Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

katrin21
4. feb 2010

poprosia som susedu na PArnase, ci by mohla u nich prespat... ine ma uz nanapadlo...ale je mi to blbe ich obtazovat.. ☹

gabuliik
4. feb 2010

Čaute. 🙂
To tu dnes od rána nik nebol? Ja mám dnes nejaký divný den.Malý mi spal len 45min.,takže od 12tej sa s Monikou furt len vadili a cápali.Som mala nervy ... Od 17tej bol urevaný,upišťaný .. no hrúza.

lyongirl
5. feb 2010

no nejak nám téma zapadá prachom...
gabi, mne Riško strašne zle spí od mala a tie večere okolo 18tej poznám, buď nevydrží a zaspí a potom je problém ho o 21:30 uspať, alebo sa ho snažíme udržať a zalomí skôr, ale je to strašne zlé, keď stále nemá pevný režim, lebo je rozdiel, keď spí 2x denne a keď 3x denne a od toho sa odvíja to večerné spanie...
Ráno vstáva akolo 7-7:30 a chodí spať cca o 10tej, ale sú dni, kedy ho láme už o 9tej ráno, ako napr. dnes a sú dni, kedy ide až o 11tej...ja to stále nechápem, prečo nespí pravidelne...

marcelkatt
5. feb 2010

Lion, no tak to Ti nezávidím s Riškom, že zle spinkáva. Aj švagrinej malá, má dva roky a doteraz nemá vôbec režim. Niekedy cez deň vôbec nespí, proste jej reve ale nezaspí. Ráno sa jej mudí medzi 6.30-7.00, potom jej spí okolo 9tej do 11tej a večer okolo 22.00 až. No to doobedné spanie nie je vždy.

Ja som fakt spokojná s našim krpcom, režim mal najskôr, že spával 2x počas dňa a od roka iba raz cez deň. Ale som spokojná,ráno sa budí okolo 8mej- pol 9tej a večer už o 20.00 hodine je v postieľke. Sú výnimky pri oslavách, alebo ak bol chorý.

No druhé ak bude môže byť opak a sú ľudia, ktorí mi to vyslovenie želajú, aby som mala nepokojné dieťa.

lyongirl
5. feb 2010

Maci, Alex je taký ako tvoj Erik, až na to, že nechodí spávať o 20tej, ale neskôr, ale tiež spí krásne celú noc, ráno by vstával okolo 8:00-8:30, len to by ho krpec musel nechať vyspať a cez obed pospí aj 3 hodinky, dávam ho spať okolo 12:30-13:00. V Riškovom veku mal už dávno režim, spapal mlieko, odložil fľašu vedľa seba, alžkal na bok a spinkal. Ale Riško nie, toho musím uspať na fit lopte, krvopotne ho tam vynatriasať, aby zaspal, výnimočne zaspí pri kojení. A tie jeho trhané spánky, aj teraz zaspal o 13:15, to už 2x a o 14tej hore, to je spanie? Tak asi bude dnes spať ešte 3x...
Hovorí sa, že ak máš jedno dieťa kľudné, druhé bude opak, ale podľa mňa to nie je pravidlo a ja vidím, že Alex je po MM - jednoducho kľuďas, flegmoš, všetko má na háku, všetko mu trvá, všetko mu je jedno, ale Riško je po mne - nervák, takže čo by som chcela.
V jednom ale vidím nevýhodu, že som mala najprv dobré dieťa a až potom to náročné, moc som si zvykla na to, že som pri ňom všetko porobila, že bol dobrunký a nemala som s ním žiadne starosti, bol ukážkové dieťa a na dobré sa veľmi rýchlo zvyká, potom ma trošku pri riškovi porážalo, ale už som do toho došla. Človek si zvykne na všetko, len nech sú deti zdravé, ale trošku režimu a lepšieho spania, lepšieho papania a nenervačenia sa by krpcovi neuškodilo...
Som sa rozpísala, čo?

stankatt
5. feb 2010

Cafte, tak v jasliych sme este stale 2 hodinky, ale dnes bola mala v poho... mrnci ked musi sediet na serbli, inak celkom fajn a dokonca ma vitala s usmevom na tvari 🙂 ked som po nu prisla... len nech jej to vydrzi aj v pondelok 🙂
Inak mala vcera trosku soplik, ale uz OK, zato ja mam chripku asi... 😒 😠 tak dnes skoro zalahnem, nech som zajtra fit 😝

julkab
5. feb 2010

😉

lenocka6
5. feb 2010

Ahojte baby, dneska mam super den, podarilo sa mi spravit poslednu skusku tohto semestra. Tak bude konecne oddych, strasne sa tesim.

lyongirl
5. feb 2010

Leni gratulujeme 😉

vladkaz1
5. feb 2010

Ja som ti uz gratulovala ,tesim sa velmi s tebou a aj za tu 2 ku 😀 😉

lenocka6
6. feb 2010

Dakujem vsetkym za gratulacie, vcera som padla jak kabelka a spala som celu noc.

lyongirl
6. feb 2010

no ja sa cítim poriadne pod psa a pôjdem na pohotovosť...dúfam, že mi dajú niečo poriadne, aj napriek tomu, že kojím, lebo už to mám v takomto hroznom stave od pondelka a žiadna zmena k lepšiemu... ☹

vladkaz1
6. feb 2010

Domi no chod a cim skor sa uzdrav ..
my sme prisli z vonku na bobach sme boli ,sme zniceny od rana u nasich lebo robili nieco s tatom moj MM a ja som mala 2 ksefty na obocko a mihalnice ..hidna nam trvala s malu cesta domov este sme isli vsetci na zosku sa vyvetrat apson sme mali pekny pol dnik vonku 😀

gabuliik
6. feb 2010

Čaute baby....
Som sa práve vrátila od našich.Ráno pre nás prišla segra,MM bol v práci.Aspon nám ubehol den.Decká sme vypustili na zahradu a staavali sme snehuliaka.Potom dám foto 😀 .

vladkaz1
6. feb 2010

Gabi tak ste mali pekny dnik 🙂

gabuliik
6. feb 2010

No mali 🙂

Posledné 4 dni mi malý furt kaká.Aj 6x za den.Už ma to štve,lebo je to hrozná spotreba plienok.Som mu pozerala do pusy a do rána sa mu predube dolná pravá 3ka.A horná tá istá tak za dva dni.A stoličky nikde ... nechápem to.Nejako divne mu idú tie zuby

vladkaz1
6. feb 2010

Gabi no tak a nemas latkove ze by si nemala taku spotrebu? no chapem je to vela .. ale co uz

lyongirl
6. feb 2010

no, na pohotovosti bol veľmi milý doktor ale mi dal veľké hov.o. Predpísal mi Bioparox, ten doma aj mám, mohla som si ušetriť cestu, čas môjho otca a 2 €...som išla odtiaľ nasratá, že keď kojím nič nemôžem, prd nemôžem, môj dr. mi vždy v takomto stave predpíše ATB, lebo to mám fakt hrozné, lepšie ATB ako sa takto trápiť, potom sa mám ako starať o deti? A trochu ATB ani malému neuškodí, veď keby bol chorý on, tak ich berie tiež, len som tým chcela povedať, že toľko ATB čo som brala počas tehu a ešte aj po pôrode, tak týmito by som mu už vôbec neublížila a to mi nechcel ani Bioparox dať, že ani ten nemôžem, ale som hovorila, že ten môžem, tak si to kontroloval na nete...
Som zúfalá... ☹

gabuliik
6. feb 2010

Látkové plienky nemám.

Lyon,to ma mrzí,že ti nič nedali.Si pamätám,ked som kojila ja ,tak mi dali tiež ten bioparox a je to o ničom.Trápila som sa dlhoooo.Buď chod znova zajtra na pohotovosť,bude tam iný doktor alebo musíš vydržať do pondelka a ísť svojmu .... ☹

marcelkatt
6. feb 2010

Ahojte, my sme sa dnes vrátili z Prievidze domov. Vstávali sme ráno o 4.30h, o pol6tej nám išiel priamy spoj do TT. Malý v pohodke vstal, nechcel ani papať, iba sa vycikal, obliekli sme a išli. Na stanicu a nás hodil môj brat, pomohol mi nastúpiť do vlaku. Erik hodinu a pol kecal, tešil sa, že je vo vláčiku 🙂 a za Topoľčanmi zaspinkal. Prebral sa až v TT na parkovisku ako sme ho dávali s mm do auta. Doobeda sme sa zahrali triošku a o pol 12tej sme zalomili všetci traja až do 17.00h.
Teraz ho idem okúpať, potom asi pozrieme na DVD rozprávku a pôjdeme spinkať.

Lion - no to Ti nezávidím, že si chorá. Skoré vyliečenie!!!

Gabulik - no už nech máte zúbky vonku a nech menej kaká. Držím palečky 😉 náš malý v decembri 2008, tak moc kakal, samá voda, išli mi 4 zúbky naraz, horúčka veľmi vysoká. Nezaberala ani smecta, ani hylak. Nič. Vtedy sme boli u sestry v UK, volali sme tam na pohotovosť a viete čo nám povedali? Že dieťaťu treba dať lásku a veľa tekutín a bude v poriadku. Chápete to? To sú fakt dementi tam. Som bola naštvaná, ročné dieťa, 40tky teploty a kakal fakt dosť, prebalila som a medzi prebalovaním zas kakal, úplne z neho tieklo. Tak potom sestra volala opäť a prišli dalimu injekcie dve. Teplota ustúpila, to kakanie asi po 2 dňoch. Schudol nám vtedy 2kg! Hrozné. Som sa vtedy bála a plakala.

lyongirl
6. feb 2010

no chcela som ísť v piatok svojmu, ale tam nebol, MM tam volal, zastupovali ho, tak to nemalo zmysel...
Ak to do pondelka neprejde, tak budem musieť ísť, snáď tam už náš bude...
Ja viem, že nie je bohviečo brať ATB počas tehu a kojenia, ale mne to všetko oslabuje natoľko organizmus, že sa na mňa všetko lepí a bez ATB to nezvládam. V tehu som mala asi 3, alebo 4 ATB aj po pôrode som už mala tuším jedny, chudáčik Riško je už taký nadopovaný, ale trvá mi to už od pondelka a je to len horšie a horšie... ☹

ináč ja by som veru okakané látkovky neprala... 😝

marcelkatt
6. feb 2010

No každému ako vyhovuje. Niekto látkové, niekto jednorázovky...

Ja som uprednostnila jednorázovky, hlavne teda keď ešte kakal. Je to podľa môjho názoru praktickejšie. No niektoré detičky majú alergie a nič iné im neostáva, iba látkovky. Takže asi keby mal Riško alergiu by Ti nič iné neostávalo... Ako aj iným mamičkám.

lyongirl
6. feb 2010

Maci veď ja nemám nič proti látkovkám, len som reagovala na to, že Gabikin malý 6x za deň kaká a má veľkú spotrebu. Takže aj keby som mala látkovky, tak na kakanie dám radšej papierovú...6 okakaných plienok za deň by sa mi nechcelo prať, samozrejme, je iné, ak má niekto alergiu, ale Gabikin malý ju asi nemá...

vladkaz1
6. feb 2010

ale ved to neni az taka veda no okakana plienka ... takze dat separacku a to hovienko je na separacke nie na plineke ,jasne ze ak je riedka stolica tak to zaserie aj plienku ... pre mna to nebola ziadna veda ..ak viem utret celu osratu rit ,tak viem aj zaprat osratu plienku 😀

marcelkatt
6. feb 2010

Chápem Lion.. Len ja som chcela napísať, že niekomu iná možnosť neostáva. Ja som použvala aj klasické bavlnené plienočky na doma do 3 mesiacov. Ale viac mi vyhovovali jednorázovky. Erik našťastie nemal alergiu na také plienky a mne to ušetrilo čas a robotu. Tiež nemám nič proti látkovkám. Každý dá ako vyhovuje 😉 No od 18 mesiacov už netreba žiadne ...

marcelkatt
6. feb 2010

Ozaj Lion,možno má čaká čo Teba. Tiež mám prvé dieťa kľudné, režim fakt super. Druhé môže byť opak, mhm... No zvládli iné, snáď zvládnem aj ja. No veď uvidíme. Ešte nie som tehu.

vladkaz1
6. feb 2010

Tak ja som zvedava jake bude druhe ,ak to bude dalsi jedos porazi ma 😀

marcelkatt
6. feb 2010

Vladka, Teba možno čaká zas naopak pokojné bábenko 🙂

vladkaz1
6. feb 2010

no to by som bola najradsej teda .. aby bol pokojny .. ked to bud ekopia Lucky no zbohom ,mam sa na co tesit 😅

marcelkatt
6. feb 2010

K tým plienočkam, ja si priznám, že som používala jednorázovky z mojej pohodlnosti. Pretože stalo sa, že Erik prekakal aj jednorázovku, hovienko až na chrbátiku,dupačky od toho, takže taktiež som prala okakané veci. Takže by som poprala aj plienky. Len ja som bola lenivá a zvolila som si to ľahšie. No ako som písala, keby niet inej možnosti, tak mám obyčajné plienky. Keď perem veci, tak aj plienky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre