Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 Ďakujeme 🙂

tehulka4
12. nov 2010

@katrin21 katrin, ja zasa nesuhlasim s tym aby som pol rocne dieta drezurovala s tym aby sedelo na nocniku, ked niektore pol rocne deti ani sediet este poriadne nevedia..a ani v pol roku im neverim ze funguje poriadne svalstvo na zadocku aby si uvedomili, ze aaa teraz mam potlacit, lebo budem cikat alebo kakat..tomu teda ozaj neverim..to by to pol rocne dieta muselo byt asii genius..

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt videla som fusacik, co ti prisiel pekny zelenkavy a vyzera byt aj teplucky....j anieco podobne mam, len ot mam aj na rucicky, a maly sa mi do toho dost blbo obliekal..a aj mne konecne dnes prisla ta zavinovacka z toho emitexu..uz mi visi na balkone oprana, tak uz moze aj vonku prastat..🙂)vutorok ides kedy?

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 je teplučký, zn wallaboo. V utorok som na 13.45h myslím. Ty?

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt aj tak vyzera..🙂 hej na utork aj ja, len tusim o 13:30..booze uz som zvedava ze co ako to s nami vyzera...priserne ma od vcera bolia krize a dnes sa k tomu pridal hore chrbat tak ako mam lopatky..v noci sa mi neda poriadne spavat..mm priserne chrape a maly je stale hre..a ja este nemozem ajporiadne dychat kvoli otmu upchanemu nosu..uz by som najradsej rodila a m ala ot zasa za sebou, a spokojne normlane zila ako predtym.. 😠

eviitka
12. nov 2010

ahojte baby,ktore chodite k Piknovi?bral vam krv v 13tt na NT??

marcelkatt
12. nov 2010

My sme s nočníkom fakt začali až v 17 mesiacoch, keď si už uvedomoval pomalinky, že čo od neho asi tak chcem. A behom mesiaca si zvykol. Presne od 30.6.2009 sme bez plienočiek. MKaždé dieťa je iné, individuálne. Niektorým deťom to trvá dlhšie. Uvidím ako budeme s Patrikom, no skôr ho na nočník nedám ako 15-18 mesačného.

marcelkatt
12. nov 2010

@eviitka chodím síce k inému dr, no krvné testy robil v 13tt.

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 moja, neztávidím veru. Ja sa cítim celkom dobre. Mám problém len s dýchaním. Počuj pozri v knižke naposledy aké máš číslo CS. Ja 2. No niektoré baby už 4 a 6 myslím a to majú TP ako my. To znamená, že sa to blíži vraj. Tak mi vysvetlili, že čím vyšie číslo CS.

eviitka
12. nov 2010

@marcelkatt mne minule brali krv v 11tt a povedala mi sisestricka,ze mi budu brat krv v 13tt na downov syndrom a pod,ale ze to nie je povinne a ak to xcem,ze to stoji 17 eur..teraz to poprela,ze to vsetko zistia zo sona,z merani a ze dalsia krv az v 16tt. uz si pripadam jak trubka,co si vymysla vysetrenia,minule mi odmietla zobrat moc,ze mi ho nekazala doniest...pritom kazala..

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt idem vysnorit knizku a hned ti dam vedit..🙂

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 oki 😉

katrin21
12. nov 2010

@tehulka4
no, ked dieta hned po prebudeni posadis na nocnik a hovoris mu csssss, ta ver tomu ze sa uz take 7mes. vycika🙂 a mas istotu, ze bude asi tak najblizsie 2hod v suchom a usetrila si plienky.. nase mamy ich prali, nemali ani automat. pracky tak si rozmysleli, ze ako rychlo bude dieta bez plienok.. nehovorim, je to individualne, ale vacsina deti od cca. pol roka sedi, a to dieta sa samozrejme neposadi a nenecha tak, normalne sa drzi oboma rukami a nic sa neznasilnuje🙂 skor sa tak hra, ze daj vodicku, css a pod... nie je to ziadna drezura, ver tomu 🙂
chcem len povedat, ze podla toho od roka nie je vobec skoro 🙂skor najvyssi cas🙂

marcelkatt
12. nov 2010

@eviitka no mne krv brali v 13tt, v 11 nie. To je na to NT a tie základné testy, samozrejme aj podrobné sono, potom v 16tt krvné testy na AFP, sono podrobné v 20tt a 36tt. Zo zákona sú povinné 3 ultrazvuky tehotnej. No mne robí úplne každú poradňu, pre istotu. Čiže krv mi brali dokopy 3x. V 13, 16, 35 tt sa mi zdá.

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt macka, terza citam co si po mne chcela..moja ot je nejaka blbost..CS je cervikalne skore a to ani pri oliverovi ked som isla rodit som nemala 6, to je max. 2..ja tam mam teraz tiez 2, ale dolezitejsie je co mas za tym..tam ja ma MOP II. a C6, to asi baby mysleli to 6...co tam mas ty?

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 no neviem mojko, ja som im to poslala a vraj má tá baba čo je v pôrodnici už CS6. Ja mám presnre to čo aj Ty. CS 2 a MOP II a c 6

eviitka
12. nov 2010

@marcelkatt dakujem Macka,uz som kludna,tu prvu krv mam teda zas ebou aj s podrobnym ultzv v11tt.takze v pohode.inak ja by som sa sonovala tiez furt,aby som vedela,ze je vsetko ok.

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 Cervikálne skóre

sa snaží objektivizovať nález (zrelosť krčka) pri vaginálnom vyšetrení. Hodnotí sa 6 charakteristík. Na začiatku tehotnosti je väčšinou cervikálne skóre 0 a na konci 9. V tehotenskej knižke je uvedená maximálna tolerancia pre jednotlivé týždne tehotnosti, špeciálne pre prvorodičky (primi) a pre viacrodičky (multi).

marcelkatt
12. nov 2010

@eviitka niet začo moja. Hlavne dobré výsledky a zdravé miminko želám!!!!

eviitka
12. nov 2010

@marcelkatt dakujem dakujem,je to moje prve,tak som trocha v strese,hlavne,ked na mojho doktora vsetci nadavaju,chapes🙂

marcelkatt
12. nov 2010

@eviitka nestresuj sa moja, aby bolo aj miminko kľudné, lebo ono všetko cíti s Tebou. Viem, že sa to ľahko hovorí, no fakt čo najmenej stresov. Ja Tvojho dr nepoznám, vlastne žiadnych tu v okolí, len môjho a som spokojná. Ja som v TT 4 rok len...

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt maci, bved ano, len ked si kuknes knizku tak v tej druhej casti hore v pravom rohu mas vysvetlivky a tam mas vlastne vysvetleny ten stav krcka, cize 0 je azchovany, 1 je intermed. a 2 vyrovnany..to su dlzky, potom dalej sa hodnotidilatacia cize otvorenie krckoveho kanalu to tam ams tiez napisanezatvoreny, tesne pre prst a volne pre prst. dalej orientacia co je sklon oproti maternici- dorzalna je dozadu, medialna je v strede a anteriorna je dopredu.., dalej to je konzistencia, dalej cerviko-korporalny uhol, co je hodnotenie strmosti zuzenia v oblasti vnutornej branky krcka a posledne naliehaniem, co je v ludskej reci vztah najnizsie polozenej casti plodu, najcastejsie hlavicky k panvovemu vchodu...takze pokials om ja spravne spolu s tehu preukazom naratala je toho iba6, tak neviem kde baby prisli k tej 9...

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 to je z netu ten článok Luci. A podľa našeho ako sme na tom? Kedy rodíme 😀 😀 ??

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt jedine potome ste co o tom viem ja tak viem ez sa kazdu navstevu boduje CS 0,1 alebo 2 body..teraz som to vsetko zratala a tych 9 bodov mi tam vyslo...

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt no takze som na nete ansla toto:

Hodnota môže mať 0, 1 alebo 2 body. Teoreticky je možné nazbierať 12 bodov. Na začiatku tehotnosti je väčšinou cervikálne skóre 0 a na konci 9.

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt no takze sme na tom dobre ked si to zratas a vyjde ti 9..cize rodime..🙂

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 presne to isté som našla ja ja. Som zvedavá, čo napíše v utorok, ja tak nechcem prenášať už. Zdá sa mi to posledné týždne ako večnosť. no uvidím aj ako sa mi vyjadrí k placente, zas povie ok a hotovo. Ale tak už by mi mohol povedať čo a ako, či sekcia, alebo nie. Načo potom mi píše červenou a výkričníky, keď ok..

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 no mne vychádza spolu tie body teraz číslo 6. Mám tam 3x CS 2

tehulka4
12. nov 2010

@marcelkatt ved to..ze uz citim aj ja, ze meliem nejak z posledneho a tie obmedzenia pohybove mi dost vadia..takze uvidime co bude..

marcelkatt
12. nov 2010

@tehulka4 presne.... Dnes som ledva vyšla kopček do škôlky a schody.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre