Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

kukona1
11. aug 2008

baby neviete či v ludovej škole umenia berú aj 3 ročné deti tancovat? moja malá aj v spánku ked počuje muziku tak si podupkáva a celé dni len tancuje..má v sebe tolko energie...potrebujeme ju vybit 😀 síce ešte nemá ani 3 roky..ale kým niečo také zoženieme aj bude mat 😀

melory
autor
11. aug 2008

kukona nie neberu az od skoly, ale je v meste sukromna sokla tanecna...len to su peniazky...ale oplatilo by sa...ja rozmyslam nad hugom, ze ho dam tancovat.

kukona len si uzivaj, ja som sa tiez tesila domov a uz som z toho na mraky.

kukona1
11. aug 2008

ale vieš čo ma napadlo? ked som bola v školke pre Tomáška tak myslím že v tej časti v šatni pre strednáčikov bol nejaký vyvesený papier ...len so preletela a neprečítala som si to ..že sú tam krúžky a bol tam aj tanečný..??? nevieš? nevšimla si si tam nič? to ešte pred prázdninami...

melory
autor
13. aug 2008

je tam aj tanecny.....len oni tancuju tie ich klasicke ludovky a mojho by to nebavilo, chcem ho dat na moderny...ale dievcatka tam chodia velmi radi.

mnamka
13. aug 2008

Kukona, Melory, v škôlke netancujú ludovky, Katka na ten tanečný chodila 😉 Učí ich Jan Sianta (tanečná škola Welcome). Veľmi sa jej tam páčilo, mali to ale len 1x do týždňa, lebo on chodí robiť tanečnú aj do ostatných škôlok v Trnave. Učili sa 4 choreografie, ktoré potom na konci roka predviedli v sále na priemyslovke. Prišli tam deti z celej Trnavy a bolo to veľmi pekné, každý dostal aj diplom 😉 tancovali na pesničky Petra Nagya a mali aj 2 choreografie na klasický tanec. Ten tanečný v škôlke majú ale iba veľkáči a ak majú málo berú zo stredňákov. Rovnako je to aj s ostatnými krúžkami - plávanie a anglina 😉

mnamka
13. aug 2008

gabuliik, gratulujem ku krásnemu bábätku!!! 🙂

melory
autor
13. aug 2008

hmmm, to znie zaujimavo, mna tak informoval zamestnanec skolky 😅 {ludovky}
ja dam huga na plavanie, uz bude velkac.
a na tanecnu do sukromnej - ak bude on ovsem chciet tam chodit.
ozaj a chodili aj chlapci na tanecnu?

kukona1
14. aug 2008

moja malá tancuje na všetko čo hrá...aj naludovky a zbožnuje folklor-chodievame aj na slávnosti do Východnej-bo tu má manžel chalupu..
sestranica tiež od malička hopsala akonáhle počula muziku a dnes má svoju tanečnú školu ale v čechách..inak by už malá u nej hopsala 😉 ona učí tancovat deti od školky a viac hip hop a moderné ako ludovky

mnamka
14. aug 2008

Tancovali tam aj chlapci, na tom záverečnom vystúpení ich tam bola cca 1/3. Z našej škôlky tam z veľkáčov ale neol nikto - boli v škole v prírode 😝
Inak na tancovanie pre deti vám môžem odporučiť jedno skvelé DVD - Dáda Patrasová - Disco školka 😉
Moje baby to hrozne baví, dokonca aj tá najmenšia hneď začne skákať keď to začuje 🙂 Patraska tam tancuje s detičkami od 2 do 10 rokov, všetko také disco pesničky prerobené do češtiny. Je tam choreografia ako vyšitá pre takýchto drobcov 😉

kukona1
14. aug 2008

super mnamka súsim ho pohladat to DVD niekde ,inak moja malá si sama vymýšla choreografie ked pozerá MTV a fakt sa na nej bavíme-má to síce od tanečov daleko ale pohyby sú 😀

melory
autor
14. aug 2008

tiez pokukam po cd 😉 aspon odhalim hugove nadsenie.
na zaverecnom vystupeni mu to neslo...nebavilo ho to.
ale "brejkdens" 😵 to ano

gabuliik
14. aug 2008

Mnamka, ďakujem veľmi pekne!
Inak, aj ja mám skoro 3ročnú dcéru a tiež tancuje na všetko. veľmi ju bavia ľudovky a také detské pesničky Peter Nagy a deti sa to tuším volá. To u nás beží furt a tancuje celá rodinka 😀

melory
autor
14. aug 2008

gabulik to poznam, tancuje cela rodinka na nagyho.... 😵
mame aj ine, zlata brana a bola babka mala capka, no najradsej maju snap1999
😅

melory
autor
16. aug 2008

mnamka sledujem z okna ze na skolke vymienaju okna...snad bude menej soplikov.

riarey
18. aug 2008

Dobry dnik TT mamicky 🙂
Rada by som Vas oslovila s otazkou opatrovania deticiek v Trnave.Mam rok aj sedem mesiacov mladu dcerku🙂 a pomaly zacinam koketovat s otazkou nastupu do prace...cisto v hypotetiskej rovine do 2 - az 2 a pol roka
urcite zostavam doma,ale potom by nastala chvilka ked budem musiet tych par mesiacov dako vykryt,teda kym by ju vzali do skolky...
Nema niektora z Vas osobnu skusenost s opatrovanim...nie jasle skor opatrovatelka co chodi domov alebo sa knej dieta vozi.Pripadne ako je to v TTso skolkami , kedy je vhodne dieta prihlasit, co si vsimat, zistovat pri vybere skolky, ake su vase skusenosti, ja byvam na prednadrazi, takze asi tam niekde dcerka zakotvi...
Alebo ci nepoznate dake mamicky, co sa staraju popri svojich aj o ine deticky...
Budem rada za kazdy nazor, skusenost, uz teraz sa tesim na Vase prispevky .Vopred velka vdaka.

Kedze je to tu menej frekventovane, a vyhovovalo by Vam to , kludne napiste aj to ip.
pekny den
Z.

mnamka
21. aug 2008

Melory, bodaj by to tak bolo... No zdá sa že nové okná budú mať len kuchárky 😒

kukona1
21. aug 2008

melory izba hotová...a som sa tak ,,nabudila,,že som prehodila aj spálnu a aj na chalupe izbu a kuchnu 😀 😀 😀
a nakoniec mi svokra so svojej knihovničky požičala knižku feng shui.. 😕

claudinka
24. aug 2008

ahojte maminky, je tu niektora, ktora byva niekde blizko centra, zeleznicnej stanice alebo niekde blizko Nam. J. Herdu? 😀

krtko.
24. aug 2008

ja tom mam kusok od nam j.herdu
co by si potrebovala?

misa1
25. aug 2008

ahojteste tu niekto co ma dietatko v jasliach v trnave?ako ste spokojne?bola som tam zapisat malu a su tam dobre podmienky financne.je mi to tazko ju tam dat ale praca praca

melory
autor
25. aug 2008

to by zaujimalo aj mna, ci sa v jaslickach nieco zmenilo...mam len stare spravy...

ja chodievam do stanicneho parku 🙂

kukona to som velmi rada, ze sa ti podarilo prerobit byt do pozitivneho vysledku 😵

misa1
25. aug 2008

jasle vychadzaju co mam papierik tak 500,1000,2000 a 5000.podla spolocneho prijmu a potom podla toho kam spadas.ja do tych 1000 korun vojdem.

krtko.
28. aug 2008

neviete ci nahodou neni v trnave crevna chripka?

misa1
28. aug 2008

ahoj nie preco sa pytas?ako sa mas?

gucz
28. aug 2008

krtko o tom som nepočula ale u nás v Šelpiciach je angína, má ju kamoškina ročná dcérka a moja mala nedávno strašný dusivý kašel. O črevnej chrípke tu zatiaľ nič nevieme

krtko.
28. aug 2008

lebo petka mi nejako dlho hnackuje a mala aj teploty ☹
miska mam sa v celku dobre ale rychlo.
ty sa mas ako,predpokladam ze nerobis 😉 registrovala som ze si sa odstahovala ale uz neviem presne kam 😖

misa1
28. aug 2008

ja sa mam super splnil sa nam sen mame malu a pracujem 2 krat tyzdene na 2 hod.odstahovali sme sa do malzenic ale kadernictvo je na prednadrazi.byvame uz ale 5 rokov mimo.mala nejdela nieco co by ju mohlo prehnat?

misa1
28. aug 2008

ale si sa rozsupla z tymi detickami?ja chcem tiez este ale asi neskor mala zacina behat a este ju chcem stiskat a pestovat.vytuzenu.

debbie
29. aug 2008

Ahojte maminečky, mala by som pár otázočiek na tie, ktoré rodili v tt. Veľa som už počula ale otázky mám napr. Ako je to tam s tým holením pred pôrodom? Sesternica mi vravela že zo nekontroluje sestrička ale dáky chlap- sanitár a nezaujma ho, že mu poviete že ste oholená.... A ešte som chcela vedieť ako často je po pôrode vizita a ako to prebieha...a či sú babetká pri mamičke po pôrode na izbe a koľko mamičiek je spolu?vopred všetkým dakujem 😀 .

claudinka
29. aug 2008

debbie, lepsie by bolo napisat tieto tvoje otazocky do temy Porodnica Trnava, ale ako vidim, uz si to stihla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre