Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

melory
autor
6. dec 2007

gabulik krasny darcek mate pre rodinku pod stromcek

gabuliik
7. dec 2007

To máme. Ale teraz mám problém s tým, že som chytila zápal priedušiek. ☹
Všetko ma bolí. Včera som bola na pohotovosti,dali mi len Bioparox a,že mám ležať. Ale dá sa to pri 2 ročnom dieťaťi? No ale muším povedať, že dneska mi je už lepšie,len ma hrozne bolí hlava. Asi si pojdem lahnúť.

palvinka
7. dec 2007

Gabulik gratulujem k tehotku a želám skoré uzdravenie 😉

melory
autor
7. dec 2007

bioparox je dobry.

gabuliik
7. dec 2007

Zistila som,že je fajn. Muž so svokrou ma donútili vypiť cibulový čaj 😝 Vygrcala som ho,tak ako som predpokladala. Lenže svokrička je vždycky najmúdrejšia 😠 .
No a malá to chytá odo mňa. Od obeda teplotuje 38, grckala a furt spí. Asi pojdeme zajtra na pohotovosť. A to som chcela tento týžden vypekať 😒

bubadlo27
7. dec 2007

ozaj som sa xcela spytat,ze kde je detska pohotovost
v nemocke?
to len pre istotu

krtko.
7. dec 2007

bubadlo,ked prides do nemocnice tak pojdes dolava ,tam je detske odd. a zboku su schody.tam sa zvoní.my sme tam minulí rok s malou silvestrovali ☹

terezzka11
8. dec 2007

🙂 my sme boli na pohotovosti nedavno a v pripade ze dieta malo uraz, treba ist hned na chirurgiu v tej novej budove, nie detske. A musim pochvalit personal, ze vsade, kde sme zavitali sa k nam spravali milo a vybavili nas s malou prednostne. A novinka, ktora ma tiez milo prekvapila je, ze aj ked malej okrem hrci na cele nic nebolo, poslali nas aj na neurologiu. Vacsinou sa ludia na to mozno hnevaju, ale mna to potesilo- aspon sme si boli 100% isti, ze mala nema otras mozgu ani nieco horsie. Takze chvalim nemocnicu. Po zlych skusenostiach po porode ma milo prekvapili.

katarinas
10. dec 2007

Ahoj, kocky, chodi sem este niekto? Potrebovala by som poradit, kde v TT mi vycistia koberec? Nemate s tym niekto skusenost, prosim? Vdaka.

melory
autor
11. dec 2007

katarina, ja len viem, ze v tescu sa da pozicat tepovac - vodny na koberce, pozicaju ho na cely den, tusim za 600,- sk.

gabuliik
11. dec 2007

Čaute babenky. Už som tu dlho nebola. Nebolo kedy, trochu som sa liečila. Moje priedušky sú na tom lepšie,ale horšie je to s mojim žalúdkom. Začali mi tehotenské nevolnosti a dostavia sa vždy v nepravú chvíľu. Teda hocikedy. Dneska mi nebolo zle len asi 3 hodiny za celý den ☹ Aj teraz ma bantuje žaludok. Nemáte nejaký recept na to?

palvinka
11. dec 2007

Gabulik mne bývalo väčšinou zle keď som bola hladná, tak som stále niečo jedla. Aj keď to znie divne ale ja som na to prišla náhodou, lebo keď mi bolo zle a napínalo ma tak ma ani nenapadlo niečo zjesť, no raz som si robila pizzu a tak mi strašne chutila až som sa z nej prejedla a vtedy mi ostalo strašne dobre 😀 a tak vždy keď boli nejaké náznaky nevolnosti tak som niečo zobla.

melory
autor
12. dec 2007

ano aj mne to zaberalo ze nieco zjest ako hovori pavlinka, ja som mohla v mojej krize zazvorove pecivo a pila som citronove stavy.

gabuliik
12. dec 2007

No máte pravdu v tom, že skoro nič nejem. Lebo mi je furt zle. Už mi je na grc,len ked to varím. 😝 Všimla som si, že dobre mi je jedine cez obed. Neviem prečo,ale je to tak. Vyskúšam tú vašu metódu, takže šup do kuchyne!

dominica
12. dec 2007

Ahoj bubadlo, ty si tuším spomínala, že máš kočík Jané so žltým krytom, neviem, či som ťa dnes náhodou nevidela ísť od OMW na Vodárni smerom na Družbu. Máš kočár čierny a na ňom zavesené nejaké hračky? Ak si to nebola ty, tak sorry.

melory
autor
12. dec 2007

gabulik skusit treba.
citala som v knizke dite ako sanca pre teba od zdenky jordanovej, ze zena ma nevolnosti, ked ma strach ako to bude, ked bude mat dieta, ci rodina vyzije, ci bude zdrave a podobne.
hned ako som s tymito myslienkami prestala a vyrovnala si v hlave vsetko ohladom tehu tak zrazu nevolnosti zmyzli.
mozno aj toto pomoze.

luciask
12. dec 2007

No ja som tiez pocas tehotenstva jest nemohla aspon ten prvy trimester som nemohla ani nic citit a ani som poriadne nevarila, proste sa mi nedalo, so starsou to trvalo dlhsie ako s mladsou, ale dalo sa to vydrzat. Chutilo mi vacsinou mlieko s piskotami, zemiakove pyre a to asi tak vsetko.

krtko.
12. dec 2007

dominica ,ty si z vodarne

melory
autor
12. dec 2007

krtko a ty tiez? ja som tam byvala, ale uz sme sa prestahovali, a som rada, ako sa tam rozrastli markety tak mi to tam zacalo vadit.

dominica
12. dec 2007

ahoj melory, pridám sa, ja som také myšlienky nikdy nemala a zle mi bolo stále, ledva som sa ráno postavila z postele, teda nepostavila, ale po štyroch sa doplazila a kým som niečo nezjedla tak som myslela že umrem. Bolo mi tak prvé štyri mesiace, zaujímavé, že som bola tehotná 3 týždne, ešte som to ani nevedela a už mi bolo zle. A stále dokola a aj keď som niečo zjedla, proste som prvé štyri mesiace ležala doma na gauči a skapínala, no neviem, keď to tak bude pri druhom, čo spravímn s prvým? 😀

luciask
12. dec 2007

Melory a ved aj na Prednadrazi sa stale cosi buduje, nie?

dominica
12. dec 2007

krtko, som z Družby, ale bývala som na Zátvore. Na Družbe som len 2 roky.

melory
autor
12. dec 2007

dominika neviem ako to je mozne ale u mna to fungovalo, moja svagrina si odvracala oba tehu ja len pri dievcatku, ked som sa ozaj bala o byvanie, lebo sme neboli este vo svojom a ani sa nam nic nerysovalo.
lucias tu? ano mrakodrap akurat...ved sme sa smiali s muzom, ze kam prideme tam sa buduje, ale je to tu ako na dedine, fakt klud.

krtko.
12. dec 2007

ano.ja som si na to zvykla,ze je tu vsetko po ruke len clovek tu strasne moc minie aj ked nechce.lebo co tu bol obchod uz aj ten zrusili.teraz som zacala chodit radsej do obchodu na hliny, len to musim cele obist ked idem s malou na káre.

melory
autor
12. dec 2007

krtko, ano ja som byvala tak ze chodnik ma delil od tesca, viem o com hovoris - minie sa veru dost korun.

luciask
12. dec 2007

No ved hej prednadrazie je este fajn, nemas tam az tolko aut,a ako velke to co tam stavaju ma byt? akoze mrakodrap? vacsie ako 13 poschodi?

luciask
12. dec 2007

Krtko inak pozeram ze i ty dve dievcata co maju 3 roky a 2 roky, no u mna tak isto. Ale Katka bude mat coskoro 4.

dominica
12. dec 2007

krtko a ty si z Vodárne?

palvinka
12. dec 2007

ahoj lucia, dlho si nepísala, ako sa máte 🙂 ?

luciask
12. dec 2007

No celkom fajn, Katka mi tu kresli a Anna sa zobudza pomalicky. Katke uz velmi nedovolim spavat poobede lebo potom vecer nie a nie zaspat.
Hanka bude mat cochvilu rocik, planujete oslavu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre