Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

adriana02
25. dec 2008

Caute maminy tak co ako ste prezii vianoce a hlavne vase ratolesti mi sme boli v pohode chvala bohu aj tatino bol s nami tak sme si to uzili len skoda ze dnes musel odist ale co sa da robit>A co boli ste spokojne s jeziskom a co vase deturence moj syn mal uzasnu radost zo svojho pracovneho stolika a cely vecer mi za usami hucala vrtacka ale neva hlavne ze sme boli spolu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

suziad
26. dec 2008

Caute tak mi sme skoro cela rodinka prechladnuta maly ma kasel sopel nastastie bez teploty, ja a mazel mame bolave hrdla, len dufam ze Lejku to obide, vravi sa ze kojene deti nebivaju chore. Tak dufam ze je to pravda 😅

stankatt
26. dec 2008

stastne a vesele sviatky 🙂

lyongirl
26. dec 2008

Ahojte!
adriana - nezávidím vám, byť len takú chvíľku s tatinom, dúfam, že vám čoskoro príde domov zas 😉

suziad - vám želáme všetkým skoré uzdravenie a nech to Lejku obíde 😉

My sme Vianoce prežívali fajn, až na to, že malý nechcel skoro nič jesť, lebo nebol asi hladný a potom pojedol u svokrovcov toľko sladkého, že až... Darčeky moc nezaujímali, až potom neskôr doma, nejak intenzívne to neprežíval, myslela som, že to bude viac, tak asi až na budúci rok 😀 . Ináč má malý na ruke aj na lícach ekzém, tak po sviatkoch ideme k dr. ☹ Vysadili sme všetky potravinové somariny a ideme sa zdravo stravovať, nakoľko má ešte aj ekzém na celom tele/s tým sme boli u dr. pred sviatkami/ a je to asi z nejakej potraviny ☹
Sme na vode, namiesto čaju, ale ešte sa nezačal sťažovať, začíname zdravo od dnes, tak uvidíme, či sa ozve....

suziad
26. dec 2008

LION aj moja mala ma nieco na lickach niekedy ich ma cervene a draplave niekedy to vybledne a potom zaze scervenie,take male pupaciky dufam ze to nieje tiez nejaky ekzem ☹ . Kupila som v lekarni ten hiltov krem dufam ze pomoze (fuj ale smrdi riadne) aj ked netusim co to moze mat. Ked to neprejde tak po sviatkoch ideme dr. a opytam sa jej

skalnicka
27. dec 2008

ahoj maminky - suziad, tie licka babatka mavaju draplave, aj nas maly Alex mal cosi take, doktorka to hodnotila ako kojenecku dermatitidu, predpisala nam Locoid Lipocrem a za tri dni mame licka ako detsku prdelku 😀

bebca
27. dec 2008

ahojte maminy

gucz
27. dec 2008

čauko bebca pozerám že si ešte 2 v 1 😉

lyongirl
28. dec 2008

tak my zajtra ideme asi fakt po lekároch, dúfam len, že budú ordinovať. Ja so zubami, bolia ja svi.a a s malým s exémami. Má to chúďatko po celom telíčku a len sa to zhoršuje. Aj sa mu čudujem, že je taký dobrunký, že ho to nesvrbí. No a keby sa dalo, tak idem aj ja obvodnému, lebo ma bolí hrdlo, ale tam sa asi nedostanem, lepšie povedané, skúsim to preliečiť najprv sama. Aj tak by mi dal len Bioparoch a to doma mám a ešte sa liečim homeopatikami a Tantum Verde, no nejako sa to na nás tie choroby lepia ☹

A čo máte nové, ako sviatkujete?

gucz
28. dec 2008

lyongirl ahojky,to mi je ľúto že ste chorí, prajem skoré uzdravenie.
Nemôže to mať malý z aviváže? alebo z prášku? Moja neterka mala tiež riadny ekzém, aj na líčkach, vadila jej aviváž a ešte pletené veci (ako z vlny), no ale každé dieťatko je iné. Tiež jej dali expicial myslím. No a tebe ak nemáš hnisavú angínu asi nič doktor nedá keď si tehu ☹ . A ten zub.... fuha prajem aby prestal bolieť.
Moja je soplavá, ale najskôr zo zúbkov, predvčerom sa jej prerezali dve stoličky naraz a tlačí sa ďalšia, takže to mám tiež veselé 😉 , ešteže má kopu nových hračiek a pekne sa zahrá cez deň ( v noci mrnčí )

adriana02
28. dec 2008

caute babi konecne je po ttom vstkom zhone a clovek moze aj oddychovat no nie?

Lyongirl ten exzem co ma dcerka moze byt fatk s hocicoho moj je pravidelne vyhadzany no sice teraz uz dva mesiace chvala bohu nie ale predtym mal stale nieco stale sme boli u koznej a uz naposledi mi povedala ze to som si mohla odsledovat s coho sa vyhadzuje lebo vraj som tam neni prvy krat ale ja malemu ani prasok ani avivaz nemenim a jedlo ma skoro stale to iste nic vynimocne,ja by som si mohla normalne otvorit mastickaren kolko toho mame doma a uz kaslem na toho vobec ho nenatieram a teraz uz nema nic.... 🙂
a prajem rychle uzdravenie

lyongirl
28. dec 2008

ahojte,
tiež ma napadlo, že to môže byť z prachu, alebo aviváže. Prach som zmenila a aj aviváž, ale už sme prešli na pôvodné, len my sme používali Ariel, alebo Persil a teraz muž kúpil Ariel a je vynovený, sú tam také ružové čiastočky a tie v starom neboli, tak neviem, či to bude to isté. Na tmavé prádlo používam tekúté prac. prostriedky a ten sme tiež zmenili, ale to kupujem hocijaký lacný, čiže tam som neprala stále v rovnakom.
Tiež mi hovorili, že to môže byť zo stravy, tak sme vylúčili čaje, med, citrusy a snažím sa mu dávať len "zdravé veci". Ani sladkosti nedostane. Len čakať, že mu to samé zmizne nemôžem, takže ideme k dr.
A mastičkáreň máme tiež doma. Len teraz mu nejako nezaberá to, čo nám predpísali naposledy a ešte sa mu ďalšie exémy aj vyhodili a iné, ako tie, čo mal, tak som zúfalá. Aj zo seba, cítim sa síce dnes už lepšie, ale obehaťl lekárov musíme....
Naposledy mal takédrobné pupáčiky na tele, na to nám dali Borzinkový olej, ten mu to poriadne presušil, až sa mu také suché mapy na tele vytvorili a nemiznú. Niektoré mu dokonca teraz mastím, lebo to mal hrozné. No a nohy mal suché, tak tam sme natierali Excipial a tam mu začal vyskakovať exém a ešte aj na rukách, zas nejaký ný.... fú, neviem, čo to je.

oazapokoja
28. dec 2008

lyongirl ja som tieto problémy mala s mojou už teraz puberťáčkou,prať nám kázali v mydlových vločkách,v zelovoci som sa mala pýtať na odrodu pomarančov,mandarínok aby som zistila z čoho sa ekzém tvorí,no hrôza,ved ani sama predavačka mi nevedela odpovedať ☹ ,tých mastičiek od kožnej voňavých až po zápach 10-dní nosených ponožiek no strach ma obchádza , ked nato teraz spomeniem,a vieš čo zabralo detská lekárka nám predpísala homeopatiká 😉 a dnes je všetko do radu a nič jej nie je a to nás varovali aká bude alergička,a vôbec nieje ,testy som jej dala robiť u alergologa ako asi 6-ročnej a všetko negatívne,len teraz nám na posedenie zje aj 2kg mandarínok a vždy povie:to jem aj zato,čo som nepapala ako malá 😀 skús sa spýtať na tie homeopatiká,možno aj vám pomôžu 😉

bershka
28. dec 2008

ahojte, nooo baby, ja ako malé decko som mala ekzémy a vyrážky a tiež nevedeli prečo. nakoniec sa zistilo, že je to z prachu na pranie. môžem len ariel a aviváž quanto.

adriana02
30. dec 2008

lyongirl
prepac ze som napisala omylom ze mas dcerku neviem na co som myslela.A uz ste boli u toho lekara ak ano ako ste dopadli dufam ze to nie je nic vazne

lyongirl
30. dec 2008

Ahojte,
adriana to nevadí, ja som pochopila..... 😉
Boli sme včera po doktoroch, ja najprv u zubárky, potom u svojho obvodného a beriem antibiotiká a s malým u obvodnej. No malého dr. nás poslala na kožné, lenže Péčiová má dovolenku, Rišková je už dosť stará, od tej som aj ja prešla k Péčiovej, čiže tam som ani neišla a u Urbanovej, či ako sa volá je milion ľudí, čiže kožné sme nevybavili, nakoľko ja som sa necítila na sedenie v čakárni s bolavým hrdlom. Muž išiel na operáciu, takže on nemohol tiež. Dnes som sa takisto na kožné nedostala, lebo sa stále necítim dobre a behala som po obchodoch a kupovala, čo nám chýba. A muž je po tej operácii, čiže on je odrovnaný úplne. Sme všetci maródi a válame sa v posteli. Až teraz som začala variť, lebo ako som uspávala malého, tak som zaspala aj ja.
Asi to kožné nechám až po sviatkoch, malý to má stále rovnaké, natieram ho celého s Excipialom, asi ho to nesvrbí, lebo je spokojný, tak uvidíme. Je mi ľúto, že som to s ním nevybavila, ale fakt nemienim čakať takáto v čakárni a naháňať ešte drobca po chodbe s bruchom, doma sa zahrá sám, ale tam by mi vyliezol na hlavu....

gabuliik
30. dec 2008

Lyongirl,ja chodím s malou kožnej Urbanovej,ale nikdy tam nečakám viac ako 10min. Predbieham sa,lebo platí pravidlo,že malé deti majú prednosť. A ked som bola tehu,tak ma dokonca niektorí ľudia púšťali sami od seba. Takže tak. Myslím,že to pravidlo platí u každého lekára 😉
Inak malá má tiež ekzémy. Dlho sme používali Excipial a kuterid. Potom nám Excipial vysadili,lebo jej vadil,tak sa natierame detskou niveou a ak sa jej objavia fliaciky,tak kuterid alebo beloderm.

renka9
30. dec 2008

ahojte my chodime na prednadrazie dr.Konecnej, velmi dobra, odporucam. Dlhe roky sme chodili aj my k Urbanovej , ale to je o nicom, lyongirl, ved ta je este starsia ako Riskova ! 😒

lyongirl
31. dec 2008

baby, veď práve, že sú staré, len som to nechcela tak blbo napísať..... Urbanová vypálila kamoške namiesto nejakej bradavice vyrážku 😕 . No ale v pondelok tam bolo fakt véééľa ľudí a hlavne malých detí a bábeniec, tak preto som tam ani nešla. A mala som toho všetkého plné zuby, teda všetkých doktorov, ktorých som musela navštíviť.

krtko.
1. jan 2009

ahojte.ja som zacala chodit ku koznej dr.mockovej,lebo dr.urbanova davala detom vzdy kortikoidne kremy 😠

adriana02
1. jan 2009

ahojte maminy prajem vam vsetko dobre do noveho roka vela stasticka,lasky a hlavne zdravicka najma nasim deturencom a vsetkym maminam aj buducim pevne nervi ak mate takeho neposedu ako ja.Ja len dufam ze tento rok zvladneme so samkom lepsie....

PS nech zije euro 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

renka9
1. jan 2009

krtko,ty cakas babenko? Ja som si to az teraz vsimla, gratulujem! Moja je tiez februarova,13 tka.Dievcence sa tesia?

krtko.
1. jan 2009

ahoj reni.tak,tak 😉 bude nam veselo 😉
myslim ze ano,uvidime 🙂

lyongirl
2. jan 2009

Ahojte baby, tak nakoniec sme boli u kožne Urbanovej, lebo malému sa to začalo strašne šíriť a pred nami víkend. Nebolo tam ani nohy, čo ma potešilo a dala nám Kuterid/kortikosteroid/, tak snáď pomôže. Dúfam, že nebudeme na tom svinstve dlho. Lenže nám vyradila veľa potravín z jedálnička a ja neviem, čo mu uvariť a dať papať ☹

A aj my prajeme všetko dobré v novom roku, veľa zdravia detičkám a nech vás všetko zlé obchádza....

A ako ste Silvestrovali? My v posteli 😀 , nečakali sme na polnoc, lebo sme všetci chorí a ubolení....muž po operácii, ja po ATB, takže tak.

mirka414
2. jan 2009

ahoj nepozna tu niekto nahodou Zanetu a Daniela Strazovcovych?tusim byvaju na prednadrazi,ale neviemm to urcite ci to tam patri..

suziad
2. jan 2009

Lyon KUDERID je dobra masticka, aj Tomik ho pouziva v lete na pieskovy exem, ma ho na laktoch za dva dni mu to zmizne, sice sa mu to vrati za par dni ale po natreti to zmizne. Aj ja som ho pouzivala aj moja mama sa jej na tvari robia flaky a tiez jej ho predpisali. Ze vraj je to jedna s najlepsich masticiek 😉

basado
3. jan 2009

suziad ja som tiež používala ten kuderid aj som s ním bola spokojna 😉 veru je to dobra mastička

lyongirl
3. jan 2009

veď uvidíme, ako zaberie, ale nie je to dosť veľký humus? No ale keď má pomôcť, tak nech pomôže....lebo prírodné veci nezaberali, tak to chce asi niečo poriadne....

gabuliik
3. jan 2009

Aj mojej malej dali kuterid. Tiež Urbanová a fakt pomáha. My ho používame už 3 roky. Vždy vtedy,keď sa jej objaví flak to natrieme a potom je pokoj. Objaví sa další,ale na inom mieste.A tak stále dokola ☹

slnecnica11
3. jan 2009

Ahojte kocky,chcem sa vas spytat ci je v Trnave nejaky dobry obchod s kocikmi.Viem o jednom co je pri nemocnici,ale neviem aky tam maju vyber.Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre