Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

mmona
1. mar 2009

Tak to maš dobre že si Alex nevšima Riška ta moja roby malemu stale len zle už ho stihla zhodit z gavča ked mal meciac a potom kričala že hapal. Stale na nu davat pozor aby ho od niekial nezhodila a stale mu berie hračky no katastrofa. 😒

gabuliik
1. mar 2009

Mmona,tak to sme na tom rovnako.Aj moja malá Andrejovi robí stále zle. Bere mu hračky,nič mu nechce dať a sem - tam ho pokúše na ruku alebo nohu 😠 . Furt musím byť v strehu.Najnovšie,ked niečo urobí a opýtam sa kto to bol,tak jej odpoveď znie Andrej! 😎

ankan
2. mar 2009

baby poradte kde zohnať pršiplášť ☹

gucz
2. mar 2009

Skús pod stĺpami, alebo v Tescu, pre dospelých majú v Baumaxe

basado
2. mar 2009

aj v jednote zoženieš.

mikad
2. mar 2009

ahoj gabuliik, pamatáš si na mňa 😀 😀 😀

l3nka
2. mar 2009

ahoj aké ste dávali po prepichnutí ušiek náušnice? musia byť zlaté?

mmona
2. mar 2009

mi sme davali zlate ale myslim že nemusia byt prave zlate.

elisam
2. mar 2009

Eli má biele zlato,ale známa dala chirurgickú oceľ.

macka7
2. mar 2009

Jess ma tiez zlate , ale z bieleho zlata velmi rychlo sa jej zahojili uska 🙂

gabuliik
2. mar 2009

Mikad jasné,že si pamatám!Tak sa ti to konečne podarilo? Aj som v novinách čítala dvojičky s tvojim priezviskom,hned som na teba myslela,že či si to ty alebo nie.A asi si to bola ty 🙂 .
Ako sa máš? Zvládaš to?

mikad
2. mar 2009

No super Gabi,to som rada, máš krásne detičky. Hmmm, či to zvládam, ja ani neviem, nejak to ide samospádom, som skoro stále sama s nimi a je to o držku niekedy. Ja už nekojím a ked plačkajú obidvaja od hladu tak neviem komu dat skorej flašu. Som ešte stále nedošla na to, ako ich nakrmiť a odgrgnuť naraz 🙄 . Aj noci sú všelijaké, raz je jeden hore, raz druhý..... no ved si to vieš asi predstaviť.

lyongirl
2. mar 2009

Ahojte, tak zas som si našla trošku času. Dnes som si s deckami veru pospala, skoro 3 hodky a potom som makala so žehlením. Už som zasa unavená 😝 , veru takáto som nebola ani nepamatám, ale PC beriem ako relax. Alex išiel s tatinom do obchodu a my sme s Riškom sami.
No čo napísať 😅
V nemocke som si poriadne oddýchla, ale aj sa skoro unudila. Aj depka ma chytila a chcela som ísť domov, ale primár mi spravil takú kázeň, že som sa veru neodvážila.... No a pár dní po tej kázni som aj porodila, neviem, možno to bolo aj nervami, ťažko povedať. Zo začiatku sa im to darilo aj zastavovať, potom bol pokoj, to som chcela ísť domov, no a zrazu som sa začala cítiť znovu zle, nie moc, ale už som cítila, že sa niečo deje a na druhý deň už začali kontrakcie, 3 infúzky a kontrakcie stále a keď ma Čech vyšetril, tak povedal, že do 12 hod. porodím, že to už veru nezastavia. Večer o 17tej mi to povedal, o 19tej ma dali na vzdycháreň, bola som od rána len na 2 cm otvorená a čas akoby zastal. Rodila ma Kovačičová/aj pri Alexovi/ a nechcela to nijako urýchlovať, pretože malý nebol zostúpený hlavičkou v panve, takže som si to nenormálne odtrpela. Sestrička sa nado mnou zľutovala a dala mi aspoň klystír a ten to trošku urýchlil. Malý sa narodil o 1:20, ale tých 6 hodín mi prišlo ako celá večnosť, myslela som, že už dušu vypustím, s pôrodom Alexa sa to nedá porovnať, to bola pohodička, ale toto.... už som myslela, že budem rumázgať. Kvôli chrípke tam muž so mnou nemohol byť, mňa si nikto nevšímal, vlastne som rodila sama a sestrička asi podriemkávala a neverila, že mám také bolesti ako hovorím....vyštveranie na pôrodný stôl bol pre mňa vykúpením....
Ráno som bola taká vyšťavená, že v sprche sa mi klepali nohy a ledva som prišla na izbu, o 10tej mi už dali malého a musela som fičať, veď to poznáte. 2 dni po pôrode som ešte ledva chodila, všetko ma bolelo a štípalo a nevládala som a aby mi nebolo ľúto, tak som si vytlačila hemoroid 😝 . No už to je za nami a som ok.

berus222
2. mar 2009

caute baby. chcela by som sa spytat tych, co rodili v trnavskej porodnici. ako je to s oteckami pri porode? neplanujem ho tahat so sebou aj na sal, ale chcela by som ho mat pri sebe pred tym a potom, ako sa nam maly narodi. neviete nahodou, ako to chodi? dakujem

gabuliik
2. mar 2009

Mikad,aj ty ich máš krásnych. Boli predčasne,že?Ale poviem ti pekne sa volajú. Aj ich rozoznáš?Inak to krmenie dvoch naraz si viem ako tak predstaviť,ale odgrgnút .... 😅 Asi nee.Ja malého kojím už len v nocí.Cez den papá už všeličo,ale na mlieku je závislý.Čo už.

Lyon,tak to ťa teda fakt nechali vytrápiť. 😠 Ten pôrodný stôl bol aj pre mna vykúpením,živo si to viem predstaviť.Takže viem ako si sa cítila. 🙂

Berus,na vzdychárni môže byť s tebou jedna osoba,ale či aj po pôrode to neviem. 😉

lyongirl
2. mar 2009

mne muža nedovolili teraz kvôli chrípke, ináč neviem, ako to chodí bežne, ale bola som "nasraná jak hovado", lebo mne muža nedovolili nikde/ani na vzdychárni/ a trčal doma, ale baba čo prišla večer a odrodila si to za 10 min. ho mala na sále po pôrode hodinu, tak to čo je za spravodlivosť?.......
Ale mala som takú sestričku nepríjemnú, tak možno keby niečo dostala bolo by to iné, veď by aj dostala, keby mi muža dovolila, ale ja som pri sebe nič nemala....

elisam
2. mar 2009

Berus, môj muž bol pri oboch deťoch aj na vzdychárni, potom pri pôrode a ešte aj po pôrode. Na sále ležíš po pôrode ešte asi 2 hod. a tam môže s tebou byť, kým ťa neodvezú na izbu.

lulinak
2. mar 2009

Berus222 ,ja som tak mala pri prvej muža,on nechcel byť na sále tak bol predtým na vzdychárni a potom po pôrode po šití dve hodiny tak sa dá aj tak.

gabuliik
2. mar 2009

Stanka,tak my už máme zuby 2! 😲 😀 🙂 No a najnovšie nám domov pribudli rybičky. Môj brácho si mysli,že mám doma málo roboty. Ako obetavý krsný priniesol dnes malej akvárko 😲 .No,ale ja duša vynaliezavá som to zvalila na mangela. Takže čistiť im bude on 😀 😀 😀

berus222
2. mar 2009

dakujeeeeem 🙂

krtko.
2. mar 2009

ja som bola vcera v simbe a tam mali prsiplaste

krtko.
2. mar 2009

ahoj mikad 🙂 si to ty? M.D?(za slobodna?)

mikad
2. mar 2009

🙂 jasné,a ty si M.K. Za slobodna vsak

sissik
2. mar 2009

lyongirl gratulujem 🙂
nechali ta dobre vytrapit, ale hlavne, ze to mas za sebou a doma mas zdrave babetko

krtko.
2. mar 2009

jasné 😉 ako sa mas?dllllho som ta nevidela

lyongirl
2. mar 2009

čaute 😉
sissik, no čo už, hlavne že to je za nami a malý je zdravučký....
krtko a vy to ako zvládate?
Baby a po akom čase ste išli s drobcami von? Nie že by som sa niekam ponáhlala, neviem ako to bude s prechádzkami keďAlex toho zatiaľ moc nenachodí, ale zas sedieť doma sa mi tiež nechce, nakoľko som bola zavretá v nemocke celý mesiac..... Tento týždeň ale asi von ešte nepôjdeme.

petusaaa
2. mar 2009

2 tyzdne a 5 dni 🙂

krtko.
2. mar 2009

lyon ja som isla ked mala lenka 2 tyzdne aj 2 dni 😉
a to bolo dost zima a to sme presli do materskeho centra a potom domov
ja to zvladam celko v pohode,len vecer ked maju ist spat a muz neni doma je to trosku tazsie,lebo oni same tazko zaspavaju.natalka aj zaspi ale petka dost vymysla 😠

zuzanikaaa
3. mar 2009

ahoj mikad aj my sa poznáme 🙂

mikad
3. mar 2009

no caute caute,jasné zuzi aj my sa pozname.mas krasnu baabulku,cela maminka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre