Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

zanetuska
5. feb 2009

Petusaaa to je kazdeho osobna vec aj keby mu nedavas nic, ja som sa len pytala. 🙂 je to tvoje rozhodnutie my sme tiez na takych vyrastli......a ritinky mame pekne 😀 Hlavne po porodoch 😵

gabuliik
5. feb 2009

Čaute. Dostali sme imazol,tak ako to tu bolo spomenuté. Používali sme tescové plienky,ale teraz sme kupili v Kaufíku Happy a z toho mal tu zapareninu. Už mu ich dávat nebudem,len tescové. Inak aj ja som počula o tých v Lidli len neviem ako sa volajú. Tak ked niekto vie,nech napíše.
Stanka,držím palčeky aby to nebolo nič vážne. Inak dnes sme boli na poradni a vážime 8250g. 🙂

renka9
5. feb 2009

my sme tiez pouzivali iba tesco plienky fialove, ritku mala vzdy peknu... 😉
pri prvej dcere, pred 10rokmi, som najprv pouzivala latkove, ale bolo to strasne...natierat sa ritka musela aj tak, v lete zapareninky mala...a to pranie, v zime susenie, zehlenie...brrr 😝 . stale bola mokra, pretecena. A ked spinkala tak samozrejme vo svojich cikanickach, este aj cela mokra...zlate pampers... 😉

gabuliik
5. feb 2009

Ja si to už ani neviem predstaviť,že by som dávala látkové plienky. Aj teraz malého často prebalujem. Nedokážem minúť len 3 plienky za den. Proste,ked cítim,že už tam má nacikané,prebalím. A vidíte,aj tak mal zapareninu. Stalo sa.

stankatt
5. feb 2009

tie tesco fialove su fakt dobre, teraz vyskusam tie DMkove, ale vraj aj Lidlove su dobre 🙂
Gabi, tak teplota je fuc, soplik uz malicko , snad bude OK 😉

mmona
5. feb 2009

mali mal zapareniny len kvoli tomu že mu išli zubky a v každej plienke bol pokakany aj 8 krat za den inak je všetko v pohode. Použivame tieš tesco plienky.

stankatt
5. feb 2009

Gabi este balis na siroko? Ja od 3mes len na noc a asi dnes naposledy 😉 ved zajtra maaaame pol roka- to je neuveritelneeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂

gabuliik
5. feb 2009

Stanka, ja už nebalím od 3mesiacov vôbec. Mal to v pohode. Ty ešte stále balíš? 😕 Nič príjemné.Malý by bol z toho hrozne nervozny. Aj vtedy bol. Nezávidím. Ako to znáša malá?

stankatt
5. feb 2009

Gabi ja len preventivne, vraj je to dobre do 6 mesiacov este na noc davat. v 3mes to uz mala dobre 🙂 A mala nehovori nic 😀

gabuliik
5. feb 2009

jáj táááák. Som si myslela,že to vám kazal dr. 😅

stankatt
5. feb 2009

nie nekazal 😉
som dnes nejaka utahana, pojdem asi skoro spat. Inak ten spanok sa nam dobre pokazil 😒 Je hladna a nedajboh ked jej dudel vypadne.... jaaaaj kedy uz prespi celu noc?

petusaaa
5. feb 2009

baby, ale nie su latkove plienky ako latkove plienky... ja mam namysli taketo http://www.plienka.sk/product_info.php?products... tie aj pouzivam a som s nimi spokojna... a nezehlia sa. pracka perie za mna a vyvesene mam za 5 minut. pouzivala som aj papierove, ale uprimne povedane, mne by sa tiez nepacilo byt 2 roky zabalena vo vlozke 🙄 bavlnka je bavlnka 😵 a ako som povedala su makkucke a krasne

stankatt
5. feb 2009

jaj peti, to je ine 🙂 vyzeraju dobre

janetina
5. feb 2009

petussaa teraz ma tak napadlo ze vyzeraju tie plienky velmi dobre , myslis lebo neovladam ci by to mohlo byt aj na oducanie od plienky co Ty na to ?

melory
autor
6. feb 2009

janetina na oducanie su aj plienky pampers, nezalepuju sa, ale natahuju ako tie na plavanie.

stankatt
6. feb 2009

kedy sa zacinaju deti ucit na serblik?

ja_nulka
6. feb 2009

stanka, ja davam maleho na serblik odkedy vie sam sediet. Pekne si nanho zvykol, sedka na nom, popritom sa hra, ale vascinou sa donho len vycika a ked dam plienku, tak sa vykaka.

renka9
6. feb 2009

aj ja som malu davala na serblik od kedy vedela sediet. a od 17 mesiacov plienky nemala, iba na noc... 😉

bubadlo27
6. feb 2009

tak aj my sme sedavali na serbliku odvtedy ako zacala sama sediet, ale teraz tam nechce ani nohu vlozit, reve jak tur, ked ju tam posadim, a ked som skusala bez plienok, tak sa sice nepocikala ani nepokadila, ale cakala na plienku a potom nalozila 😀
tak to zatial neriesim, ale na leto sa chystame zbavit uz nadobro, toho paradneho vynalezu 😀

gabuliik
6. feb 2009

Ćaute. Moja dcéra tiež zo začiatku sedávala na šerblíku a potom prišiel zlom a ne a ne. Ale zato začala chodiť na WCko.Cez den sme chodili na wc a v noci sme mali dlllhooo plienku,lebo už som to tu niekde písala,pila mi vela čaju.
Inak Stanka,gratulujem malej k 6.mesiacom! 🙂
Ozaj,čaká ma odchyt moču. Mooooc sa teším 😀 ,naplánovala som si to na pondelok,aby som to tam mohla hned odniesť. Muž má volno,takže tak.

stankatt
6. feb 2009

gabi dik, my sme sa museli tesne minut v porodke, teba kedy pustili domov?

zuzanikaaa
7. feb 2009

caute baby pridam sa aj ja k Vam. Aj my pouzivame fialove tesco plienky ale ked je v tescu akcia na pampers (2+1 zdarma) vyjde to cenovo tak isto ako tie fialove. A tie akcie mavaju dost casto. treba sledovat. Nasa mala nemala este vobec zaparenu ritku. A to ju v noci vobec neprebalujem, az rano.Len keby sa pokakala samozrejme 🙂 Jej to zjavne nevadi. Zo zaciatku som ju prebalovala aj v noci, ale potom sa prebere z driemot a strasne dlho trva kym zas zaspi O tom, ze dieta sa ma davat na nocnik az ked samo sedi rozpravala minule aj jedna doktorka na STV2 v relacii mama to vie najlepsie. Nepozeravate to? 🙂

renka9
7. feb 2009

zuzanika, kedy chodi ta relacia?

lyongirl
7. feb 2009

Ahojte, tak som tu... 😀
Ale budem len chvílku, možno do zajtra. Všetkým ďakujem, že nám držíte palce. Máme sa lepšie, len to nechcem zakríknuť. Som unudená. PC mám len občas, keď ho MM nepotrebuje, pozerám filmy a net mám fakt len náhodou, lebo je požičaný a nie na dlho...
Pridám sa k plienkam - používame Tesco fialové a neviem si ich vynachváliť, podľa mňa sú totožné s Lidlovými a Bilovými, tieto troje používame podľa toho, ktoré sú v akcii. Ale aj Babylove sme mali a bola som spokojná, len boli drahšie, ale teraz som kúpila pre bábo Babylove 3 balíky, lebo zas vychádzali lacno a mám ich nachystané do pôrodnice....

gabuliik
7. feb 2009

Stanka,v pondelok 4.8. som rodila a vo štvrtok šup ho domov. Nič nám nebolo,tak nás pustili a bolo veľa pôrodov,potrebovali miesto. 😀

stankatt
7. feb 2009

No ja som rodila v stredu 6 teho a na sestonedelie ma dali vo svtrtok, ked sa tam uvolnilo 🙂 inak som bola od pon do stredy na rizikovom. Tak preto sme sa tam nestretli

zanetuska
7. feb 2009

lyongirl neboj to vydrzis aj ja som lezala na rizikovom su tam aspon fajn sestricky a my sme sa tam nasli aj dobra partia. Drzim vam palce aby ste dobre dopadli. Este k teme plienkyaj mne sa paciatescove ale maly mi v nich nevydrzi celu noc ako v liedl plienkach. V tescovych bol mokry aj na body aj na dupkach, ked castejsie prebalujem tak sa to da. 😝

lyongirl
7. feb 2009

baby a mám stále dilemu s menom, neviem vybrať, poraďteeeee
Moje požiadavky 😀 : krátke, nie typické slovenské, aby sa hodilo k Alexovi, také niečo ako Adam
Alex - Adam
Alexko - Adamko
aby sa dalo zdrobniť a nezhovadiť....
Nie som náročná, že? 😀 😀 😀

stankatt
7. feb 2009

ahoj lyon, Maxim je pekne.

gabuliik
7. feb 2009

Stanka,tak preto sme sa nestretli. Možno nabudúce 😀 😀 😀 !
Zanetuska,mne malý vydrží celú noc v tých plienkach. Ked bol menší,tak som ho raz prebalila,ale potom už nie. Bála som sa,že sa mi zobudí a nezaspí.
Lyon,ja som chcela tiež Adamka,ale mužíček mi to rázne zamietol. Že by mal meniny na Vianoce mu vadilo 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre