Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
14. okt 2010

@lenocka6 veď to, skúšajú, len dokedy to bude trvať. Snažím sa kľudom riešiť ale nepomáha, potom aj kričím, ani tak. Dosť ma to mrzí. Viem, deti nemôžu byť ako med denne, ale toto, čo Erik robí v poslednej dobe, je fakt už moc. Aj včera, Lucka sa s ním chcela hrať a on ju odstrkoval, kričal po nej. Pritom často sa na ňu pýta a do škôlky sa teší. No neviem ako to bude ďalej.

lenocka6
14. okt 2010

@marcelkatt ale uvidíš, budeš prekvapená, práve v škôlke sa bude správať úplne opačne. Neboj bude pohoda. Ja som práve s deťmi vyrezávala tekvicu. Lebo Adamko mali tento týždeň vyrezávať v škôlke, len sme to ani jeden nestihli, tak som im to chcela vynahradiť. Aj sa mi celkom podarila, majú ju v izbičke a krásne im tam svieti. Dúfam len, že sa im o nej nebude snívať. 🙂 🙂 🙂

gabuliik
14. okt 2010

Ahojte.
@marcelkatt,aj Monika je v poslednej dobe nejaká až moc neposlušná.A dnes čo vyvádzala,tak to už bola sila aj na mna.Tiež na nu nič nepomáha,akurát dnes som jej povedala,že Ježiško jej nič nedonesie a Mikuláš jej tam nechá zemiaky a cibulu,tak skrotla 😀 .Aspon niečo. No a v škôlke je ako medík.Učitelky ju chvália.Takže sa neboj,že Erik bude tam zlý.Skôr si myslím,že to bude opačne ako u nás.Tam je ok a doma sa vybúri ...

@lenocka6,našim sa tiež páčia tekvičky ... hmm,ešte tam máme na dvore,zajtra im ju tuším vyrežem.dakujem za tip .. 🙂

marcelkatt
14. okt 2010

@lenocka6 jééj, my sme minulý rok Erikovi tiež urobili do detskej, tento rok nie, tak ak stihneme ešte mm poviem 🙂

@gabuliik no uvidíme, však vám potom dám info ako v škôlke, ide až 8.11

gabuliik
14. okt 2010

ale neboj,bude dobre.zapáči sa mu a bude dobručky .... 🙂

marcelkatt
14. okt 2010

@gabuliik no Gabika.ďakujem za povzbudenie 🙂

vladkaz1
15. okt 2010

Ahojte no nam sa este nezapacilo ,ale dam ju inde som sa rozhodla 😝 uvidime ,muz neni spokojny tiez tak sa len dohadujeme nepotrebujem to.
Macka zvykne si Erik je prisposobivy ,mala proste nema respekt a robi si co chce .
Dovarila som 2 chody, dnes cakam kamosku co som nevidela 5 rokov ,pride aj s dcerku ,spravim este bublaninku na rychlo s jahodami .

vladkaz1
15. okt 2010

Ahojte no nam sa este nezapacilo ,ale dam ju inde som sa rozhodla 😝 uvidime ,muz neni spokojny tiez tak sa len dohadujeme nepotrebujem to.
Macka zvykne si Erik je prisposobivy ,mala proste nema respekt a robi si co chce .
Dovarila som 2 chody, dnes cakam kamosku co som nevidela 5 rokov ,pride aj s dcerku ,spravim este bublaninku na rychlo s jahodami .

lenocka6
15. okt 2010

Ahoj Vladi, teda ty si dneska iná fretka. Lucku chceš dať do inej škôlky? Ja robím bryndzové pagáčiky a pôjdeme poobede na chalupu. 🙂

vladkaz1
15. okt 2010

Leni len spenat vajicko a pecene zemiaky som robila k tomu ,potom bublaninu ,kuraciu polievocku a cestovinovy salat so zeleninkou a drezingom 🙂
Hmm asi ju dam inde v marci pojdem na zapis inde ,zela si to aj Boris ,jednoznacne mi ju spatavt nezoberu v nasej skolke tak nebudem sa dohadovat a uvidim inde ked to ani tak nepojde bude doma ,neni proste asi jej cas na skolku aby zmudrela najprv a potom moze skolkarit 🙂
Kedy idete na chalupu?

gabuliik
15. okt 2010

Ahojte.
Vladka,ty si iná šikulka ... ale si ma inšpirovala dala som piecť jahodovo mandarínkovú bublaninu ... 😀 Takú kombináciu si vybrali deti ... 🙂
A čo sa týka Lucky,tiež si myslím,že by ste mali vyskúšať inú škôlku ... 😉

marcelkatt
15. okt 2010

@gabuliik @vladkaz1 @lenocka6 ahojte, ja vás len na rýchlo pozdravím, je mi blbo dnes, umyla som okná ale iba v kuchyni, lebo sa mi začala točiť hlava, tak mm cez víkend umyje ostatné. Ležím na gauči, malý sa hrá v detskej s mm. Poobede si pospím aj ja. Len idem ešte objednať tortu k 3 rokom Erikovi a pôjdem off. J nie som taká šikula v pečení, mňa skôr varenie baví.

vladkaz1
15. okt 2010

Gabi no super ved to je hups sumps 😵
Makca ved ale aj ty si sikovna ,stale robis nejaky kolacik ,bud babovku ,alebo pernicek tak je to 🙂 som ta odhalila 😀
A co ti zas je zle preboha ,macka ser na okna chces si nieco porobit moja?
Na rit dostanes ,lahnut a odpocivat uz.
Gabi si si vsimla ja sa uz k skolke nevyjadrujem na co ,ked chces popiseme o tom sukromne .. tu to pisat nebudem .

gabuliik
15. okt 2010

No bublanina upečená a už stihli zjesť pol plecha ... 😀 ,maškrtnici dvaja .
@marcelkatt,oddychuj,dnes je nejaký blbý tlak asi.Zas pride zmena počasia.Možno je to tým.
@vladkaz1, všimla som si. 😉

gabuliik
15. okt 2010

baby potrebujem poradiť.Deťom chcem dať vedla postele na stenu takú ...hm,neviem ako to nazvať.Vyzerá to ako plážová rohožka.Aby neodrali stenu a aby to nemali také studené.Neviete mi poradiť kde to zoženiem ...?

vladkaz1
15. okt 2010

Gabi ja viem iba o takom z latky na nete na mimibaraze to mali ,myslis to za postel aby to neodrali nie?
Aj ja som uz o takom rozmyslala ,ale pride mi to drahe a jak to tam zavesim alebo co ....

gabuliik
15. okt 2010

Vladka,ano myslím to.Ale látkové nechcem ,bo sa bojím,že to bude plesnivieť.V horných izbách máme dosť vlhko ... nevieme sa toho zbaviť.TAk preto chcem tie rohože,to bude "dýchať" ... skusim behnúť do Baumaxu a Jysku,či to tam nenájdem ... neviem či dnes alebo cez víkend,ale musím im to tam dať.No a pripevniť,jedine to pritlcť natvrdo .

vladkaz1
15. okt 2010

hmm potom daj tip ked nieco objavis ,mne by sa rohoze nehodili ,to myslis jak tie tkane koberce byvaju??????Taky matros?Alebo PVC?

vladkaz1
15. okt 2010

Aké sme?
# #
# # Keď si tučná - máš schudnúť
# #
# # Keď si chudá - nie je ťa "za čo chytiť"
# #
# # Keď si škaredá - zhadzujú ťa
# #
# # Keď si pekná - majú na teba dvojzmyselné poznámky
# #
# # Keď si mladá - máš mať prax
# #
# # Keď máš prax - máš byť mladá
# #
# # Keď sa oblečieš seriózne - si karieristka
# #
# # Keď sa oblečieš pohodlne - neberú ťa vážne
# #
# # Keď sa oblečieš vyzývavo - si štetka
# #
# # Keď si škaredá - máš smolu, nie si reprezentatívna
# #
# # Keď si pekná - musíš byť hlúpa
# #
# # Keď si pekná a máš postavenie - musela si si ho "odležať"
# #
# # Keď robíš nadčasy - si zlá matka a neberieš rodinu vážne
# #
# # Keď nerobíš nadčasy - si neperspektívna pracovná sila a neberieš
# # prácu vážne
# #
# # Keď si mala v posteli veľa mužov - si štetka
# #
# # Keď si v posteli veľa mužov nemala - si chorá, frigidna, alebo lesba.
# #
# # Tak sa teda pýtam vážení:
# #
# # Ktorá je to tá normálna žena???
# #
# # ŽIVOT JE LEN JEDEN, A PRETO:
# #
# # -porušuj pravidlá
# #
# # -odpúšťaj rýchlo
# #
# # -bozkávaj pomaly
# #
# # -miluj celým srdcom
# #
# # -smej sa nekontrolovateľne
# #
# # -a NIKDY neľutuj nič, čo ťa rozosmialo....??
# #
# # takze a teraz to druhe:D
# #
# # JE Z VÁS NIEKTORÁ PRÍLIŠ SKLESLÁ, SPOMEŇTE SI, ŽE ...# #
# # - Sme krásne pohlavie...
# #
# # - Nepotrebujeme nosiť kravaty ...
# #
# # - Sedieť so skríženými nohami nás nebolí ....
# #
# # - Ak sa rozhodneme robiť výhradne mužskú prácu, sme priekopníčky...
# #
# # . Ak sa muž rozhodne robiť výhradne ženskú prácu - je gay
# #
# # - Naša inteligencia je porovnateľná s inteligenciou akéhokoľvek muža
# # Ale náš
# #
# # vzhľad je krajší ....
# #
# # - Náš mozog má rovnakú kapacitu ako ten mužský i napriek tomu, že
# # máme o 6
# # biliónov neurónov menej ..... naše neuróny sú teda výkonnejšie.
# #
# # - Sme schopné venovať pozornosť viacerým veciam zároveň....
# #
# # - Vždy vieme, kde máme ponožky...
# #
# # - Manželka prezidenta sa nazýva "prvá dáma"... manžel prezidentky je
# # nula v
# # pozadí...
# #
# # - Keď sa vydáme za následníka trónu, budeme kráľovné ......
# #
# # . Keď si muž vezme následníčku trónu, stane sa len manželom
# # kráľovnej...
# #
# # - Keď sme podvádzané, sme obeťami ... pokiaľ podvádzame my, oni sú
# # paroháči...
# #
# # - My se rozhodujeme, koľko budeme mať detí...
# #
# # - Cítime, keď sa v nás dieťatko pohybuje...
# #
# # - Vždy s určitosťou vieme, že je to naše dieťa...
# #
# # - Máme materskú dovolenku ...
# #
# # - Gynekologická prehliadka je príjemnejšia, ako vyšetrenie prostaty.
# #
# # - Sme monogamné ...napriek tomu potrebujeme vyskúšať niekoľko mužov,
# # kým
# # nájdeme toho, kto stojí za to .....
# #
# # - Vždy sme pri narodení našich detí...
# #
# # - Kojíme...
# #
# # - Sme ozdobami svatieb...
# #
# # - Každý niekedy počul o inšpirujúcej múze...
# #
# # - Žijeme dlhšie...
# #
# # - Sme odolnejšie voči bolesti a infekciám...
# #
# # - Máme menej srdcových problémov...
# #
# # - Menej sa potíme...
# #
# # - Máme prednosť pri nástupe do záchranného člnu...
# #
# # - Sme citlivejšie...
# #
# # - Ženy, ktoré žijú same, sú zdravšie...
# #
# # - Máme medzinárodný deň...
# #
# #
# #
# # TEDA SME OKÚZĽUJÚCE !!!!!!!!
# #
# # Prosím pošli toto všetkým okúzľujúcim ženám ktoré poznáš a
# # niečo pekného sa
# # stane:
# #

marcelkatt
15. okt 2010

Ahojte, ja som si pospala s Erikom a teraz sa ideme vyvyetrať aspoň na pol hodinku. Už mi je fajn 😉

gabuliik
15. okt 2010

@vladkaz1, nie ono je to ako také niečo ,že palach sa tomu hovorí.Dáva sa to na ploty.Tak z takého nejakého materiálu som videla aj hento.

marcelkatt
15. okt 2010

Tak sme doma už, neboli sme dlho. Idem teda upiecť aj ja niečo rýchle, asi tiež ovocnú bublaninku. Aspoň si mm a Erik pochutia 😉
Nič sa mi nechce, dnes taký deň o ničom mám.... ale to je tým počasím si myslím.

marcelkatt
15. okt 2010

No tak miesto bublaniny nakoniec zas bábovka. Však som zabudla, že som vyhodila vyšší plech. No nevadí. Musím si kúpiť, lebo mám síce dva, ale plytké. Takže už sa pečie 😉
Idem osprchovať Erika, potom seba a zasadnem k TV 🙂

stankatt
15. okt 2010

cafte, tak Mon bojuje zas so soplom... a jasne, ze kasel a hlienky... tak uz 2x vecer vracala 😠 ☹ . teplotu nema, tak snad to vylezi cez vikend.

marcelkatt
15. okt 2010

@stankatt vyliečte sa

stankatt
15. okt 2010

babenky, na zapis do skolky sa chodi len v marci, ci aj pocas roka? Bo nebiem, ci uz teraz ju mam zahlasit, alebo az potom....

stankatt
15. okt 2010

@marcelkatt dik... sak zas zacina kolotoc chorob asi.. pocasie na prd, rano kosa.....

gabuliik
16. okt 2010

Ahojte.
@stankatt, na zápis až v marci, máloktorá škôlky berie aj cez rok.Alebo teda ak aj zoberú,tak zapísané musí byť od marca.A prajeme skoré uzdravenie ...

sulky
16. okt 2010

ahojte trnavske mamicky, idem k vam po radu 😉

Neviete kde by som v Trnave nasla obchod s tepovanim kobercov? Nechcem aby prisla tepovacia sluzba k nam, ale rada by som odniesla koberce na miesto cinu 😎

Alebo mi mozte poradit nejaku tepovaciu firmu v TT?

Dakovalaaa 😵

gabuliik
16. okt 2010

Ahojte.
@sulky ja neporadím.Koberce nemáme,takže nemusím tepovať ...

Baby,dneska sme boi u našich,decká sa vybehali po záhrade a dvore ... už som ich aj okúpala a do 10min. zaspali 🙂 Takže mám sobotný večer pre seba ... 😀 Práááášim do vane .

lucyso
16. okt 2010

Vladka vsetko najlepsie k dnesnym meninkam🙂!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre