Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
7. sep 2010

Baby ,mna najviac štve,že sme si tým prešli minulý rok a teraz sa bojím,že to začne znova.Minulý rok to bolo hrooozné niečo.Ved som to tu písala.No uvidím kolko vydržíme a budem to riešiť potom.Už sme sa dohodli,že za odmenu ju budem brať každý piatok na obed domov.Tak uvidím či to bude stačiť ako motivácia.

@marcelkatt,ďakujem za pochvalu.Aj tie naše okná som už odkladala mesiac,lebo vždy ked prší,tak mi to do nich šlahá.Ale teraz mám elán do roboty,tak makám.Vyvarila som špagety,polievka je od včera,tak sa pôjdeme pomaly najesť,bo ráno krpec nič nechcel a pôjdem žehliť.

@lenocka6,prajem skoré uzdravenie a plne s vami súcitím.Fakt viem aké to je,tak sa držte.

marcelkatt
7. sep 2010

@gabuliik no my sme boli asi vyše hodinky vonku, Erik sa hral, ja som si na lavičke lúštila krížovky, nech sa nenudím 😀
Gabika, moc držím palce, aby sa vám to z minulého roka neopakovalo a aby to bolo len a len lepšie u Moniky.

Teraz som uložila malého hajať, ja si asi niečo porobím ( ale tak sa mi nič nechce sa priznám) a potom si poležím, kým príde mm z práce.

gabuliik
7. sep 2010

No ja som bola malého uspať vonku.Furt sa tu len ukladal a nič,tak som ho dala do golfáčov,asi 10min.sme sa prešli a zaspal.Tak som ho preložila do postele a teraz budem aspon hodinku oddychovať 😀
A križovky môžem aj ja .. 😀

marcelkatt
7. sep 2010

@gabuliik no ja keď sa nudím, tak aspoň tak vyplním čas. Doma nie, skôr vonku, ak nik nie je na pokec, tak sa Erik hrá, motorkuje a ja lúštim 😀

vladkaz1
7. sep 2010

Ahojte koceny,dnes som nevarila ,Lucka bola v skolke do 10 tej zevraj si robla co chcela 😀 ,no co uz .. stava sa
Zajtra su uz do 12 tej tak som zvedava ,ci nebude prsat maju ist von.
Proste som dospela k tomu nazoru ,ze nemozu byt deti len poslusne a sediet ved oni si s nou poradia.
teraz som si poupratovala komplet byt ,maly spi Lucka ide hajat a ja sa pojdem okupat.
Nic sa mi nechce ,zle som spala ,boli ma za lopatku 😝

amunet
7. sep 2010

@susan256 iiiha mam v Trnave konkurentku, mala by som to uz konecne rozbehnut aj ja 😉

tehulka4
7. sep 2010

zdravim maminecky...tak ja zatial len na skok, lebo pojdem uspat maleho..nic nove, akurta som bola doobeda u dr, mimo poradnu, lebo som uz od vcera necitila pohyby a predtym den boli take slabe o nicom..tak ma to vystrasilo, tak som jechala..a dobre som spravila..maly je v pohode, len sa huncut odtrepal niekde dozadu takze to az tak necitim,ale je v poriadku..mame 922g, taks a tesikujem..
co sa tyka oslav, my oslavujeme tuto nedelu maly bude mat buduci tyzden v stredu 2 roky, tak to spojime naraz ked su obe babky pritomne..a tortu som davala piect v HC a aka bude, dam vediet v nedelu..🙂))
koceny a vasim skolkarom drzim palceky, nech to zasa ma hladky priebeh... 😉

gabuliik
7. sep 2010

Ahojte.Tak Monika plakala na lehátku,ale asi to nebolo až také strašné,bo učitelka nič nehovorila.To ju bonzla jej kamoška 😀 .Obed spapala ,ale chlebíky nie.No a hovorila,že nespala.No neviem,bo sa jej dáko nechcelo zaspať a inokedy už dávno spala.Hm,a je taká zmenená v správaní,tak ako min.rok ked začala chodiť do škôlky.Zas to dáva najavo ... ale to ju prejde.

@vladkaz1,neboj Lucka sa časom prispôsobí ... chce to čas ...

@tehulka4,potom hod foto tej torty a referencie ... 🙂

marcelkatt
7. sep 2010

@tehulka4 teším sa, že je všetko ok Luci. Ja uvidím, či zajtra nepôjdem, lebo dnes som zažila zas stresy a amla som ružový výtok ☹ ale pohyby cítim, tak by to malo byť ok nie?

stankatt
7. sep 2010

@tehulka4 tak super, ze je vsetko OK

@vladkaz1 neboj to sa spravi... aj Mon je strasne ziva a to je uz v jaslach pol roka :DDDD ucitelka povedala, ze to mal byt chalan 😀 😀 ona vkuse beha hore dole... neviem ako v jaslach, ale doma je straaasne lakoma a ani mne nic nepozicia 😝 no a neposedi minutu :D

marcelkatt
7. sep 2010

@stankatt tiež si myslím, že všetko chce čas a každé dieťa je iné, jedno je tiché, sedí kde ho dáš, iné zas lieta, je živšie. Náš je taký stred asi, no tento posledný týždeň je strašne nepolušný, no verím, že to prejde časom. Deti sa menia a nie každý deň je super no. Raz lepšie, raz horšie.

stankatt
7. sep 2010

no u Mon uz cakam ze sa zmeni asi polroka 😀 a furt nist 😀
ale je pravda, ze taketo male deti si lepsie a rychlejsie zvykaju na jasle

gabuliik
8. sep 2010

Čaute.
Tak dnes bola MOnika hore už o 6,20 😝 a v noci buntošili obaja.Takže som nejako moc nespala.
A počko ma vytáča.Včera som doumývala okná a hned mi ich opršalo ... 😠

vladkaz1
8. sep 2010

ahojte ja som hore od 6 tej nejako tak .. tiez som ubehana ,boli sme v meste ,zohnat malej gumaky a bundu do takehoto necasu nic presla som tie lacnejsie obchody ze do skolky jej staci a ni.
Pojdem do rena kuknut tie gumaky a bundu v tescu asi .. idem vypit kavu maly mi haja.

marcelkatt
8. sep 2010

@vladkaz1 skús aj v Tescu gumáčiky moja, minule som tam videla, ale neviem aké čísla mali, boli detské, no nebola som pozerať, lebo Erik má, síce staršie, ale má a stačí to na jednu sezónu. Teda dúfam, že mu budú dobré.

@gabuliik - no to počasie je divné, zas doma trčať s deťmi. Hrozné. Nič sa mi nechce, dnes pôjdeme na nákup veľký, doma už nič nemáme.

Mne je už dnes lepšie, ten ružový výtok už dnes nemám, ale to bruško mi tvrdne. Pre istotu som si volala dr, tak že si mam dať okamžite magnézium 3x denne a ak to neprejde mám hneď prísť. Pokiaľ malý kope by to malo byť v poriadku.

gabuliik
8. sep 2010

@vladkaz1,ani moja malá nemá gumáky ... len Andrejko po Monike.Ja som jej tiež pozerala nejaké,ale nemali jej číslo a akože 10eur za gumáky sa mi zdá prehnaná suma.Nie?A to bolo v tých lacnejších ... No a o bunde pomlčím.Tu v TT niečo zohnať je problém.Preto sme išli do toho HC.

@marcelkatt, aj sa chystám na nákup dnes,no uvidím čo povie MM,bo od zajtra zas budú šalieť ludia z TT a budú kupvať k Jarmoku ...
no a som rada,že je všetko ok,dávaj si na seba pozor ... 🙂

marcelkatt
8. sep 2010

@gabuliik ďakujem Gabika.
o 10€ za gumáky detské je dosť si myslím aj ja. Na jednu sezónu a aj to využije iba na jeseň, možno škaredú jar. Nevedia čo pýtať za to už.

gabuliik
8. sep 2010

no ved to,že to velmi nevyužijú ...

marcelkatt
8. sep 2010

@gabuliik ja asi dnes skúsim, či sú malému dobré, máme dvoje doma, také staršie. Hádam mu aspoň jedny budú. Do HC ideme asi zajtra, dnes neviem, či stíhame, chcem tie pančuchy pozrieť.

vladkaz1
8. sep 2010

cafte tak v skolke hruza 😢 ,je mi do placu ... akoze mala neposluchala behala kade tade ,vobec ziadny respekt ,papulovala naucila deti vyplazovat jazyk ,dosla som pre nu cela obliata od polievky az za gatkami a akoze som pocuvala pani ucitelku ani nechcela ist kumne uz spi hned ako sme prisli 😔

marcelkatt
8. sep 2010

@vladkaz1 srdiečko, ja viem, že si smutná, že Ťa to ako maminku dosť trápi. Tie pani učiteľky jej musia dať viac času, Lucka je živšia, hyperaktívna, ale nie je hlúpa a neprispôsobivá. Proste si myslím, že potrebuje viac času no. Každé dieťa je iné, iné povahy, všetko. Ja verím, že sa to spraví.

gabuliik
8. sep 2010

vladi,neboj,ono ju to prejde.Každé dieta je ine.No a ked nie,tak bude malý rebelant.No a čo?Ved učitelky sú tam na to,aby ju zvládli ....

marcelkatt
8. sep 2010

@gabuliik súhlasím

bubadlo27
8. sep 2010

tak ja ja vam napisem, ja som zas pre musela ist o desiatej, co mi ucitelka volala na mobil, ze reve uz asi hodinu,sa nedala zastavit, ze z nicoho nic ako isli papat, sadla za stol a spustila, aj vcera plakala, no ja neviem, ci toto ja zvladnem, a ci to bude aj na prospech niekoho ☹

gabuliik
8. sep 2010

@bubadlo27,tak nejako to vyzeralo u nás min.rok.Ja som každé ráno chodila zo škôlky s plačom čo mi jej bolo ľúto .... no,ale časom to prejde.Aspon trochu určite ...

marcelkatt
8. sep 2010

@bubadlo27 to mi je ľúto Andrejka 😒 ale myslím, že aj Sofinka si zvykne, i keď to dosť bolí, keď viete, že vám dieťa niekde plače. Moc držím palečky, aby si Sofinka zvykla.

Ja som teraz prišla z nákupu, boli sme spolu aj s mm. Stavila som sa aj v lekárni Erikovi kúpiť sirup na podporu imunity, kým nastúpi do škôlky nech má ako tak organizmus pripravený. Kúpila som mu Imunoglukan 6,38€. No hádam prospeje. Ponúkla mi asi 5-6 druhov sirupov na imunitu, tak som sa opýtala okrem ceny a výrobcu aký je v nich rozdiel, reku nech mi dá najlepší, tak vlastne koľko obsahuje tej hlivy ustricovej na ml, čím viac tým lepšie. Nakoniec táto cena bola taký stred.

marcelkatt
8. sep 2010

vlastadula Milé maminky, dávam Vám do pozornosti reláciu, ktorá sa bude vysielať 11.9.2010 o 14°°hod na STV . Má názov "Cesty nádeje", nakrúcala ju Paťa Jariabková a zaoberá sa problémom rizík očkovania. Vystupujú v nej aj maminky detí postihnutých po očkovaní. Tak si to pozrite a zvážte prípadné očkovanie vašich ratolestí. Povedzte to aj svojim kamarátkam a ďalším maminkám čo už majú, alebo čakajú detičky...

vladkaz1
9. sep 2010

prisiel mi mail ze pozor na vigantol kvapky ze su stiahnute s trhu neviete o tom nieco?

tehulka4
9. sep 2010

breee ranecko koceny...🙂 strasne ma boli chrbat a kriize..bozeeee uz aby bol december...a dnes to uuuzasneee pocko je fakt otras...neviete ci uz dnes zacina jarmok? chcem sa ist poobede ked sa mrnus yvspi aspon trochu prejst a pozriet co je, teda ak pocko dovoli...

vladi, neviem nic o tom,s kus mrknut na nete an zakazanych vyrobkoch..to buder asi len nejake cislo nejakej sartze..

gabuliik
9. sep 2010

Ahojte.
Ani ja neviem nič o tom vigantole ,ale tiež si myslím,že to bude len nejaká šarža ako bol minulý rok nurofen.A jarmok tuším začína dnes,nie?Ja mám na pláne isť zajtra s kamošku,deti bude varovať MM.No uvidím,či bude dobré počko....

Včera Monika v škôlke nezjedla obed a na lehátku ju bolelo brucho od hladu.Domov prišla totál vyhladovaná a si myslím,že dnes sa to bude opakovať,bo majú tekvicový nákyp a to nezje ... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre