Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

tehulka4
26. júl 2010

mrnus drichmori, ja som po obede, a mala by osm pokracovat v zehleni, uz tam mam ozaj iba trochu, ale mne sa nejak neceeeeee...boze, ale som leniva..🙂))

@marcelkatt mne oliver uz davno nechce bylinkove ziadne, a ja mu davam bud 100% stavu zriedenu s vodou alebo tie caje od Hippu..mne sa tieto ako ja ich nazyvam zbrndy pre deti zdaju starsne umele, sladke a nehovoriac o tom ako su prifarbovane...to mam doma iba jeden druh, je to celkovo ovocny..myslim, ze nasi mu davaju nazov sipkova ruzenka...je tam viac ovocia, neviem..ja mu to striedam, lebo ked bol mladsi tak sa mi naucil na vodu a max. jeden druh caju a potom za panajana nechcel nic ineho pit..no a to mi zasa dokina hovorila, ze tiez nie je zdrave..tak neviem..ale kazdopadne ja som s nimi spokojna..a ficime na nich..🙂

marcelkatt
26. júl 2010

@tehulka4 presne preto ani ja nekupujem nejak tie umeliny, hipp kupujeme aj my stále vlastne a Erikovi chutia okrem feniklu asi všetky. Jeden čajik si od teba zrejme kúpim ten ovocný. Zajtra by sme sa dohodli. My ako som písala striedame vodu čistú, a tie hipp čaje.

tehulka4
26. júl 2010

@marcelkatt , zlatko, ono je ot na kazdej mamine a hlavne na kazdom dietati co zje ci vypije..ja osm naprikald s malym skusala ako diva samu zdravu vyzivu a maly ani za pana nic nejedol..zbytocne vyhodene peniaze a moje nervy, lebo nechcel nic jest..takto som si povedala, ze mu dovolim aj trochu cokolady, aj inych veci, ale normalna varena domaca strava musi byt...od tej doby ako som prestala vymyslat zdrave hovadiny ktore mimochodom ani ja nejedavam, tak je u nas vsetko v najlepsom poriadku..ale teda tym umelinovym vodam, to sa teda branim akos a len da...kludne, mam ich doma dost, a oni us normalne z obchodu kupovane, ziadne ze pozarucne ci co, to len bola taka prihoda s mojou svokrou a ta mi ich posiela teraz furt, takze ich mam doma a si pre cele mesto..🙂)

marcelkatt
26. júl 2010

@tehulka4 to máš úplnú pravdu, každá mamina vie čo dá svojmu dieťatku. Ja som napríklad s prikrmovaním začala až od ukončeného 5 mesiaca aj to iba mrkvu vtedy. Potrpím si, aby mal malý polievku aspoň a varené jedlo. Nepreháňam to nejak so zdravou výživou, čokolády povolím - no nie každú jednak aby nemal zas na líčkach ekzém a na druhej strane aj to zloženie pozerám. Kupujem overené, no nedám mu gumené cukríky a ani oriešky. A poctivo umývame zuby a teší ma, že si ich rád dá umyť 🙂 už má aj preventívku u zubárky za sebou 2x...

gabuliik
26. júl 2010

Baby moje,čo by som dala za to,keby moje deti jedli polievky a nejedli moc sladkého.Polievky málokedy zjedia,ale druhé ano.No a so sladkosťami je tu boj.Ja im dovolím,ale ked sa najedia ,lenže sú tu zas moji svokrovci,ktorý majú na sladké takýto názor,že ... je to energia a neni to až tak škodlivé.Ide ma roztrhať od jedu,ked deckám napachajú sladkosti o 11tej ráno,ked okolo 11,30 obedujú... A ked sú u nich,tak ani neviem čo všetko im dajú zjesť.Minule dali malému do ruky 5ks banánov v čokoláde a ked MM začal nadávať,tak svokor,že ale on si to pýta.To je argument?Ved ten malý nemá rozum.Poviem,že nemám a hotovo.Môj názor je taký,že moji svokrovci nemajú rozum ...

A inak,tie Hipp čaje sú aj podla mna dobré.My sme ich tiež kupovali,ale teraz im zarábam taký ten granulovaný... ale pančujem ho,bo je sladký.

stankatt
26. júl 2010

Cafte 🙂 jaaaj vy ale vyvarate.... ja som vcera makala , tak varil mm, uvaril super gulasik, a budeme ho jest az do stredy 😀 😀 😀 😀 krpata tu este veselo jazdi na odrazatku, zacala zaspavat okolo 20,30 -21,00 😝 mala ma uz 2hy tyzden prazniny, tak veselo :D

gabuliik
26. júl 2010

prázdniny?a to ako potom riešite s varovkou?

stankatt
26. júl 2010

@gabuliik min tyzden mama risla zavarovat a potom som mala nejake volno, a teraz mame aj s mm dovolenku. bud tyzden ja makam a tata varuje 😉 nastastie su prazdniny iba 3 tyzdne, tak sa da... aspon bude Momo dlhsie zdrava ked neni v jasliach 😝

vladkaz1
26. júl 2010

Cafte ja som zastanca ,ze zo vsetkeho troska s mierou nezaskodi .. 🙂
Mala mi napriklad grca z niektorych dzusikov ,je jej to tazske na zaludok a po lacnych coko sa vyhadzuje aj po kecupe .. ma AE takze davam na to pozor je to individualne .
Na caje nikdy moc nebola ,myslim granulovane sfukovalo jej to brusko ci bilinkove ,ci osladene 🙂
Idem buvat zajtra nakuknem dobru nocku vam prajeme 😵

marcelkatt
26. júl 2010

@vladkaz1 dobrú nôcku Vladka 😉

Náš čaje má rád, no nesladené mu dávame a nevadí mu to. Veď cukor má v iných zase, čokoládach a tak. A alergiu má na nejaké typy čokolád, neviem posúdiť prečo, no z Milky, kinder mu nikdy nič nie je, ale napríklad z tých lacnejších má drsné líca a ekzém. A ako som písala, nepreháňam nejak extra zdravá výživa, dávam mu to čo aj nám, ibaže menej korenisté a menej soli samozrejme. Inak zje všetko, čo ma teší, apetít má po manželovi..
@gabuliik každé dieťa je veru iné, Ty to máš horšie, že Ti svokrovci zasahujú do toho, že im oni povoľujú. Ja v tomto problém nemám a aj svokra sa ma opýta ak mu niečo náhodou kúpi, či môže, takže v tomto smere pohoda.
@stankatt no gulášik by som si aj ja dala, dávno som nerobila veru.....

sjuzi
27. júl 2010

Ahojte kočky mám jednu otázku, neboli ste niektorá na rizikovom, chodia v TT kontroly??? 😕 A neviete mi povedať, či chodia cez víkendy a sviatky? Na internete čítam kadejaké názory, tak som z toho mimo... Mne začnú oficiálne vychádzky od štvrtka, tak sa snažím veľmi teraz z domu nevychádzať. Malého mám u rodičov našťastie momentálne... 😅 Ďakujem za info...

adrianai
27. júl 2010

@sjuzi Ahoj, ja som na rizikovom od februára, tiež som bola z toho mimo, na nete je všeličo...zatiaľ mi ale kontrola neprišla, no aj tak sa snažím vychádzky dodržiavať ,i keď občas si čas neustriehnem 😀

sjuzi
27. júl 2010

@adrianai ďakujem a čo víkendy? Mne sa to zdá nejaké od veci, ale počula som o tom, že vraj niekomu došli v nedeľu... 😕

adrianai
27. júl 2010

@sjuzi tiež som počula....zozačiatku som si dávala na to pozor, už neskôr hlavne pri nejakých oslavičkách som meškala 🙂 a navyše cez víkendy sa ťažšie vymýšľa aliby 😀 hovorím, mne neprišla, no neviem to zaručiť

sjuzi
27. júl 2010

No veď práve... cez týždeň to ešte viem dodržať, ale tie víkendy... tam by asi uznali jedine pohotovosť... 😅

tehulka4
27. júl 2010

sjuzi, ja som bola tiez od zaciatku s prvym doma na rizikovom...ato bolo celych 9 mesiacov, a je pravda ze kontrola ani mne ani raz neprisla,a le vzdy som sa stresovala, ze ci nahodou..neviem, niekto mi hovoril, ze trnavaci nechodia kontrolovat a ze ak aj ano, tak ze najskor takych co su podozrivy ze su chori a nei su, ze tehotne by nemali..no atak neviem..

gabuliik
27. júl 2010

ja som bola tiež pri prvom na rizikovom celé tehu a tiež mi kontrola neprišla.zo začiatku som sa bála niekam chodiť,ale potom som už na to kašlala a chodila som kade tade.aj cez víkendy.... 😅

sjuzi
27. júl 2010

Ďakujem baby. No mne ide hlavne o tie víkendy... Lebo s krpcom sa nejako cez týždeň v rámci tých vychádzok pretlčieme, dala som si také dobré časy, ako sme aj chodievali von. Ale, ak budeme napr. oslavovať dačo cez víkend u rodičov a tak... No verím, že ani mne neprídu. 😅

tehulka4
27. júl 2010

no hlasim prichod domov od dokiho...mame stale chlapca a mame 382g a inak vsetko v poriadku...idem nakupit do obchodu, lebo mame nejaku prazdnu chladnicku..🙂

macka, potom daj vediet, ze co a ako si dopadla..🙂

lucyso
27. júl 2010

Ahojte baby, ste sa nejako rozpisali a ja normalne nestiham citat.... posledne dni mam nejaky chaos a nic nestiham a to ma muz dovolenku.. takze on je s malou a ja varim, peciem, upratujem.
inak vcera vecer som hodinu uspavala malu na rukach co mala strasne bolesti bruska a nemohla sa vykakat ☹ .. normalne ze 24 hodin nekakala a to je na UM.... tak sme vecer dali Linex kapsule a dnes rano zabrali🙂).
Ozaj Vladka1, Oliverka uz brusko netrapi?
dnes sme boli v Nitre v merkury markete sa trosku inspirovat. a vo stvrtok, alebo zajtra chceme ist do bojnic do ZOO a do muzea praveku, na to sa celkom tesim, len keby vyslo pocasie... prikladam link ako inspiraciu na vylet 🙂 :
http://www.muzeumpraveku.sk/
tak tehulka4 gratulujem este raz k chlapcovi a teda nech ten chlapec aj ostane🙂)

gabuliik
27. júl 2010

Čaute baby.
Ja som ko.Nemám hlas.Strašne ťažko sa mi rozpráva.
Tehu,sorry,že som s tebou dnes moc nekecala,ale fakt sa mi zle rozpráva ... dokelu,je to čim dalej horšie.V lekárni som si kupila kalciový sirup 😝 ,tak som zvedavá,či to pomože.Dr. nemám kedy isť ... pohotovosť to istí ... 😀

lenocka6
27. júl 2010

@lucyso ahoj, mozes mi prosim povedat, ci je ten mercury market taky normalny obchod. Ja by som tam chcela ist tiez pozriet, ale do Blavy. Ci sa mi to vobec oplati. Vopred dakujem 🙂
Pridavam k inspiraciam - my sme dnes boli s detmi na Cervenom kameni, spravili sme si aj prehliadku, najviac ich fanscinovali tie pivnicne priestory 😀

lenocka6
27. júl 2010

@gabuliik manzel mava tiez taketo problemy a vtedy si robi salviovy cajik, skus, mozno ti pomoze 🙂

lucyso
27. júl 2010

gabuliik, drzim palce k skoremu uzdraveniu.
lenocka6, ja osobne som s merkury marketom spokojna. su tam fajn ceny, mame odtial podlahy a za par penazi "dobra muzika"🙂)), nic im nie je a planujem si tam kupit aj dlazbu, obklad a dvere.
dokonca som zbierala inspiracie na modrej streche a aj tam su ludia spokojni.

lenocka6
27. júl 2010

@lucyso dakujem, ja by som si tam chcela ist pozriet len bateriu do kuchyne s vysuvnou sprchou a vsade sa mi to zda neskutocne drahe. Tak tam zajtra skocime, ked budeme v Bratislave. Este raz dakujem. 🙂

lucyso
27. júl 2010

juuuuuuj tak po nej tuuuuzim a do novej kuchyne si ju kupim a v Nitre otvorili novy market a tam ich maju a boji dokonca v akcii, zabi ma, ale nepoviem Ti teraz kolko presne stali, pretoze ich bolo viac druhov, ale MAX do 50 €.

lenocka6
27. júl 2010

@lucyso aj ja ju uz chcem dlho, lebo ta, co mame v kuchyni zateka a je z toho cely dres spinavy, taky obteceny a popravde mi vadi, ze tym drhnutim nicim aj dres. Tak uz som sa rozculila, ze ju surne potrebujeme. A co som pozerala napr. v Ikey, ale aj inych obchodoch, tak bez mihnutia oka pytaju 100E a viac a to nebola nejaka super. Takze 50E by bola pekná cena, tak som aj nejako ratala. 🙂

lucyso
27. júl 2010

treba tam vybehnut a ak sa Ti da, skus do tej Nitry, tak su otvaracie ceny, takze fakt som bola spokojna🙂

lenocka6
27. júl 2010

@lucyso do Nitry by som isla, ale manzel ma zajtra pracovnu cestu do BA, tak by sme sa zviezli s nim a spojili aj s nakupom. Dakujem este raz, ked nekupim v Blave, tak sa pojdem pozriet do Nitry. 🙂

lucyso
27. júl 2010

tak drzim palce aby bol nakup uspesny🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre