Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
5. júl 2010

@lucyso moja jasné, že to môžu byť zúbky. Niektoré detičky to trápi skôr, a niektoré neskoršie. poznám deti, ktorým sa prerezávali zúbky fakt od 2-3 mesiacoch a vyliezli až po 7 mesiaci, navreté ďasienka a zúbky nikde. Držím moc palečky, aby ste to zvládli. Ja som pri Erikovi vedela o každom zúbku žiaľ, vysoké teploty, hnačky a preplakané noci, hlavne tie prvé a očné nám dali zabrať.

Držím palce aj pri kúpe kočíka golfiek....

lucyso
5. júl 2010

takze nase kraaaaaaaaasne noci nam uz skoncili.... chudiatko moje keby ste ju videli, aka je nevyspinkata.. oci cervene, spinkala by a neda sa jej... je to hrozne... ale no co uz, musime vydrzat.....
dakujem Marcelka.

marcelkatt
5. júl 2010

@lucyso to Ti verím. Nám ani tie rôzne geliky nejak nepomáhali. Neboj, možno to nebude stále, možno len tieto prvé zubenky. Myslím na vás...

lucyso
5. júl 2010

zatial to vyzera ze ten gel zabera..... mala spi uz tristvrte hodinu... si klopem na celo...
inak pekne sa nam zmenilo pocasie po tych horucavach.. a vraj zajtra ma zas prsat.. hmm 😖

marcelkatt
5. júl 2010

No mne je takto lepšie veru, nemusí pršať, len nech nie je také extrémne teploo... Idem off, zatiaľ papa a malinká nech pospinká dlhšie.

lucyso
5. júl 2010

idem aj ja poupratovat. zatial papa

gabuliik
5. júl 2010

Čaute.
Dnes sme boli pozrieť s deckami na tom ihrisku pri zimáku,tuším Agátka sa to volá.Sa im páčilo.A ešte sme boli pozrieť aj to ihrisko,čo je za sociálnou poisťovnou.Len neni otvorené ... neviete náhodou kedy ho otvoria? Inak ma vytočilo,že v TT sa furt robia nejaké ihriská a tu u nás nič.My patríme pod TT,ale ihrisko tu nemáme.Teda je tu niečo také,ale sú tam 2 hupacie koníky a kolotoč.Jednoducho des.A v TT hned 2 krásne kúsok od seba.Akože beriem,je to velké sídlisko,ale uznajte ten pomer u nás na tolko detí .... tak som písala mail primátorovi.Som zvedava,či sa bude unúvať a odpíše ...

anesim
5. júl 2010

@gabuliik my sme na tom ihrisku za sociálnou boli asi pred týždňom, nebolo to ešte upravené , ale detí tam už bolo dosť.

gabuliik
5. júl 2010

to fakt?? my sme to boli omrknúť a nebol tam nikto,dokonca to bolo ohraničené páskou a velké cedule,že zákaz vstupu,monitorované kamerovým systémom ...

anesim
5. júl 2010

@gabuliik to tam bol aj vtedy, len tá páska bola strhnutá, bol víkend tak asi preto to ta nekotrolovali, lebo viem, že mestský odtiaľ vyháňali, ale neboli sme tam jediní, tak sa tam chvíľu pohrala

gabuliik
5. júl 2010

hm,tak my sme zástanocovia poriadku a dodržiavania pravidiel 😀 ,ale teraz tam nebol nikto .... musíme si počkať kým to otvoria ....

bubadlo27
5. júl 2010

cavte, ani neviete ako som rada tym ihriskam my to tu mame na skok, z okna to sledujem
😉 len nechapem tych ludi, ako tam mozu pustit deti sa hrat a este aj prekracuju pasku, ked je to vyslovne zakazane 😠
som zvedava keby sa nieco stalo, koho by potom zalovali 😠, vsak nie vsetky preliezky su este spravne ukotvene, zasypane strkom, no sa pozaastavujem nad tymi ludmi

my to tam chodime okukavat v ramci dennej prechadzky, malo to byt otovrene do zaciatku prazdnin, ale kedze 2 tyzdne tak lialo, tak sa to posunulo.

gabuliik
5. júl 2010

no bubi,tak to nechápem ani ja.ja som fakt taký zástanca pravidiel a hlavne čo sa týka takýchto detských ihrísk a tak ... 🙂
takže v najbližších dnoch môžeme očakávať,že to otvoria? daj potom echo ...

marcelkatt
5. júl 2010

@bubadlo27 dnes tam bol strážnik. Som zvedavá koľko to vydrží. konečne niečo pre detičky spravia, bojím sa, že do vandali, puberťáci dokaličia. Veď to nové za zimákom, tak tam už ho opravovali raz čo viem.

gabuliik
5. júl 2010

no ved to,že tie velké decká sa nevedia vpratať do kože a potom to tak aj vyzerá ... u nás mali škôlkari také pekné ihrisko,radi sme tam chodili,bo to bolo otvorené aj pre verejnosť.Len nič platné,lebo isté individuá ako ich ja nazývam,všetko zničili.Teraz tam nemajú nič,len pieskovisko.Ostuda ...

marcelkatt
5. júl 2010

@gabuliik hrozné fakt, čo im to robí radosť ničiť. Ve´d sa môžu pohrať, zabaviť, načo kaziť? Nechápem to fakt. Ale aj dnes na tom druhom ihrisku za zimákom, asi 6-7 ročné deti skákali ako odtrhnuté z reťaze po tých drevených preliezkach, nie že ublíži sebe, zničí to, ale aj môže padnúť na menšie deti a ublížiť im. A maminky, kvákali a nič.

gabuliik
5. júl 2010

no moja,tak to ja by som už penila ... na to som hrooozne citilivá.MM mi za to aj kolkokrát frfle,ale mne to jednoducho nedá ... ked niekto ničí niečo čo patrí aj ostatným a pritom ohrozuje malé deti ... júúúj,fakt tie deti a ich matky nechápem ... 😠

bubadlo27
5. júl 2010

no to ani mne nehovorte, ja som vyslovene alergicka na take mamicky a na deti 😒
ja nasim dovolim dost, aj vedia, pokial mam uz hranicu a viem aj kricat, ale hento 😠
akurat minule v amfiku, take 4 rocne dievcatko chcelo malemu zobrat dudel, som akurat davala malu cikat, a normis ho poskrabala pod oko chapete? on chudiatko aj chcel spat, ale asi v soku ze mu chcela zobrat ani nemohol 😠
a inteligentna mamicka len sedela a kukala sa 😠 😠

marcelkatt
5. júl 2010

@bubadlo27 fakt niekedy sa človeku rozum pozastavuje... Aj Erik robí občas zle čoby nie, ale na to som tam, aby som mu predsa vysvetlila, dohovorila, že to a to sa nerobí.

lenkahrehusova
6. júl 2010

@bubadlo27 tie ihriská máme na skok aj my 🙂 možno sa tam niekedy stretneme 🙂 detúrence sa môžu pohrať.

Aj ja som rada, že konečne vybudovali ihriská pre deti 🙂 No hádam zostanú dlho v takom peknom stave ako sú teraz.

lucyso
6. júl 2010

ahojte. inak mne sa velmi paci ako teraz prerobili to detske ihrisko pri VUB - pri parkovisku vedla futb. stadiona. aj amfik ma pekne ihrisko. je super, ze sa uz konecne nieco robi pre deti.. dufam, ze to co najdlhsie vydrzi... este na nasej dedinke by nieco mohli vymysliet🙂))).

lenkahrehusova
6. júl 2010

Vladi, k zajtrajším meninám Oliverkovi želáme všetko len to najlepšie 🙂

lucyso
6. júl 2010

veru veru krasne meninky prajem Oliverkovi a vela zdravia 🙂

baby dnes bola Livia cely den zlatucka, stale sa chichunala a ked mala ist spinkat spustila taky neskutocny rev, ze nie a nie ju utisit... najskor strasne kopala nozickami, prdkala az hrozne pri tom plakala, asi sa nemohla vykakat, masirovala som, cvicila, vsetko mozne skusala.. dala som jej tie Linex kapsulku a vyzera to tak, ze asi pomohlo... pekne zaspinkala... a mozno zaspala len od toho vycerpavajuceho placu... posledne dni su u nas hrozne... najskor zuby, teraz asi to brusko... som KO a ona tiez....

gabuliik
6. júl 2010

Čaute.
@lucyso ,tak to nezávidím.Máte to teraz perné ... ale musíš dúfať,že budú aj lepšie dni. 😉
Mna čakajú od zajtra tiež perné dni.K svokrovcom prídu na prázdniny 2 baby.Takže tu budem mať 4ks detí ... 😝 Našťastie štvrtok a piatok si zobral MM dovolenku.Vo štvrtok idem na sono prsníkov a v piatok by sme chceli isť do Bojníc.no uvidím.Ale zas to budú boje a presviečačky ... Monika nebude chcieť isť,bude plakať za babami. 😒

marcelkatt
6. júl 2010

@lucyso mojko držím palečky!!!!

Vladka, tehulka pripájam sa k zajtrajším meninkám, všetko naj Oliverkovi nech sú zdravučkí!!!!

lucyso
6. júl 2010

GAbuliik takze zijete so svokrovcami? my ano a teda tieto problemy budu iste cakat mna, ked budu mat dalsie vnucenie... zatial je Livia ich prva....
veru, mame to perne, ale zvladneme to. ved co nam aj ine zostava🙂...

gabuliik
6. júl 2010

lucyso,bývame v jednom dvore.sme si pristavili za nimi dom.Takže mi to je súdené.Len som zvedavá ako to bude ,ked o rok nastúpim do práce.... lebo oni sú už neni najmladší a 4 deti nezvládnu.tak som zvedavá koho potom uprednostnia ... 😅

vladkaz1
6. júl 2010

Kocky dakujem vam za Oliverka 😵 ,ja nejako nestiham

marcelkatt
6. júl 2010

Ja som teraz dovarila, robila som dva obedy nech mám pokoj aspoň dva dni. Jeden obed je rizoto a druhý masko na šťave a červenej fazuľke asi s kašou, alebo knedľou.

lucyso
7. júl 2010

Gabuliik, ale aspon mate vlastny dom. my sice mame samostatne dve poschodia a sukromne, ale predsa... je to jeden dom. no co uz. samy sme si to vybrali... ale tiez sa obavam toho ked tu budu mat viac vnuceniec. predsa nie su najmladsi... a za sa nebudem o vsetky starat... ale to este predbieham...🙂
dobre ranko vsetkym. dnes mi tu mala krici a krici.... a skusa pokial kricat moze.. zakrici, ostane ticho a ked sa neozvem, tak skusa znova...🙂, no idem ja s nou von. uz je nervozna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre