Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lucyso
21. sep 2010

Ahojte maminy, marcelka super tomanocky, Vladi dufam, ze dnesna skolka dopadne super a bude to len lepsie a lepsie. mne mala zaspala tak idem makat, upratovat, varit, prat, len to zehlenie.. kurnik, sa mi to kopi a stale to odkladam ozehlit🙂)), som zvedava do kedy.. ale uz by som veru mala.....
Dnes nas caka poradna po dlhej dobe, tak som zvedava kolko vazime a ci je vsetko v poriadku, drzte palce a prajem pekny slnecny dnicek🙂

vladkaz1
21. sep 2010

@lucyso dakujem pekne vidim ,ze vam idu supe prikrmi tesim sa s vami 😵
No v skolke uvidime ,vcera bol muz nasraty no nechcem to tu moc rozpisovat .

gabuliik
21. sep 2010

@vladkaz1 a prečo ti ju zobrali len do 12tej?Akože si na materskej,či čo?
Ja som umyla zem,vyvešala 2 pračky a idem variť.Ešte si utriem prach v obyvke a umyjem trochu riadov,čo tam mám ...

marcelkatt
21. sep 2010

@lucyso ďakujeme. Mňa čaká dnes poradňa, tak som zvedavá čo a ako. Bratovi sa tento týždeň narodí dcérka, švagrinka je na 2cm otvorená a zajtra jej dajú už vyvolávačku ak neporodí do rána. Tak sa moc tešíme na sestreničku a neterku Nelinku.

vladkaz1
21. sep 2010

Marcelka Katke drzkam palce nech to co najlepsie zvladne ,daj vediet potom .
Gabi pokecame ohladom toho cez Fb ak chces 😉

lucyso
21. sep 2010

MArcelka tak to budete mat veselo🙂, prajem aby mala rychli porod, vela mliecka a najmä zdravu dcerenku🙂.

marcelkatt
21. sep 2010

@vladkaz1
@lucyso Ďakujeme, jasné dám vedieť. Katku už od strachu aj preháňa a to ona mala vždy problém sa vyprázdniť. No tešíme sa veľmi, lebo po dlhej cca 19 ročnej pauze do rodiny dievčatko. Zatiaľ iba 1, neter 19 ročná a 6 chalanov.

gabuliik
21. sep 2010

@marcelkatt, tak super,že budete mať v rodine dievčatko ... 🙂

lucyso
21. sep 2010

Vladka1, davaj Oliverkovi ten Vigantol? ja idem dnes na poradnu a spytam sa na to detskej ci ho mam malej davat, alebo nie, kedze ho stiahli z obehu.

vladkaz1
21. sep 2010

@lucyso nedavam doktorka mi povedala ze nemam davat ,pre istotu a na buduce ze mi da predpis na novy
Mala je nejaka uplakana do teraz hajala a zobulila sa s placom ze ju boli usko mna drbne ☹

lucyso
21. sep 2010

Tak na poradni nas pochvalila, mame 7100g 🙂, uz aj mäsko mame davat pomaly papat a ten Vigantol mi tiez povedala, ze ho nemam davat...
no idem ja zehlit, bo sa na tu kopu uz neda pozerat.. tak dlho som to odkladala az sa mi to teraz vypomstilo🙂

vladkaz1
21. sep 2010

My mame 6380G 😀 😀 😀 😀 😀

gabuliik
21. sep 2010

Ahojte ...
Tak baby ,vaše deťúrence majú pekné miery 🙂 Ale je vidieť,že chlap je chlap,teda podla tej hmotnosti a veku ... 😀

marcelkatt
21. sep 2010

@lucyso
@vladkaz1 blahoželám k váhovým prírastkom 😉
@vladkaz1 moja Lucky mi je ľúto. Idete k dr?
@gabuliik áno moja tešíme sa veľmi všetci 🙂

My sme dnes na poradni dopadli celkom dobre, žiadna zmena zatiaľ, malý prospieva, zíval a žmurkal dnes 😉 a riadne kopal 😀 TP ostáva okolo polovice decembra. Dal mi vkladacie guľočky na výtok a na tú candidu.

lucyso
21. sep 2010

Vladi, tak to mas dobreho chlapa 😀 😀 😀 😀 😀
Marcelka super, ze je vsetko ok. teda ohladom maleho, my mamy uz zvladneme hocico🙂., ja som tiez mala cipky na vytok ked som bola tehotna. nic prijemne, ale snad to pomohlo🙂

vladkaz1
22. sep 2010

Macka super tesime sa ze ste oki ,maly je herec ´ked teraz uz zmurka 🙂
Ja som konecne dostala menzes ,meskal mi 2 tyzdne ,no uz som bola riadne v strachu 😅 .
Lucyso veru je rozdiel vo vahe ,ale tak maly je aj dost dlhy na dlzku a chlap je veru chlap 🙂
Gabi tebe chodi mala uz aj spavat v skolke v pohode?
Mala je v skolke som zvedava co zas dnes vyvedie a maly spi v kociku ,obleceme sa a za hodku vyrazame na ockovanie ,nakup a rovno pre malu .

chichaa
22. sep 2010

AHOJTE! Prosím vás dievčatá sú v TT aj iné jasle okrem tých na Hodžovej? Súkromné? Vďaka za info...

marcelkatt
22. sep 2010

@lucyso no jasné, že zvládneme.

@vladkaz1 tak už uško nebolí Lucku? Ja som nešťastná, Erik začal kýchať, kašlať. Dávam mu Stoptussin no uvidím. Zajtra má preventívku doobeda, tak neviem, či mu ju aj spraví, no moč vezmem tak, či tak a dám ho vyšetriť už keď tam ideme. Našťastie teplotu nemá ani nič dúfam iné, len ten kašeľ Najskôr mal suchý až h dusilo, no kvapky asi zabrali a už je taký vlhký chrchľavý. Dúfam, že do soboty ho to prejde. Ach som to minule zakríkla, že je všetko ok asi. Ale keď toto počasie, ráno a večer už dosť chladno a cez obed 20 stupňov.

gabuliik
22. sep 2010

Ahojte.
@vladkaz1, ano chodí spavať.Prvý týžden v pohode a od minulého štvrtku štrajkuje a rano v škôlke plače.Ale to je len taký bez slz.A včera fnukala aj na lehatku,ale učitelka hovorila,že to bolo tiež bez slz a potom zaspala. Len ona dokopy nič nezje na obed,tak možno aj preto fnuka,že je hladná ... stále zvažujem,či ju nemám začať chodiť brať domov na obed.Ale bojím sa,že na budúci rok by to bolo ešte horšie ... ak nastúpim do roboty ...

gabuliik
22. sep 2010

@marcelkatt, prajeme Erikovi skoré uzdravenie a myslím,že preventívku vám urobí,len neviem či ti zobere moč,ked mu dávaš ten sirup.Či to nejako neskreslí výsledky ...

marcelkatt
22. sep 2010

@gabuliik Ďakujeme Gabika. No uvidím však jej poviem o tom pre istotu.

marcelkatt
22. sep 2010

No Erik spí od 12.30h. Zjedol polievku, dala som mu kvapky, povysávala nos a zaspinkal. On už vie aj dobre smrkať, ale predsa s odsávačkou dôkladnejšie vyčistím nos, tak pred spaním aspoň tak robievame teraz.
V sobotu a nedeľu ide mm zas predávať do Bratislavy rastliny, tak fajn no ak zoženiem k malému niekoho pôjdem s ním, lebo sám to je horor, ani wc ani najesť by sa nemohol. No uvidím ako bude Erikovi.

gabuliik
22. sep 2010

No aj mne malý zaspal,asi tak o 12,15 ... Dúfam,že do 14tej bude hore,inak ho budem musieť zobudiť,pojdeme pre Moniku do škôlky .
@marcelkatt a aké rastliny predáva?

marcelkatt
22. sep 2010

@gabuliik sukulenty, kaktusy, citrusy a orchidee.. To svokor sa tým živí a keď je viac akcií naraz tak sem tam ide mm so mnou. Ale to len ak nemajú koho dať sme náhrada, čo ma hnevá, lebo vždy chodí pomáhať ich zať, pritom by sa mohli striedať. Pomohli by sme si aj my a aj oni finančne. Ale čo už. Nám pomôže každé €čko no. A zvlášť teraz.

gabuliik
22. sep 2010

Aha,tak to by bavilo aj mna ... 🙂 No a veru je pravda,že by ste sa mohli striedať,lebo euríček na prilepšenie nie je nikdy dosť.

marcelkatt
22. sep 2010

@gabuliik veď to. Lenže vieš Gabika, oni sa tvária, že pohoda, že ich zať predsa ide na registračku ich dcéry, teda jeho manželky. To by som pochopila. Lenže keď zať nemôže sme im dobrí aj my a vtedy to zrazu nevadí. Čo už. Čo nás vyplatil svokor za minulú nedeľu, sme kúpili aspoň Erikovi tie topánky na zimu, no pomohlo nám to veru.Však mm čo zarobí ide iba na povinné poplatky, ktoré sa musia a traja žijeme z môjho RP, no a ak sú neočakávané výdaje, ako lieky, niekam nutne ísť, tak už sme v mínuse no. Ale veď to pozná asi každý aké to je v mladých rodinách. Mňa mrzí to, že svokrovci sa nesnažia vôbec pomôcť obom deťom, vnúčatám, ale iba jednej starne. No nevadí, na druhej strane mám čisté svedomie a nie sme im nič dlžní. A to nemyslím iba finančnú pomoc. Ale Gabika to by bolo na dlho a nechcem to tu úplne všetko rozmazávať, aj tak by to nemalo význam.

gabuliik
22. sep 2010

@marcelkatt, ved ja viem ako to je a rozoberať to tu je zbytočné.Aj tak s tým nič nezmôžeš ...

Deti mi pospali ... MM išiel hrať kolky,tak som sama.Upratané máme,ešte tu mám trochu žehlenia,ale to zmáknem zajtra doobeda ...

stankatt
22. sep 2010

ahojte, mm uspava malu 😉 este dovarim pecienky na zajtra a fajront...

stankatt
22. sep 2010

@chichaa no neviem o inyxh, moja mala chodi na Hodzovu

irsina83
22. sep 2010

ahojte mamicky, mozem sa pridat???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre