Výber dobrého gynekológa v Trnave

elinka27
20. jún 2007

Ahojte,skusim otvorit tuto temu. Zaujimalo by ma ake mate skusenosti s gynekologmi co sa tyka Trnavy.Ja teraz momentalne chodim do Gyn centra k Mudr.Eliasovi,nemozem si na neho stazovat,ale rada by som si rozsirila obzory a ziskala nejaky prehlad.

martinka54
16. jan 2008

ja momentalne chodim k mudr. strbovi, ma ordinaciu oproti futbalovemu stadionu.som s nim spokojna, ale mam s nim dohodu, ze ma aj odrodi.predtym som chodila k mudr. pecimu, takisto je velice dobry, ale on nechodi rodit aj ked je porodnik. sa mi zda ze nema zmluvu s nemocnicou alebo take volaco. v ziadnom pripade si nedavaj piknu.

dominica
16. jan 2008

ja mám Navrátila a som nadmieru spokojná, je milý, super, všetko vysvetli, robí riadne prehliadky, no proste super chlap, nemenila by som. Sám kázal nech príde manžel k ultrazvuku, keď som bola tehotná.

silvulienka
7. feb 2008

Preco nie Piknu??? Ja som doteraz chodila k Ilavskemu ale to bola katastrofa uplne vo vsetkom tak som presla k Piknovi.Zeby z blata do kaluze?

hedunecka
7. feb 2008

piknu som mala aj ja a bohuzial som prisla o babatko zanedbal niektore vysetrenia a dokonca som musela aj platit u nho on je byvaly patolog a toto si spravil len kurz..a ked som mala nejaky problem tam vzdy mi prepisovala sestricka lieky a rozhodovala ona o tom co mi maju dat 😠 😠

ja som u strba ale nesedi mi ako xlap chcem ist k pecimu 😉

martinka54
15. feb 2008

ahoj silvulienka, ked si to este niekedy precitas, tak pochopis. ja som k nemu chodila mala som necelych 17r. slabsi zapal s vytokmi, povedal mi ked sa nevyliecim, nebudem mat nikdy deti. potom som mala asi 20r. vsetko ma bolelo, svrbilo a on mi povedal, ze nadmerne vlhnem, prestupila somm pecimu a ten mi hned zo startu povedal, ze mam mikozu v pokrocilom stadiu a chytal sa za hlavu, ked zbadal komu som chodila. moja sesternica tiez k nemu chodila, nespravil jej ani ultrazvuk, chlapca mala zle otoceneho, rovnake rh faktory a chcel ju nechat rodit normalne, pri tom v karte ma napisene, ze je silna astmaticka a porod by nepredychala.

mexx
15. feb 2008

Silvulienka, a preco bol pre teba Ilavsky uplna katastrofa? 😕

lili24
15. feb 2008

ahojte,

neda mi reagovat na prispevok martinky54.
uplne s otvorenymi ustami som si citala skusenosti s mudr. ilavskym. normalne sa mi tomu nechce verit.
chodim k nemu uz skoro 15 rokov a nemozem povedat ani kriveho slova. naozaj. pri najmensom podozreni mi robi rozne preventivne vysetrenia, teraz som tehotna a ultrazvuk mi robil na kazdej poradni aj ked podla zakona ma tehotna zena tusim narok iba na tri alebo styri ultrazvuky, neviem presne...som s nim maximalne spokojna, urcite by som nemenila. vzdy mi pomohol a vyliecil, a to som si za tie roky ako kazda zena asi preskakala uz hoci co 🙂

ale sto ludi sto chuti 🙂 😉

bubadlo27
15. feb 2008

lili,
ja si myslim ze martinka 54 pisala o Piknovi a nie o Ilavskom 😉
ja mam s Piknom podobnu skusenost a preto som pocas prveho tehu prestupila k Pecimu a nestazujem si 🙂

krtko.
15. feb 2008

ahojte,ja diež chodím dr.ilavskému a nemožem na neho povedať kriveho slova.chodim k nemu už 16 rokov a tiež som si toho preskakala hodne.ked si nebol istí na 100percent tak ma radšej ešte poslal do BA./podotýkam že v sobotu,ma tam poslal/.možem potrvdiť liliine slova že ked pri najmenšom podozrení na niečo hned robil odbery. ked som bola tehotná /riziková pri obydvoch ,dal ma radšej zašiť-ako on povedal "pre istotu" /velmo si toho vážim čo pre mna spravil. ja by som teda určite nemenila 🙂

diusa
17. feb 2008

ahojte, ja by som sa tiez chcela spytat na dobreho gynekologa v Trnave. Nedari sa nam a prekonala som spontanny potrat. A moj je taky , ze musim vsetko z neho tahat a nic mi sam od seba nepovie. Uz sa dlhsie snazime a stale nic a ten moj mi povedal ze je to v pohode a nerobil mi ziadne vysetrenia.Ked som tam bola a povedala som ze citim hrcku na cipku tak povedal ze sa nemam tak moc vsimat, ked som povedala ze stasne krvacam pri mrche a vzdy idu zo mna take kusy krvy povedal ze po potrate je to normalne /ale po 6 mesiacoch???/ Antikoncepciu mam vysadenu 2 roky, a snazime sa intenzivne / teda aj predtym sme sa snazili ale teraz meram teplotu, hlien,beriem vitaminy a styk planujeme presne na ovulku/ 8 mesiacov a to nepocitam 1 ked som bola tehu a jeden mesiac potom bez styku. Baby spominali ze tomuto "nedareniu sa pocat" sa venuje Dr. Eliaš. Ale pocula som chvaly na Ilavskeho aj Chovanovu. Len neviem ci beru este pacientov. Koho by ste mi poradili? dakujem za odpovede, som z toho zufala. 😢 ☹

lili24
17. feb 2008

diusa - dr. elias ma rizikove tehotnosti co ja viem. a tvojou situaciou by sa mal zaoberat kazdy gynekolog cize aj ten tvoj terajsi 😉
ja osobne chodim k dr. ilavskemu (precitaj prispevok vyssie), mozem len odporucit 😉
dr. chovanovu nepoznam, viem len ze ordinaciu ma v nemocnici, chodim tam teraz na poradne tak som si to vsimla...

drzim palceky pri vybere a najma pri snazilkovani aby ste to dotiahli do stastneho konca 🙂

sivocka
17. feb 2008

Ahojte dievcata, pridavam svoj negativny nazor na Piknu. Ked nemusite, nechodte k nemu. ja som unho preskakala prve tehotenstvo pred 4 rokmi. Moja sestra ma dieta s downovym syndromom a ked som mu povedala, ze mam obavy, aby sa to nestalo aj mne, tak mi povedal, ze ci mna zaujimaju jeho deti......vtedy este hlupa a zaskocena som mu nepovadala na to nic, nejako som to prve tehotenstvo uz dochodila unho. Minuly rok som chodila k nemu ako tehotna druhykrat asi do 20.tt. Ale tam uz som to nezvladla. Stazovala som sa na tvrdnutie bruska...vysmial ma, ze co to je za pocit, ze sa mi praskne koza...a ja hlupa som sa snazila co nablizsie opisat svoje pocity....dalej absolutne po vysetreni sa somnou nerozpraval, nepovedal co zistil...ani to jednoduche, co by mi stacilo: tak je to v poriadku, babetko je tak a tak velke, je to v norme a pod....jeho ked som sa neopytala, mlcal a spraval sa ku mne ako k nejakej veci, ktoru proste musi popozerat a odlozi ...nehovoriac o tom, ze nemaju zavedeny ani nejaky zakladny objednavkovy system, alebo aspon dochadzkovy, cakala som tam medzi 30 zenami asi 4 hodiny a nedostala som sa na radu, tak som sa so sestrickou dohodla, ze sice mam termin poradne, ale ze uz nevladzem tam cakat, hladna, smadna, nasrana kolko to trva....a na druhy den to bolo rovnake....po 3 hodinach cakania som nakoniec vosla dnu....jedina co za nieco stoji je u neho sestricka, pretoze je prijemna a zachranuje vela dramatickych situacii...

diusa
17. feb 2008

lili24- a myslis ze tam u Ilavskeho este berie pacientky? Dnes som sa rozpravala s kamoskou a ta povedala ze Eliasovi chodi veeela pacientiek tak asi uz dalsie brat nebude. K Ilavskemu ma moj gynekolog posielal na ultrazvuk ked mi kleslo HCG a zdal sa mi dobry, lebo mi pol hodinu vysvetloval kde sa mohla stat chyba , ja som vtedy stasne plakala. Moj Dr. mi k tomu povedal len - to sa stava pricin je 1000 a ani jedna, pridte za pol roka a mesiac bez styku.- 😨 Ja netvrdim ze moj doktor nie je odbornik ale , nekomunikuje , a neinformuje tak ako by som chcela vediet, ved ja tie vyrazi nepoznam ja som studovala iny odbor nie medicinu. Zajta k nemu pojdem a ked mi zase nic nepovie tak si zoberiem kartu.

lili24
18. feb 2008

diusa pozri si IP 😉

mexx
18. feb 2008

Lili24, aj mna by zaujimalo, ci podla teba Ilavsky vezme nove pacientky a ako je najlepsie sa s nim dohodnut...? 😕 Teda ci priamo s nim alebo so sestrickou alebo ako...? 😕

tana100
19. feb 2008

Dr.Ilavský je doktor s veľkým D.Chodím k nemu už 15 rokov a preskákali 3 tehotenstvá(všetky úspešne).Keď som bola na poslednej poradni,prišla tam jedna holka,ktorá nemala gynekológa.Sestrička sa jej spýtala,prečo práve k Dr Ilavskému.Či jej niekto poradil,alebo ide na blink.Trošku sa porozprávali a vypísali zdrav.dokumentáciu.Pána Dr Ilavského vrelo odporúčam,je to super odborník,a hlavne má ľudský prístup k pacientkám.To isté platí aj o sestričke.

mirka414
19. feb 2008

ahoj a co takto pan doktor Cech?mne bol aj pri porode a nemozem sa stazovat cely cas mi vykal ale pri poslednej faze mi povedal pekne mirka potlac uvidis ako malinka rychlo pride a markus (moj manzel)bude mat radost.aj to si pamatal ako sa on vola 😀 .prisiel ma aj po porode skontrolovat na izbu a susedka neverila ociam jej porodnik sa viac neozval a pytala sa co ma ta nadstandartna starostlivost stala a ked som povedala ze nic tak neverila 😵 .ja som max.spokojna.

silvika
7. mar 2008

cech nema teraz nieco sukromne?

tehulka4
10. mar 2008

caute kocky...podla mna uz cech nie je uz to co to byvalo..pri porode moze byt, tam je mozno super ale ako gynekolog, to asi nie..ja tiez po 3 potratoch co mi nikto nevedel pomoct som zakotvila u Ilavskeho a nemozem si vynachvalit..samozrejme maximalne ludsky pristup nemusim ani spominat,lebo co citi pacientka citi aj on s nou..a zaklad je ze vas jednoducho neodflaka..vzdy aj prri najmensom podozreni na nieco vas vysetri, porobi obery, popripade posle do blavy k odbornikom..vdaka nemu som teraz v 13tt, ultrazvuk mi robi kazdy raz ked tam pridem, na kontrolu srdiecka, co ostatne chodia iba raz, ja som bola dvakrat..takze podla mna, na Ilavskeho ani kriveho slovicka, skor iba chvaly odo na mozete pocut,...a aj sestricku ma zlatu..

mirka414
12. mar 2008

u Ilavskeho ja mam zasa zlu skusenost aj so sestrickou a ani lekar sa mi velmi nepozdaval 😒 ale 100ludi,100chuti.
o Cechovi momentalne neviem som v zahranici.

kaja111
27. mar 2008

no najvacsi problem s gynekologmi v trnave ze vsetci tiito spomenuti, alebo ostatni dobri uz neberu pacientky. Neviete mi poradit kto je este dobry? Nepoznate napr. Dr Lachkeho, Ondráska, alebo Lajdu? prosim napiste niekto nejake skusenosti alebo skusenosti vasich kamaratok. Dakujeeeem

vanilkka
29. apr 2008

ahojte babulky, zasnem co citam, je hrozne aky pristup maju niektori lekari. ja mam doktora Navratila a som zatial spokojna, preskakala som uz tiez vela zdravotnych problemov a zatial mi pomohol i ked tehotenstvo este nie, zatial sme sa len zacali snazit 😉 ale myslim ze stale berie pacientky tak to KAJA111 skus u neho 🙂

nelly3
18. aug 2008

ahojte 🙂 chcem sa vas popytat na nejakeho dobreho gynekologa v tt. chcela som ist k ilavskemu, ale sestricka mi povedala, ze neberie. zvazujem este eliasa /mam aj problem otehotniet/. poradite mi? 😉

jastrab
22. aug 2008

ahoj, ja som chodila od r. 2007 k dr. Ugorovej, som s nou vsak velmi nespokojna 😖 a po mojej urgencii (mam anovulacne cykly a MS mi spontanne neprichadza) ma poslala k dr. Eliasovi (taktiez mame problem otehotniet) - mate s nim nejake skusenosti? Co sa tyka dr. Ilavskeho, sestricka ma odbila, ze pacientov novych neberu, ked som si s nim chatovala (kazdu stredu od 20.00 hod na www bodka antikoncepcia bodka com), tak mi povedal, ze nie je problem sa s nim dohodnut - skuste tam, ak k nemu chcete ist...

aanda
24. sep 2008

Ahojte.
Ja mam skusenosti s troma gynekológmi v TT.
Tá zlá skúsenosť:
asi od 18r.som chodila k už spomínanému Dr.Piknovi. Bola som mladá, vôbec som nejako nehľadala, že kto je dobrý a kto zlý... jednoducho tam chodila kamoška, tak som sa spytala ci beru a zacala som tam chodit. Nastastie som nemala nejaké problémy. Takže som chodila 1x ročne na preventívku a inak iba pre tabletky. Prvý signál a jeho "kvalitách" prišiel keď som vysadila antikoncepciu. Po jej vysadení som začala krvácať asi týžden po skončení menšturácie. Dal mi nejaké hormonálne lieky a nič mi nehovoril. Tak som sa spytala, že o čo ide? čo sa teda stalo. To na mna nakričal, že ako to on má vedieť, že tisícky žien na svete normálne vysadí antikoncepciu a nemá problém. Že asi je to hormonálna porucha u mňa... Na to asi po pol roku som otehotnela, celá šťastná som letela na gyndu, že teda nech to kukne a potvrdí - to bol 5tt. Hneď ako som povedala, kedy som mala poslednu MS ma sfúkla najskôr sestricka a potom aj doktor, že som prišla skoro... Kedže som ale stale sedela a kukala, že či teda niečo bude, nejaky odber, alebo sono, tak sa spytali, že ci chcem sono, ak ano, ze to stoji 200 Sk. Tak ja som vytiahla prachy, že chcem sono. Tak mi ho teda spravili. Ten "lekár" mi povedal, že niečo tam je a predpokladá, že je to gravidita, ale že to je ešte skoro. Tak som bola šťastná. Hneď na to sa ma spýtal, že čo budem robiť ak je to tehotenstvo. Som povedala, že budem šťastná, lebo s manželom chceme babatko. On na to, že keď chcem byť tak nasilu tehotna, ze si myslí, že ide o tehotenstvo, ale že nech to este nikomu nehovorím, lebo že je to ešte priskoro... Objednali ma o tri týžde na odberi atd....To ma zabilo v lufte... ze nasilu chcem babo... rozumiete tomu? bola som tam 1x s tým, že som tehotná, nemám predsa stihomam... Doma som to povedala manželovi a rozhodli sme sa že sa poobhliadneme po inom lekárovi....našla som ho a išla som k Dr.Piknovi pre kartu... jediné čo mi povedala sestrička, že môžem od nich odísť ale až ku koncu mesiaca ma vyradia z evidencie. Zobrala som papiere a viac ma tam neuvidia... Dr.sa spytal len sucho, že o co ide.... sestricka sucho povedala, že chcem odist... a ani ich nezaujímalo ze preco....
Tie skúsenosti s Lekármi s veľkým L:
Dr.Novák... čiže som bola v 5tt keď som menila lekára... Musela som počkať asi 3 týždne kvoli tomu prehláseniu... Isla som do ambulacie Dr.Nováka, zobrali mi krv na všetky odberi, urobili UTZ.. Pan Doktor povedal, že je plod trochu maly na ten vek -8tt, ale ze to nemusí byť správny týžden... objednal ma o 10 dní na kontrolu... na moje nešťastie som začala špiniť, nasledovala pohotovosť, kontrola u môjho lekára - potvrdil sa missed abortion a nasledovalo čistenie maternice...
Dr.Novák sa choval ku mne velmi chapavo, ludsky, vysvetlil mi vsetko na co som sa pytala. Velmi sa mi pacil jeho prístup aj napriek tomu, že moje tehotenstvo nedopadlo tak ako som si predstavovala, som velmi rada, ze chodim k nemu, lebo toto je naozaj Lekár s veľkým L
Tá tretia skúsenosť bola na pohotovosti-teda asi 10tt. Bol piatok navečer, prišla som tam, bola tam veľmi príjemná Lekárka - tiež s veľkým L. Urobila UTZ, povedala, že chce urobiť este jeden u seba v ordinácii na pôrodnickom odd. lebo že sa jej niečo nezdá. Ona mi vlastne povedala tú pre mňa hroznú správu.Povedala to ale veľmi citlivo a chápavo. Povedala, že vie, že je to pre mna ťažké, ale že nejde o nič vážne, že oni sa s tým stretávajú denne a že bude určite všetko v poriadku nabudúce... Začala vypisovať papiere, ja som sa rozplakala. Povedala, že mám ísť kľudne za manželom, že ona to dopíše a príde za nami. Dala nám papiere, povedala, že je treba ísť s tým k lekárovi na tú kontrolu nech je to potvrdené a že treba urobiť zákrok... Nepamätám si jej meno, ale napriek tomu, čo mi musela oznámiť je to pre mňa Lekárka s veľkým L.

jastrab
23. okt 2008

aanda ☹ je skoda, ze clovek musi narazit na zlych lekarov... ta Dr. mohla byt Stefanikova...ale ved to je jedno
ja som zatial bola u dr. eliasa uz 3x a mam konecne z toho dobry pocit (aj ked so zlou diagnozou, co uz :-/)
ostatne TT nic?

gabuliik
24. okt 2008

Čauko. Ja som chodila pri prvom tehotenstve k dr. Novákovi. No nič moc teda. Na každej poradni ma vybavila sestrička. Skontrolovala moč,tlak,váhu a poslala ma preč. Dr. ma videl len pri povinných ultrazvukoch. Teda asi tak 3x!Keď som zostala tehotná 2x,tak som prestúpila k dr. Navrátilovi. Fakt super človek. Vysvetlí,pomôže,pochopí. Je milý,vtipný a hlavne odborník!!!! Sestrička je tiež super. Vrelo odporúčam!

oazapokoja
25. okt 2008

tak sa pridám aj ja a 1 s hviezdičkou má u mňa dr. Eliáš 🙂 tiež som nemohla otehotnieť a môj dr. štrba ma k nemu poslal,dnes mám 11 roč. dcéru a u dr. eliáša som stále už 15 rokov a veľmi spokojná 😉 moja zlá skúsenosť dr. ondrášek 😠 😢 robil mi prefuky vajíčkovodov a jednal a rozprával akoby som bola mentálne retardovaná,ale ja som bola len oblbnutá injekciami,takže si všetko pamätám,no hnus tak ako sa on vyjadroval a čo rozprával nepočuje ani krava v kravíne,bola som z neho dobre dlho v šoku ☹ ,bože kde sú lekári,ked som mala 18 a v nemocnici boli všetci super:primár žoldoš,dr. varga,...,rozumeli svojej práci aj pacientkám 😵

sylverka
26. okt 2008

no ahojte ja sa tiež pripájam za navrátila chodím k nemu už dvanásť rokov a predtým som chodila k piknovi no katastrófa začala som k nemu chodiť ako 17 ročná myslím k piknovi a on silou mocou mi sa snažil predpísať tabletky bolo mu jeno aké len aby to niáke boli odišla som vtedy k navrátilovi on práve začínal prax a on mi o antikoncepcii všetko povysvetloval a hlavne urobil potrebné vyšetrenia bol milý a hlavne precízny 😀

zabkatt
26. okt 2008

u mňa na 1mieste Dr. Eliáš a nešla by som už k Čechovi a Ugorovej. Ugorová - bolestivé vyšetrenia, na všetko má čas, tiež som nemohla otehotnieť a stále som počúvala, že ešte počkáme a pod. Čech - možno dobrý odborník ale má toho veľa a nestíha a potom sa nemôže poriadne venovať pacientkám a môj malý mal pupočnú šnúru okolo krku a keby sa robilo toľko utz koľko riziková poradňa vyžaduje tak by sa predišlo 13hodinovéhmu bolestivému pôrodu a... Nebudem sa k tomu radšej vyjadrovať 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre