŤ?
Linex® kapsuly sa odporúča užívať pri hnačke, nadúvaní a pri narušení prirodzenej mikroflóry v tráviacom trakte. Obnovou mikroflóry v črevách zvyšuje obranyschopnosť organizmu, podieľa sa na tvorbe vitaminu B1, B2, B6, B12, K, pomáha zlepšovať trávenie a priaznivým spôsobom ovplyvňuje peristaltiku čriev. Baktérie obsiahnuté v lieku sú rezistentné voči súčasne užítým antibiotíkám alebo chemoterapeutikám.

gabuliik
20. jún 2010

Čaute.
Vladi,foto tuším ani nemám.A teraz to už mám zas odrastené.Kašlem na to.Ostrihať sa znova pojdem asi až koncom prádzdnin.Nemám na to teraz čas.
A to,že je na toho teba vela,ti verím.Poznám to z vlastnej skúsenosti.... Ale neboj,o nejaké 2-3mesiace si nájdete nejaký režim a pôjde to ... 🙂

marcelkatt
20. jún 2010

Vladka ešte som počula o kôprovom odvare a že ak sa miminko napapá, odporúča uložiť miminko radšej na pravý bok ako na ľavý, aby sa vzduch nazhromaždený v žalúdku netlačil do čriev, kde spôsobuje nepríjemné pocity a koliky. Mliečne produkty, najmä kravské mlieko a syry, ktoré konzumujú dojčiace maminky, vyvolávajú u detí koliku. Nepriaznivo pôsobí rôzne ovocie, alebo korenené jedlá.

Zlatko nech sa mu už uľaví, malinký takto sa trápiť. ☹

vladkaz1
20. jún 2010

Musim ist kocky reve mi jeden v postielke a druha herecka dostala od Borisa ,tak mi tu za usami reve cisty pezinok

lenkahrehusova
20. jún 2010

ahojte.
Ja vás tiež už nestíham , len tak nakuknem, prečítam....
Vladi, držím Oliverkovi palčeky, nech je rýchlo OK.
Berenice8, ahoj a vitaj 🙂
No, aj ja stále periem a periem. A to počasie, katastrofa.......
Gabi, ty už dávaš malého spať na veľkú posteľ? My sme tiež malej kúpili posteľ . Ešte má síce čas, ale pomaly ju tam zvykám. Zatiaľ tam len poobede spinká. V noci v postieľke.

marcelkatt
20. jún 2010

No ja si idem mrknúť piatkový Panelák, Erik už spinká a mm je vo vlaku na cest do TT...

stankatt
20. jún 2010

Mon dnes konecne zaspala normalne o 20tej 🙂 herecka chodi spat 21 -21,30.... zas ma nejaky kasel, dala som solmucol snad pomoze... neni to este take zle, ale snad zas nebude doma....

gabuliik
20. jún 2010

Lenka,no dnes tam spí malý prvýkrát.Zaspal celkom v poho,ale Monika stresovala.Lebo doteraz spali s nami v izbe.Malému som dala k posteli matrac z postielky,pre istotu.Tá nová postel neni vysoká,ale istota je gulomet.... 🙂

lenkahrehusova
20. jún 2010

Stanka, tak to ti malá chodí pekne spinkať. Naša nezaspí skôr ako 21,30 - 22,00 Neviem prrečo sa jaj nechce skôr spať. Okúpeme ju okolo 20 a potom sa ešte hrá a jaší 🙂
Gabi, tak to je super, nech sa mu krásne spinká 🙂

timotej
20. jún 2010

No to ste dobré s tým spánkom náš fešák nemá ani 2 roky a skôr ako o 22 nejde ale aspon ráno pospíme dobre

marcelkatt
20. jún 2010

@timotej náš Erik do roka a pol chodieval okolo 19tej spinkať a vstával po 8mej, potom už medzi tou 19.30- 20.30 a potiahne do 9tej ráno. Takto to je u nás skoro stále, i keď má dni kedy nechce ani o 22hj zaspať. No som zedavá ako bud druhé mi mimi na tom... Idem spinkáááááť, lbo ledva vidím a som unavená , papappa.

lucyso
21. jún 2010

Vladi, ked mala nasa mesiac, davali sme jednu tabletku: ten prasok sme rozpustili v troske vody a na lyzicke. a inak nemali sme to na predpis, kupili sme ich 3.98€.
baby mne mala spi posledne dve noci od 18:30 do 05:00 a tuto noc spala do 06:30... 😕 ja nechapem...... 😕

marcelkatt
21. jún 2010

@lucyso to celkom krásne spinká na to, že má 2 mesiace, super 🙂

lucyso
21. jún 2010

tak to sa Marcelkatt aj ja cudujem...
sice mi nespi moc cez den, ale dodrzujeme aspon obednajsi spanok v postielke. sice je len hodinovy, ale hlavne ze je 🙂

marcelkatt
21. jún 2010

Hlavne, že spinká v noci a cez deň aspoň niečo. Aj hodinka jej prospeje.

lucyso
21. jún 2010

len aby sa mi to nevypomstilo 🙂 😉 . teraz spi krasne a ked pojdu zubky tak sa mi to vrati a nebude spat vobec 😅 ...

marcelkatt
21. jún 2010

Moja nemusí sa to vypomstiť. Náš malý fakt od narodenia spí veľmi dobre, keď mu išli zúbky, mal teploty síce, sem tam sa budil, ale dalo sa to zvládnuť v pohode. Dôležitý je režim spraviť sebe a miminku a potom to je ľahšie. Neboj, Livka bude pekne spinkávať 🙂

lucyso
21. jún 2010

no to by bolo super. dakujem.
i ked uz teraz zacina byt nejaka nervozna, zacala neskutocne slintat, do pusinky si pcha ruku az tak, ze ju potom napina.... no asi sa tam tie zubky zacinaju "rašiť" 😀 😀 😀 ... no uvidime.
Idem ja nieco uvarit.... vonku je hrozne pocasie. a pomaly koniec Juna... 🙄

marcelkatt
21. jún 2010

@lucyso no dnes vraj 1 letný deň... Nevyzerá to tak. Ja idem uložiť malého a pospím s ním. Papa zatiaľ.

lenkahrehusova
21. jún 2010

ahojte, no s tým počasím to navyzerá bohvie ako. Ale dúfam, že sa polepší aspoň v júli 🙂 a užijeme si slniečka.
Lucyso, môže byť, zúbky sa jej môžu posúvať 🙂
My čakáme na očné a zadné stoličky. Občas nás teda riadne potrápia :(

marcelkatt
21. jún 2010

@lenkahrehusova presne Lenka, občas teda áno. Ja áno neviem, či má Erik už všetky, tie posledné, nedá si pozrieť. Teraz mu musím umývať aj 4x denne, lebo z tých antibiotík sa mu robí žltý až hnedý povlak. Hrozné. Teraz už spinká, ja si čítam ešte a asi zaľahnem aj ja, neviem.

lenkahrehusova
21. jún 2010

Mne tiež malá spí a ja asi zasadnem k telke a poodychuje tiež. Veď takých chvíľ je málo, kedy môžem len tak sedieť a pozerať telku 🙂
Marcelka, pekne oddychuj. Nech sa darí tebe a aj bábätku 🙂 sa teším s tebou 🙂
Veď nám to tu tak pekne TEHUĽKOVIE 🙂
Aj ja by som tiež už prijala druhé. Ale mala som sekciu a je lepšie počkať 2 roky. Tak počkáme a na rok, dúfam budeme mať 🙂

marcelkatt
21. jún 2010

@lenkahrehusova ďakujem Lenka. Držím palečky, aby si na rok oznámila, že čakáte druhý zázrak života 🙂 prajem Ti to z celého srdca. Mať dieťatko je veľký dar a zázrak.
Snažím sa oddychovať, malý si už zvykol, že ho hocikedy nezoberiem na ruky, už to chápe. Večer pred spaním mi pusinkuje bruško a rozpráva bábetku ako mu požičia autíčka 😀 😀 😀 je to krásne. Minulý týždeň sme pozerali kočíky a Erik, že maminka, tento sa mi nepáči, a ukázal na iný, že tento mu kúpime... Fakt sranda...

zuzana12345
21. jún 2010

ahojte,
potrebovala by som poradit, neviem, kde nastal problem, trva to asi tyzden, maly mi odmieta prsniky, v noci sa napapa pekne (oba 10min.) aj nadranom, ale cez den je to hrozne, parkrat si potiahne a spusi plac, kope nohami ani ruky su neni v klude, dva dni (2x za den) mu ponukam z flasky a to spapa vsetko 100ml, doteraz papal z kazdeho po 10min. a hned zaspinkal, teraz nam to trva troska dlhsie, ale to by ani nevadiloa ako ma hneva to papanie, dakujem

lenkahrehusova
21. jún 2010

@marcelkatt 🙂 tak to je strašne krásne, že sa Erik takto teší. Tak to bedete mať strašne krásny "Vianočný" darček 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre