Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lenocka6
30. máj 2010

neboj, ved uvidis zajtra, netreba sa zbytocne predtym stresovat. Nezostanes taka, niekedy porodit musis. 😉

vladkaz1
30. máj 2010

ved viem ,ja sa nestresujem,ved ma poznas nadarmo sme neni segry ze? 😀

lenocka6
30. máj 2010

😀, pockaj, este to budeme mat naraz, v stredu o 11:00, ty rodis a ja statnicujem 😀 😀

dulkagabulka
30. máj 2010

tak zajtra rano ideš s taškou??

vladkaz1
30. máj 2010

@dulkagabulka Ano bola som viacje nez 2 cm otvorena v piatok a mam prist v pondelok s taskou ,rano pred 9 tou som som amla este tu hlienovu zatku ,vcera dnes zomna vyslo ,dnes uz len taky ciry sliz asi cm tak snad budem na 3 otvorena nie? to ma upozornila ze len tak ma hospitalizuje ze maju plny stav .

@lenocka6 ano ,ved budeme si dodavat eneriu navzajom ...ja tlacit ty rozmyslat 😀

vladkaz1
30. máj 2010

zas pisem jak dilino preskakuje mi to .... pardon 😅

lenocka6
30. máj 2010

no ved uvidime, ale hadam maly synovcek bude skor u maminky ako ja Ing. 🙂

dulkagabulka
30. máj 2010

@vladkaz1 ...vieš..ono..ked si mala aj prve tehu dlhsie, je predpoklat,ze skratka otehotnies ku koncu cyklu, teda tehotenstvo je dlhhsie u teba ako tych "idealnych" 40 tyzdnov...keby si aj nebola na 3cm otvorena, ta zatka vravi o tom,ze sa to uz chysta,ze je to otazka par dni...ak by bolo dietatko zdrave ,prietoky v normale, na tvojom mieste by som si isto nedavala vyvolavat ...viem porovnat,aky je porod vyvolavany a aky prirodzeny...je to neporovnatelne..v prospech prirodzeneho..aspon u mna to tak bolo..takze aj keby si nebola aposlali by ta domov, vzdy lepsie ako vyvolat....opakujem, ak je dietatko v pohode 🙂

vladkaz1
30. máj 2010

@dulkagabulka uvidime ,otehotnela som na den presne 1 veho 🙂 v prvy den plodnych dni .
Malu som mala vyvolavanu ,kedze ma presvieca doki ,ze moje telo ma dlhsiu tehotnost,tak aj tomu verim ,zazila som vyvolavany porod.
Ja som laik ,clovek cita a kolko krat si poprecita aj take somariny ,verim ze ked by to nevyvolali urcite uz by som isla sama tento tyzden ,prirodzene ked sa otvaram , no mohol ten sliz byt nieco ine nez hlienova zatka?

lenocka6
30. máj 2010

Ja teda nemam skusenost z prirodzeneho, teda nevyvolavaneho porodu, ale nemozem si stazovat. Sice pri prvom, to trvalo dlhsie, asi som nebola dostatocne otvorena, davali mi tabletky asi dva dni, rano aj vecer po polke a nic, az na treti den sa mala narodila. Ale pri synovi som o osmej dostala tabletku, do deviatej lezala a o pol desiatej a desat minut bol maly narodeny, takze pre mna to bolo super. Ale pravdepodobne som bola uz nachystana, pretoze rano ked som isla do nemocky som mierne krvacala a bola otvorena na 3cm. Ale kazdy mame ine skusenosti.

vladkaz1
30. máj 2010

A malu som prenasala, 3X mi odtiekla voda ,no stale mi tvrdili ze je to moc, aj ked som bola hospitalizovana uz na rizikovke .
Na 3 ti krat asi po 5 tich dnoch lezania, mi povedali ze je to plodova voda ,tak mi rano dali prostinal o pol 8 smej a 14 .25 po jednom zatlaceni bola mala na svete.
Takze porod ako taky si pamatam super , na jendo zatlacenie male tie bolesti ,otvaranie sa to bolo hrozne.
A este v podstate som nebola ani na 1cm otvorena ,krcok neskrateny pri malej, ked mi zaviedli tabletku .

vladkaz1
30. máj 2010

Leni budes ing .tento tyzden neboj ,verim v teba 😉

lenocka6
30. máj 2010

dakujem, ze si to ty, tak ti verim 🙂

vladkaz1
30. máj 2010

😀

dulkagabulka
30. máj 2010

@vladkaz1 ...prave ta otvaracia faza je pri vyvolavanom porode velmi nasilna..pre mamičku i pre dietatko...ale to by bolo na dlhu debatu 🙂 ked treba vyvolat,tak treba...len sa treba vyhnut tomu,ze sa vyvola,ked netreba 🙂

gabuliik
30. máj 2010

Čaute.
Tak dnešné hody na prd.S malú sme boli na pohotovosti,má zápal stredného ucha. ☹ Neviem z čoho,ved včera jej nič nebolo... Do toho tá búrka a ešte ma totál nasral MM,takže uplne super hodovačka.

Vladi,ja som mala malú normálne a krpca vyvolaného a som si povedala,že už nikdy by som nechcela vyvolávačku dobrovolne 🙂 .Hrooozne bolesti,fuj ešte teraz ma z toho mrazí.Tak dúfam a verím,že ty budeš rodiť normálne ... Držkaj sa ... 🙂

stankatt
30. máj 2010

Gabi no veselo.... ale ta burka bola des... fuuuj neznasam burky....
Vladi, ked ti povedali ze mas prist na prijem aj s taskou, tak ta isto domov neposlu...
inak co takto porod doma? 😀 😝

vladkaz1
30. máj 2010

Stani ty mi prajes, sak si odrod druhe doma teda 😀
Povedala mi to Stefanikova ze mam prist aj s taskou
Gabi to ma mrzi ze ste sa sekli ,mna nejako muz doma obchadza ,ja by som chcela pritulkat a nic 😅 😔 ale to som taka precitlivela .
@dulkagabulka ano mas pravdu nasilne to bolo ,ale co by som pre toho krpca nevytrpela 🙂

stankatt
30. máj 2010

Vladi ja mam taky tusak, ze kym dnes skoncim v pravi, uz budes mat maleho vedla seba 😉 tak mas cas do 22hej 😀

vladkaz1
30. máj 2010

Stani no ja ja by som si to tak priala ,len ci sa mi to splni ,asi nie ale verit mozem

stankatt
30. máj 2010

@vladkaz1 velmi velmi ti to prajem 😉

vladkaz1
30. máj 2010

@stankatt dik moja ,aj ked citim ze to tak asi nebude 🙂 ,nebudem uz nad tym lamentovat dockam sa uz tento tyzden urcite 🙂

lenocka6
30. máj 2010

sulka, ty si tu? 🙂

vladkaz1
30. máj 2010

@lenocka6 pod na skype

gabuliik
30. máj 2010

Vladi,aj mne je luto,že sme sa posekali,ale čo už.Stáva sa.To prejde.Teraz je dôležitejšie,aby Moniku prestalo bolieť uško

vladkaz1
30. máj 2010

@gabuliik neboj horsie sa stava,dobre bude ...
malej posielam bocenku ,to je teda trest mala mala usko tiez neprajem nikomu chuda a co jej dali?

lenocka6
30. máj 2010

sulka, dobru noc. Papa

vladkaz1
30. máj 2010

Leni drz sa ,mna boli troska brucho .. ale nic vazne

tehulka4
31. máj 2010

ahojte maminecky....my sme trochu cez vikendik hodovali..krpec bol po prvykrat an kolotoci tk sa mu pacilo..som rada, vcera ma sice trochu otravila ta burka ale tak aspon ze ta sobota bola pekna..a dnes sa etraz zasa chystame k segre, nech sa maly vyvetra..uz sa iba obleceme a vyrazame...len som chcela nakuknut ze ako to vyzera s vladkou. a vidim, ze dnes max. zajtra budu doma uz 4...🙂

vladi,a k tue ste budes, myslim starsne silno na etba..a daj vediet ked sa uz rozrastiete.. 😉

krtko.
31. máj 2010

aj ja na nu myslim,ze co s nou robia
😉

bubadlo27
31. máj 2010

ahojte, na obed som s Vladkou volala, cakala na vyvolavacku, nechcem ju otravovat, ale napise ked bude nieco nove, drzte jej palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre