Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
13. mar 2009

Ahojteeee 😉

Bub, včera sme boli 1x vonku, len tu nablízku, Alexa mi vycvičili kým som bola v nemocke, takže už chodí, ale zatiaľ toho moc neprejde, teda na dlhšiu prechádzku si radšej netrúfam, ale časom bude aj to...
Chceli sme kúpiť ten buggypod, ale nám sa na kočík nedá pripevniť a skejt by mi tam dosť zavadzal, neviem si to so skejtom predstaviť, tak sme sa rozhodli, že Alex bude musieť chodiť, veď už je dosť veľký a aspoň ušetríme 😀 . Síce pohodlnejšie by mi bolo voziť ho 😀

elisam
13. mar 2009

aj náš Samko sa musel naučiť chodiť peši, mal síce už 2, ale bolo leto , tak sme boli stále vonku a zvykol si, teraz už nemáme problém prejsť aj dlhšiu trasu 😎

tomaslavka3
13. mar 2009

lyongirl-gratulujem k babatku,nech ste zdravi tak ako? mas to ako s dvojickami,ne? 🙂

lyongirl
13. mar 2009

ďakujem za gratuláciu 😉
Myslím, že je to lepšie ako s dvojičkami 😉 , Alex je už dosť samostatný, ale dosť sa nudí v tomto škaredom počasí, keď sme doma a mama netuje 😀 , ale zachvíľku ho pôjdem uspať, tak budem mať trošku pokoj, aj keď dnes boli obidvaja ako anjeličkovia, aj som stihla uvariť polievku a upratať, takže už len vymyslieť, čo budeme papať ako druhé jedlo, ale to asi dnes neuvarím, keďže chladnička je dosť vybrakovaná a v mrazáku samé somariny 😒

S tým chodením, asi som si ho moc zhýčkala, bola som lenivá chodiť s ním peši a on sa rád vozil, ale už je fakt veľký a chápe to. Ani sa do kočíka nepýta, vie, že to je pre bábo, ako mu hovorí, keďže nevie povedať jeho meno 😉

mmona
13. mar 2009

ked sa mala naučila chodit do kari ani kočara nechcela ist tak od tedy chodi sama nemame snov problem ist nikam to som velmi rada že je taka samostatnejšia 🙂

lyongirl
13. mar 2009

no Alexovi všetci rovesníci nechcú sedieť v káričke odkedy vedia chodiť iba on by sa vozil 😀

stankatt
13. mar 2009

tak konecne sa mi podarilo Moniku dnes uspat... fuuuuuuuuuuuu

lyongirl
13. mar 2009

stanka, to ti od rána nespala?

stankatt
13. mar 2009

Vstavala o 8,00 a spala od 10,00 do 10,30 a uz je zasa vyspata 😠 zas spala 30 min

lyongirl
13. mar 2009

no, nezávidím.....
možno trochu odveci, ale pozerala som Spektrum a bolo tam, že pre lepší spánok sa má kvapnúť kvapka levandulového oleja na obrúsok a dať do podušky, robili aj výskum, len neviem, ako dopadol, deťúrence ma to nenechali dopozerať, ale levandula ukludňuje, tak možno by to nebolo odveci vyskúšať. Určite tým neuškodíš.

gabuliik
13. mar 2009

Čaute.Tak my sme prosím dnes prespali celú noc! 😀 Žeby nastali dobré časy? 😅 Ráno sa zobudil síce o 5.45,ale to mi nevadilo,lebo som sa dosýta vyspala. Konečne po vyše dvoch týždnoch. Teraz spí už 40 min. som zvedava dokedy.
Tehu,aj malý reve tak do červena.Ja ho nechám,nech sa vyreve.Ved musím ísť na wcko.Ne? 😀 A neboj,vyrastú z toho,len dúfam,že mu to nebude trvať tak dlho ako malej - do 2,4roka.....

stankatt
13. mar 2009

Gabi zavidim ten spanokl....
Lyon to Mon by potrebovala poradnu kvapisko 😀

lyongirl
13. mar 2009

😀 😀 😀
no niektoré detičky sú jednoducho nespavé a nič sa s tým nedá urobiť.... dúfam, že mňa to nepostihne 😒

mmona
14. mar 2009

ja maleho kupem levandulovom sprchovom aj ho kremujem s kremom s levadule a spat nie a nie ☹

gabuliik
14. mar 2009

Čaute! Tak mmona,ked ho dvojnásobná dávka levandule neuspí,tak to už je čo povedať!
Včera sme Monike kúpili šmyklávku a dnes ráno presne 6.00 ma zobudila,že ona sa chce ísť šmýkať.Skoro ma šlahlo! 😠 Ked ma nebudí jeden,tak druhí! 😖

stankatt
14. mar 2009

Ahojte, Gabi nabuduce kup puzzle 😀 😀 😀 😀

zanetuska
14. mar 2009

tak dnes nam konecne to pocasie vyslo........nech len vydrzi 🙂

krtko.
14. mar 2009

baby,neviete kde by mi nabrusili noznice a masinku?

lenit
15. mar 2009

ahojte. volam sa lenka a uz 9 a pol mesiaca som maminou Tatianky. chceli sme sa chodit od troch mesiacov kupat s dalsimi babatkami, ale mala som nejake zdravotne problemy, tak to neslo. uz som celkom v pohode a tak by som sa chcela opytat, ci mi niektora viete poradit, kde by sme sa mohli ist v Trnave alebo v blizkom okoli okupat. dakujem.

lyongirl
15. mar 2009

lenit - na Kopánke je klub KVAPKA, tam sa chodia kúpať s bábatkami. Potom je ešte niečo v Pezinku a Hlohovci myslím, ale ak si priamo z TT, tak asi tá Kvapka bude najbližšie.
pozri sem:

http://www.klubkvapka.sk/

lenit
15. mar 2009

dakujem velmi pekne. 😉

anesim
15. mar 2009

Krtoko na Podjavorinskej je brusiareň, nožnice a nožíky ti nabrúsia , ale či mašinku, to neviem. My sme tam malej dávali brúsiť aj korčule, niekedy spraví na počkanie alebo v priebehu dňa to je, Je to vedľa mäsiarstva na prízemí činžiaku, stačí ísť rovno po ceste a určite to uvidíš. To len , ak by si náhodou nevedela 😉

tehulka4
15. mar 2009

ahojte maminy...takze my dnes mame pol rocka..kurnik,a le to strasne rychlo leti... ☹ ..a co sa tyka toho spania, neviete ci ta levandula posobi na dlhy spanok alebo len na zaspanie? my totizto nemame problem zaspat,a ko yvdrzat dlhsie spat..sa mi v noci v poslednej dobe budi o 3 alebo 4..a to zaspi okolo9 pol 10..no ata druha polka noci je potom taa ze je kazdu chvilku hore a rano uz od pol6 buntosi,...

gabuliik
15. mar 2009

Tehu,gratulujemmmmmm!!!! 🙂
Neviem ako pôsobí tá levandula. Inak ten spánok mal malý tiež taký pokazený 2 týždne v kuse.tak ako som tu písala. Potom sa to na dva dni opravilo a teraz zas buntoší.Dnes bol hore tuším 4x 😝 .Teraz cez obed mi spal 45min. Že ako vela ......
Stanka,máme aj puzzlíky,ale to ju tak nežere ako tá šmyklávka 😀 ,dnes vstávala o 7mej. 😨

lyongirl
15. mar 2009

ahojteeee
tehu, gratulujeme Oliverovi 😉

no a tá levandula - v podstate to má upokojujúce účinky, takže by to mohlo pôsobiť aj na dĺžku spánku, no ale 100% to tvrdiť nebudem....

lenit - rado sa stalo 😉

silvika
15. mar 2009

lenit kurz sa uz zacal aspon my sme uz zacali tento tyzden tak zavolaj k nim ci maju nieco volne este 😉

stankatt
15. mar 2009

ahojte.. Tehu gratulujeme 😀 😀 😀

renka9
15. mar 2009

lyon, ako to zvladas? ste zdravucki? Ked si spominala to vozenie v kare, nasa Angie sa vozi rada doteraz. Niekedy je mi to pohodlnejsie , ked sa ponahlam, supnut ju do kary. Ale uz je skolkarka, takze chodime skoro stale pesi.
Len ked ideme aj s MM , tak to mala zneuziva, ze ju bolia kolienka, lebo vie ze ju tatinko zoberie na ruky. U mna s nosenim nema sancu uz dlho, je tazka, dlha, a mna boli chrbat. 😉

gabuliik
15. mar 2009

čauteeeeeeeeeeeee! 😉

tehulka4
15. mar 2009

caute zeny...tak my dakujeme za gratulacie...maly mi dnes padol do postielky ako kanela srotu..neviem sice z coho ale bol unaveny...kiez by mu to tak dlllho vydrzalo to spanie..idem do sprchy, len ze vas tu kuknem, ale vidim, ze sa poriadne vsetky niekde flakate.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre