Vyčkávací potrat - spontánny potrat

bestmargot
23. máj 2017

Ahojte, prosim vas ma niektora z vas skusenost z vyckavacim potratom ? Chcela by som sa vyhnut kyretazi. Je nejaky doktor v Kosiciach, ktory to odporuca ? Prosim poradte mi.

olylili
23. máj 2017

@bestmargot niekedy sa potrat spustí sám a žena sa vyčistí pekne sama no niekedy sa musí urobiť kyretaz aby sa predišlo infekcií a otravy z odumreteho plodu

elissa_1
23. máj 2017

@bestmargot ja tym teraz prechadzam, ale u mna sa spustil spontany potrat v 7tt. Mohla som si vybrat kyretaz alebo samovycistenie, s tym, ze musim chodit na pravidelne kontroly. V KE ti neporadim, som v BA.

bestmargot
autor
24. máj 2017

Potrebujem najst nejakého doktora, ktory uznava vyckavacie potraty. Mam totiz po 40tke a toto je moje prve tehotenstvo. neprebieha tak ako by malo ☹. Som zufala. Na anglických strankach som sa docitala, ze po spontánnom potrate sa zena moze pokusat o tehotenstvo uz po prvej menstruacii. Pri kyretazi je to az po 3 mesiacoch, dokonca niektore az po polroku. Ja nemam cas, pre mna je dolezity kazdy mesiac, ale zase nechcem ani riskovat. Prosim poradte ak mate skusenost, alebo nejaky kontakt na lekara v ke. Dik.

elissa_1
24. máj 2017

@bestmargot ahoj, je mi luto cim prechadzas, ale co znamena, ze tehotenstvo neprebieha tak ako ma?
Nemyslim, ze vyckavaci potrat je vhodny pre kazdy pripad. Vela zalezi od toho v ktorom tyzdni tehotnosti sa to stalo a ci sa sam spustil abort. Inak sa riskuju komplikacie a potom sa nasledky riesia aj dlhsie ako 3m. Kyretaz je v podstate taka istota, ze sa odstrani vsetko. Ja som si mohla vybrat pretoze lekar videl, co odislo, porovnal si ultrazvukove snimky z roznych dni, a zda sa ze v maternici nic neostalo. Aj tak musim chodit na kontrolu kazde 2 dni, a som oboznamena s tym, ze v pripade akejkolvek komplikacie idem na zakrok.

simusska
24. máj 2017

@bestmargot
Neviem preco by si po kyretazi mala takto dlho cakat. Ja som potratila v 17tt. Nasledne kyret. Nueco mi tam este ostalo tak po mesiaci dalsi kyret. To bolo koncom oktobra a v januari som uz bola tehu.

edn
24. máj 2017

@bestmargot nie som siceodbornik, ale podla toho, co som citala, tak aj po kyrete mozes otehotniet hned.. niektori lekari tvrdia, ze az po 3 mesiacoch a niektori praveze odporucaju hned, lebo telo je vycistene a tym aj pripravenejsie na dalsie tehotenstvo.. takze kolko ludi, tolko nazorov.. pokial sa kyret podari v pohode, tak si myslim, ze nie je dovod tolko cakat.. skor si myslim, ze to lekari hovoria len pre istotu, keby nieco.. skor je to o psychike, nez o tom fyzickom stave.. viem, ze je to pre teba tazke, ale s tymto by som si teraz naozaj hlavu nelamala.. a teda neviem, ci je to tak vsade, ale u nas sa automaticky robi kyretaz..pre istotu..

aspinka
24. máj 2017

@bestmargot ja som sponnatne potratila lekarovi som nedala vediet vycistila som sa doma pila alchemilkovy caj k Dr som isla o dva tyzdne na sono. Nemala som ziadne problemy bolesti nic... na sone mi povedal ze maternica je cista a prave prebieha ovulacia povedala som si bud alebo ... mesiac po potrate som opat otehotnela a mam malu 3r dcerku... nechcela som uz absolvovat kyret...

bestmargot
autor
24. máj 2017

Viem, ze kyretaz je istejsia, ale je to vyskrab maternice a ta sa vraj po 40tke az tak dobre neregeneruje ako v 30tke ☹.
Neriskovala by som po takom zakroku hned otehotniet. je tam vysoke riziko potratu a nechcela by som to zazit znovu.

bestmargot
autor
24. máj 2017

@aspinka Hovorila som s mojou lekarkou, ze mozem skusit pockat ci sa vycistim sama. Ten alchemikovy caj co si spominala, ten si pila hned ci az po tom ked si zacala krvacat? Ja zatial cele tehotenstvo som nemala ziadne problemy ani spinenia. Neviem ci sa to spusti a cim by som tomu mohla prirodzene pomoct.

elissa_1
24. máj 2017

@bestmargot tiez pijem alchemilkovy caj, aj salviovy. tu mas clanok. vela stastia a skore zotavenie
https://www.modrykonik.sk/sestonedelie-po-potrate/

aspinka
24. máj 2017

@bestmargot pila som ho cely cas az v case tej ovulacie sa nema...

bestmargot
autor
29. máj 2017

Nakoniec po dnesnom ultrazvuku asi budem musiet podstupit zakrok. Velmi sa bojim. Lekar ma hned upozornil na rizika. Mam hrozny strach.

olylili
29. máj 2017

@bestmargot neboj sa všetko bude ok rizika sú všade sestra mala 3 krát za sebou kyret a je všetko v poriadku už to budeš mať za sebou držím prsty

wewa125
29. máj 2017

@bestmargot vobec sa neboj neboli to mala som zamlknuty potrat v decembri vycistena a v novembri dalsieho roku som porodila moju lasku takze v marci som otehotnela dokonca mi hovorili ze po kyretazi sa lepsie otehotnie my sme na prvy sup lebo sliznica je cisto novucka drzim palce

aspinka
29. máj 2017

@bestmargot kolko si od potratu teda ked sa to zacalo cele a kolko sa asi cistis?

bestmargot
autor
29. máj 2017

Dakujem, ze tu pisete pozitivne skusenosti. Aspon trosku ma to povzbudzuje v mojom smutku. Aspinka, predpokladaju, ze babatko sa prestalo vyvijat v 6 tyzdni. Uz su to 3 tyzdne a nic sa nedeje, ziadne naznaky ani spinenia. Akurát mam krce a tlaky v podbrusku ☹

aspinka
29. máj 2017

@bestmargot škoda... Možno mohli dať vyvolávaciu ako keď rozbiehajú menzes... Ale DR vie čo robí 😉

red_cat
29. máj 2017

@bestmargot aj mna mudr nechala doma, nech sa spusti krvacanie same..potratila som v 7tt. A som jej za to velmi vdacna aj ked to boli neuveritelne silne bolesti a menzes trval dokopy 11 dni..ale hned potom sme sa mohli snazit.
Existuje predsa aj injekcia na kontrakcie maternice..po nej by ti mal zacal menzes a mala by si sa sama vycistit. Mna sa pytali ci mavam velmo silny menzes a ja ze ano, tak povedali ze mi ju nedaju lebo by to este viac bolelo..

bestmargot
autor
29. máj 2017

No ved prave, ja nadalej mam pocit, ze by som chcela sponntanne. Doktor povedal, keby ste boli moja sestra - poviem zakrok.
Takze neviem. Som zufala, pretoze babo sa nam podarilo presne podla vyratania ovulacie, cize teraz som si 100% ista, ze vsetko funguje ako ma. Po zakroku budem zase len cakat a dufat, ze je vsetko vporiadku. Na rizika ma lekar j´hned upozornil ☹

superholka77
12. sep 2018

@aspinka prosim vas kedy sa vam asi spustilo krvacanie potrat v domacom prostredi ? Kolko asi mrtvy plod v tele je kym ho telo vypustí zo seba?? Nebolo vam zle horúčky alebo zimnice ked ste vykrvacala? A môžem vedieť v ktorom tyzdni ste potratila ? Ďakujem veľmi pekne

aspinka
12. sep 2018

@superholka77 potratila som v 7tt a prebiehalo to ako klasicka menstruacia len to boli zhluky krvacala som vyse tyzdna uz si to presne nepamatam pila som alchemilku... a potom samozrejme keby som mala problemy krce a bolesti vyhladala by som lekara. Ale ja som to odkrvacala az krvacanie uplne ustalo. A potom mi hned prisiel o par tyzdnov cyklus a ovulacia 😉

stelak
12. sep 2018

Missed abort mi zistili v 9 tyzdni, spontanny potrat bol v 17 tyzdni, predtym robili 3x kyret, takze som uz odmietla, kedze som este chcela tretie. Sledovala som, ci nie su bolesti a teplota, to by som hned sla. Neschvali tp asi ziaden doktor, je to Vase rozhodnutie. Bolesti boli ako klasicke kontrakcie, zhruba 20 min. Vysiel cely plodovy obal, potom som bola na kontrolu, ci nic neostalo. Vdaka bohu, hoci to bol sok, a nic prijemne, som rafa, ze som to riesila takto. Dnes mame 5 mesacnu kocku🙂

superholka77
15. sep 2018

@stelak prosim vas a to ste od 9 tyzdna do 17 tyzdna mali v sebe plod kym ho telo zo seba vypudilo ? Nebolo vam to obdobie co ste mali plod v sebe zle alebo nieco ked sa plod po 3-4 týždňoch rozklada ? Alebo horucky ? Chcem sa opytat aj ste normálne fungovala kym plod spontane nevysiel napriklad ci mozem ist na svadbu alebo na welnes ale welnes asi nie ze? Ja som v 10tt nebilo srdiecko a uz tyzden doma cakam zatial nic mi neni neprislo krvacanie ani zle ani teploty zatial sa citim dobre tak sa bojím kedy to pride na mna az nedostanem nejake zimnice alebo teploty bojim sa kyretaze chcem este deti

superholka77
15. sep 2018

@aspinka a kedy asi kolko tyzdnov po potrateni babatka ste doma krvacala kedy to samo sa spustilo

aspinka
15. sep 2018

@superholka77 ako som pisala v 7tt som zacala krvacat a trvalo do cca 10dni

superholka77
16. sep 2018

@aspinka aha tak vy ste asi spontane potratila lebo ja som mala zamlknuty potrat a to som sa dozvedela v 9tt az na sone a bez priznakov cize ja musim cakat kedy odumrety plod telo vypudi same a u niekoho to je 2-3 tyzdne u niekoho tyzdne preto som sa pytala ci ste nemali podobnu skúsenosť.

stelak
16. sep 2018

@superholka77 ano od 9tt do 17 tt som cakala, lekari po mne kricali, rodina myslela, ze mi preskocilo, ale dalsi kyret po missed ab.som uz nechcela. Kontrolovala som si teploty, bola som bez. V 17 tt som dostala bolesti, podobne kontrakciam, zhruba 5 po sebe, plodovy obal vysiel v celku, vdaka Bohu. Po dvoch rokoch som vynosila krasnu zdravu dcerku, kvoli ktorej uz 5 mesiacov nic nestiham🙂

dolynkag
16. sep 2018

@bestmargot ako to dopadlo? Podarilo sa spontánne? Verím že už vyšlo aj ďalšie tehu

superholka77
17. sep 2018

@stelak a tie kontrakcie vam kolko asi trvali boli znesitelne ? A za tych 8 tyzdnov kym to na vas prislo ste normalne fungovala co sa tyka styku s partnerom aj horuci kupel nic neuskodi ? ? Tak gratulujem k dcérke 🙂 uvidim ako ja to dam 🙂

stelak
18. sep 2018

@superholka77 asi 15 minut to trvalo cele, fungovala som normalne, vzhladom na to, ze som na tom bola psychicky zle, styk s partnetom sa nekonal, ale inak vsetko normalne. Rodila som 3 deticky bez epiduralu, takze toto oproti porodu bola hoci neprijemna, ale znesitelna bolest

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre