Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

anesim
8. nov 2010

@marcelkatt ja som bola s tou škôlkou spokojná, neviem, do kt. triedy ti chodí malý, moja chodila do 3.A k Adrike a Milenke, a Adriku spomína ešte aj teraz ,veľmi ju mala rada. Veľmi to záleží od učiteľky, moja neplakala ani raz, a to tam bývalaod začiatku už na siedmu a hneď do tretej. no moja je teraz už prváčka.

marcelkatt
8. nov 2010

@anesim tiež je Eriček v 3.A u spomenutých p učiteliek 🙂 no náš má adaptačný týždeň, dnes bol do 9tej, zajtra až do piatku do 10tej a potom do 12tej týždeň. Teší ma, že sa Erikovi páčilo a že bol celkom dobručký.

anesim
8. nov 2010

@marcelkatt Malá keď nastúpila, tak s Adrikou tam bola iná p.učiteľka, ale tá išla na materskú a Milenka prišla až teraz v januári, ale aj tá je veľmi dobrá. Adrika to s deťmi vie, a má ich rada, ani raz som od nej nepočula nejakú sťažnosť. Jasne, že sa s rodičmi rozprávala , ale nikdy to neboli výčitky, alebo niečo také. Myslím, že ona tam je najlepšia učiteľka a ešte jedna bola fajn, ale tá má tuším strednákov teraz. 🙂

vladkaz1
8. nov 2010

Anesim no ja zas az taka nadsena niesom 😀

marcelkatt
8. nov 2010

@anesim no len nech Erik spolupracuje 😉

gabuliik
9. nov 2010

Baby čaute.
Som zúúúfalááá ... Som to sem nepísala,bo som sa hambila,ale musím ... Min.týžden v stredu si Monika doniesla zo škôlky vši.Skoro ma porazilo! Tak sme kupili Hedrin a všetci sme sa zmývali.My traja nemáme nič a ona furt.Hedrin nezabral,kupili sme parasidose ... už som si myslela,že je pokoj,lebo cez víkend som jej nenašla nič, včera som ju pre istotu ešte raz ozmývala s tým parasidose a dnes som ju išla vyčesať a našla som jednu mini ,ale bola.Už som z toho na nervy,neviem čo jej mám na to dať.Aj som ju ostrihala ... Neporadíte mi ?

tehulka4
9. nov 2010

@gabuliik myslim, ze sa nemas preco hanbit..si myslim, ze maloktroe dieta ich v skolke nedostane a je jasne, ze dievcence ich tam mou mat skor aj kkvoli ich dlhym vlaskom....kamoske na malu tiez nic nezaberalo a zohnala v lekarni Paranit, ze to jedine jej pomohlo, len teda je asi aj najdrahsi....pripadne vraj sa na to pouzival volakedy aj octovy roztok, ale to nejak netusim..zatial som, s tyms kusenosti nemala, tak asi velmi neporadim...

gabuliik
9. nov 2010

@tehulka4, no v dnešnej dobe je to už asi normálne ,ale aj tak je to blbé ... už ho mám napísaný na lístku,ešte jeden mi poradila naša sestrička,tak ked príde MM z práce fičím do lekárne a niečo ešte vyskúšam ...
Volakedy bol obyčajný difusil a ten orthosan a stačilo to a teraz ... neviem.Všade píšu,že už sú tie vši nejaké odolné ...

vladkaz1
9. nov 2010

Ahojte no my uz do skolky nechodime 🙂

lenocka6
9. nov 2010

@gabuliik aj u nás v škôlke pani učiteľka upozorňovala, že je výskyt vší. Síce nepotvrdila, že priamo v triedach, kam chodia deti, ale aj tak mame prehliadať vlásky. Emka má vlasy až po pás, tak som zvedavá, keď ich dostane, ako to z tých vláskov dáme preč. Pre istotu si hneď zapíšem ten Paranit, aby sme to znivočili na prvýkrát. Tak držím palce a dúfam, že sa čo najskôr toho zbavíte.

stankatt
9. nov 2010

ahojte
@gabuliik sak sa nemas za co hambit.. no ja cakam, ci sa aj v jaslach neroznesu... v piatok su jasle len do 12tej, budu deratizovat... ako keby nemohli az poobede... tak mm musi brat volno...

@vladkaz1 preco uz nechodite do skolky?? 😲

vladkaz1
9. nov 2010

Ahojte ,nechodime pretoze to bude lepsie pre Lucku ,skolka neni pre nu vhodna ,jednoducho pojde na rok 🙂

marcelkatt
9. nov 2010

@gabuliik určite sa nemáš prečo a začo hanbiť. Aj ja som mala vši v detstve, proste deti to chytia rýchlo. A pomerne všetky v triede.

zmurkaz
9. nov 2010

Dobrý večer Trnavské maminky 😵
..som tiež TRNAVÁČKA (telom i dušou 😵 ) a teda túto tému sem tam potichúčky čítam 😉 - aktívne sa zapájam do dvoch iných tém 😉

Dnes som sa rozhodla sem napísať pretože mám na vás aj otázku ( 😅) - aj keď vidím, že niektoré máte ešte malé detičky
Chcela by som ísť s mojimi deťmi do mestskej knižnice (teda syn by strašne rád išiel 😅 😉 ) ... a tak neviem, ako to vyriešiť s kočíkom - viem, že detské oddelelnie je tuším na samom vrchu (aspoň pred rokmi bolo) ...neviete mi poradiť? 😉
Ďakujem za každý dobrý nápad 😉

A čo sa týka vší - nás to našťastie v škôlke obišlo - nechápem ako 🙂 .... no umývali sme vlásky preventívne aj šampónom proti všiam ;)

gabuliik
10. nov 2010

Ahojte.
Baby ,dakujem za podporu ... ja už som z toho na nervy.Furt vyčesávať,Monika neobsedí,len sa vrtí ... no des.Včera MM kupil ďalší prípravok Pedicul Hermal .... včera som ju s tým natrela,vyčesala , ozmývala.Dnes som ju zas česala a nenašla som nič.No uvidím ešte do večera.Zo škôlky som ju pre istotu odhlásila do konca týždna,aj ked ona by už išla ...

@zmurkaz, s tou knižnicou neporadím.Ja som tam bola už strašne dávno a to detské bolo tuším fakt hore.Tak neviem ako s kočíkom ...

katrin21
10. nov 2010

@gabuliik gabulik, my sme mali nedavno vsi v dlhych kustych blond vlasoch, bojovala som s nimi asi 4 dni, sampony su o nicom!!!! kup si PARANIT SPRAY,hlavne je to prirodne a zarucene uspesne!!! je k tomu perfektny hreben všivák, taky nikde nekupis 🙂vyceses s nim hnidy!!!! tie som dovtedy krvopotne vyberala prstami + zehlila zehlickou vlasy nakoniec,ale nic... stale boli a az tento hreben ich vsetcky aj blede, aj s tmavou bodkou vycesal!!!!! skus to !!! inak sa z toho zblaznis 🙂
parasidose nam vobec ale vobec nepomohol!!! tie vsi dalej behali!!!

inak, hlavne ze v triede sa nikto nepriznal, kto mal vsi! ze mali len tretiaci, ona je stvrtacka, nechapali sme.. nastastie odvtedy pokoj...

katrin21
10. nov 2010

a prave na Paranit vsi nebudu nikdy odolne, lebo to je na baze olejova a silic🙂 ostatne su chemia a na to si vsi uz zvykaju.. nechcela som verit, ked mi kamoska odporucala ten Paranit,ale vazne ucinkuje.... nastriekali sme, nechali pol hodinu, zmyli samponom co je k tomu pribaleny a vycesavali nad vanou este vsivakom 🙂 nevedila by si, kolko hnid sme vycesali!!! a to som myslela, ze som zlikvidovala vsetky uz den predtym :( treba aj viac krat prejst po tom istom prameni vlasov a uplne od hlavy,lebo hnidy su pri hlave...... a dobre pod lampou pozerat, ja som ich spendlikom zo vsivaku davala na kusok toaletaku, zostavaju v nom pekne zaseknute.... fakt 🙂neskutocne dobry je 🙂

zmurkaz
10. nov 2010

@gabuliik 😉 ...dík aj tak ;)

gabuliik
10. nov 2010

Ahojte.
@zmurkaz ... neni zač 🙂
@katrin21 , ´dakujem za radu.Dnes som ju už 2x tak poriadne prečesávala a nenašla som nič.Teda len usušené hnidy.Len s nou je problém,že neobsedí,nechce si to dať česať ... hrúúúúza.Uvidíme čo bude dalej.Ak by sa to znova objavilo tak kupim ten Paranit.

katrin21
10. nov 2010

no,ale čim si ju precesavala? lebo ja som si kupila aj taky husty hreben ako štilku na tupirovanie, ze v lekarni...ale to bolo o nicom.... ten vsivak je kovovy a taky husty na sebe , ze zarucene som vytiahla , aj ked s tym druhym uz nic...
no ved dufajme, ze ste sa ich zbavili,ale kontroíluj, hnidy sa liahnu za 8 dni....
5r uz musi obsediet, proste ju musis donutit... ale nie sediet.. zohnut sa nad vanu, ako ked si zmyvas hlavu a od hlavy po konce vycesavat 🙂ide to dobre, vlasy su po tom oleji take klzke🙂

gabuliik
10. nov 2010

@katrin21 , no v lekárni sme kupili taký hreben na to.Je ale plastový,nie kovový ... uvidím.Viem,že sa liahnu za 8dní,no dúfam,že sa nevyliahnu.Ved už som jej na hlavu dala tolko toho,že snád som ich vyhubila.Lebo nechápem to,ked píšu,že to ničí aj hnidy a nie.
No a nútim ju sedieť,len ona sa furt mrví,piští ... no des.Ale teraz ked príde MM z práce ,tak ju ešte prehnem cez tú vanu a prečešem.On ju nejak možno ukecá,aby držala 😀 .Ozaj a nedá sa ten kovový hreben kupiť samostatne?

katrin21
10. nov 2010

@gabuliik 😀 😀 no, to mas ten co ja, ten je na dve veci 😀 ten si nechaj na tupirovanie, ked pojde mala na karneval za bosorku 🙂 toto je uplne ina kava, vazne🙂 daj si do googla paranit, najdes fotky toho hrebena🙂
s tym umelym somm uz akoze nevycesala nic.. a s tym kovovym este asi 2O hnid... vazne...
neda sa samostatne.... ved teda pockaj, pozeraj denne hlavu( moze aj znova velku vos doniest :( ) a keby daco, utekaj to kupit.. uspech zaruceny...
my sme tiez najprv po sediacky zberali, ale nad vanou je to lepsie a bezpecnejsie, ze ti niekde nic neodskoci a ked vyceses, vidis aj na vani bodocky, aj na hrebeni 🙂

anesim
10. nov 2010

@zmurkaz s kočíkom sa nedá, a nechodia zo školy? Lebo moja malá áno, práve dnes boli a môžu si požičať knižky + tam im niečo rozprávali

marcelkatt
10. nov 2010

Ahojte, ja som sa teraz zobudila. Uf. Bola som unavená, hlava ma dosť bolela. Idem si niečo spraviť pod zub, aj Erikovi a pôjdeme sa pohrať trošku.

zmurkaz
10. nov 2010

@anesim ...no raz boli a to mal malý akrát basebaal - tak nechcel vynechať a teraz idú zas - ale on je taký maminkáč a chcel by ísť aj so mnou ... Ja som len rozmýšlala, že či by sa nedalo odstaviť dole kočík - tam na prízemí sa tiež požičiava (myslím aj denná tlač ....) a tam poprosiť tetušky či by to hodinku tam nemohlo byť 😅 - či odvážna som ? 😅

gabuliik
10. nov 2010

@marcelkatt, dodatočne všetko najlepšie prajeme Erikovi k narodeninkám .... som na to nejako pozabudla .... Ako sa mu darí v škôlke?

marcelkatt
10. nov 2010

@gabuliik Ďakujeme za blahoželanie! Aj Vladke ďakujeme, Lenke ste zlaté 🙂 v škôlke dnes bol pochválený, tak sa teším. Uvidíme časom, ešte bol len 3 deň aj to len na dve hodinky, takže to je ťažko popredu asi hodnotoť aký je. Musí si zvyknúť na nové veci, režim a prispôsobiť sa celkovo. To chce čas no. No Erik je tam rádm veľmi sa teší. Tak mám radosť, že mu je tam dobre. No uviodíme ako píšem neskôr aký bude, aké budú ohlasy 😉

tehulka4
10. nov 2010

dobry vecer maminecky....🙂)

@zmurkaz, ja si myslim, ze za opytanie nic nedas a myslim, ze by s tym nemali mat nejaky extra velky problem ak ho tam das niekde za dvere alebo kde nebude nikomu zavadzat..vraj kniznicu trochu vynovovali, takze sa priznam ze vooobec netusim ako to tam teraz je..🙂

som sa nejak prejedla,a le chvalabohu ma zasa nepali zaha ako stale..🙂))zapla som umyvacku aj pracku tak uz iba vydrzta kym sa to poriesi, este tam mam 2 hrnce umyt co sa mi nezmestili, lebo sme mali toho dnes straaaaaaasne vela..na obed som robila pyre a rezen a malemu zvlast palacinky..boze baby, ja uz fakt neviem co by sme jedli.. 😠

marcelkatt
10. nov 2010

@tehulka4 ahooooooj 😉 s nákupom som max spokojnáááá 🙂 🙂 🙂
Juj, vidíš idem zapnúť umývačku, som ju naložila a zabudla pustiť. Ach tá skleróza. Ozaj už je pár decembroviek v pôrodnici a tri isto porodia tento mesiac,

tehulka4
10. nov 2010

@marcelkatt ahojky, tak to som naozaj rada..tiez som bola, akurat soms i tlkla hlavu ez som mohla aj skor objednat a usetrit..🙂))no co uz..ved ja som akurat mm-lopvi hovorila, ze cisto teoreticky este 2 tyzdne vydrzat a mozem kedykolvek rodit..🙂)) a co robia decembrovky v polke novembra v porodnici??..co sa tyka umyvackjy, tiez som an ot zabudla, esteze mam mm-la ktory sa ma spytal, ze ci dnes neumyvame, lebo to neni uz viac kde dat...-))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre