Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

stankatt
22. jan 2009

Gabi my sme prerabali cast bytu ked som bola v 8mesiaci a v 9tom som poumyvala vsetky okna. Kde som brala tu energiu neviem 🙂
Inak vcera sme isli spat s revom, zas nechcela papat tak som ju plesla po zadocku ( ved ma plienku ) a dala do postielky. Hned zaspala, chuda asi bola moc unavena, ale o 1nej sme papali 😒

krtko.
22. jan 2009

lyongirl,a akej chodis dr?

gabuliik
22. jan 2009

stanka na okná som si netrúfala,lebo som mala hrozne opuchnuté nohy a bolelo ma to. všetci mi hovorili,že opuchy nebolia ale mna to bolelo. Takže stáť hore na okne .... eee 😉 . Ale neva,umyla som ich ked som prišla z pôrodnice.
My sme včera zaspali až o 21.30 a to obaja. Preto som sa sem ani nedostala. Bola som z nich totál unavená,tak som išla spať Dnes to bolo lepšie. Okolo pol deviatej. Odo mna tiež malý už raz dostal po plienke. To plakal,tak že bol fialový a už som nevedela čo s nim,tak dostal po plienke a potom sa ukludnil. ☹ Ale myslím,že ich to fakt nebolelo. 😝

lyongirl
22. jan 2009

krtko - chodím Navrátilovi 😉
no a dnes som bola 3 hodky vonku, potom som vysávala a umývala vaňu, záchod, umývadlo a nakoniec ešte žehlila vecičky. V prvom tehu som tiež umývala okná, no teraz si netrúfam 😝 . Viem, že by som sa mala šetriť, ale keď vidím čo treba spraviť a vidím že muža nikde, tak sa naštvem a spravím si to radšej sama, lebo by som sa ináč načakala.
gabi - ja som mala tiež opuchnuté nohy aj ruky v prvom tehu a bolelo ma to, tŕpl mi ruky a nohy som mala strašne ubolené, zatiaľ sa držím bez opuchov, no ale ešte mám pár týždňov....
a nestrašte ma, lebo bojim, bojim 😉 , je mi trošku lepšie, len už ledva sedím na stoličke, takže dobrú nocku!

stankatt
23. jan 2009

lyon sup sup zavolaj Navratilovi, aj sestricka ti dobre poradi 😉 Ma suprovu sestricku

lyongirl
23. jan 2009

😀 ešte nebolo kedy 😀
sa mi smeje, že? Bola u mňa kamoška a tiež radila dr., ale čo ked ma pošlú do nemocky? Ja tam nechcem a kam dám malinkého? Počkám do pondelka, lebo už je aj dosť neskoro, keby povedala, že mám prísť - malý spí a ja tam peši už o takomto čase nejdem...

bershka
23. jan 2009

ahojte kočky.
baby, ja furt neviem, kam mám ísť do tej nemocky. či čechovi, alebo tej druhej, alebo tej tretej? 😀 😀 😀

stani, ty si spomínala, že čech je tam po-str-pia a ut a štvrtok kto?

lyongirl
23. jan 2009

bershka - Štefániková a veľa báb si práve vyberá ju, lebo je veľmi milá, príjemná a ževraj super. Aj moju sestru rodila....a vlastne nepočula som na ňu krivého slova. Na Čecha predsa aj nadávajú 😒

bershka
23. jan 2009

lyongirl- super, že hovoríš. tak pôjdem asi v utorok k nej, hádam ma nepošle preč... inak čech je "expert" - sestranke praskla plodová voda v 30 tt a bola na rizikovom. on jej sa jej na príjme vypytoval, že koho má zazmluvneného... debil, miesto toho aby rýchlo konal, lebo čakala dvojičky a museli ju prevážať do ba

lyongirl
23. jan 2009

no pekné! Mne tiež v nemocke tvrdili, že nemám kontrakacie....., tak som si ako prvorodička myslela, že teda fakt nemám, ale čo sa to potom som mnou dialo? 😕 Malý sa narodil v 34tt.......po tých kontrakciách....

bershka
23. jan 2009

faaakt? aj jej povedali, že nemá kontrakcie, a mala ich

melory
autor
23. jan 2009

mne zas naopak, povedali mi, ze mam pravidelne kontrakcie v piatok, mala som prist v sobotu rodit....bola som rano len na pasoch, a ze zas pravidelne kontrakcie, mala som si ist pre tasku....nesla som a vydrzala som do nedele....myslite, ze sa da vydrzat druhorodicke tri dni? alebo maju ten pristroj poriadne stary?

bershka
23. jan 2009

melory: no v každom prípade tomu "stroju" som nejak nerozumela... ale cert to ber. a tá štefániková kde sedí? tiež na tom treťom poschodí? v utorok a štvrtok? vytečú mi tam nervy? alebo to ide rýchlo?

lyongirl
23. jan 2009

tak veru, je to všetko čudné a ten "prístroj"je asi na prd....
Ináč sestra mala podľa toho stroja kontrakcie tiež, ale ona nič necítila a tuším porodila na druhý deň, ako druhorodička...
No a teraz je Čech na prízemí, už to nie je na 3 posch., takže asi aj Štefániková je tam....neviem, čo je na 3ke, ale minule som bola na pohotovosti a určite viem, že je to presťahované na prízemie....hneď ako sa vojde do budovy cez sklenné dvere, tak za automatom na kávu v pravo 😉 . Koľko sa čaká neviem, pri prvom som to nestihla, ale treba sa obrniť trpezlivosťou, hlavne ak ideš Štefánikovej, aspoň tak spomínala sestra...

stankatt
23. jan 2009

ahojte, bersh mna poslal gyndos rovno k Cechovi, ale Stefanikovu si chvalia, len je dost zaneprazdnena.

krtko.
23. jan 2009

ja som bola na poradni minuly tyzden v pondelok bola stefanikova a menila sa s chovanovou,v piatok to iste a teraz v sredu tam bol deckov 😉a to cakanie je nekonecne 😠 cech tam teraz neni,lebo je v kupeloch

bershka
24. jan 2009

panebože baby, nestrašte maaa. ja nenávidím čakanie u dr. ☹

stankatt
24. jan 2009

bersh neboj tam to ide jak na pase 🙂

lyongirl
24. jan 2009

ahojte baby, kde ste všetky?
Hlásim, že dnes mi je lepšie, asi preto, že som vôbec nič nerobila 😀 , ale v noci mi nebolo všetko jedno. Tie stavy čo som popisovala - zrýchlený tlkot srdca, návaly horka atď. som mala v noci, nemohla som spať a malý sa na mňa lepil v posteli a ešte aj plakal, ani na záchod som nemohla ísť, no veru v pondelok volám dokimu, lebo v noci mi lepilo riadne, aby som neporodila. Ale cez deň to nejako nemávam.... Neviem, čo sa to deje, ale dnes som si merala tlak a bol úboho nízky aj napriek tomu, že som to nijako nepociťovala....

stankatt
25. jan 2009

lyon tak nevahaj a volaj!

gabuliik
25. jan 2009

Ahoj Stanka! Aký bol víkend? My sme mali otrasný. Malý bol uplakaný,ufnukaný. Málo spal a tak. Dnes som ich obidvoch umordovala a uspala o 19tej 😀 . Jupíííí! Takže ma čaká volný večer.
Lyon,aj ja chodím Navrátilovi,ako si s ním spokojná? Lebo ja velmo.

stankatt
26. jan 2009

gabi cau, tak my celkom fajn, uz zasa v noci papame... segra mi povedala ze Monika je este mala, tak papame ale iba raz cca o 2,30. tak sa celkom da. Aj ja chodim k Navratilovi. Podla mna je super.

lyongirl
26. jan 2009

Ahojte, som s ním veľmi spokojná 😉 a nemenila by som. Bola som dnes tam a napísal mi papier na vyšetrenie na kardio, ale to vybavím až zajtra. Povedal, že bežne takéto príznaky nebývajú a bude lepšie, ked ma vyšetria. On nevie, čo to môže byť konkrétne, ale ževraj to môže byť napr. štítna žlaza, no treba aby to určil kardiológ.
Ináč ma vyšetroval a som v poriadku, neotváram sa, pohyby mám stále, takže z tohto hladiska som v poriadku.
No a posledné 2 dni mi je ok, ale možno preto, že som nič moc nerobila, minulý týždeň som prala vecičky, žehlila a dosť sa prepínala...

gucz
26. jan 2009

lyon super že drobátko sa má v brušku dobre. Zajtra napíš čo Ti povedali na tej kardiológii.

bershka
26. jan 2009

ahojte kočky. zajtra idem do nemocky a nakoniec si pôjdem zazmluvniť Dečkova, alebo Bartoviaka... som moc veľký posera, aby som to nechala tak na náhodu... aspoň ma trochen spozná počas kontrol a hádam bude vedieť, čo som za strašného pacienta, keď ma bude rodiť... a navvyše, nechce sa mi tam fakt čakať v poradí na čecha alebo tie ostatné dve. takto mi ho ževraj zavolajú keď prídem do poradne a on zbehne dole.
tak dám zajtra vedieť ako som dopadla. takto mi to aspoň včera kamoška hovorila, že ona to tak mala...

lyongirl
26. jan 2009

ok, napíšem, ako som dopadla a či vôbec niečo zistili....

bershka - aj ty daj vedieť, ako si dopadla, mňa moja dohodnutá dr. nestihla odrodiť, keďže to prišlo náhle, preto som si povedala, že si nezazmluvním nikoho, teda dohodnutá s dr. som, ale nie na zmluvu, ale tak, že mi dá vyvolávačku počas svojej smeny a keď ma to chytí mimo jej služby, tak nech ma rodí kto chce....
Teda ešte som dohodnutá neni, ale takto si to predstavujem, ale vie, že chcem, aby ma rodila..., vieš, teraz pri druhom sa toho toľko nebojím, pri prvom som tvrdila, že bez epi a dohodnutého lekára nejdem a dopadlo to tak, že ma rodil ten, kto mal službu a bez epi a bolo fajn. A keďže chceme vačší byt, tak sa mi zdá aj veľa tých 7000 za pôrod....

renka9
26. jan 2009

suhlasim s lyon. 7 000 je trosku vela...Prvu dceru mi rodili len sestricky, dr. ma prisiel len zasit.
lyon , setri sa, nech ti dobre dopadne, myslim na teba 😉 .Dnes som bola v invensyse, ze 14.2. mam nastupit... 😝

lyongirl
26. jan 2009

renka - díky
a nastupuješ teda?

mmona
26. jan 2009

caute ja som nemala ani pri jednom dohodnuteho doktora. Pri prvom som prenašala a nakoniec mi museli dat pirulu abi som citila kontrakcije lebo som nič necitila a všetko bolo ok. Pri druhom mi tvrdlo brucho v 39 tiždny tak som zobidila manžela o pol noci okolo 1 som prišla do nemocky a 2.10 bol mali nasvete. Takže obi dva dopadli v pohode a nestažujem si.

gabuliik
26. jan 2009

Stanka,ono to je individuálne ako deti v noci spia a papajú. Ja si myslím tiež,že ešte je malá na to,aby v noci nejedla. Ja ked som malu aj odstavila v 6tich mesiacoch,tak sa mi v noci na jedlo budila do roka a potom ten čaj ako som už písala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre