Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

bybi
6. okt 2006

hej, je to mozne 🙂
musim utekat, idem po draheho do prace a na nakup 🙄

jj2202
6. okt 2006

ahoj, aj ja uz padam. dnes beriem svokru, dufam ze ju nezabijem 😠

bybi
6. okt 2006

😀

melory
autor
6. okt 2006

http://reality.sk/Zakazka.aspx?IDZak=1349-000033 tak toto je ten nas byt. len sa musim zbavit zelenej a prinutit ho na osadenie este kupelnovej zarubne.

bybi
6. okt 2006

melory, uz ste ho boli aj pozriet, ci zatial sa len rozhodujete ci tento alebo iny?

melory
autor
6. okt 2006

uz sa vybavuje, nie je dobre nafoteny, ale viem si to tam predstavit a na 90% ho kupujeme. uz je vsetko rozbehnute.

palvinka
6. okt 2006

jj2202 aj ja som chodila na strojarinu, končila som o rok skôr ako Ty 🙂

bybi
6. okt 2006

super, ja som si nevsimla ostatne fotky, az neskor... Vyzera dobre 😉

melory
autor
6. okt 2006

dakujem - az na tu kupelnu ale za rok nam konci stavebne tak to tam supneme

nejla
6. okt 2006

ahojte, ako sa nam to tu rozbehlo, super, mam radost!
jj, byvate s manzelikom sami, alebo? ta svokra neposobila ako prijemna vsuvka!

palvinka
6. okt 2006

meroly aj ja som použila taký istý tehu test, už to ani nie je pravda ako som naň chodila nakúkať, či tá druhá palička nezmizla, či je to ozaj pravda 😀 .

melory
autor
6. okt 2006

mne to udrelo do oci ako blesk lebo som necakala ani sekundu a hned tam bola

palvinka
8. okt 2006

no aj tá moja tam bola hneď ale akosi som bola z toho vedľa (ale príjemne, taký zvláštny pocit, ktorý som dovtedy nepoznala) 🙂

braniska
9. okt 2006

ahojte tehulky, to ste tu toho ale vela napisali.
melory, ten bytik je velmi pekny, drzim palce, aby ste to vsetko co najrychlejsie a v pohode vybavili...
jankamanikova, gratulujem k Matuskovi, som zvedava, aki su doktori a sestricky v nemocnici. mozes mi napisat nieco blizsie o nich - kto ta rodil a pod... ?
babulky, zajra idem na 3D ultrazvuk aj s manzelom u v BA, som strasne zvedava, ako to dopadne....v piatok som bola na glukozovom teste a nebolo to take zle, ako som cakala, sice sladke to bolo dost, ale bola som taka hladna, ze ma to hned aj zasitilo....dnes mam vysledky, tak tam budem volat...
zatial papa...

palvinka
9. okt 2006

Braniska držím na zajtra palčeky nech sa Vám bábetko pekne ukáže, v celej kráse 🙂, určite to bude krásny zážitok. Ja keď som bola na 3D a uvidela som prvý krát našu bábiku tak sa mi tisli slzy do očí 🙂 .

melory
autor
9. okt 2006

skoda ze moj muz aj rodina je proti tomu.

palvinka
9. okt 2006

melory proti čomu? Proti 3D?

melory
autor
9. okt 2006

ano proti 3D, ze sa zbytocne babo presvetluje a in sa zabery nepacia, vraj to vyzera ako z hororu... 😠

braniska
10. okt 2006

ahojte trnavske mamicky a tehulky, bola som na 3D ultrazvuku a zistili sme s manzelom, ze cakame dievcatko !!!!! Sme strasne stastni... Mala jednostaj mala nozicky a rucicky pri tvaricke, robila uskrny a pila plodovu vodu. Nabadali sme ju aj k nejakej aktivite, ale neujalo sa, ocividne bola spokojna tak, v akej polohe bola - cela dokrivena ako akrobatka.... Bolo vsetko krasne vidiet (aj sa mi zdalo, ze to bude cely tato) 🙂
Bol to krasny pocit. My sme sa rozhodli tam ist hlavne preto, ze nechodievam casto na ultrazvuk, bola som v 10. a 20.tt. Dokonca ma do toho dokopal moj manzel, ze tam chce ist....

palvinka
10. okt 2006

No čo ja viem tak pre bábo to nie je škodlivé, je to vlastne klasický ultrazvuk na ktorý chodíš aj svojmu doktorovi len potom ten je ešte taký múdry, že tie hodnoty z 2D ult. prepočíta do 3D-podoby. No ale čo sa týka tých obrázkov, keď sa im nepáčia tak s tým asi neurobíš nič.

melory
autor
10. okt 2006

ved to ale budem sa snazit muza prehovorit ved je to teraz taka sucast tehu.

melory
autor
10. okt 2006

jj2202 s tymi nohavicami bacha lebo ked si sadnes nesmu ta vobec tlacit na brusku.uz by si mala nosit pre istotu len volne alebo elasticke. v dobrom samozrejme. 😉

jankamanikova
10. okt 2006

Braniska - s Trnavskou nemocnicou som bola nadmieru spokojna. Sestricky velmi obetave a ochotne. Kontrolovali a pomahali s dojcenim, detska staroslivost super. Stale sa robila vizita na izbe, takze vsetko som videla, ako robia s malym a tak. Kupali sme spolocne deticky, kazda maminka svoje a tak. Strava sice nebola pre dojciace maminky, ale mne chutila (asi preto, ze ja zjem vsetko). Mala som nadstandardnu izbu, lebo len do nej mozu chodit navstevy a vzhladom k tomu, ze mi tu nemame rodinu, tak aby mohol manzel ku mne chodit aj s malym synom na navstevu. Izba bola pekna, bola tak sprcha, WC, televizor (ale ten som nevyuzivala), pokoj a hlavne ma nerusili ostatne babenka. Lebo babenka sme mali stale na izbe a to sa mi velmi pacilo. Maly bol pri mne den a noc, co si velmi pochvalujem.

Co sa tyka lekarov. Rodila som pri dr. Havlikovej. Taka mlada pani doktorka, velmi mila a taka otvorena. K nej som chodila predtym na sono a CTG a vlastne posledny tehu-mesiac som k nej chodila kazdy tyzdne na kontroly. Mne bolo jedno ku komu pojdem rodit, ale vzhladom k tomu, ze prvy porod som mala cisarsky, druhy som chcela prirodzene. Vsetci lekari mi vraveli, ze aj druhy bude cisarsky, ale ja som chcela prirodzene a ta pani doktorka povedala, ze sa o to mozeme pokusit. A keby bol problem, tak mi urobia cisarsky.

Vdaka Bohu, porod sa podaril. Ale bola to makacka, lebo Matusko bol riadny chlap. Keby vsak sono ukazalo, ze ma 4kg, tak ideme urcite sekciou, lebo ma mohol natrhat a to by bolo riskantne. Ale zvladli sme to, manzel bol max oporou (odporucam), aj personal bol mily a pohotovy. Trochu ma musela doktorka nastrihnu a dost to teraz boli, ale dufam, ze sa zotavim.

Tiez som bola spokojna, ze som mala pocas prvej doby porodnej pristup k sprcham a ze sme mali s manzelom sukromie, lebo sme v tej vzdycharni boli uplne sami. Mali sme tam radio, fiot loptu, postel a sprchu. Super!

Takze tak. Ak chces nieco vediet, opytaj sa ma, alebo ked mi nieco napadne, tak Ti napisem.

jankamanikova
10. okt 2006

Melory ... je dokazane, ze ultrazvuk neohrozuje dieta a 3D je tiez bezpecny. Je dolezite, aby sa to nerobilo casto. Ale raz za cas sa to da.
A tiez je dolezite to rozobrat s manzelom a rodina nech sa do Teba nestara 😎 musis sa rozhodnut sama. My nemame ani fotku, ani video, ani 3D ultrazvuk sme nemali. Ale nie preto, ze sme nechceli, len nam to nevyslo. Nemame to ani pri prvom synovi a ani teraz. Nelutujem, ale dala by som sa na to nahovorit. Tak sa drz ...

andreab
10. okt 2006

jankamanikova, prosim ta, kde najdem ordinaciu dr Havlikovej?Gratulujem k Matuskovi,zelam vela zdravia!

braniska
11. okt 2006

jankamanikova, velmi pekne ti dakujem. to je tam uz dalsia nova lekarka ? pocula som len, ze su tam dvaja. inak ja by som tiez chcela mat tu nadstandardnu izbu, ak sa bude dat, svagrina tam tiez bola a mohli sme kedykolvek za nou prist....uvidime, ci bude volna. je tam jedna alebo je ich viac ? a da sa vybrat lekar, ked sa chodi posledny mesiac uz do nemocnice alebo ti nejakeho pridelia ?
je dokazane, ze 3D ultrazvuk nie je skodlivy. nesmie sa vsak robit ultrazvuk casto. u mojej kolegyni robia kazde 2-3 tyzdne ultrazvuk - v tomto pripade by to vobec neprichadzalo do uvahy...ale odporucam, s manzelom sme nadseni, lebo sme malu videli - crty tvaricky, rucicky, nozicky, aby sme mali nejaku pamiatku. najblizsie idem az v 30.tt, co je za 5 tyzdnov....
melory, viem, ze je aj v hlohovci tento 3D ultrazvuk, v nejakom rodinnom dome a nestoji to vela (neviem vsak presne kde)....

palvinka
11. okt 2006

braniska a nemáš fotky malej, že by si aj nám ukázala 🙂 ? Ináč tie nadštandardné izby sú dve, len treba dúfať, že nebudú obsadené. A aj mňa by zaujímalo ako je to s tými doktormi, či pôjdem komu chcem alebo mi niekoho môj gynekológ odporučí alebo mi bude pridelený?
Ja som bola na 3D v Hlohovci a stálo to 600,- Sk 😉 .

melory
autor
11. okt 2006

pavlinka mozes mi dat kontakt na ten hlohovec? 😉 skusila by som muzika pripret tym, ze uz budem objednana. 🙂

jankamanikova
11. okt 2006

Braniska - izby su dve nadstandardne a jedna taka, kde ste po dve a tam je aj sprcha. Inac ostane izby su po dve zienky a sprchy du na chodbe. Za nadstandard sa plati 1000SK na den, pricom za prvy den sa plati 500SK a aj za posledny den 500SK. Nas to vyslo 4000SK.

Dr. Havlikova je doktorka, ktora pracuje na gynekologii v nemocnici a da sa k nej chodi ten posledny mesiac na kontroly. Ja som k nej chodila kazdy tyzden ku koncu, vzdy mi urobila sono, vysetrenie a aj CTG. Inac sa da aj vybrat iny lekar, ale vzdy tam niekto je. Kazdy den tam robia vysetrenia od 9.00 - 14.00hod. Takze pohoda.
Inac je tam dost tych lekarov a su zlati. Ale treba mat asi stastie. My sme nechceli mat nikoho objednaneho, ale kedze som chodila k tej doktorke a bola velmi zlata a ochotna prist, tak som suhlasila, lebo ja so chcela prirodzeny porod a ona to velmi zvazila a suhlasila. Ale inac su zlati vsetci.

jankamanikova
11. okt 2006

Andreab - dr. Havlikova je kazdy den v nemocnici - porodnici od 9.00 - 14.00. Ak by si chcela, mozem sa jej opytat, ci mozes k nej chodit. Ona je velmi zlata!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre