Výber pôrodnice a lekára v Bratislave

mirrania
6. feb 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu pri vybere porodnice a lekara v Bratislave. Rozhodujem sa medzi Ruzinovom a Antolskou, ale zial nepoznam lekarov. Mam zaujem si zazmluvnit porodnika/cku a zvazujem zaplatit nadstandardnu starostlivost. Budem rada, ak mi napisete vase odporucania, mena lekarov a postrehy, ktore boli pre vas klucove pri vybere, ci pocas porodu. Dakujem 🙂

mirrania
autor
7. feb 2013

heni79 dakujem za link. 🙂 prave po prestudovani toho prieskumu som zostala neista 🙂 , ze kam ist rodit. zvazovala som ruzinov, ale aj podla rebricka a vyjadreni mojho okolia ma antolska navrch 🙂 ale ak platia ceny, ktore som pozerala na nete, je aj nepomerne drahsia ako ruzinov a kramare. a zial tam nepoznam porodnikov.

heni79
7. feb 2013

@mirrania
Ja som rodila v Ružinove v roku 2010. Nikdy viac by som tam nešla. 😅
Pôrodníka som zazmluvneného nemala, tiež som tam nikoho nepoznala.
A ceny sú tak rozdielne? 😕 V štátnych nemocniciach?
Skús pozrieť aj témy o jednotlivých pôrodniciach, myslím, že sú tu všetky. Prípadne nájsť niekoho vo svojom okolí, kto ti povie osobnú skúsenosť, prípadne dá referencie na pôrodníka. 😉

skoromama
7. feb 2013

Ahojte vsetky nastavajuce mamicky, chcem Vas upozornit aby ste boli veeelmi opatrne pri zazmluvnovani porodnika a aby ste si boli vedome toho, ze (pokial nie je zvrchovanym sefom kliniky) o Vasom termine a sposobe porodu tento lekar VYLUCNE nerozhoduje, teda musi mu to schvalit jeho nadriadeny, nasledne az potom moze zazmluvneny porodnik vykonat lekarsky ukon podla vlastneho usudku. Mne sa zial tento nezmyselny vztah subordinacie stal osudnym....jedna sa o nemocnicu Kramare.
Prijali ma pred vianocami na oddelenie v 41 tt lebo som sa neotvarala a mojej dcerenke sa nechcelo ist na svet. Lekara som mala zazmluvneneho,inak skvely porodnik,detailista.Cele tehotenstvo bolo uplne bezproblemove dokonca ani zelezo,vapnik...proste ziadne vitaminy mi nechybali,nic som nemusela brat aj cholesterol bol v norme! Po prijati na druhy den mi porodnik povedal,ze vyvolame porod,ok,uz som sa tesila ako si budem malicku drzat v naruci....Prisiel den D, rano ma moj doktor zobral na UZV a zistil miernu poruchu prietokov tak ma bral hned na sal,ze ideme na sekciu, ze pockame na velku vizitu kde objasni situaciu a ideme na to........vedenie kliniky mu zakazalo robit sekciu, ze je to urychlene rozhodnutie, ze o nic nejde, monitor bol dobry, takze pockame.......cakali sme do druheho rana....ale.....nedockali sme sa. Moje dievcatko sa narodilo mrtve, bolo pekne, donosene, zdrave s hmotnostou 3000g a 49cm.Nemohla som tomu uverit, ved cele tehotentvo bolo uplne v pohode okrem toho, ze mi puchli nohy. Monitor sa mi cez noc zhorsil, nevedeli namerat srdce dietata a zacali konat uz ked bolo neskoro a mojho porodnika ani len nezavolali. Sestricky nedali sluzbukonajucej lekarke vyhodnotit monitor, zavolali ju ked uz bolo neskoro (monitor robili viackrat pocas noci). Ja som na to skaredo doplatila....
preto Vas vsetky chcem upozornit, davajte si velky pozor na nemocnicu Kramare, umelo tam natahuju porody. Aj ked mate dobreho porodnika-odbornika, ak mu vedenie kliniky neodobri jeho rozhodnutie, on konat nemoze....zial,je to chore ale tak to je. Vedenie kliniky sa nam sice ospravedlnilo,uznali,ze pochybili a ze rozhodnutie ich kolegu (mojho porodnika) bolo spravne, no mne uz to nepomoze.Nie som ale pomstychtiva, zivot je niekedy kruty, cele je to absurdne. DAVAJTE SI OBROVSKY POZOR A ZVAZTE VSETKY MOZNOSTI ABY SA VAM NESTALO TO CO MNE! Drzim Vam vsetkym palce.

mirrania
autor
8. feb 2013

tak to mi luto ☹

skoromama
8. feb 2013

dakujem, no zivot je pes a niekedy velmi tazky ale zit sa musi dalej...ine nezostava 😢 ..... 😉

mata.g
18. feb 2013

@skoromama. Ahojky, je to velmi smutna zivotna skusenost, az si clovek pripada totalne bezmocni.. Takto to funguje v kazdej porodnici? Preco nieje zazmluvneny lekar hned pri pacientke, ved si ho clovek plati? O rozhodovani o postupe ani nehovorim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre