Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

melory
autor
10. dec 2006

pavlinka mna naucili tak dychat, aj ja z kniziek, ze mi sestricka vynadala, takze nic sa prosimta neuc a dychaj ako to pocitis.

palvinka
11. dec 2006

O.K., myslím, že aj keby som sa niečo teraz naučila ta k pri pôrode všetko zabudem 😒 .

ladynika
11. dec 2006

Ajojte mamicky a buduce mamicky! Moze mi niektora co uz rodila v TT napisat ako to u nas chodi ak si chcem zavolat manzela k porodu? Moze byt pri mne cely cas? A stačí to povedat na prijme? Dopredu dakujem za odpovede 🙂

melory
autor
11. dec 2006

ladynika neviem neviem ako je to, lebo je to podla nalady sestriciek, lebo moze byt otec pri porode aj pocas celej doby kontrakcii za 500,- sk, ale oni radsej volaju len k samotnemu porodu, aby sa tam nemotali cely ten cas hlavne ked si prvorodicka, lebo porod je dlhsi ako druho-treto rodicky mavaju. tak neviem ako sa rozhodnu...ale pri samotnom moze za tych 500,- sk

ladynika
11. dec 2006

melory,dakujem,aj som si myslela ze to tak je...trosku sa toho bojim tak budem rada ak tam bude so mnou...tych 500 za to stoji...dala by som aj 1000 🙂

palvinka
11. dec 2006

mel to si ma zaskočila, prečo by nemohol byť už pri tej prvej dobe pôrodnej. Ja s tým počítam že tam bude, aj na tom kurze nám p.Solíková hovorila že tam normálne môže byť, práveže sú aj radi že tam je, o to menej majú sestričky práce, keď manžel tam je a pomôže a robí oporu. Podľa mňa keď má byť otecko pri pôrode tak zo všetkým čo k tomu patrí, nie len prísť na samotný pôrod. Jedine čo nám hovorila, že sa môže stať ak majú veľa rodičiek naraz a sú všetky izby obsadené tak vtedy tam nemôže byť. Lebo ak máš manžela pri sebe tak na izbe ste len vy aj keď je určená pre dve rodičky.

melory
autor
11. dec 2006

tak v tom pripade ti zelam vela stastia a hlavne nech sa ten tvoj drzi, lebo muzi to dost tazko znasaju, a aj preto ich moc nechcu, lebo maju niekedy s nimi viac roboty ako so zenami.

palvinka
11. dec 2006

no uvidíme ako to dopadne, sama som zvedavá 😀 , ale máme takú dohodu, že pri prvej dobe budeme spolu a potom pri samotnom pôrode ako sa rozhodne.

melory
autor
11. dec 2006

asi preto bol moj vyhodeny, lebo ja som nakoniec nemala ani postel, lebo sme 4rodili naraz a bola som taM PRVA A PRVA SOM AJ OPUSTALA POSTEL.

melory
autor
11. dec 2006

ale zalezi to aj od personalu, ak tam bude solikova tak dovoli alebo u nej si to vybavte lebo ona je tam sefka. a najdolezitejsie je zrejme pri tom porode, lebo to je ten najvzacnejsi okamih.

melory
autor
11. dec 2006

ja idem na kontrolu 13,12, a veru sa mi ani nechce, predtym som chcela chodit co najviac a teraz sa mi fakt nechce.

palvinka
11. dec 2006

ja idem zajtra tak som zvedavá či sme sa niekam posunuli, ale nemám ten pocit.

melory
autor
11. dec 2006

jaaaaaj tak to mozno si ta aj nehajuuuu 😀 to by bolo zlatunke ze 12,12,

palvinka
11. dec 2006

myslím že nenehajú, ale mohli by, chcem to mať už za sebou. Vôbec nemám pôrodené pocity.

melory
autor
11. dec 2006

maximalne tyzden mozes este prenasat, asi ti budu aj merat babenko a ak bude velke uz ti zrejme navrhnu a vyvolaju.

palvinka
11. dec 2006

hej to už sme sa s dr. dohodli na poslednej poradni, že ak sa nič neudeje tak najneskôr na budúci týždeň pondelok alebo utorok to vyvoláme. A babo je už dosť veľké až moc, naposledy mala 3800g.

melory
autor
11. dec 2006

tak to riadne velke, ale ja tomu z vlastnej skusenosti naverim, lebo ja som mala den pred porodom huga velkeho 3300g a v den porodu 3500g a pritom ked sa narodil mal 2800g

palvinka
11. dec 2006

no bodaj by aj mne navážila viac na ultrazvuku ako má v skútočnosti, lebo odchýlka tam môže byť + - pol kg. Takže ak by mala do tých 3200 by stačilo, lenže tú váhu sme merali min. týždeň a za tento určite dačo pribrala, no veď uvidíme 🙂 .

melory
autor
11. dec 2006

a ma byt po kom velke babenko_

palvinka
11. dec 2006

ano, manželík je taký macko a ja tiež nie som twigy 😀

melory
autor
11. dec 2006

to my sme tiez, ale neboli sme pri hugovi, praveze sme boli twigy ja som konecne schudla po porode a som opat tehotna 😀 ale ked ja si nedavam pozor ked som tehu a fakt si pochutim na vsetkom co vidim, ale ked niesom si musim davat pozor a som navyse bola fajciarka, cize ked som prestala to mam hned +10 kg, ale co uz, zacinam byt zas taky slonik, ale ako sa iny tesia, lebo uz niesom typ top a pripadaju si aj take fajn pri mne tak im to doprajem, no nie?

palvinka
11. dec 2006

ja som sa na tehu tešila aj pre to že konečne budem papať všetko a nebudem si nič odopierať kôli postave. A fajčiarka som bola aj ja. Ale už by som nechcela znova začať. My sme vlastne aj s manželíkom prestali ešte tri mesiace predtým ako som zostala tehu, on zatiaľ nezačal tak dúfam že ja vydržím tiež.

mitinka
11. dec 2006

caute baby citam o muzoch na porodnej sale neviem kolko sa plati ale do vnutra ho nepustia dovolia mu pozerat iba za sklom!!!!!!!!!!!!!!!ale pustia ho pri kontrakciach do vzdycharne na tolko pokial nebudete rodit!!!!!!!!!!!!!malo ktory lekar dovoli byt na sale!!!!ja som sa pytala ked som bola ja na poslednej kontrole a dr. mi povedal ze sa pusta za sklo a za 2000sk!!!!ale neviem ci ako ktory lekar si vypita alebo ako to funguje,lenze moj muz tam robi tak ho pustili aj ked som isla cisarom co nepustaju ani za sklo!!!!!!!!!!!!!asi tak.tolko viem ja:ale najlepsie je sa spytat co najskor!!!!!!!!!!

palvinka
11. dec 2006

mitinka to máš pravdu pri sekcii nepustia, lebo je to vlastne operácia, pri klasickom pôrode púšťaju. Na tom kurze u p. Solíkovej sme boli aj na exurzii v nemocnici a tam nám všetko povysvetlovala aj presne kde má otecko stáť (za pôrodným stolom) a to všetko za ten 500 korunový poplatok 😉 .

palvinka
11. dec 2006

jaj a ešte som sa chcela opýtať, že za aké sklo, veď na pôrodných sálach nie sú žiadne sklá?

melory
autor
11. dec 2006

ja som tiez vyvalena z info. od mitinky 😕

mitinka
11. dec 2006

je asi si si ho nevsimla!!su 3vzdycharne a jedna porodna sala za nou je priestor a dalsie 2 no ta jedna je presklenena.neviem ako ona ale mne to tak bolo vysvetlene ked som tam nastupila.ved uvidite 😉 ked spoznate solikovu tak zistite ze obcas aj narozprava!!!poznam ju aj s porodnice aj z osobneho zivota!!!

melory
autor
11. dec 2006

mitinka ty si dobre domylena, ved je jedna vzdycharen so zachodmi a dvoma postelami a asi 3-5 porodnych sal{ikov,alebo lepsie povedane boxov}

mitinka
11. dec 2006

😀 nie🙂 nie som🙂)

mitinka
11. dec 2006

pockat mozno ste boli na druhej strane!!!ja som bola na tej novsej neviem ako ste na tom vy kade vas viedla🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre