Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lucyso
16. mar 2011

@ivka1603 dakujem🙂

mimi21mimi
17. mar 2011

@saxana123 Ja na Okruznej byvam ale neviem, skade sa ide do toho krizoveho centra.... viem, kde je vchod do MC, aj do Stacionaru pre dochodcov, ale to krizove centrum nie je oznacene alebo ako?

saxana123
17. mar 2011

@mimi21mimi nie je označené, lebo je to anonymné miesto, pošlem ti ip s detailami kade tam ísť?

mimi21mimi
17. mar 2011

@saxana123 ano ano dakujem... ja uz asi tusim, ale posli radsej 🙂

stankatt
17. mar 2011

@ivka1603 tie detske pasty su prisposobene tomu, ze deti ich papaju, bo nevedia vypluvat, takze neuskodia, ked ich spapaju 😉

yanou
18. mar 2011

Zdravim vsetky trnavske mamicky 😉 trosku som tu citala medzi vami a vidim, ze sa bavite o skolke...vyzera to tak, ze sa budeme stahovat do trnavy a tak by ma zaujimalo, ci v trnavskych skolkach maju dost miesta, alebo su preplnene. Dcerka bude mat v maji 3 roky a rada by som ju dala od septembra do skolky, ale riadny zapis nestiham. Neviete mi niektora povedat, ci su tam s detickami, ktore sa prihlasuju v priebehu roka problemy, alebo ich bez problemov zoberu? Budem vdacna za kazdu info 😉 😒

chichaa
18. mar 2011

Čaute maminky, trnaváčky! Chcem sa Vás opýtať, či neviete poradiť, resp. nemáte osobnú skúsenosť s nejakou opatrovateľkou detí v našom mestečku? Dostala som super ponuku do práce na 1-2dni v týž na 8hod/denne. Inzerátov je všade viac ako dosť, ale predsa by som uprednostnila niekoho overeného a spoľahlivého!!! Keby ste náhodou niekoho poznali, prosím, kontaktujte ma. Vďaka. 🙂

lenkaskulcova
18. mar 2011

@lenica
☹ ahoj, zápisy do školok boli do 15 marca, školky su totálne plné...veeeelky problém v Trnave, možno ešte niekde na dedine....

yanou
18. mar 2011

lenka, no teda velmi si ma nepotesila ☹ dufala som, ze v TT su take problemy neni, vidim, ze som sa mylila 😖 ja mam dcerku zapisanu tu u nas od minuleho roka, lebo som rata s tym, ze v maji mi nastupi do skolky...ale situacia sa zmenila a my sa budeme stahovat 😒 no neviem co budem robit uf... 🙄

mcoya
19. mar 2011

Ahojte mamicky trnavacky, pisala som uz aj do fora o trnavskej porodnici, ale myslim, ze vy tu mate tiez skusenosti s Trnavskou porodnicou a porodnikmi🙂
Prosim Vas, tie co ste mali zazmluvneneho porodnika, tak Vam porod vyvolaval podla toho, ako mal sluzbu, alebo vam dal telefon, ze ked to na vas pride, nech mu zavolate? Ja by som si rada zazmluvnila p. Dr. Deckova, alebo p. Dr. Stefanikovu, len by som rada mala prirodzene spustenie porodu a nie vyvolane. Tak neviem, ze ako to tyto dvaja robia. Dakujem Vam za rady a pomoc 😉

1naty12
19. mar 2011

Ahojte Mamicky. Je tu nejaka mamicka co chodi kocikovat na Jiraskovu? 🙂

lydus
19. mar 2011

@1naty12 ahoj..mame skoro rovnako stare deticky...ja kocikujem po celej lincianskej kedze moja bambula spii dlho vonku...byvam tu..aj ty ??? mozme spolu kocikovat..

adrianai
19. mar 2011

@mcoya ahoj, ja som síce nemala zazmluvnenú Dr.Štefánikovú, ale keď som bola na poslednej poradni(po termíne), dohodli sme sa, že mi pôrod vyvolá ( aj som ju chcela pri pôrode) a neľutujem...síce som nepočítala s epi, ktorú som si nakoniec nechala pichnúť (som citlivka), ale aj vďaka tomu mám na pôrod len pekné spomienky 🙂 držím palce

danielita111
20. mar 2011

@mcoya ahoj,ja som prve rodila so stefanikovou,mala som ju vybavenu mesiac pred porodom,bola super pri vysetreni videla ze moj porod bude rychly a ze mozno ani nestihnem dojst do nemoc.ked ma to chyti doma tak ma radsej prijala a na druhy den to na mna vecer prislo,volali ju z domu prisla rovno z telocvicne asi za 10-15 min. a maly sa do pol hod.narodil.bola super.inak maly sa narodil o tyzden skor a v case terminu mala ist na dovolenku ale povedala mi ze to nebudeme vyvolavat skorej ze mi vybavi dr.chovanovu ked tam nebude ale nakoniec sa maly vypytal sam.teraz cakame druhe a chodim k dr.deckovovi kde som sa prehlasila aj s kartou lebo moj byvaly dr.nic moc,tiez ho budem mat pri porode,rodil dve kamosky a nevyvolava porody snazi sa to nechat na prirodu.zatial som s nim spokojna,aj kamosky boli spokojne.

lenkaskulcova
21. mar 2011

ahojte, som z Trnavy a mala mi ide v septembri do jasličiek...je tu niekto komu dietatko chodilo do jasličiek, alebo bude?

yanou
22. mar 2011

caute maminy, surne by som potrebovala vediet, ci niektora z vas nevie o nejakom schopnom podnajme v trnave do 350€, ak hej prosim ozvite sa ma mi prostrednictvom IP budem vam velmi vdacna.

stankatt
23. mar 2011

@lenkaskulcova moja chodi do jasliciek 🙂

gabuliik
23. mar 2011

Ahojte.
Som tu dlhšie nebola ... čo nové? U nás nič, stále čakáme na rozhodnutie zo škôlky .... 😉

stankatt
23. mar 2011

@gabuliik Gabi napodobne... teda ja si pre prve idem 31/03.... som zvedava, ale povedala som si, ze nebudem popredu stresovat

mitinka
23. mar 2011

@adriana02 ahoj moja :D tak dnes som tam bola 🙂 popozerala a povedala,že mám viac kazov,ale len jeden taký veľký,že ten mi urobí.... Tak som platila aj s injekciou 35eur 😲 😲 😲 a tá doktorka no proste super 🙂 Ja si neviem vynachváliť 😉 a tá suma no skoro som padla na riť.... Na súkromníčku malá 🙂 Len bola som objednaná na 10:40h a zobrala ma až o 11:35h 😒 no keby som platila ešte aj za to tak to by mala smolu ☹ ale inak super.... Nedala mi ešte kartu,lebo,že by som si musela dať pozreť a opraviť všetky zuby,.... No ja už som bohužiaľ nemala čas,lebo už hodinu,čo som tam sedela mi vyvolával elektrikár,ktorý nás čakal na stavbe ☹ Inak by som bola za to nech mi kartu založí 😔 ale čo už.... ☹ Inak Ďakujem 😉 Fakt super 😀

adriana02
23. mar 2011

@mitinka no tak super ze si spokojna,inak to sa mi este nestalo ze by som tak cakala ja som tam bola max 5 min.asi musela mat sklz a tu kartu si mozes zalozit nabuduce ja som si ju zalozila tak na stvrty krat co som u nej bola a platila som 30 eur za zalozenie inak za objednanie sa u nej neplati

lenkaskulcova
24. mar 2011

@stankatt ahoj...a kolko mala ked začala a ako sa jej darí? je tam spokojná? Chodim každy den okolo, syn chodí na Hodžovu do školky...ale nepoznam nikoho kto ma dieta v jasličkách, tak neviem nic, len zakladné info od riaditelky ☹

stankatt
24. mar 2011

@lenkaskulcova Mon mala 1,5 roka 😉 a som dost spokojna aj s ucitelkami aj celkovo... mala si zvykla celkom v pohode, bez nejakych problemov.... mala mesiac na adaptaciu. Az na tie choroby... ale tym si musi prejst. Ja to nelutujem, je tam spokojna a jasne ze ma obdobia ked tam rano nechce ist a place, ale da sa. Vidiet, ze sa im venuju, aj pesnicky sa tam naucila a aj na zapise do skolky riaditelka povedala, ze je vidiet ze je jaslickarka, vraj je krasne adaptovana, mala si hned zobrala hracky, sadla na zem a hrala sa.... ja odporucam, neboji sa druhych deti, ludi... je to urcite indivindy, ale nam bude aj luto za jaslickami, ten pristup uciteliek je super. v triede ich je asi 15 a su na ne 3 sestricky, od zaciatku ich ucia ne serblik, pit z poharika.... Jedina nevyhoda je, ze aj ked zo zaciatku bola casto chora, platis plnu sumu bez ohladu na to, ci je tam tyzden alebo mesiac. Inak sa nestazujem

tinkerbell
24. mar 2011

ahojte, neviete mi poradit, kde sa v TT da kupit bambucke maslo?

ianitka
24. mar 2011

@tinkerbell
ked budes mat cestu, skus pozriet v jednote dole - vedla papiernictva je maly obchodik so svieckami, prirodnymi mydlami a tak...a tam maju veci zn. Saloos - tusim som tam videla aj bambucke maslo...

tinkerbell
24. mar 2011

@ianitka dakujem, skusim pozriet. je to ten "mini" obchod?

ianitka
24. mar 2011

@tinkerbell
ano, ten mini obchodik, z jednej strany papiernictvo, z druhej strany fotosluzba

ianitka
24. mar 2011

@tinkerbell
pripadne este jeden internetovy obchod, ktory ma osobny odber v dolnych oresanoch

lenkaskulcova
24. mar 2011

@stankatt som ti velmi vdačná za odpoved, lebo už viac krat som sa pokusala o diskusiu na tuto temu...a nič
Ja si to nejak takto aj predstavujem....ako si popisala, som rada ze niekto kladne reaguje 😀 😀 😀 Dlho plakavala zo začiatku? Z toho mam dost velke obavy....Moja dcerka je často s detmi (furt je dakto u nas , kamaratky s detmi a tak ; 😉 😉 😉 , preto dufam že sa jej bude pačit...ked je sama, mam pocit že len bludi po byte a dakoho hlada s kým by vystrajala. Ako su tam rozdelene triedy? Malaci, strednaci a velkaci?...alebo ? ..ake kategorie? Ja predpokladam ze nasa uz bude v tej najvačšej triede...
A tie choroby aké ste si prešli, len soplíky? Alebo aj daco vaznejšie? Moja bola do roka dost chora, lebo ked mala dva mesiace, syn išiel do školky...tak vela od neho nachytala. Teraz je to lepšie, dufam že už si dačo odskakala...
fakt dakujem za odpoved a velmi ma potešilo ze sa tvojej dcerke tam tak paci....to mi dava nadej ze aj moja bude OK

stankatt
24. mar 2011

@lenkaskulcova no plakavala prve dni... bola tam na hodinu a mam pocit, ze ju preplakala... ale postupne si zvykla... aj ja... Moja pred tym nikdy nebola na varovke, stale bola s nami... Choroby take klasika: sople a potom z toho zapal hrdla, dych ciest a pod. takze uz mala asi 4x ATB 😠 hold bez toho to nejde...ale od leta bola teraz asi pred 2 tyzdnami prvykrat chora... tak snad uz imunita nejaka je 🙂
deturence su podla veku, su 3 triedy, mala je uz v 3ke.. ale aj v 1tke aj v 2ke mala tie iste sestricky, az teraz v 3ke ma nove.. ale uz si zvykla 🙂 . Ona ma skor problemy preto, ze nemoze mat dudel a je zavisla 😝 , teda dudle im davaju iba na spanok.... ved kto by to ustrazil, aby si ich nebrali a nedudlali krizom krazom....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre