Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

vladkaz1
22. jún 2010

ten sterilizator ,mne Bubi poradila ze ak by som nemala tak mi pozica parny hrnec na buchty a knedla sa v tom robi ,tiez ako nahrada super vec za par korun

lenkahrehusova
22. jún 2010

Sissik, dobrý nápad ako sterilizovať. To ma nenapadlo 🙂 Ja som skúšala klasika vo vode, ale zostal my biely povlak. Tak som kúpila sterilizátor Avent.

marcelkatt
22. jún 2010

@zuzulik82 jasné, mne ani nejde o to, že som nedostala, veď tam dokopy nič ani nie je... Len som bola zvedavá, ako to vlastne chodí.
@vladkaz1 najlepšie je mať svoje veci, to úplne súhlasím 😉 mne našťastie nič nezmizlo a ani nikomu čo viem v pôrodnici a tiež požičiavali kto chcel...
@zuzulik82 myslím si, že stačí vyvariť, tým zabiješ všetky baktérie
@lenkahrehusova no ja som na 99% rozhodnutá pre AVENT elektrickú, mám ešte čas popozerať kde je najvýhodnejšia cena, ale asi si dám doviezť z UK, ak natrafím dobre.

marcelkatt
22. jún 2010

Bože baby, zjedla som kúsok banánu a za chvíľu išiel von, vyvrátila som akoby som zjedla neviem čo ešte. Ach, nech ma to už prejde to vracanie, už to trvá akosi dlho 😒

sissik
22. jún 2010

@lenkahrehusova ked vyvaras v tt tvrdej vode, tak s kyselinou citronovou

a to co, ze miznu veci v porodke? ked som bola ja, nic nezmizlo, teda o tom aspon neviem. ale vacsinu cas som bola v izbe a dolezite veci som mala zamknute v kufri

tehulka4
22. jún 2010

vladi, nech ti len dobre posluzi...🙂

ja som teda zastancom sterilizatoru do mikrovnlnky...uuuplne super, nic mi nezanechavalo a za apr minut som mala vysterilizovane a voobec som enmusela stat nad hrncom..ked sa da pozriet bud na MMA a na BB tak tam su sice uz pouzite, ale plne funkcne a nestoja zasa az tak vela...a cos a tyka tej porodnice, ked som bola s malym ja, tak viem ze sestricky pri kupani sem tam vymenili kosielku alebo plienku, ak mamicka nedavala pozor a mala svoje z domu, ale nemyslim si ze to robili narocky...len pri tolkych babatkach a plienkach a kosielkach to podla mna bolo normalne..a inak z izby nic nezmizlo..v podstate tiez som bola skoro stale na izbe max v sprche,a le nic...vsetko v poriadku...

macka, mna zasa dnes straaaasne boli hlava...ale tiez cakam, ez ci sa nahodou nieco neposunie smerom von..🙂))

zuzulik82
22. jún 2010

babule, nezavidim vam tie nevolnosti. mna to nastastie obislo 🙂 snad uz to kazdu chvilku prejde, drzim palce 😉

luci, nad svojim obleckom pre mimi rozmyslam aj ja. takze to nie je problem, mozem si priniest svoje? aby som ich tam nahodou tym nenastvala alebo tak 😅

vladkaz1
22. jún 2010

ja som mala svoje oblecko ,nik vobec nenamietal ,keby som vedela vezmem si aj svoju perinku ,lebo ich nam boli male 😅

zuzulik82
22. jún 2010

vladka a kolko toho oblecka si si pre maleho zobrala?

gabuliik
22. jún 2010

Čaute baby... 🙂

tehulka4
22. jún 2010

zuzi, ja som rodila v septembri a este aj tam strasne kurili...a este aj sestricky ked som maleho prvy den kupala mi hovorili, ze ak chcem, kludne mozem maleho obliect do svojho..oni davali babatkam tie ich kosielky,a le tie drzali asi iba hore pri krku a inak bol maly skoro stale z nich vyzlezeny, takze hned v prvy vecer po kupani ked som uz aj ja trochu vaic vladala, som si ho na izbe prezliekla do svojho..dupacky viem, ze nedavali iba dobre zabalili do perinky..takze bol v perinke, aletie ich sa mi tiez nepacili, takze etraz budem brat ansu urcite..pokial sa nic takeho nesatne, tak rataj na maleho 1 body na kazdy den...ja som mala tusim 6 bodyciek, lebo mi maly dost grcal takze som ich minula vsetky, samozrejme +- 6 obycajnych plienok, jednu som davala malemu pod hlavicku do perinky, takze ak by nieco, mas tiez rezervu...na dupacky ti odpovie asi skor vladka, lebo to netusim ako riesia teraz...samozzrejme odporucam pre istotu nejake ponozticky ak by malo abbatko studene nozicky a aj tie tenke rukavicky aby nebolo doskriabane a aj nejake cipocky ci uz po kupani alebo ked pojdes s nim po chodbe, lebo tam sa mi zdal dost privan....a myslim, ze na oblecenie ani nic pre neho do porodnicenebudes potebovat..akurat doma mm nachystaj co ti ma priniest pre maleho ked pojdete domkov...pripadne si to vezmi so sebou, ja som mala, takze ked ma pustili domov a mm mal prist amly uz bol obleceny , takze som tam nemusela byt o nejakych 5 minut dlhsie. 😀 😀 😀

vladkaz1
22. jún 2010

@zuzulik82 ved si tam 3 dni an 4 ty ides domov ,mne sa osvecili tie pizamka bodinkove najlepsie sa to oblieka a je v tom teplucko 😉

marcelkatt
22. jún 2010

@tehulka4 ahojte, tak už mi je lepšie, vracala som iba ráno a doobeda raz, teraz je už dobre 🙂
@zuzulik82 ja som mala tiež všetky veci pre malého svoje komplet hneď ako sa narodil mu obliekli moje, čo som im dala. Súhlasim s Vladkou, tie bodynkové pyžamká sú super.

tehulka4
22. jún 2010

@marcelkatt mojenko, ja som neblinkala, ale poobede sa mi urobilo dost zle..strasne sa mi krutila hlava, a mala som pocitze nemozem dychat..a dnes ma cely den bolelo brusko...tak hadam nic vazneho...

marcelkatt
22. jún 2010

@tehulka4 moja už nech tie naše miminká držíme v náručí... mňa často pobolieva bruško a chrbtica. Nerozumiem tomu, hlavne neviem prečo aj chrbtica - veď sme len na začiatku 2 trimestra, nič ešte nemám navyše, myslím váhu. A to vracanie tiež nechápem, už minule sa to dr nepáčilo, že stále vraciam a mávam závraty. Ale ja to všetko vydržím a zvládnem, len nech je mimi v poriadku. Som zvedavá, čo nám povie dr v utorok Tebe aj mne.

tehulka4
22. jún 2010

@marcelkatt chrbtica mna pobolievala pri oliverovi tiez takto skoro ked nei skor..len ked ma boli brusko takym inym sposobom uz som zu toho nervozna..ja mam navyse 1kg, to sa da..pri malom som uz mala 12..🙂)..takl ja dufam, ze mi zahlasi ze to bude chlap a ze je vsetko v poriadku...uz aby bol utorok lebo ma asi trafi...to neskutocne dlhe cakanie..

marcelkatt
22. jún 2010

@tehulka4 súhlasím s Tebou, že dlhooooo. Ozaj za pohlavie budeme cvakať že? Len nech sa pripravím vopred....

tehulka4
22. jún 2010

@marcelkatt tak najblizsiu po tej utornajsej mam tusim zasa az o mesiac..ved dovtedy ma trafi..🙂))..hej..pri oliverovi to bolo 300 korun, tak ratam, ze aj etraz to bude +- ale asi skor + par euricok..ale neratam, ez vaic nez 15..

marcelkatt
22. jún 2010

@tehulka4 ja mám potom 27.7 myslím, ale mám aj mimo kontrolu asi...

tehulka4
23. jún 2010

@marcelkatt macka to mam aj ja, ale nic medzi tym mi nedal...teda aspon myslim...

deda
23. jún 2010

ahojte mamičky alebo tehulky, som z Trnavy a mám na predaj plienky a vlhčené obrúsky pampers a hugies za nižšie ceny ako v obchodoch, v prípade záujmu o info mi pošlite internú poštu,pa 🙂

gabuliik
23. jún 2010

Čaute.
Mne už deti spia ... 😀 Dneska vstávali už o 6tej 😝 ,Andrej cez obed nespal a Monika sa unavila vonku,takže som ich o 18,30 okupala a šupla do postele.Aspon mám klud.Umývala som včera,riady mám spratané,takže mam frei.Akurát tu mám žehlenie,ale nechceeeee sa mi ... 😀 😝
A som tu sama .MM išiel po dlhej dobe na pivo ... jáj,amerika ... aj častejšie by som takýto klud prijala ... 🙂

vladkaz1
23. jún 2010

@gabuliik ahoj moja ja som poupratala teraz byt cely ,maly haja budeme ho budit na kupanie ,mala sa uz kupe s muzom to je jeho vysada kupat deti .
Dnes som bola na nakupe na krst, sobotu mame ,ale len akoze posedenie nie v kostole ,no este mi par veci chyba ,to musim cerstve .
Zajtra ideme na nozicky, tak som zvedava kolko tam budeme ,nechce sa mi moc ,este ze je muz doma cely tyzden ,len vyvaramm a perem ,ale dost mi pomaha ,ale stve ma ze stiha aj PC a ja sa sem ani len nedostanem .
Mam novy telefon pochvalim sa vam, dostala som od muza este 🙂 ,najprv mal byt pre neho ,ale ze on si kupi iny lepsi tak ja sa tesim .
Tehu, macka pekne pokracujete ,uz vam tam pribudaju TT ,drzkajte sa 😵
Tie Body su fakt dobre aj na prebalovanie super.

gabuliik
23. jún 2010

Fiiha Vladi,tak ten tvoj MM je fakt štedrý .. 🙂 a aký telkáč si to dostala?šak sa pochvál... 😉

vladkaz1
23. jún 2010

samsung pockaj najdem ho 🙂

gabuliik
23. jún 2010

čakám ... 😀

gabuliik
23. jún 2010

jááj,tak to musí byť supiš pupiš telkáč.... taký istý si vybral môj MM ako firemný.Ešte ho nedostal,ale čaká ... 🙂
ja berem nový v decembri,dúfam ,že niečo bude dobré v ponuke,bo vždy ked berem ja ,tak nič nemajú ... 😝

vladkaz1
23. jún 2010

😀 no,len sem tam postlacam blbosti v nom 😀

gabuliik
23. jún 2010

😀 si zvykneš ,neboj ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre