Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
19. feb 2010

Leni, mňa teraz napadlo, my máme doma tiež ten čaj Teekane kaše a priedušky, kúpil ho MM, ale pije ho len on, lebo je tam napísané, že deti do 3 rokov by ho nemali a ani tehotné, takže ho nepijem radšej ani ja, keď kojím a Alexovi som sa ho bála dať. Ja mu dávam lipový, ten podporuje vykašliavanie hlienov a má dobrý vplyv na dýchacie cesty, odporúča sa pri prechladnutí a aj Roibos mu ešte dávam.

ináč ahojte, dnes ste kde všetky? Ja sa nudím...

marcelkatt
19. feb 2010

Baby ja som kúpila Erikovi detský čaj kašeľ a priedušky od Lerosu. Je pre deti od 6 mesiacov.

marcelkatt
19. feb 2010

Idem obriadiť malého a uložiť ho hajať... Potom poupratujem aspoň riady a pozriem TV... Už nech je zdravý, lebo ma porazí z nudy, 3 deň sme zavretí doma a vyzerá to, že ešte minimálne 2-3 dni von nepôjdeme. ☹

Inak malý stále kašle, zlepšilo sa to iba minimálne, teplotu raz má, potom nie. Skáče mu stále. No nemá vysokú našťastie...

marcelkatt
19. feb 2010

No Erik spí, kuchyňa ako tak poupratovaná. Sedím v obývačke a čakám na Panelák 😀 😀 😀 , potom sa šupnem do vane a pôjdem asi spať. Alebo sa "pomotám" na webe, kým príde manžel.

gabuliik
19. feb 2010

Čaute baby.
Tak ja som bola s Monikou na pohotovosti.Prišla zo škôlky a plakala,že ju bolí uško.Tak sme pre istotu išli.A má ho zapálené.Ale našťastie nemá teplotu a ani priedušky a ani hrdlo.Len trochu kašle a soplí.Do ucha jej dali kvapky +do nosa a na kašel a ešte jej mám 3 dni dávať 3x denne nurofen.Že je protizápalový a pomôže jej to pri hojení toho uška....

marcelkatt
19. feb 2010

Júúúúj Gabulik... tak nech je čím skôr fit Monika!!! Zápal uška dosť bolí. Chúďatko. Držte sa.

lyongirl
19. feb 2010

baby, nám tiež choroba nejako neprechádza, stále volačo
Gabi držte sa, chúďa Monika, my sme tak minule boli na pohot. s Alexom a uchom, asi pred mesiacom.
No a o tom zavretí doma ani nehovorím, už sme zavretí skoro mesiac, občas sme vyšli, ale to akoby sa ani nerátalo...
celé dni som sama s deťmi, už ma poráža, aj dnes sme boli sami do 18:45 a teraz tata išiel na nákup, tak zas sme sami ☹
mňa zase bolí hrdlo, mám ho také nejaké vysušené, škriabe ma, zle sa mi v noci spí, do toho MS, nie som vo svojej koži a cítim sa biedne

lenocka6
19. feb 2010

Lyon, ano je to pravda, ale ja ho zvacsa davam malej, adamko nemava taketo kasle a teraz sme mali tiez ako Marcelka kasel a nachladnutie od Lerosu, tiez je dobry. Nas maly uz dnes behal, teplotu nema, trosku kasle a sopli, ale stale to nie je on. Nema taku iskru v ociach. Podla mna je z toho este stale unaveny. V noci spal jak zabity, ani sa nepohol. Tiez sme neboli vonku uz dva tyzdne, zajtra sa ideme trochu presusit k mojim rodicom, ale len autom, tak sa trochu vyvetrame, ale nebudeme unaveni z pesej chodze.
Gabulik, no zapalene usko nie je nic moc, my sme chvalabohu zatial taketo veci nemali, takze som rada.
Vyliecte sa vsetci, tiez idem asi pozerat panelak. MM uspava detusky, mna uz maju asi plne hubenky, ked som s nimi cele dni. 🙂

marcelkatt
19. feb 2010

Ja som zvedavá, kedy začne jar a krajšie počasie. Aby sme mohli byť s deťmi častejšie vonku. Teraz ako sme zavretí doma, malý je mrzutý, nevie čo so sebou. Vymýšľam mu aktivity v posteli, no nič moc. Staviame lego, čítame knižky. Včera, keď videl Vladku s Luckou, tak plakal, že aj on chce ísť von. Ja len dúfam, že cez víkend to prejde a budeme môcť ísť budúci týždeň na prechádzku.

vladkaz1
19. feb 2010

cafte mna boli chrbat a podbrusko ja neviem co je smonou .
Detom prajem skore uzdravenie

kala
20. feb 2010

ahojte boli ste dakto tu ?Family club baby´s
M. Scheindera Trnavského 5 aké je to tam ? zahrajú sa tam aj také už 4 ročné dievky?

lyongirl
20. feb 2010

kala viem, že tam bola lyzenka a bubadlo27, skús napísať im, dávno tu v diskusii neboli, tak možno IP a povedia ti, aké to tam je 😉

marcelkatt
21. feb 2010

Baby, ja pozerám hokej, mm sa hrá hru nejakú... Pred hodinku boli pred domom požiarnici, asi niekto zapálil smetný kôš. Neviem.

marcelkatt
21. feb 2010

Super, vyhrali sme 6:0 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Idem spinkať....

gabuliik
21. feb 2010

Čaute.
Včera som sa sem nedostala.Boli sme vinšovať mojej babke 70tku.Monike tie kvapky zabrali.Lebo včera ani dnes ju to už nebolí.Zajtra mám íst na kontrolu na polikliniku.Uvidím čo povie dr.....
Malý mi už spí,obed máme navarený tak mám trochu volno.Poobede asi pojdeme na chvilku von ,lebo už ich tu mrle žerú.Ale len tak na dvor.

marcelkatt
21. feb 2010

Ahojte, ja som vstala o 10tej dnes, mm ma nechal pospať 🙂 . Poobede pôjdeme malého na 20min vyvetrať, je krásne, tak nech je chvíľu na vzduchu konečne. Ale kašeľ stále, tak medzi ľudí nie,len v kočíku povoziť.

lyongirl
21. feb 2010

ahojte, ja idem zajtra k dr. zase ma bolí od stredy hrdlo a nechcem, aby to zašlo do takého stavu ako naposeldy, no je týždeň, čo som dobrala ATB... ☹
pôjdem aj s Riškom, lebo Alex ATB má, ale on nie, no je na tom hrozne, stále umrnčany a zavesený na mne, dnes som vliezla do vane, chalani zostali s MM v obývačke a len rev bol počuť, na striedačku, hotová psychiatria...
a ešte sa priznám čo sa mi stalo, Alex berie ATB, má ich mať 1x za 12 hod. a ja mu ich dávam 1x za 24 hod. nejako som to zblbla na začiatku a ani mi to neprišlo, dnes to zistil MM, viete si predstaviť, ako som sa cítila, bolo mi z tejto našej situácie do plaču, už sme pomaly mesiac zavretí doma, decká urevané, upišťané, ja tiež chorá, MM chodí domov okolo 18tej, čiže celý deň som na nich sama a ja už nevládzem a ešte aj lieky zblbnem.
Alex berie Klacid, Promethazin, Stoptussin, Nutrolin B a Erdomed, ešte som mu dávala Echinaceu a teraz Chlorellu, Riško berie Stoptussin a Panadol a už som to pri toľkých liekoch domotala. Ja ani neviem, kedy som si dala naposledy Imunoglukán pri tom všetkom, má sa brať ráno na lačno a spomenula som si až teraz, takže už je neskoro, ráno býva najvačší zhon, prebaliť, prezliecť, dať lieky, raňajky atď. Baby fakt mám depku a chce sa mi revať, ešte že sa vám môžem posťažovať. Aj teraz išiel MM do roboty, aby mi zajtra trochu pomohol, lebo ráno na 7 ma musí ísť zapísať k dr., potom musí upiecť tortu a vybavovačky po doktoroch so mnou a s Riškom...

marcelkatt
21. feb 2010

Ahojte, Lion no nemalo by sa to stať pri ATB,ale čo už. Nie si stroj a ako píšeš majú toho veľa a si sama na nich. Erik má zatiaľ liečbu bez ATB, tak uvidím ako ďalej, no je už bez teploty, len kašeľ aj ten sa mi zdá, že trochu ustúpil. Dávam mu ten Mucosolvan a Promhetazin na večer- to nám ostalo z leta. A vraj mu to môžem dávať. Jáj Riško bude mať rôčik 🙂

Ja som akurát definitívne zarezervovala letenku mne a malému do UK. Pôjdeme 8.4 do 22.4.2010 🙂 sa teším vypadnem na chvíľu zo stereotypu. Naposledy sme tam boli v máji 2008.

lyongirl
21. feb 2010

vieš jak ma to mrzí... ☹
Dnes sme mali mať oslavu s mojou rodinou a na budúci víkned s rodinou MM, no túto sme zrušili, tak snáď na budúci víkend budeme ok, nech to nemusíme stále posúvať...
Maci, to budú nákupy v UK, čo? Išla by som aj ja, ja som tam nikdy nebola...

marcelkatt
21. feb 2010

Viem, že Ťa to mrzí. Ale pozri teraz si budeš dávať viac pozor. Stávajú sa aj horšie veci, ako toto, i keď viem, že sa trápiš kvôli zdraviu detí a pokazila si dávkovanie. Pozri telo ATB dostalo, len v menšej dávke. Budú ok uvidíš...

No nákupy nejak extra neplánujem, malý má dosť vecí teraz. Jedine mu pozriem sandálky asi, a tričká na leto. Skôr sebe by som potrebovala dokúpiť, mám už fakt staré veci, také viac po dome ako von. No nedalo sa, vždy bolo čosi dôležitejšie ako moje handry žiaľ.

Najviac sa teším na park, 5 min od sestry je veľý park, žiadne autá, výkaly nič. Iba zeleň. 🙂 Malý sa tam vybehá bez toho, aby som sa bála, že mi vôjde na cestu, alebo stupí do výkalov. No a mám dve sestry v UK. K tejto, čo budem u nej, býva v Bladone ( asi 23 minút autom od Oxfordu) a druhá žije priamo v Londýne. K nej sa tiež teším hlavne na synovcov - dvojičky, ktoré budú mať v tom čase 2 mesiace 🙂
Ja idem do UK teraz 4x tam, prvýkrát sme leteli, keď mal Erik dva mesiace, celý let prespinkal. Teraz to už bude iné veru.

gabuliik
21. feb 2010

Čaute.
Tak vonku sme neboli,išli sme autom na chvilu k našim.Decká sa zahrali a ja som poklebetila so segrou. 🙂
Zajtra ideme na kontrolu s tým uškom.Len neviem ... mám isť najprv k našej dokine alebo môžem isť hned k ušnému?

stankatt
21. feb 2010

cafte, tak my sme furt neni na100% zdravi... jaj uz ma to nebavi..... zajtra mam ist svojej zubarke, tak s Mon pojdem asi v uto k dokyne 😠 😒

stankatt
21. feb 2010

ale inac v jasliach pohoda, aj spanok je v poho... aspon to... jaaaaaj baby uz mam iba tyzden materskej 😢 😢 😢 😢 😢

gabuliik
21. feb 2010

stanka,tak to je paráda,že si Monika tak zvykla.Super.Až na to zdravie.Ale zvykaj si.Hold kolektív je kolektív.U nás to tak je,že odkedy je malá v škôlke,tak furt je niekto chorý.
A už o týžden budeš zarezávať?A kde robíš?Teda,ak to neni tajomstvo.... 😅

gabuliik
21. feb 2010

Lyon,viem presne ako sa teraz cítiš.... neboj,bude krajšie počasie a bude lepšie.Ja som na tom podobne....Asi je nás takých viac...

krtko.
21. feb 2010

gabuliik,najprv na usne a potom k detskej 😉 sa mi zda ze aj ty chodis dr.drdulovej,ze?
aj ja sa k nej zajtra chystam s petkou

stankatt
22. feb 2010

Gabi v Bolerazi, neni to tajomstvo...
a zajtra pojdem s Mon k dokyne, bo aj teplotu uz ma... chcela som dnes, ale dnes mam zubarku, tak nestiham ☹ chuda moje male, dnes to este musi do 12,30 vydrzat 😢

lyongirl
22. feb 2010

Ahojte, tak ja som včera nevydržala a boli sme sa trochu vonku vyvetrať, naša dr. hovorí, že ak nemajú deti teplotu, tak vonku je lepšie, lebo dýchajú čerstvý vzduch, doma je to samý bacil, treba ísť von a pootvárať všetky okná, nech sa vyvetrá.
No a dnes sme behali po doktoroch, že pôjdeme bolo už včera jasné, takže ja mám strašne sucho v krku, na mandliach, našťastie to nie je nič hrozné a nemusím mať ATB, tak len Vincentku, ale Alex berie ATB ďalej a od dnes už ich má aj Riško, takže pokračujeme s chorobami a strčený doma. Do teraz som sa nezastavila a idem pokračovať ďalej, zatiaľ pá...

Macka tú krásu v UK ti tročku závidím, užite si park a oddychujte potom 😉

marcelkatt
22. feb 2010

Lion ďakujem a priala by som si keby aj u nás bol aspoň jeden čistý park ďaleko od cesty a aby tam bol zákaz so zvieratami , kde by boli mamičky s deťmi 🙂

Ja som bola dnes s Erikom na prechádzke, aby bol konečne aj na vzduchu, teplotu nemá, len ten kašeľ žiaľ stále.

lupkatko
22. feb 2010

Hlada sa ucitelka 1.st ZS, ktora ma sklon k alternativnemu pristupu, montessori kurz a anglictina su vyhodou, hoci nie nevyhnutne. Neviete o niekom?k septembru 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre