Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
21. jún 2010

@lenkahrehusova no zimu ja moc nemusím, ale teraz sa veľmi teším. Sviatkovať budeme iste u dedka v Prievidzi, lebo pôrod plánujeme tu v okrese, asi Bojnice. Ale to je ďaleko, ešte sa toho môže veľa zmeniť do pôrodu. Len nech je všetko v poriadku.

lucyso
21. jún 2010

Marcelka a preco budes rodit mimo trnavy? nebola si tu spokojna?

no inak aj mne sa zda, ze tie jej nalady maju nieco spolocne so zubkami... napriklad dnes je mimoriadne mrzuta a stale musim byt pri nej, co nebyva. dokaze sa aj pol hodinku zabavit sama s hrackami, ale dnes nic moc....
ale stihla som upiect biskvit 😀 😀 😀 , kym spinkala. teraz pockam kym pride manzel z prace, z nakupov a nieco na vrch picnem.. asi tu plnku ktora sa dava na tiramisu.. joj mnam.... 😀 😀

zuzana12345, mozno mu uz nestacis? mozno to je len ta laktacna kriza (ci ako sa to nazyva),
no bud mu das flasu, alebo ho trosku "potrapis" a castejsie si ho prikladaj a ono sa to mozno rozbehne...
to sa stava.... ja som malu dokrmovala uz aj v porodnici az mi zacala na prsnikoch plakavat a ja som mala asi uz malo mliecka. prsniky sa mi prestali nalievat a tak skoncilo moje kojenie ☹

sissik
21. jún 2010

@zuzana12345 ak chces kojit, flasu zahod.
mozno sa blizi prva laktacna kriza. docasne mu nestaci mliecko, lebo u teba sa meni hormonalna sitacia a dietatko zacina rychlejsie rast. pripadne si mohla zjest nieco, co sa mi nepaci.
pred kojenim si rozotri trochu mliecka po bradavke az potom prikladaj. skus zmenit polohu,mozno sa mu nieco nepaci.
je mozne, ze zo zaciatku mu tecie malo mliecka a je nervozny, ze taha a nejde. pred kojenim si priloz na prso teply obklad, pocas kojenia masiruj. mliecko sa spusti.
ak chces naozaj kojit, musis vydrzat 3-4 dni. je to o drzku, ale da sa to. u nas si to odniesol muz, lebo daval same mudre rady. tak sa nenechaj pripadnymi "mudrymi" radami od tych, co nekojili, rozhadzat. aj spanok a oddcyh napomaha tvorbe mliecka.
ak mas pocit, ze je mlieka malo, po kojeni skus kompletne vyprazdnit prso, aby sa robilo viac.
a zvys prijem vody😉

sissik
21. jún 2010

@zuzana12345 a ako pise lucyso - castejsie prikladat. ked chces zvysit tvorbu mlieka, tak vzdy daj pit z oboch stran.
my sme mali dni, ked cucala aj kazdu hodinu, kym sa zacalo tvorit viac mlieka. drzim palce 😉

zuzulik82
21. jún 2010

ahojte mamicky,
ked pisete o kojeni rada by som sa spytala, ci je treba zaobstarat si odsavacku mliecka vopred, alebo je lepsie pockat po porode, podla toho ci budem mat mliecko. ako ste to riesili vy?
diky 🙂

gabuliik
21. jún 2010

Čaute.
Zuzulik,ja by som počkala až po pôrode.... 😉 Uvidíš,či ju vôbec budeš potrebovať.Ja som ju nepoužívala vôbec,takže keby som ju kupila pred,bola by to škoda penazí ...

Inak,dnešná noc vo velkej posteli a hlavne vo svojej izbe dopadla vcelku dobre.Akurát malý o 1nej ráno prišiel za mnou do izby... skoro ma šlahlo ako som sa ho zlakla.Ale dala som ho do postele a zaspal znova.A o 3tej ráno išla Monika cikať,takže som ju šla len zakryť.A na moje počudovanie,malý nespadol z postele ... 😀 No,ale neteším sa popredu,uvidím čo ma čaká dnes...

zuzana12345
21. jún 2010

@sissik
no mne praveze tecie si myslim dost, ked ma pusti tak ho celeho ostriekam, ale dik za radu

zuzana12345
21. jún 2010

@zuzulik82
ja som si pozicala od kamosky, ale urcite by som pockala, v nemocnici som si pozicala, a skusala som si odstrekovat ale dost ma na druhy den boleli bradavky, tak som to ani viac neskusala

lucyso
21. jún 2010

ja som mala kupenu este pred porodom a bola mi k nicomu.... mne to s tym vobec neslo 😅 ...takze aj odla mna, radsej pockaj.

sissik
21. jún 2010

@zuzana12345 tak potom sa mu asi nepaci, ze tecie rychlo. skus trochu pridrzat bradavku aby tieklo pomenej.
mne tiez striekalo ako dive, musela som pridrzat. dokonca vymyslala tak, ze nesala, len si nechala napustit plen usta a potom prehltala. ale kazde babo je ine a treba prist na to, v com je problem
kludne sa pytaj, dobre radi annag v teme dakujeme annag😉

@zuzulik82 tiez som rozmyslala, ze kupim az potom, ze v nemocke si v pripade potreby pozciam erarnu. ale bola som rada, ze som nakoniec mala svoju. s tou ich by som neodsala nic

marcelkatt
21. jún 2010

@lucyso moja ja som aj prvé rodila v Handlovej, teraz zrušili pôrodnicu v Handlovej. Mne sa nepáči, že v TT ukazujú deti iba cez sklo, že ani manžel nemôže ísť na izbu a podobne. Vravia, že imunita, no aj tak miminko si imunitu predsa vytvára od narodenia a tá najbližšia rodina príde aj domov za miminkom. Veď predsa rodičky nie sú choré pacientky a ani detičky a ak príde za mnou zdravý manžel, alebo rodič nevidím v tom problém. Ja som bola max spokojná v Handlovej, nemala som nič zaplatené, ani nadštandart vybavené a starali sa s veľkou ochotou úplne všetci od primára až po upratovačky. Bola to pôrodnica rodinného typu, na izbe max dve ženy, ja som bola sama, čo mi vyhovovalo. Návštevy od 7.00 do 22.00 priamo na izbu. Proste necítila som sa ako v nemocnici. Nemám nič proti TT nemocnici, každého vec ako si zvolí, čo mu vyhovuje, no mne sa taký systém nepáči ako je tu.

No Livka to môže mať zo zúbkov, niekedy sa začínajú prerezávať aj skôr, niekedy to trvá dlhšie. My sme mali 1 zúbok presne v 6 mesiacoch a potom to išlo strašne rýchlo.

tehulka4
21. jún 2010

zdravim maminecky....soms a dnes strasne prezrala...robila osm na veceru toustiky s vela vela syroma sunkou a vajickami a k tomu ankrajala obrovsky tanier zeleniny....no co vam poviem..doslova som sa prezrala...teraz cakam ci pojdem navstivit wc misu alebo ot díte stravi.. 😀 😝 mam tu TAAAAAAKUUUU hrbu zehlenia a ani za pana sa mi do toho nechce..stale to len odkladam, ale uz si asi dnes dam pokoj a pozehlinm nieco zajtra..

zuzulik82, ja som si tiez kupila pred porodom a v porodnici som mala vlastnu a bola som iba a iba rada...aj sestricky mi tam hovorili, ze tie ich su dost naprd, a ze ak mam svju tak nech mi ju mm donesie a radsej odsajem s nou..kojila som,a le nie vzdy mi maly bol hore ked som mala naliate prsniky a budit som ho nechcela alebo sa napapal a este mlieko bolo, tak ked som chcela mat este viac doodsavala som to co tam zostalo..ja si urcite neviem rpedstavit ybt bez odsavacky..a aj doma v noci som castokrat o 2 ci 3 svietila a poctivo odsavala co som mala take ubolene prsia..takze ja osobne kupujem uz do porodnice..pri malom som mala medelu ale narobila som sa ako kon, teraz si chcem kupit aventku..
takze damy, tie co ste ju nepotrebovali a doma vam zavadzia kludne napiste aku mate a za kolko predate.. 😉

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 ahooooj moja 🙂 aj ja som mala medelu a tiež som sa narobila, ruky ma boleli, musela som odsávať, lebo malý mi v noci vstal iba 1-2x a plné prsia mlieka, tak som odsávala poctivo. Teraz tiež idem kúpiť nejakú lepšiu.
Počuj Luci, vraj každý gynekológ dáva prenatal box, že na to má každá tehulka právo. Ja som nedostala ani pri Erikovi, iba v pôrodnici, ale to je zas klinik box. Som sa dnes dozvedela od decembroviek a aj na stránke, ktorá tie boxy sponzoruje, že mamička má dostať 2 tie boxy, počas tehu a v nemocnici Ty vieš niečo o tom? Vraj si to mám pýtať u dr.

tehulka4
21. jún 2010

@marcelkatt a aku chces kupovat? daj nejaky typ..ja by som chcela aventku, kamosky si ju chvalili..v podstate ja pouzivam tiez len aven veci a som spokojna... a co sa tyka tych prenatal boxov, toje blbost..nie kazdy dr ich ma..ked som cakala maleho som tiez nedostala, ked osm sa na to vtedy pytala bolo mi povedane, ze to zalezi s kym maju dr zmluvy, od koho beru material,a podobne...to je ako keby si si pytala v trnavskej porodnici aj tu knihu co propaguju v casopise mama a ja a pritom, zarucene trnava ich v tych boxikoch nema, lebo nespada medzi tie vybrane porodnice..a to ze niektora v decembrovkach to dostala a ina nie, neznamena, ze by si to dr setril pre seba..na co by mu to aj bolo, aj tak su tam iba same prospekty, pripadne nejake male vzorky ale zasa az tak toho tam nie je..

tehulka4
21. jún 2010

@marcelkatt ty moja a este som sa chcela spytat, kedy sa robia tie cukrovkove testy..nie nejak v 16tt, ci to si zasa ja uz mylim..ak ano, tak si dostala recept na tu sladku vec co sa zaraba do vody? lebo aj som to pri malom dostala, ez si to mam vybrat a priniest to a teraz nic..tak som zostala zmetena ze ci to je teraz alebo nie...

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 tie testy sa robia v 24tt myslím. No neteším sa na to, byť hladná veru. Ja zbvažujem tiež Aventku, popozerám ešte na nete, či lacnejšie nekúpim, uvidím.

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 jasné hneď mi to nešlo do hlavy, lebo náš dr by nám to iste dal.

tehulka4
21. jún 2010

@marcelkatt no tak som sa asi zmylila...nevadi...tiez sa na ot nejak netesim, ale skor z toho casoveho hladiska.. tiez som pozerala na nete len ja stale spekulujem, ze by som radsej chcela s flasou ako na tie via pohariky..tych mam doma plno...a co sa tyka toho boxu tak ja soms a pri oliverovi na ot pytala sestricky a ona mi povedala, to co som ti uz pisala, a ze nejake velke vzorky a vela ich tam neni, ze by z toho nieco mali a ze teda oni ot nemaju..a to mi je jasne, ze nas dr neni iba dr ktory chce na svojich pacientkach zarobit..ja ked som cakala olivera som tam bola a hovorim mu, ze mam taky pocit ze mi uni plodova voda..a on hned zahlasil sestricke, ze tam amju sice taku starsiu sadu na zistenie v domacom prostredi ci sa jedna o plodovu vodu alebo nie ale ze je este v zaruke, tak nech mi ju prinesie..a nechcel za to ani korunu..fakt, akoze ochota z ich strany bola obrovska a aj je..ja som ozaj nim nadsena, ze ho mam..

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 ja som s ním max spokojná, som rada, že ma vzal, poslala som mu mail a vzal ma hneď. Vždy bol ku mne max milý, otvorený a všetko mi povedal, za foto som nikdy neplatila.

tehulka4
21. jún 2010

macka, presne tak..ja som tiez este nikdy s nim problem nemala...nikdy si nevypytal navyse za nic..vzdy iba co mal stanovene..a tiez som za foto nikdy neplatila,a le teraz by som k nemu chcel aist na ten 3D takze chystam 80eciek..🙂..ale tak ako pri oliverovi, mne ani tak nejde o tie fotky a videa, ale skor o to, ze mi najdokladnejsie ako bude vedeit popozera male..ak by nemal on uz ten lepsi utz, tak idem zasa len do BA Cunderlikovi..

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 presne tak aj my. Predtým som bola V Hlohovci, no teraz zrejme u svojho, načo behať. A ide mi hlavne o to, že popozerá dôkladne miminko. Teraz by nám už aj mohol povedať, čo čakáme že? No uvidíme, ja mám tušáka chlapček neviem prečo.

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 u Čunderlika som bola na vyšetrenie a krv v 12tt pri Erikovi, vtedy som sa naplakala dosť veru, pocit neistoty a strachu. No našťastie všetko dopadlo super.

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 idem mrknúť na ebay tie odsávačky, možno tam nájdem úplne novú a za dobrú cenu...

tehulka4
21. jún 2010

@marcelkatt ja som tiez bola u cunderlika v 12tt a to mi tak zahlasil, ze este to nemoze povedat uplne ale podla neho tam ej chlapec..a v 16tt mi ilavsky potvrdil chlapceka...cunderlik je dost velka kapacita, preto si aj za vysetrenia dost vypyta...ja som u neho potom bola este v tom 24tt tusim a to mi robil to 3D a hodina zabita, co mi vsetko pozeral, premeriaval, a ukazoval..ked som ilavskemu vtedy zahlasila, ze uvazujem ist do HC tak sa posadil na stolicku a zahlasil mi, ze ci mi ide iba o zaznamy,a lebo ao vysetrenie..tak ja ze samozrejme o vysetrenie..kaslem ja na zaznamy a fotky, ked by malo nieco byt s malym..tak on mi odporucil ist radsej od BA k cunderlikovi a dodnes enbanujem..ani teraz by som do HC nesla.. tak ja sa na ot spolieham, ze teraz mi to uz povie..si chystam nejake eurace na to navyse,a le tak aspon bude istota..🙂ale ja to stale vidim na chlapca... 😀 😝

tehulka4
21. jún 2010

@marcelkatt ja netusim ako ebay funguje... ☹

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 zadáš si do vyhľadávača čo potrebuješ, a potom ešte napríklad, že iba nový tovar, ja som dala iba UK, a ešte buď aukcie, alebo kúpiť hneď. Platiť sa dá paypalom. Ak by som našla cenovo výhodnú, dám Ti vedieť. Pozerám, sa to tam pohybuje okolo 69,99 libier nové, ešte popozerám aukcie a niekedy mávajú aj akcie, napríklad taká hodinovka a vtedys adá lacno nakúpiť. Ale to je o šťastí. Ak niečo nájdem, budem Ťa informovať.

tehulka4
21. jún 2010

maci a to pozeras rucne ci elektricke?

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 aj aj, ale skôr lektrické asi neviem, ja som mala ručnú a narobila som sa, teraz som chcela elektrickú. Ty?

tehulka4
21. jún 2010

ved to, ze neviem..ale asi tiez skor elektricke..neviem..ked ja dost dlho premyslam..🙂)

marcelkatt
21. jún 2010

@tehulka4 netuším ani ja čo je lepšie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre