Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
21. apr 2009

No, veci na prezlečenie nosíme, ale stane sa, že aj ja zabudnem, takže nie som 100%tná 😀
Krik som narobila a nepomohlo, môžem aj podobrom, aj po zlom, žiaden účinok. On pomáha, ale len keď je doma a len s Alexom, občas ožehlí, klobúk dolu, ale všetko mu musím hovoriť. A presne si opísala mňa, chcem mať všetko hneď upratané a robím to na úkor deciek, potom keď Alex od nudy vymýšla, tak mu vynadám a keď mi príde, čo som vyviedla, tak mi je do plaču a je mi ho ľúto. Vieš, stačilo by, aby mi trochu pomohol a hneď by som bola menej unavená a spokojnejšia a nekričala by som ani po ňom, ani po Alexovi. Domácnosťnie je len moja, ja viem, že chodí do roboty, ale ja sa nezastavím do večera a on príde a už nerobí. Najviac pomáhal, keď som bola tehotná prvé mesiace a bolo mi brutálne zle 😝 . Včera mi sľúbil, že príde domov doobeda o 10tej a zostane už doma, zrazu z toho bol obed, prišiel okolo 13tej, uspal Alexa, namontoval skejt na kočík, ktorý som predtým celý poskladala a odišiel. Prišiel o 18tej 😒 . A to keby som neišla do spálne, tak by asi ani skejt nenamontoval a spal by s deckami....no nebudem ho tu ohovárať, lebo zas si to tu nejaká dobrá duša prečíta a bude bonzovať, no ale nemyslím si, že som napísala niečo zlé okrem pravdy. Už by ho malo osvietiť a mal by sa spamatať....

vladkaz1
21. apr 2009

Napis do IP ja uz ties nebudem taketo veci pisat , moj muz si to vcera precital a vynadal mi ze co sa stazujem cez net co si to nepovieme na ihrisku.... 😀 mame tichu domacnost

shaga
21. apr 2009

caute kocky 🙂
cjcela by som sa spytat kam chodite sa s teturencami sa hrat?...myslimnejake ihrisko lebo ja nemam prehlad sice byvam na kopanke.dakujem 🙂

lyongirl
21. apr 2009

shaga - tak ty máš asi najlepšie Sláviu, tam je ihrisko pre deti. Ja som z družby, takže mi chodíme na ihriská sem a to ty máš asi ďaleko.

barbiek
21. apr 2009

ahojte baby je tu niaka mamina z lincianskej/

vladkaz1
21. apr 2009

ahojte mi mame nadherne ihrisko hned pred oknom na dzuzbe na clementisovej ,len je tu strk miesto piesku 😅

zanetuska
21. apr 2009

tak mi teraz musime trcat doma, maly dostal ovcie kiahne........ ☹

bubadlo27
21. apr 2009

ahojte,
zanet, to maly uz dostal kiahne? fiha 😕 som citala ze takto skoro je to pre deti nebezpecne ☹
ja by som chcela aby uz sofia mala po nix, ale sa mi zda ze pre maleho je to este skoro ☹

a tie ihriska je tu des 😠
nam mali stavat nove parkovisko a sucastou projektuinak za 20 mil. je aj detske ihrisko uplne nove aj s lanami a preliezkami, len tak skoro sa asi nedockame, ze zas su neni peniaze 😠 tak sa snad niekedy dockame 🙂

zanetuska
21. apr 2009

doktorka nehovorila nic ze by to bolo nebezpecne, viem ze je to nebezpecne pre novorodencov, a vobec netusim kde ich dostal, nikde sme s nikym takym neboli v styku, asi vzduchom, zatial to znasa dobre, len je trosku umrncany, ale aj zubky nam idu uz mame 3

gabuliik
21. apr 2009

Čaute. Tak nosíme sa dalej. On totiž furt reve.Už neviem čo s ním mam robiť.Ked ho položím na zem a dám mu hračky,otočka ku mne,chytí sa ma ako kliešť a reve dokial ho nezoberem 😠 😠 😠 .Už sa nechce hrať ani s malou. A v noci to bola hrúza.Furt sme boli hore.
Inak tie ihriská v TT sú otrasne.Tu u nás v Modranke dokonca nieje žiadne.Už by tu mohli konečne niečo urobiť.Asi 2 týždne dozadu sme boli na Guliverovi a bol tam strašný smrad a neporiadok ☹

macka7
22. apr 2009

ahojte tak tu na hlinach ihriska su a aj slaviu mam blizko tak je to super tak keby ste niektora mali cestu mozme ist 😉 Ja sa musim pochvalit uz v noci sa nebudime na mlieko spinka celu nocku, no este sa stane niekedy ze sa zobudi , ale uz sa aspon vyspim bez prestavky 🙂

gabulik je nejaka uzkost 8 mesacnych mozno to je prave to ☹

babulky kedy zacinaju lozit?No ta moja nelozi len dviha ritku a ruky nechava pod telickom 🙂

vladkaz1
22. apr 2009

macka moja sedela v 4 mesiaci a si v 6 sa batolila, chodit zacala sama od seba v 9 mes. ,ale je to individualne, mne kazdy hovoril, ze je strasne sikovna na pohyb ,ale zasa rozpravanie nam nejde len sem tam nejake slova 😅 ono sa to neda porovnavat

lyongirl
22. apr 2009

vladi, asi pôjdeme dnes doobeda na lokotku, tak keby sa ti chcelo dobehni 😉

ináč čo som ja počula o kiahnach, tak sa šíria vzduchom a ževraj bábatká to znášajú najlepšie. Majú minimum pupáčikov a rýchlo to prejde. ja som doniesla kiahne domov a brat mal 1/2 roka a mama hovorila, že mal asi 3 pupáčiky a viac nič. Tak nech sa Alexko skoro uzdraví 🙂

vladkaz1
22. apr 2009

Domi tak ma prezvon alebo napis sms mam to cislo co som mala idem robit langose kakam kym sa mi spravi cesto... a ked asi? Aj ja som pocula o kiahnach ze je to dost rozsirene a tu mamicku by som priplestila co ide na ihrisko s kiahnami... boli aj take pripady 😠
Ale zasa na druhej strane aj ja by som chcela aby sme mali uz potom...

stankatt
22. apr 2009

cafte.. mnam langos by som si dala... ja som spravila zemlovku a brok. polievku- mnam 🙂
Maci ani my nelozime 😝 a furt za ruky... Mna bolia od vcera krize jak das.... ledva vyberem malu z postielky ☹

macka7
22. apr 2009

vladka daj recepyik na dobre langose 😉 ja som to robila raz a vydymila som cely vchod 😀 , ale boli take tvrde ze sa to nedalo jest

stankatt
22. apr 2009

maci aj ja som skusala raz robit... a potom som utekala vyniest smeti- aby manza nic nezbadal 😝

stankatt
22. apr 2009

Vladka daj recept, alebo este lepsie daj langose 😀 😀 😀 😀

macka7
22. apr 2009

ja som taka ze uvarit viem, ale co sa tyka jedal z cesta a kolace piect no tak to sa mi nikdy asi nepodari a najhorsie ze muz sa mi len smeje tak ja uz kolace ani neskusam, ale piskotovu tortu tak to zvladnem 😀

stankatt
22. apr 2009

nastastie moj muzik spapa vsetko 😀 , a dokaze jest jedno jedlo aj 3 dni 😝 😝 😝 tak super...

vladkaz1
22. apr 2009

ja strasne dobre pecem co tyka kolacov, tek mam robit tortu tak to je pohroma spravim ale nikdy sa mi nepodari, jaa mam taky recept na langose co kysne v sacku v ladnicke celu noc je to s kyslou smotanou su fakt mnam uplne makucke 😀 sliny sa mi zbiehaju, ale dnes som robila klasicke cesto ako na knedlu len tam ide aj vajce nemala som vcera uz cas zarabat cesto alo to skyslou smotanou je lepsie....

stankatt
22. apr 2009

Vladi ako cesto na knedlu? Knedla sa kupuje v obchodiku 😀 😀 😀 😀

bubadlo27
22. apr 2009

cavte aj mne ste urobili chut s tymi langosami 😀
mam jeden super recept na nemastne langose od jednej konickarky 😀 tiez trnavcanky 😀

500 g hladkej múky, 3 dkg kvasníc, 1 kyslá smotana, 2 dl mlieka, 1 štipka soli, 1 štipka cukru

Mlieko ohrejeme na telesnú teplotu a pridáme kvasnice. Necháme vykvasiť a vlejeme k múke, zamiešame a pridáme kyslú smotanu. Nakoniec dáme štipku soli a cukru, necháme znovu vykvasiť.Dame do chladničky. Potom si z cesta vypracujeme placky a smažíme.
Z cesta si odoberate podla potreby, zvysok zostava v chladnicke aj 4 dni 🙂

macka7
22. apr 2009

no ja to dnes skusim tak ked budete mysliet ze je vonku hmla tak to ja smazim 😀 😀 😀

stankatt
22. apr 2009

zeby som sa na to dala aj ja? no este popremyslam 😝

vladkaz1
22. apr 2009

no to je ten recept presne mna m ja uz papkam sa mi podarili 😉 ale mam ich len 12 a to dojde muz a nebude nic hehe

zanetuska
22. apr 2009

tak my mame tych pupakov hodne anjviac na hlavicke a tvary a su hnusne, maly je mrskavy , ja unavena, ale chvalabohu ze si to neskrabe a zatial nema teplotu, musime to vydrzat a dobru chut k obedu ..... 😎

lyongirl
22. apr 2009

baby, tak už ste spravili chuť na langoše aj mne a to ja ich nemusím....
Ja som dojedla rybku zo včera, čoAlex nechcel a idem si dať cestoviny so šampionovo-nivovou omáčkou - mňááám a ešte máme tiež brokolicovú polievku, len tej je málo, tak ju nechávam pre Alexa

maci s tou tvojou hmlou som sa aspoň zasmiala 😀

stankatt
22. apr 2009

cafte, tak co, langose porobene? Som sa dala vecer na to aj ja.... sak mi kvasek nevykysol 😝 No neni mi to sudene.... 😎 😖

vladkaz1
22. apr 2009

No, mi sme ich uz aj zozrali hehe 😀 😀 ja som mala 2 a 10 zozral muz to je co????
Zajta idem robit pecienku ale nie restovanu ale vysmazanu v trojobale a zemiaky
Pozajtra mam naplanovane halusky, nechodim do obchodu , takze co dummm daaa , nemam cas ist ani nakupit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre