Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

abcivana
16. jan 2011

ivanaabc

skús pozrieť na moj web www.abcdeti.sk , mám teraz výpredajovú cenu na super nosič.
pred časom aj tu na "modrykonik" bola debata a baby, čo ho odo mňa majú, ho len
chválili.
Pekný deň!
ivana

sulky
16. jan 2011

@abcivana , dakujem za ponuku, ale ja mam tiez internetovy obchodik a tam ponukame rozne druhy nosicov, takze ich mam plny sklad 🙂

abcivana
16. jan 2011

a ktoré sa Ti najviac predávajú, ak sa smiem povyzvedať ? 😉

sulky
16. jan 2011

@abcivana , mne anavy 🙂

sulky
16. jan 2011

@abcivana , jaaj prepac, ja ze sa pytas na plienky, lebo prave pisem aj do inej temy. Najviac ide baby satka sleepy wrap a potom asi boba a ergo narovnako 😎

lucyso
16. jan 2011

Ahojte maminky.
uz tyzden mame kaslik, boli sme aj u lekarky a vraj sirupcek, ze je prechladnuta.. no nejako nam neustupuje a zda sa mi este drazdivejsi.. ale nemame ani teplotky, ani sopliky.. tak ja neviem. este a skusim popytat ci mi nieco v lekarni neodporucia. teraz mame Mucosolvan.
Inak dnes sme mali navstevu, prisli male deti🙂 a tak som narychlo upiekla take sladke pecivo z listkoveho cesta a v priebehu pol hodinky bolo fuc, lacne, rychle a dobre. Posuvam recept🙂
http://www.akosatorobi.sk/video/1575/sladke-pec...

ivka1603
17. jan 2011

@lucyso
Ahoj Lucyso...dávaš Livke niečo na posilnenie imunity? Ja dávam malému Imunoglucan, je stále zdravý (klop,klop), ale ževraj je vhodnejší pre staršie deti.. od jedného roku je vhodnejší Betaglucan, dostať v lekárni bez receptu..je to sirup 🙂

katrin21
17. jan 2011

ahojte baby,
zase som tu davno nebola, akosi nestiham.-.. kym dojdem domov je vecer, v tejto Trnave cas nejako rychlo letí 😀
inak, stale nema obvodneho lekara, do 10.januara som to nestihla, lebo aj dovolenky boli no a teraz nie je kedy, ked uz chodim do roboty.. budem si to musiet obvolat a niekedy len rano tam zbehnut dat kartu.... ked ma niekto teda konecne vezme.... ked ten Gajdos uz neberie...
no a gynekolog detto... takze stara pesnicka 😀

ale inak sa mam fajn 🙂 a tu co nove?

katrin21
17. jan 2011

@lucyso toto poznam,. ucil nas to kuchas v taliansku, len este ten cukor zavalkal trochu do toho... neskutocne to slo na odbyt.. 😀 decka sa sli pozabijat... 😀 ledva som dve odfotila 😀 mňááám

http://www.lite.facebook.com/photo.php?pid=3119... tu je dokaz , instruktaž priamo do sefkuchara Lorenza 🙂

katrin21
17. jan 2011

...

lucyso
17. jan 2011

ahojte.@katrin21 mas pravdu aj nam to islo vcera velmi na odbyt🙂)). rychle a velmi chutne.
@ivka1603 dakujem za radu, popytam sa na to v lekarni.
inak musim pochvalit nasu Dr. Krizanovu za dnes.
pred dvoma tyzdnami som bola iu nej, pretoze Livike som nasla medzi konecnikom a suskou🙂 taky vyrastok, tak som sla k doky. dala mi imazol, nech natieram a o dva tyzdne na kontrolu. vyrastok neboji, nerastie, nezmensuje sa stale tam je. tak ma poslala na kozne.tam som sa musela objednat, pretoze cakat od rana s malym dietatom je podla mna nemozne... takze dnes som bola u koznej Peciovej.. tak tiez pomykala s hlavou, vraj to moze byt nejake vyrusove ci co a odporucila mi ze by mi mohli pomoc bud na detskej gynekologii, vraj sa to da laserom odstrait, alebo do detskej fakultnej nemocnice v BA... vsetko mi to napisala na papier a s nim som sa vybrala ku Krizanovej. (a uz tuto som mala celeho sveta dost 😅 ☹ ), tak som si s KRizanovou sadla a dumali sme co dalej. este ze si spomenula ze ma znamu v nemocnici na tej dets. gyn. a mam teda prist vo stvrtok rano na deviatu, ze to pozrie.. vraj pacientov berie len v pondelok, ale ze nech pridem vo stvrtok a nech poviem ze som od nej.. tak dufam, ze pochodime dobre.... juj, zle mi dnes den zacal.. a vy ako?

gabuliik
17. jan 2011

Ahojte.
Tak my sme dnes boli na logopedii a na kontrole u našej.Zajtra ide už Monika do škôlky , hurááááááá 😀 .Ona taká nadšená neni,ale šak neva ....

@lucyso,tak dúfam,že to nebude nič vážne a všetko dobre dopadne ... držkám vám palčeky ...

stankatt
17. jan 2011

Ahojte 🙂

@lucyso drzime palce, nech to dobre dopadne

@gabuliik aj moja nejak pred vianocami zacala protestovat a trva to dodnes 😠 kazde rano place, teda kym sa prezlieka, cez den je v poho ... A koncene sme uplne odplienkovanyyyyy jupiiii, teda uz cez vianoce sme zacali a uz asi 2 tyzdne sme uplne bez- aj cez den aj v noci. Sice teraz sa jej 2x stalo, ze sa v spanku pocikala, ale kedze mam na vsetkych posteliach igelity, tak neva :D

gabuliik
18. jan 2011

Ahojte.
Tak Monika je už v škôlke ... čakali ma tam dva šeky,takže nadšená som neni,ale čo už ...

@stankatt, wow, gratulujem k odplienkovaniu ... my máme opačný prípad.Cez sviatky sa mi začal pocikávať,že som mu musela vrátiť plienku .Teda len doobeda a poobede ho už sledujem .Bolo to hrozné.Furt bol mokrý a stále som prala.Neviem čo sa mu stalo ☹

gabuliik
18. jan 2011

baby ,neviete odkedy platí tá materská 190eur? mne sa zdá,že od 1.1. , ale na učet mi prišlo po starom ....

katrin21
18. jan 2011

ahojte
gabulik, a nie je to tak, ze tie co ste mali staru matersku tak vam zostava, iba nove budu mat uz od 1.1. menej:?

gabuliik
18. jan 2011

@katrin21, som sa sekla, myslela som rodičovský.ja som nemala nárok na materskú .... sorry.tak preto sa pýtam ...

sonatt
18. jan 2011

Gabika, to sme dostali za december. Po novom dostaneme až vo februári, lebo to sa platí mesiac pozadu. Takže ďalší mesiac už bude 190 eur.

gabuliik
18. jan 2011

@sonatt, dakujem , už som to zistila ... 😅

gabuliik
19. jan 2011

Ahojte ....
Kde ste všetky ? 😕
Ja som dnes rozbitá ako pes.Cítim sa ako keby som celú noc pracovala s lopatou ... 😝 Monika je v škôlke, je ich len 10, vela detičiek je chorých,tak dúfam,že znova neochorie aj ona ... Andrejko sa išiel hrať s dedkom, MM spí po nočnej .Tak tu mám totálne ticho.Idem variť, dneska vysmažím rybu a zemiaky a ešte pstruhov k tomu pre MMla.
Včera sme mali opravára na kotol na kurenie, dokopy nič tam nespravil,len dopustil vzduch s kompresorom, vypýtal si 17eur a išiel domov ... 😒 Ale som rada, povedal,že všetko je ok.
Tak vám prajem pekný den,aj ked počasie nevyzerá bohvieako ....

lucyso
19. jan 2011

Ahojte. inak je tu veru pusto posledne dni,
Dnes davali v radiu, ze sa blizi chripkova epidemia, takze pomooooooc..... s tymi chorobami to je katastrofa.. uz nech je pekna jar, nech slnieco svieti - to vyzenie vsetky choroby a doda energiu.. (ja ju uz fakt potrebujem).
Pekny dnik.

gabuliik
19. jan 2011

no veru pusto .... už sem chodíme tuším len my dve ,tak pravidelne 🙂 občas sem zablúdi aj niekto iný,ale mohlo by sa to tu konečne rozprudiť ...

luciana157
19. jan 2011

ahojte, no moc sem nechodim, sem tam sem na vas pozriem, ale skoro nikto z tt tu nepise 😒

lenocka6
19. jan 2011

ahojte, ja sem zablúdim tiež len sporadicky, ale naše deti sú stále doma, ešte sa liečime z chorôb. Budú doma až do konca januára. No hrôza, už sa začínajú statočne nudiť. Dcéra má stále zavalené dutiny soplíkov, aspoň že malý je už na tom lepšie. Ale tiež som sa bála, lebo mal zápal pľúc. Tak ich chceme dobre vyliečiť, ale keď začína chrípková epidémia, tak to ich normálne ani do škôlky nedám. Dcéra ide zajtra na zápis do školy, tak som zvedavá, aké bude mať z toho pocity 🙂.

zuzanky
19. jan 2011

Ja sem chodím dosť často ale teraz to zanedbávam, malému rastu zuby tak je trošku zlý alebo je na mne a keď spí tak si poupratujem a keď som unavená tak si k nemu aj ľahnem. A toto počasie ma ubíja som z neho unavená. ☹ ☹ ☹

pastuska1
19. jan 2011

ahoj kocky, pridala som novu diskusiu pre trnavske maminky 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/sukromne-detske-centrum-a-jasle-v-trnave-co-vy-na-to/

ja malu do jasli dam urcite. a vy?

gabuliik
19. jan 2011

No babenky, ved je jasné,že ked nestíhate,tak sem nechodíte ... to je v poho,ved deti dajú zabrať .... len je fakt,že to tu viazne,ale čo už ...

Ja som bola dnes poobede na úrade práce pre potvrdenie kvôli daniam ... tak to mám skrku ...

zuzanky
20. jan 2011

Mňa úrad ešte čaká vôbec sa mi tam nechce. Ale dnes sa strašne teším lebo je pekne a my ideme dnes plávať a Danielkovi sa vo vodičke moooc páči. 🙂

gabuliik
20. jan 2011

Ahojte.
Tak dnes je fakt kráásne,len chladno.Ale nevadí, pôjdeme poobede trochu na prechádzku . A musím isť kupiť Monike do škôlky papučky,už ju tlačia ... 😅 .Nejako rýchlo jej narástla noha.Minulý rok som jej druhé kupovala až niekedy v marci . 😀
@zuzanky, super,že sa malému tak páči ... 🙂

pastuska1
20. jan 2011

ja som malemu do skolky kupovala hadam 3-4x za skolsky rok papucky 🙂 uz sa mu noha spomalila v raste, ale zato malej zacala nejak divoko rast. dufam, ze zima uz dlho nepotrva, nechcu sa mi kupovat zase cizmy na mesiac, dva :P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre