Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

nejla
3. okt 2006

uz o dva tyzdne zostavam doma na md. Teda!!!!!!!! Pri druhom tehotenstve som mala pocit, ze rychlo ubieha, ze sa babulku v brusku tolko nevenujem. No teraz!? Cas mi bezi ako blesk, uplne sa tesim, ze zase zostanem doma a otvorim si aj knizku. Nejak este nemozem uverit, ze o par tyzdnov sa budem dotykat maleho uzlicka 🙂

melory
autor
3. okt 2006

nejla nemozem uverit tomu ze ty zhanas predalovaci pult! kde sa ti podela komoda na prebalovanie? 😒

palvinka
3. okt 2006

Nejla ja mám tiež termín v decembri 🙂 ale mne sa to zdá ako večnosť. Teda aby som bola presná, niektorý týždeň mi ubehne že neviem ako a niektorý sa tááák strašne vlečie. Už sa neviem dočkať 😵 .

nejla
3. okt 2006

palvinka, to je presne tym prvym tehotenstvom. ja som vtedy prezivala kazdy stuchanec, kazdy smrad 😝
a mel: komodku davno nemam, ked som zacala zariadovat decke, tak sme ju predali, nezapadala nam k ostatnemu nabytku.
teraz ju chcem umiestnit do kupelne - tam je to super prakticke, zadocek sup - sup do umyvadla, namiesto tej policovej skrine.

melory
autor
4. okt 2006

nejla ja som tu v bazary videla jeden prebalovaci pult s vanickou za 1500,- ☹ fotka tam tyusim nieje a ani neviem co stoji novy predava ho kala

haku
4. okt 2006

ja som to nejla vyriesila tak ze som v ikea kupila take kovove šupliky aj s ramom na vrch mi namontovali peknu dosku.tu dostanes trebars v hornbachu alebo sa nieco pevne urcite najde aj doma. potom uz som si len v obchode s detskymi vecickami kupila tu najdolezitejsiu vrchnu cast to je zalezitost asi 300sk a nevim si vynachvalit pretoze v tych suploch mam po ruke vsetko co potrebujem a zaberie to velmi malo miesta. 😉

nejla
4. okt 2006

mel dik, uz som kale pisala do posty

kubko
4. okt 2006

ahojte maminky, ako sa mate? Dufam, ze vase tehulkovanie je uplne bezproblemov a krasne si ho uzivate....

Chcem sa vam podakovat za typ na kuchynske linky Osmosa Trnava je bomba.
boze ja sa tak strasne tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
prave mi volali z tej firmy..
Predbezna vypocitana cena za celu linku (inak obrovsku 2 x 2,9 x 1,4m) je 55000 bez spotrebicov a drezu a to je v tej linke uplne vsetko co som chcela a aj veci, ktore som vynechala v predoslom kuchynskom studiu, lebo by ta linka nestala 80000 ale 90000. Taky zavesny system do ktoreho si mozem dat olej, ocot a tak stoji v studiach 3-4000 a oni ho maju za 1600 korun. Nemaju ziadne 30% priplatky za atyp, lebo si to vyrabaju sami, uplna bomba. Vcera o 17,00 sme tam boli bezplatne nam to hned navrhli a dnes o 13,00 mi uz volali cenu linky. Velmi pekne vam dakujem. Straaaaaaaaaaaaaaaasne ste mi pomohli ste poklady. Verim ze aj vysledok bude taky uzasny... Este raz dakujem za pomoc. Cmuk

palvinka
4. okt 2006

kubko tak už Ti len popriať nech sa Ti dobre varí v novej kuchyni 🙂

braniska
5. okt 2006

kubko, aj ja ti prajem, aby sa ti v kuchyni dobre varilo !!!! 🙂
nam montuju linku koncom oktobra, tak som aj ja zvedava....
inak pekny prebalovavi pult mali na halenarskej asi tam pred 2 tyzdnami a nestal nejako vela, mozno by bolo dobre sa tam pozriet....
ako spavate ? ja mam v poslednej dobe kruhy pod ocami, co kazdu noc aspon 2-krat musim ist na zachod a este k tomu vstavam po piatej rano...som uplne mimo dnes...

melory
autor
5. okt 2006

baby uz sme si zajednali jeden byt {predsa na prednadrazi} na Mozartivej ulici, velmi pekny.

braniska
5. okt 2006

melory, to je super!!! chcete ho kupit ? napis nieco viac o tom bytiku - kolko ma izieb a pod...a preco sa vam paci 😉
drzim palce, aby vam to vyslo.....je to aj o tom pocite, ci si tam viete predstavit dalsi zivot....my sme preto tento byt kupili, lebo sme si hned vedeli predstavit, co kde bude a ako si to asi prerobime....

melory
autor
5. okt 2006

paci sa nam lebo je tam prerobene vsetko okrem kupelne a tu si urobime ked nam padne za rok stavebne. su tam vymenene okna za plastove, strop je so sadrokartonu a bodove svetla, zarubne su nove krasne drevene, podlahy v celom byte plavajuce, balkon je zaskleny tiez plastakmi a v spalni su roldory. kuchyna je tiez uplne nova, robena na mieru po dlzke troch stran. uz sa tesim ako sa tam budeme roztahovat. byvame totiz v byte 30m2. ked sa prestahujem do 67m2asi tam budem robit mlynske kolo - ale az po porode.

braniska
5. okt 2006

to je super, to sa tam mozete aj nastahovat....my ideme tiez zo 44m2 do 70m2 a som strasne zvedava, aky to bude pocit byt vo vacsom priestore.....robit mlynske kolo bude dobry napad, ale az po porode 🙂
kedy sa tam planujete nastahovat, budete ho mat hned volny ?

melory
autor
5. okt 2006

on je volny uz teraz len zalezi na realitke a na financnom maklerovi ako to rychlo spolu zvladnu. ja by som tam chcela prezit vianoce. vy idete kam?

braniska
5. okt 2006

ideme do 3-izboveho z 2-izboveho....uz v novembri by sme tam chceli byvat a tiez vianoce tam stravit a potom koncom januara mama termin, cize akurat to vyjde..... 🙂
myslim, ze do mesiaca ste tam vratane vybavovaciek hypoteky....

melory
autor
5. okt 2006

jaaaaj to by bolo super, velmi sa to zvrtlo a ani neviem ako sme sa rozhodli. vy si idete sami prerabat? to ja niesom na to. este malovat a zariadovat to je nieco na mna, ale s mojim muzom prerabat, ze okna a tak to nie. a aku zonu mate?

hedunecka
5. okt 2006

ahojte mamicky alebo tehulky...este to tu funguje?? 😅

jankamanikova
5. okt 2006

Ahojte!

No, tu sa popisalo toho vela.
Dlho som sa neozvala, ale mam ten najkrajsi dovod.

26.9. (utorok) sa nam narodil krasny syn Matus (4490g; 55cm).

Porod bol uzasnym zazitkom pre mna a aj pre mojho manzela. Rodili sme prirodzenom cestou a to nam vsetci vraveli, ze bude sekcia, lebo nas prvy syn sa narodil sekciou. Ale zvladli sme to a maly "slonik" (ako mu vraveli v nemocnici) je na svete.
Bola to sice makacka, ale stalo to zato.

Zatial tolko.
Ked budem mat zajtra cas, napisem podrobnosti o porode. Rodili sme inac v Trnave a bola som nadmieru spokojna.

Janka a spol

palvinka
5. okt 2006

Ahoj Janka,
a viež že som na Teba dnes myslela, že ako si dopadla. Ináč ja som sa tiež narodila 26.9 ale o pár rokov skôr 😀 .
Gratulujem k Matúškovi, nech ste všetci spolu šťastný 🙂 .

melory
autor
6. okt 2006

ahoj jani, tak to je super. janik sa urcite tesi. citis sa dobre po druhom porode?

palvinka
6. okt 2006

ahojte,
chcela som sa Vás spýtať chodíte alebo ste niektorá chodili na cvičenie pre tehulky do nukleonu?

melory
autor
6. okt 2006

ja som chodila do jamy a baby co viem do materskeho centra.

palvinka
6. okt 2006

ale myslím že v jame to už nefunguje a v materskom centre sa robia iba tie predpôrodné kurzy a ten som už absolvovala.

melory
autor
6. okt 2006

jaj tak to neviem ja mam teraz dost cvicenia s hugom a mam aj fit loptu.

palvinka
6. okt 2006

aj ja mám fit loptu aj DVD cvičenie od Zory ale akosi sa neviem k tomu prinútiť 😅, samú ma to nebaví, možno ak by som chodila do kolektívu tak by to bolo lepšie a aj spoznám nových ľudí. Ale určite budem musieť niečo začať, lebo termín sa mi už blýži tak aby som aspoň ako tak bola fyzicky pripravená.

bybi
6. okt 2006

baby poradte, ako sa v Trnave hybe prenajom bytov??? A ktora lokalita je podla vas ta naj (samozrejme okrem centra, to je mi jasne). Ja som sice rodena trnavcanka, ale 4 roky som uz mimo, tak sa toho asi vela pomenilo 😅 Co hovorite na prednadrazie? 😨

kubko
6. okt 2006

ahojte mamicky, ako sa vam dari?
pozeram, ze mame novy prirastok, blahozelam...
a vam sa nechce cvicit? Ani mne a to nie som mamicka padajuca vycerpanostou, pri tolkych povinnostiach, co mate ako mamicky. Dnes sa mi chce straaaaaasne spat...

melory
autor
6. okt 2006

ja idem teraz na prednadrazie na mozartovu a dost som nechcela ale vraj je tam vela zelene a klud. som na druzbe dlho a je to tu betomova dzungla s hypermarketmi, nemam kludu uz dva roky. podnajom 1izboveho je 10000,- chod na www.reality.sk a tam sa ti podla vyhladavania ukaze ponuka. ale co budes platit podnajom mozes aj hypoteku.

bybi
6. okt 2006

hej, chodim na tu stranku, vec sa ma tak, ze planujeme s drahym kupit jeden asi 2izb, byt v BA a druhy 2 - 3izb. byt v TT a chceme ich prenajimat. Preto sa pytam. Ja som nasla novostavbu na ul. Bedricha Smetanu a sa mi to celkom pozdava, tak som chcela vediet aj od vas, co tam zijete, ci je problem prenajat a ake su asi ceny a tak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre