Vybavený lekár pri pôrode. Budú sa o mňa viac starať?

deniskajakubko
28. apr 2009

Chcela by som sa spýtať, či je tu nejaká budúca mamička, ktorá ide rodiť a nemá vybaveného lekára. Ja nikoho osobne nepoznám a len tak prísť za cudzím pôrodníkom mi príde divné. Poraďte mi, či je viac postarané o mamičku pred pôrodom, keď má vybaveného lekára, alebo je to jedno.

babullka1
28. apr 2009

Ahoj..ja osobne vybaveneho lekara nemam a ani siho vybavovat neplanujem,ked som bola na gyn.odd na zaciatku tehu pre problemy,tak nam sestricky povedali ze je to zbytocnost,lebo vetsinou casu vraj stebou stravia sestricky a nie lekar,ale je to zas kazdeho osobna vec 😝

maruska22
28. apr 2009

deniska ja som tiez nemala nikoho vybaveneho a dopadlo to v pohode...v 36 tyzdni som zacala chodit na kontrolu do porodnice kde som sa rozhodla rodit pravidelne kazdy tyzden a za tie 4 tyzdne som sa zoznamila s celym oddelenim, takze ked som tam prisla rodit, uz mi to nebolo cudzie..aspon tak nejako to funguje v banskej stiavnici 😉 v podstate mi bolo jedno kto mi bude pri porode, lebo som si zistovala ze vsetci na oddeleni su dobri odbornici..ale neviem ako to funguje v inych porodniciach

raona
28. apr 2009

ani ja ziadneho lekara riesit nebudem.. tiez myslim, ze je to zbytocnost.. kto bude mat sluzbu, ten ma odrodi a presne, viac casu s nami stravia sestricky a nie ten porodnik...

deniskajakubko
autor
28. apr 2009

holky, ja som bola minulý týždeň u svojej ženskej lekárky posledný krát a nič mi nepovedala, že čo mám ďalej robiť. To mám ísť sama do nemocnice, kde budem rodiť a tam sa prihlásiť? Tam mi budú robiť aj CTG a ešte čo? Pýtam sa ako tatár, hlavne, že už mám doma jedno dieťa, ale už si vôbec nepamätám,ako to bolo pri prvom. Síce tiež som nemala vybaveného lekára, ale teraz okolo mňa má každý, tak mám trocha strach

mami.sk
28. apr 2009

ja som si myslela ze od 36 tt sa chodieva na poradne do nemocnice ale moja dr. mi povedala ze to tak nefunguje vsade a chodievala som az do porodu k nej 😉
nemala som vybaveneho ziadneho lekara - porodnika a porod dopadol perfektne 😉

a potom som stretla jednu znamu, mala vybaveneho lekara a dopadlo to hrozne / porod bez nastrihu, bez jedineho stehu ale nakoniec ju zle skontrolovali a museli ju cistit a skoro vykrvacala ☹ no a tiez ju museli nastrihnut a tak si este mesiac po porode nesadla ☹ /

mneme
28. apr 2009

deniska, neviem, ci je to v roznych mestach ine, ale v BA chodis po 36. tyzdni do poradne kazdy tyzden (ako vsade inde) v porodnici, kde chces rodit. pokial nemas vybrateho lekara, mozes ist so svojou tehu knizkou ku ktoremukolvek v case, kedy ma prenatalnu poradnu, pokojne aj kazdy tyzden k inemu - tam ti az do porodu budu robit vsetky vysetrenia no a nakoniec porodis s tym lekarom, ktory bude mat prave sluzbu

petra1985
29. apr 2009

deniskajakubko ahoj🙂
od 36. tyzdna ta prebera nemocnica.. mne to bolo zahlasene na poslednej poradni u svojho obvodneho.. bud porodnicka poradna ked nemas vybaveneho alebo tvoj porodnik.. ja som vybaveneho mala vobec som ho nepoznala pri prvom stretnuti sme sa hladali heh 😀 a musim povedat, ze bol velmi zodpovedny a starostlivy a ochotny a vsetko dopadlo velmi dobre vdaka bohu.. ale nestazuju sa aj na to ak ta odrodi len porodna sestra.. a lekar pride len kuknut.. je to na tebe co si vyberies.. 🙂

belanka
29. apr 2009

ja som pri dcérke lekára vybaveného nemala a nemám ani teraz.všetko bolo ok.tiež si myslím,že stať sa môže čokoľvek,či lekára zaplatím alebo nie.u nás v trnave sa tiež chodí posledný mesiac na kontroly do pôrodnice.

dosa
29. apr 2009

deniskajakubko - u nas v okoli (trnava, galanta) to tiez tak funguje, ze posledny mesiac chodis do poradne do nemocnice, kde chces rodit. pri prvom tehu mi moj lekar oznamil, ze si musim vybrat porodnicu, tak som tam zavolala, so sestrickou som sa dohodla kedy mam prist a ku komu chcem prist. sice som nikoho osobne nepoznala, ale od kamaratiek som mala nejake info, tak som si vybrala len podla toho. a nakoniec som sa s tou lekarkou aj dohodla na planovanom porode (neplanovane bola z toho sekcia), ale zaplatenu som doktorku nemala. takze keby ma to draplo v inom case, tak ma odrodi ten, kto mal prave sluzbu. a neplanujem si platit lekara ani teraz pri druhom - kamaratka mala a nebola spokojna, lebo kazdy na oddeleni sa jej ako keby vyhybal - ved ty mas zaplateneho, tak si na neho pockaj - a kym prisiel, uz ani nemusel 😉

mami.sk
29. apr 2009

dosa - presne toho som sa aj ja bala a preto som si ziadneho lekara nezajednavala 😉 a dobre to dopadlo 😉

katka2808
29. apr 2009

ahojte, ja lekara vybaveneho mam, lebo mi nie je jedno, u koho budem rodit. su lekari, u ktorych by som rodit nechcela (skor lekar). mame tu tri nemocnice a v nich spustu porodnikov a mozno je lepsie si niekoho zajednat... zajtra mam opat navstevu u neho v nemocke. minule mi robil ozvy (CTG), zajtra ma byt utz. no a porod asi budem mat vyvolany pocas jeho sluzby ale o tom podrobnosti este nemam...

ramzesa
29. apr 2009

Ja som nemala ani pri jednom pôrode nikoho dohodnutého ani zaplateného. Obe deťuchy som rodila pri dvoch lekárkach a obe boli super 🙂. A keď mali vizitu, tak som mala pocit, že sa na mňa špeciálne zamerali, aspoň tá druhá pani doktorka 🙂. Tú prvú si už veľmi nepamätám,bolo to dávnejšie. Pri druhom aj keby som mala dohodnutého niekoho a nemal by práve službu, nestihol by ani dôjsť 😝 .

flyangel
29. apr 2009

Ahojky a kde si sa rozhodla rodit katka?

martao
29. apr 2009

mami.sk
rodila si v TN? Koho si mala?

deniskajakubko
autor
29. apr 2009

Holky ste veľmi zlaté, hneď sa cítim lepšie, že nie som jediná, čo nemá vybaveného lekára. Pri Jakubkovi som tiež nemala vybaveného lekára a dopadlo to dobre, tak dúfam a verím, že aj tento krát to bude v poriadku.

mami.sk
29. apr 2009

martao - rodila som v TN pri Krskoskovi 😉 ja sa nemozem absolutne stazovat, perfektny lekar 😉
ty si tiez rodila v TN?

martao
30. apr 2009

mami.sk
Prvý porod som mala v TN. Boli nejaké komplikácie. Takže som mala na začiatku Fedorniaka. Na konci ich bolo dosť- Fedorniak, Lintner, ešte vtedy primár Chovanec, primárka Viciánova, primár s JIP.

Druhý v TO. Pri treťom myslím, že Hlavačik. Mala som plánovaného Lintnera - bol ešte primár. Ani sa neukázal . Robili mi plánovaný cisarák. Išla som hneď ako si menili služby, tak som ich ani poriadne nevidela. Za tých 6 rokov, sa nejako pomenili. Hlaváčik ,toho som si pamätala, ten druhý bol nový.

mami.sk
2. máj 2009

no martao - tak toho mas za sebou uz dost 😒
a v TO si bola spokojna? mala si tam vybaveneho lekara?
mam pocit ze v TN sa oficialne neda dr. vybavit 😕

martao
2. máj 2009

mami.sk
Do TO sme išli preto, lebo som chcela rodiť do vody. Povedali mi rovno, že oni majú prax, že ak žena rodí cisárskym raz, tak potom stále. Prvý cisarák som mala pre veľké dieťa. Tak som radšej neriskovala, nakoniec malý mal 3950g. Porod bol fajn, ale tá starostlivosť potom nič-moc.
V TN mi Lintner nič nesľúbil. Ja som bola rada, že mi dal presný termín na cisársky- už tretí. Na príjme bol Walenfels a ten ma chcel poslať domov, že mám čakať na do termínu. Keď som povedala, že to mám dohodnuté s primárom, tak ma prijali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre