Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

simisi
17. dec 2010

@tehulka4 neuveris,ale mna napadlo presne to iste 😝 😝 😝

stankatt
18. dec 2010

cafte, tak som vcera aspon medovnicky upiekla 🙂 ale mna to taaak nebaviiii a dnes snezi a snezi, super ze akurat mame sluzbu vo vchode 😝 tak dojdem z roboty a sup lopatovat 😠

gabuliik
18. dec 2010

Ahojte.
Ja som dnes s deckami sama, MM je v robote ... vstávali o 5,45 😝 😠 😠 😠 , skoro ma porazilo ... A keby sa aspon hrali alebo pozerali telku ,ale dnes sa furt len hádajú a tlčú ... už som na nervy.O pol dvanástej som ich zobrala na ulicu a boli sme tam doteraz.Aspon vymrzli a trocha sa ukludnili ... neviem dokedy 😝

@stankatt, neboj neni si sama čo odhrna sneh , aj ja som sa činila od rána .... 😉

marcelkatt
18. dec 2010

Ahojte, mne dr tiež odporučil Dečkova a aj ma rodil, ale neplatila som. O peniezoch nebola reč, tak veru ja som sa ani nepýtala....Bola som spokojná, aj mi prišiel na druhý deň zablahoželať k malinkému a pýta sa ako sa mám a tak.

bubadlo27
19. dec 2010

@tehulka4 tehu on bol na zaskok, zastupoval vacsinou pocas vikendov a to taky ochrapany bol, ze mi bol vzdy smiesny 😀

gabuliik
20. dec 2010

Ahojte.
Včera sme boli u našich ... deti sa pohrali a ja som si oddýchla ... 🙂 jediné čo ma dostalo bolo to,že moji rodičia mi strčili do ruky prašule a ,že kup niečo deťom a dones ... Kurnik,som myslela,že im už niečo kupili.Tak som sa dohadovala s Mm ,že čo pretože mne už došli nápady .No a zatial sme nič nevymysleli ... ☹
Pre ostatných už našťastie darčeky mám a dokonca niektoré sú už aj zabalené ... 🙂 😀 No uvidím,musím to dneska premysleť a zajtra najneskôr v stredu kupiť a zaniesť ....

katrin21
21. dec 2010

ahojte baby,
dlho som tu nebola, uz ste asi na mna aj zabudli 🙂 tak sa pripominam 🙂
Do stvrtku vecera budem uz natrvalo TRNAVACKA 🙂 🙂 teda Bielokostolčanka, ale to je jedno 🙂
som sa vas minule pytala na tych lekarov, a ved som to stvora sikovna niekde napisala tie mena , co ste mi dali a zase neviem kde 😀 😀 bud budem musiet znova lovit v strankach tu, alebo neviem..... 😀 pojdem len tak na blink...
gyndosa si pamatam tusim Iliaš a Ilavsky ste chvalili.... ale tych obvodnych dospelackych a detskych uz zasa neviem... a zubar, to ani nehovorim.. netusim kam dceru zapisem, dokelu..... 😝 budem musiet niec vymysliet 🙂
ale inak sa uz do domceka tesim, aj ked na Vianoce namiesto baličkov darčekov budem rozbalovat skatule po stahovani, lebo sme sa stahovali len cez vikend a nezostala som tam, takze ma to čaka.... a este par veci prevezieme medzi sviatkami....

marcelka: ako? babatko a bracek posluchaju?

lucyso
21. dec 2010

@katrin21, vitaj teda v Trnave 😀 😀 😀 😀 .
JA mam Eliasa - velmi spokojna
dospelaka🙂 mam GAjdosa, ale ten nie je na poliklinike
a detsku mam Krizanovu - velmi spokojna..
inak ked si to vezmes, tak ak nebudes s lekarom spokojna, mozes prejst k druhemu.
Inak ty si ma inspirovala tvojou kupelnou🙂)))), tak dakujem, tak riesenu ju budem mat aj ja🙂)

katrin21
21. dec 2010

@lucyso ano? to som rada, ze sa ti paci 🙂 nech dobre sluzi aj vam 🙂

a ta Križanova je na poliklinike? snad ju tam niekde najdem, chcem skusit prve jan. dni vyuzit na toto, snad nebudu mat vsetci dovolenky 🙂
ano, Eliasa som myslela 😀 , len som mu prve pismeno zmenila 😀
no, tusim o nom som pocula, ze sa specializuje aj na pary, co sa im nedari a to je nas pripad, chceme babo, tak chcem niekoho, kto aj vie nejako poradit a tak.... lebo som v minulosti mala aj endometriozu....
Inak, dcera bude chodit na Bottovu do 4 rocnika, triedu sa dozvieme 10.januara rovno na mieste 😀

lucyso
21. dec 2010

vdaka Eliasovi mam teraz ja dceru🙂), najprv som chodila k Piknovi, tomu nechod.... Potratila som a odvtedy sa nam strasne dlho nedarilo... tak som prestupila k Eliasovi no a som spokojna🙂)
Ano Krizanova je na poliklinike v detskom oddeleni 🙂.

Este nemame tu kupelnu, ale od jari planujeme prerabat, a tvoja kupelna sa mi velmi pacila🙂 a celkovo domcek mame krasny🙂

lucyso
21. dec 2010

Maminky tak mna uz veru chytil ten pecuci osial🙂))).
spravila som linecke, vegetky, vinove pecivo, dnes vanilkove rozky, zajtra suhajdy a este rozmyslam nad takou kokosovou roladou. ja vypekam len vecer ked mala zaspi.. pri nej by sa mi nedalo🙂

katrin21
21. dec 2010

@lucyso dakujem 🙂 tak snad aj nam sa zadari 🙂
a aky mas recept na suhajdy?

lucyso
21. dec 2010

mam ich vela z mimibazaru, ale ja si ich spravim take rozne🙂)
naspodok dam mliecnu cokoladu, ked stuhne, do niektorych dam orechovu plnku, do niektorych zkaramelizovane salko a na vrch opät cokoladu mliecnu aby to bolo pekne farebne a na niektore dam bielu cokoladu, da sa dat aj do tej bielej cokolady jahodovy toping a sparatkom spravit nejaky vzor a nechat to stuhnut...
no som zvedava co porobim....

gabuliik
21. dec 2010

Ahojte.
@lucyso,tak si šikulka ... ja mám len tie linecké, vo štvrtok urobím kivi rez a také slané zavrtance a hotovo.Potom ešte dačo k silvestru ...
Včera som zas piekla oplátky ... 😝 a zajtra ešte posledné svokrovcom , už mi to leze na nervy ... 🙄

Dneska sme boli doobeda v meste pozrieť ešte niečo deckám ... oco im dal prašule.Tak sme to omrkli a teraz to išiel MM kupiť,aby to krpci nevideli .A Monika priniesla zo škôlky fotky,také sú kráááásne 🙂

tehulka4
21. dec 2010

servusme mamincecky...deti mi spia, uz som po obede aj ja, tak sa sem aspon ze mrknem...co satyka pecenia, tento rok mi hnba..esteze mi mama napiekla medovniky, vcera som si urobila take to karamelove s orechami medzi oplatkami a este yb som dnes chcela utrobit orechove rozteky, tak uvidim..tento rok fakt nejak nestiham..a asi pozajtra upeciem parizsku tortu, inak fakt enviem co..aj taks aotho u nas vela nezje a budeme viac na viancoe aju nasich ako doma..23. ideme akoze na viancoe k svokrovcom, sa normlane "tesim", az mi je z toho nejak nevolno, a potom 24. ideme k nasim na evceru a aj tam asi zostaneme..este uvidim,a j ked by som radsej doma, lebo rpedsa len male babo,s uzasnym hlasom jepocuit v celkom dome..a26. budeme aj u nasich v kostole krstit..sice tak narychlo a zatial bezu oslavy ebo bolo vsetko pozatvarane, ale sak neva..oslavu urobime niekedy po novom roku, hlavne ze mi okrstia..lebo to by som potom zasa musela vyckavat na svokru a maly by hned bol krsteny az vo februari a to som ja neni ochotna tak dlho cakat..
co sa tyka darcekov, tak som tento rok porusila svoju tradiciu kupovania darcekov az 23.12. a kedze som nevedela kedy pojde maly na svet som zacala uz zaciatkom decembra..dnes mi prisiel posledny darcek pre maleho..s mm-lom sme sabavili, ze co a kopec hovadin malych ma a uz nevie co by s nimi od dobroty robil tak sme mu kupili motorku na mbaterky..tuto:
http://www.mini-eshop.eu/mini-eshop-/eshop/9-1-...
trosku drahsi darcek ale tak co uz..uskromnime sa mi s mmlom..ale uz sa strasne tesim akos a bude maly tarit ked ju uvidi, lebo on strasne zboznuje motorky.., filipovi en taku drobnost do kocika zavesnu hracku, nech oliver neriesi ze filipko nema pod stromcekom nic..,mm-lovi som kupila sluchadla k telke, aby mohol pozerat filmy na plnyzvuk a aby mi nebudil deti, mamine sme so segrou upili supravu od swarovskeho, tatinovi monitor k pc, a segre s muzikom sme kupili obliecky na postel, lebo prerabali izbu a maju inu farbu tak si rozkazala to, a jej deckam lego a vlacik..takze tak s darcekmi a co sa tyka mm-lovej strany netusim, lebo u ans je ot tak, ez ja kupujem nasim a on svojim..ale este svagrovcom som kupovala predsa len ja hodiny s rucne malovanym obrazkom tiez do noveho domu..takze darceky nakupene, uz len aby tu boli vianoce..baby, ja sa na ne tak starsne tesim...nie kvoli darcekom ale kvolitej atmosfere..🙂
inak dnes osm bola na socialke vybavovat tak tam to mam poriesene a aj z casti na zdravotmej, len este po mne chcu nejake potvrdenia..a zajtra yb som este chcela vybavit veci na urade prace..tak som zvedava..ale strasne kolko byrokracie tu na slovensku je..a najlepsie je ze kazdy hovori nieco ine akopotompyta..slak ma z toho triafa..no nic, dieta cislo 1 sa zobudilo..tak idem, lebo sa zobudi onedlho aj dieta cislo 2..tak sa zatial majte pekne..🙂

lucyso
21. dec 2010

@tehulka4 teda motorka je na parádu🙂), super 🙂))

gabuliik
21. dec 2010

@tehulka4, tá motorka je super ... my sme také nič nevolili,bo to nemáme kde skladovať.... 🙂

zuzanky
21. dec 2010

Hotovo, všetko je upečene , spravene už len stromček a to ma čaká zajtra. 🙂

@tehulka4 Pekná motorka nechceš ma adoptovať aby som mala tiež takú? 😀

marcelkatt
21. dec 2010

@tehulka4 nádherná motorka a inak obdivujem Ťa, že stíhaš aj piecť teda... šikulka si. Po úradoch ja som už vybavila papiere našťastie, potom až keď bude mať krpec 28 dní ešte to jedno tlačivo odniesť... My máme krst 9.1 v hrubom kostole...

@lucyso @zuzanky šikovnééé 🙂 my už stromček máme, Erik sa činil s manželom....

zuzanky
21. dec 2010

@marcelkatt Tak u nás by to dopadlo keby ja Danko činil 😀
Chcela som ho robiť večer ale už sa mi nechce som unavená. Tak to je super, že už máš vybavené úrady a nech je 9.1 pekné počasie 🙂

aduskatt
21. dec 2010

@katrin21 Ilavsky radsej nie.......dost sa zmenil

aduskatt
21. dec 2010

@marcelkatt ahojky, ako sa dari?🙂)malemu sa paci na svete? 🙂

zuzanky
21. dec 2010

@aduskatt Skôr by som povedala, že ma toho moc. Síce ja sa na neho nemôžem sťažovať bol ku mne počas tehotenstva až nadmieru dobrý. Asi vedel, že mu dávam za vinu môj potrat lebo sa ukázalo, že ja som bola zdravá a on si asi zanedbal svoju povinnosť

aduskatt
21. dec 2010

@zuzanky no, ma, ale to neznamena, ze si kvoli tomu moíze dovolit zanedbat pacientky, ako to urobil aj pri mne.........a pol roka zo mna tahal prachy za vysetrenia, ktore uz boli zbytocne a neriesil, co mal, dokonca sa vysmieval.ked bolo treba platit, tak si nasiel termin aj dva krat do tyzdna po dobu 4 mesiacov...a ked bolo treba akutne nieco poriesit, tak zrazu termin nemal a mal ho najskor az o 6 tyzdnov...........iny lekar, ktoremu som isla nasledne ( do ISCARU) povedal, ze ma sto chuti ho zazalovat, keby mal na to cas................ale dovtedy som bola spokojna.........ovsem, po tejto skusenosti som isla inemu lekarovi

zuzanky
21. dec 2010

@aduskatt aj ja som uvažovala, že od neho odídem ale skôr ako som to urobila bola som ja nepríjemná keď mi prišli výsledky, že som zdravá a aj som sa šetrila nevedel mi na to odpovedať. A dala som mu najavo, že to mohol spôsoby aj on síce mi povedal, že môžem to dať aj na lekársku komoru na to som mu povedala, že mi to dieťa nevráti a, že mu dám ešte jednu šancu. A keď som prišla, že som tehotná tak ma objednával normálne a keď nastali problémy z krčkom tak ma poslal do nemocnice a keď mi v nemocnici ponúkli aby som chodila tam tak nebol proti. Ale aj tak chcem od neho odísť lebo sa mi u neho nechce čakať aj keď som objednaná 🙂

aduskatt
21. dec 2010

@zuzanky tak na to som si zvykla, ze aj na casenky je to aj plus dve hodky.........ale na to, ze 5 eur za vysetrenie, ktore je zbytocne a zavola mna nanho asi 20 krat zbytocne( a on vie, ze je to zbytocne), tak na to si nezvyknem.......ja zasa riesim otehotnenie...........a dokonca mi odmietol dat odporucanie do CARu

zuzanky
21. dec 2010

@aduskatt Tak to je sila račej od neho isť kade ľahšie a čim skôr 🙂

aduskatt
21. dec 2010

@zuzanky aj som tak urobila

katrin21
22. dec 2010

@aduskatt ano? a ako sa zmenil? vsimla som si , ze prispieva do casopisu Zdravie, zeby mi stupla slava do hlavy? 😀

lucyso
22. dec 2010

k Ilavskemu chodi aj moja sestra a vzdy od neho pride doslova nasrata.. no jej pokazi den svojou aroganciou.....
dakedy si ho baby chvalili, ale veru v poslednej dobe nanho nepocujem nic dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre