Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lubenka131
5. dec 2010

kočky viete mi niektorá povedať pri druhom bábätku kedy bývaju cca prvé pohyby?lebo pri prvej som mala okolo v 4.5-5 mesiaci.. a kedy sa dá zistiť či to bude chlapček alebo dievčatko?samozrejme keď bude otočene ako má🙂)))ďakujem za odpovede 🙂

marcelkatt
5. dec 2010

@lubenka131 Ahoj, je to individuálne. Ja čakám druhé, no a pri prvom som mala pohyby, resp. cítila som ich skôr ako pri druhom. Ale cca môžeš ich pociťovať od 16-20 tt. Ak má dobre vybavenie Tvoj gynekológ a ak je miminko dobre natočené, tak pohlavie je možno určiť niekedy po 13tt. Mne pri oboch zistil v 16tt a nemýlil sa. Ale fakt je to individuálne, nie je to u každej rovnako.

lubenka131
5. dec 2010

@marcelkatt jasne dakujem moc..viem ze je to individualne len som chcela vediet kedy ste mali priblizne vy ostatne pohyby...ktovie ci si budem este pamatat ze su to pohyby a nie creva 🙂) ved moja mala uz ma 5r a je to dlhá doba 🙂)

editka29
5. dec 2010

ahojte
prosim vas o radu....potrebujem ist buduci tyzden na cukrovkovy test (GTT)...na rizikovej ambulancii v nemocnici mi dali listok na ktorom je napisane ze ten test sa robi na internom oddeleni u Mudr.Kreze...ale dnes som sa dozvedela ze tento pan doktor isiel do dochodku a ze to bolo uz na tom internom zrusene..prosím vas kam si mam ist dat ten test urobit?

marcelkatt
5. dec 2010

@lubenka131 ale myslím, že spoznáš neboj... Moja švagrinka má 6 ročného a teraz 2 mesačnú a presne vedele, že ide o pohyby, asi v 18tt pri druhom ona mala.
@editka29 myslíš cukrovkový test v tehotestve? Ten glukozovo-tolerančný test? Ak ten, tak mne to robili u môjho gynekológa. Kúpila som si v lekárni glukózu a ráno a lačno k dr. Ale ak myslíš na cukrovku, tak žiaľ s tým Ti ja neviem poradiť.

editka29
5. dec 2010

hej myslim ten glukozovo tolerancný test....no ja som chodila k dr.Ilavskemu,len som teraz po autonehode tak ma preradil do rizikovej ambulancie do nemocnice no a tam tento test nerobia...tak preto ma poslali na to interne odd. ale tam to uz neni..tak teraz neviem kam ist...

marcelkatt
5. dec 2010

@editka29 ja chodím tiež k Ilavskému, zavolaj ráno sestričke, že či Ti to môžu oni urobiť, keď teraz nevieš čo a ako...

krtko.
5. dec 2010

caute baby.neviete nahodou kedy zacina dnes mikulas v arcadii?

marcelkatt
5. dec 2010

@krtko. moje myslím, že dnes o 16.00 hodine...

simisi
5. dec 2010

@editka29 aj ja som chodila na rizikove do nemocky a ten test mi robili na internom,nie je to tak davno,naozaj je to zrusene?Mne dala sestricka cislo aby som si tam zavolala...

zuzanky
5. dec 2010

Ahojte mamini včera som tu nebola vôbec som nestíhala
@tehulka4 som rada, že je všetko v poriadku a nech to máš čím skôr za sebou

tehulka4
5. dec 2010

@marcelkatt no co moje....uz si pobalena a nachystana???myslim na teba a tisko ti aj zavidim ze uz budes mat po otm bruchatom trapeni..🙂

tehulka4
5. dec 2010

@zuzanky jaj moja, ja by som to tiez uz mala rada za sebou..ked je este aj taketo pocasie, neskutocne brutalne moc ma bolia krize achrbat, a toho uz mam nejak dost...

zuzanky
5. dec 2010

@tehulka4 Tak to ti verím, že to chceš mat už za sobou a to počasie je naozaj zle strašne sa šmýka. Ozaj ja uvažujem o tomto bodičky http://z-obchody.zoznam.sk/pc-115933-2977240-de...

tehulka4
5. dec 2010

@zuzanky mopje, tiez som o nom uvazovala a asi ho aj objednama tomu starsiemu potrebujem 98, tak sa mi zdalo ze maju take vacsie iba tricka s dlhym rukavom..no ved nevadi..nech nejak vyzeraju..🙂

marcelkatt
5. dec 2010

@tehulka4 pobalená, rebrá ma bolia a mám takú mnrvozitu, idem do hajan, papa.

gabuliik
6. dec 2010

@marcelkatt , myslím na teba .... držkajte sa .... 🙂

@tehulka4, ty nás potom informuj,keby dačo ... som rada,že bolo všetko ok.

Včera k nám prišli také deti prezlečené za mikuláša,čerta a anjela.Monika ich spoznala takže sa nebála,ale MM zobral Andreja k tomu čertovi a chceli ho dať do mechu,že neposlúcha ... to bolo plaču a slubov 😀 Som zvedavá dokedy mu to vydrží ...
Od piatku zhánam malej oteplovačky a nikde nič už nemajú.Dokonca sme boli aj v Hlohovci a nič.Už neviem kam mám isť jej dačo kupiť ... ☹

lucyso
6. dec 2010

Gabuliik a v tescu si nepozerala tie oteplovacky? inak ja dos t objednavam z mmb. tam si nepozerala?
MARCELKA DORZIM PALEC, MYSLIM NA VAS🙂 ! DRZ SA !

krtko.
6. dec 2010

macka,myslim na teba a drzim palce 😉 🙂

gabuliik
6. dec 2010

@lucyso, boli sme aj v tescu aj celé mesto som obehla a nič.Ked mali,tak len malé čísla a ani na mmb som nič nenašla ... uvidím čo s tým ....

vladkaz1
6. dec 2010

Macka lezi na rizikovke ,drzime palce zajtra sekcia ,taak sa tesime na maleho Patrika 😵

tehulka4
6. dec 2010

servus zeny...macka vas pozdravuje a straasne sa nudi..som jej hovorila, ze nech si to uziva,lebo zajtra bude rada zeje rada a pozajtra jej zacina uz kolotoc..🙂))

co sa tyka mna, vcera som dohodila do kufra odsavacku dnes som si vybrala v lekarni YAL, takze aj mozem hned zajtra z plavania s malym ist rodit druheho maleho..🙂))))..skoda len, ze mam taky pocit, ze sa asi toho porodu snad tento rok ani nedockam..🙂))

tehulka4
6. dec 2010

a hlavne aby som nezabudla.....PEKNEHO MIKUL"ASA PRAJEM !!!!!!!! dufam, ze ste vsetky posluchali a tiez vam nieco priniesol...-))))

marcelkatt
6. dec 2010

Ahojte maminky, srdca vám ďakujem a keď budem môcť sa ozvem. Cez pc asi až v stredu. Ešte raz ďakujeeem...

00vladka00
6. dec 2010

ahojte.je tu niekdo zo senice

vladkaz1
6. dec 2010

@00vladka00 ja som z TT ,moj muz je od vas 😀

stankatt
6. dec 2010

ahojte :D pekneho mikulasa a macke drzime palceky :DDD

00vladka00
6. dec 2010

@vladkaz1 ahoj.ano a ako sa vola?

marcelkatt
6. dec 2010

@stankatt Stanka, ďakujem krásne.

Akurát som prišla zo sprchy, ešte niečo popozerám a idem haji, nech nie som unavená. Erika varuje bratova manželka, je u nás. Vraj Erko poslúcha, tak som rada, že nemá starosti, asistoval jej pri kúpaní jej 2 mesačnej dcérky 😉 dnes mali v škôlke Mikuláša, tak bol vytešený, to mi zas môj ocino vravel, lebo dnes ho mal on. Sa prestriedali. Som rada, že s Erikom sú ľudia, ktorí ho úprimne ľúbia a pomôžu nám keď to potrebujeme.

tehulka4
6. dec 2010

@marcelkatt naaa ty moja co tu robis, co uz ma odrodene? 😀 😀 😀 😝 😝 😝 ale nie, v dobrom..uz mas so sebou notebook? sa musis teda riadne nudit..🙂 neboj, na zajtra budeme asi vsetky strasne silno mysliet nech to co najlepsie dopadne..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre