Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lucyso
9. aug 2010

Gabi.... no som rada, ze vysli v ustreti, sice boli sme uz pred par rokmi takto dohodnuti.... ale aj tak..... mam z toho cudny pocit.... no snad sa mylim🙂))

gabuliik
9. aug 2010

no moja,čudný pocit z toho budeš mať furt,bo sú to raz svokrovci ...,ale snad to bude všetko ok a bude sa vám tam dobre bývať... 🙂

lucyso
9. aug 2010

veru, to si trafila do cierneho🙂

tehulka4
9. aug 2010

cavky maminecky..som tu len na skok, este mam v pare posledne pohare broskyn..teda na dnes, zajtra vo velkom pokracujem..nic nestiham, dnes sme boli so segrou vo veselomna samozbere broskyn, lebo u nas je to co sa tyka broskyn hruza,..minule osm zavarila a uz v decembri ani pohara, tak teraz ich bude viac..maly je strasne ukecany..teda zacal zasa byt, uz ma z neho niekedy bolia usi..a dnes ma priserne bolela hlava..asi nejaky blby tlak ci co..tak vam prajem dobr nocku.. 😉

marcelkatt
10. aug 2010

Ahojte, my sme teraz skoro stále niekde vonku, pokiaľ neprší je fajn, som rada, že nie je tak príšerné teplo. Včera sme boli blahoželať svokre a dnes zas ideme k švagrinej, zajtra je Zuzany. Na víkend máme návštevu, príde moja krstná - Erikova náhradná stará mama 🙂 a potom odchádzame zas do PD, mm bude mať voľno, teraz robí.... Dnes som si dala do poriadku kuchynskú linku, bola už v hroznom stave, špinavá, mastná. Tak som všetko vybrala dala postupne do umývačky a vydrhla z vnútra aj vonku. Zajtra chcem zas kúpeľňu dať do poriadku.
Ešte potriedim veci po Erikovi, teda už len niečo, včera sme kúpili zas tenisky, už mu boli malé čo nosil. Tak sme kúpili v športe v akcii za 20€ celkom slušné adidasy s ortopedickou vložkou. ešte mu treba na zimu bundu a topánky, ale to budeme riešiť až potom, nechcem vopred kupovať zimnú obuv. Pre Patrika máme asi už všetko, okrem plienok, to si pozisťujem kde sa oplatia, či vybehneme do Rakúska, alebo ako... Neviete poradiť niektorá kde sú dobré ceny na jednorázové plenočky? Vraj je nejaký obchod Bipa v Rakúsku, len neviem kde to je. No mám ešte čas pozisťujem hádam. Zatiaľ papa, idem vyvesiť prádlo. Pekný dník všetkým maminkám.....
@tehulka4 no mojko zvykaj si na ukaceného Oliverka, už sa to bude iba stupňovať 😀 my máme už 4 mesiace prečo, ako, kde a koľko to stojí maminka??? a takto dookola...Ide ma niekedy poraziť, ale na druhej strane ma to teší ako asi každú maminku 🙂

bubadlo27
11. aug 2010

@marcelkatt macka najblizsia bipa je v hainburgu, ja tam chodim na gely na pranie a malemu mliecko Aptamil, ale ak mas klubovu karticku, tak sa oplati skoro vsetko, cez starostlivost o telo, az po detsku vyzivu a parfemy.
plinky som tam nikdy nekupovala, mavaju specialne Baby Days , vzdy v prvy pondelok, utoroka stredu v danom mesiaci a vtedy maju specialne ceny na detsky sortiment, mesacne sa striedaju detske doplnky ako flase , plienky a zas nazalsi mesiac detska vyziva - musis mat ale ich klubovu kartu

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 no ja som sa registrovala niekde a neviem, či mi tu kartu pošlú., alebo som zle vyplnila. Koľko to trvá autom z TT? Tak približne...

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 napísala som im mail, že mám záujem o tú klubovú kartu, uvidím čo odpíšu.... Idem za malým si zdriemnuť, navarené už je konečne... Papa a pekný dník.

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 no ak som to dobre našla tak asi 66,1km? A v Rakúsku netreba diaľničnú známku že, myslím, že cez diaľnicu ich sa nepôjde...

bubadlo27
11. aug 2010

@marcelkatt napisem vecer

lucyso
11. aug 2010

Marcelkatt do Hainburgu nepojdes cez dialnicu. to je hned kusocek za hranicami.a je to take male krasne mestecko, obchody tak blizko pri sebe.
ak sa budes sustredit aj na tie plienky🙂, tak daj echo🙂)

tehulka4
11. aug 2010

taaaaak som vas konecne nejak docitala, aj ekd nejak extra enbolo co...v poslednej dobe to tu teda pekne flakate.... 😀 😉 ja som vcera v noci ci vlastne to bolo uz dnes v skore rano ze o pol 2 dokoncila konecne zavaranie brosdkyn..teda od toho pondelka poobedia ay do vcera..mame zavarenych 56 poharov, tak by sme mohli nejak do dalsieho leta vydrzat... 😀 maly sa mi strasne zacal jedovat..zasa..som si myslela, ze uz bude pokoj a nic...co sa tyka tej bippy, taka ko pisala bubi, oplati sa jedine ked mas tu karticku..tiez tam chodime, len je treba nutne priznat, ze v tom hainburgu maju zvycajne skoro vsetko vypredane, elbo ako ja hovorim, ze slovaci chodia an nakupy..teda myslim tie veci pre deti..ale ani avivaz sa nam naposledy nepodarilo kupit...ale zasa sa podla mna oplati uz kvoli tej kvalite..to sa neda porovnat s nasimi vyrobkami....idem sa najest a skontrolovat prcka...tak zatial prajem pekny vecer.. 😉

marcelkatt
11. aug 2010

No my sme stále vonku, mali sme v rodine aj dosť osláv, po pravde nemám to rada. A ešte nás čakajú dve tento mesiac otras.

bubadlo27
11. aug 2010

no tak som tu, do Hainburgu netreba ist po dialnici, normalne na Berg a pri kruhaci hned za hraniciami, prva odbocka, asi 15 km 😉
Inak co sa tyka, Bipy, su v hainburgu dve, jedna je v meste a druha za mestom, tam kde je aj velka, Billa, Intersparr, Hoffer, Lidl a Plasma Banka, do tej zadnej uz ani nechodime, lebo tam nikdy nic nemaju, je tam polovica Bratislavy
chodime do mesta, auto si zaparkujeme asi 50 m od tial a ideme pesi, ked nakupime tak MM cakame na platenom parkovisku, MM ide pre auto a len nalozime. V Bipe meste maju vzdy vsetko, s vynimkou najazdu kobyliek po Baby days vo stvrtok, kde nemali ani poriadny toaletak 😀
a robi tam aj Angelika, slovenka zijuca v hainburgu, kde sa v pohode s nou dohovorite, aj v tej zadnej su uz nejake slovenky, ale nemala som tu cest

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 Ďakujem za vysvetlenie, plánujeme v septembri ísť. Dúfam, že dovtedy tu kartičku budem mať.

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 a to čo si písala tá prvá odbočka 15km to je tá dobrá Bipa, kde sa dá vybrať?

bubadlo27
11. aug 2010

@marcelkatt macka normalne pojdes do hainburgu, prejdes za prvy semafor na lavo je penny market tak parkujeme, a prejdeme pesi asi 50 m, za take hradby a za zakrutou je Bipa a za nou aj Billa

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 ok už chápem, moooc dakujeeem

bubadlo27
11. aug 2010

a este k tej karte, ja som mala dlho predlho taku papierovu, co som si vypisovala asi pred 6 rokmi este vo wiedni, ale uz bola taka osuchana, ze ani kod nechcelo precitat, tak som sa pytala, ze preco nemam plastovu. predavacka mi povedala, ze mi mali automoaticky poslat aj plastovu, akonahle ma registrovali v systeme, ale asi som pre nich bola len vzduch, tak som tusim v aprili konecne volala odtialto na infolinku som im nadiktovala udaje a to si myslim, ze celkom slusne sa dohovorim a ked chcela pismena spellovat, aj tak mi namiesto Myjavcova, prisla karticka na Nyjavcova, ale adresa vsetko sedelo, a doniesol to kurier

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 no uvidím či mi pošlú.... A tú papierovú vypíšem tam? Tú dočasnú?

bubadlo27
11. aug 2010

@marcelkatt papierovu vypisujes na predajni, aj tam podpisujes, ti to len odtrhne, hned ju mas a mozes nakupovat

marcelkatt
11. aug 2010

@bubadlo27 ok ďakuejm ešte raz za všetky infošky 🙂

tehulka4
12. aug 2010

ahojte zeny...slak ma trafa..dnes je taky den na prd az no..nic sa mi nedari...konecne som si v meste nasla jedny jedine saty na svadbu a ked som ich uisla poobede zaplatit lebo doobeda som nemala peniaze, ze len popozeram, tak pridem do obchodu a ta predavacka mi zahlasila, ze asi som ich bud ja alebo co skusali predo mnou roytrhli, tak ze su nanic..no obesila by somsa..tak jasne ze som ju aj so satami niekde poslala, pretoze viem, ze mi isli krasne lahko obliect, takze som nemala ani kde..takze som bez siat a ideme 4.septembra na svadbu a ja enmam v com..v celej jednote nic nemaju a take tie obycajne co vyzerajua ko letne obycajen encem...asi bduem musiet ist poyriet niekde inde nez do tt, lebo tu nic nekupim..a este ams tale bolia klbiky na ruakch po velkom zavarani...a pomooooooc, nic sa mi nece... ☹

tehulka4
13. aug 2010

zdravim maminecky...no vidim, ako to tu fajne flakate.. 😀 tak nic, budem si pisat len sama so sebou, nech aspon tema nezapadne prachom..u nas doma nic noveho, akurat idem robit pizzu..cesto uz mam nakysnute, tak nech sa moji chlapi najedia..akurat mne sa dnes nic ence..poobede idem este akmoske kupit na rozlucku so slobodou nejaky darcek a zenz, pozor, dnes sa domov skor ako po pol noci nedostanem..ideme trochu zurkovat, tak som neskutocne zvedava, ze akos i tato s malym poradi...vidim to tak, ye vsetko urobime ako obycajne, cize ja vsetk nachzstam, okupem, nakrmim, uspim a potom cela spotena a unavena sa niekde mozem vybrat.. 😀 😀 😀 aaaale co uz..tak ak by sa tu ani dnes nikto neukazal, tak ze vam prajem pekny dnik.. 😉

lucyso
13. aug 2010

ahj tehulka4, tak mas pozavarane? to tak mate radi broskine: juj inak aj ja, ale zial som jedina, tak to ani nezavaram... kupim si ked potrebujem a hotovo...
a skoncili mi pekne noci.. uz som nespala tusim tyzden... mala je hore kazdu hodinu.. Zuuuuuuuuuuuuuuuuuubky ☹ ☹ ☹ ☹ .. a nie a nie aby vysli...

marcelkatt
13. aug 2010

Ahojte, ja nejak nestíham nič. A to mám len jedno dieťa ešte. Hrozné. Dnes doobeda vybavovačky v meste v tom teple, sa mi 2x zatočila hlava a to si nosím aj vodu stále so sebou. Ešteže bola švagrina so mnou. Teraz som dala rýchlo prať, urobím na rýchlo obed iba cestoviny s vajíčkom a uhorka. Nechce sa mi po pravde nič vyvárať a ideme aj tak k môjmu ocinovi na 10 dní, takže by som to vyhadzovala. Zas sa mi robí ekzém, 2,5 roka sa z toho neviem vymotať, behám po kožných hrozné niečo, naposledy som bola vo februári na kožnom, dala maste aj pomohli, potom som otehotnela, všetko krásne vyliečené a teraz zas, no nemám maste, lebo tie čo mi dala tehotné nemôžu. Tak som dnes kúpila v lekárni za 3€ nejakú na podráždenú kožu uvidím, či zabere, alebo zas kožná.

Erik je ako počasie, dobrý, potom zas na nevydržanie, ale tak dá sa. Patrik v brušku dáva najavo o sebe hlavne nad ránom a večer, cez deň málokedy kopká. K dr idem 24.8 na poradňu + ten test na cukrovku a 25.8 na 4D sono, sa teším, vezmem aj Erika a manželika zase 😉

@vladkaz1 opeknela si moja, som rada, že som vás po dlhšom čase zas videla, i keď iba chvíľočku, boli ste zlatí všetci a Oliverko teda narástol 🙂

@tehulka4 24 sa vidíme 🙂 teším sa

marcelkatt
13. aug 2010

@lucyso mojko nezávidím vám tie noci veru, už nech zúbky vylezú, držkajte sa.

anesim
13. aug 2010

@tehulka4 a nechcela by si si požičať. sestra mala teraz svadbu a ona mala svadobné aj šaty po polnoci požičané z požičovne v Čepeni, aj jej kamošky mali šaty odtiaľ.

gabuliik
14. aug 2010

Čaute baby.
Konečne som sa sem dostala.Nič nestíham.Prázdninárka išla na víkend domov,tak mám trošku klud.Dnes som trochu poupratovala,boli sme na otoč u našich a tak sme sa motkali.Potrebovala by som jeden den volna,aby som to tu všetko vyupratovala.V poslednej dobe je to tak,že jedno upracem a druhé mi rozhádžu,zašpinia....

Tehu,ja by som si tiež na tvojom mieste šaty požičala.Ved po tehulkovaní ich aj tak asi nevyužiješ ... 😉

vladkaz1
15. aug 2010

gabi ahoj ja momentalne som rada ze som ,ja nic nestiham som rada ze si sandnem 😅 ,este mam aj muza 3 ti tyzden doma ale snazi sa len musim satle varit a prat no....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre