Wellness s bábätkom

emmany
10. nov 2017

Ahojte,neviete mi poradiť kam by sa dalo ísť niekde na wellness s babom?
Len tak na 1-2 noci,malý má 5,5 mes.
Napíšte ak máte dobré referencie alebo osobné skúsenosti,dík

nyusika
10. nov 2017

@emmany
nikam, na wellness sa chodi s muzom, deti vtedy strazia babky 😀

hettinka
10. nov 2017

@emmany my sme s takým malým boli v Tatrách, je tam veľa miest na prechádzky aj s kočíkom, odporúčam SOREA TRIGAN alebo SOREA TITRIS
potom sme boli s ročným v hoteli AVENA v Lipt. Jáne, aj horský hotel Alexandra je fajn, tam som nebola, ale je zrekonštuovaný a rovnaký majiteľ.
Wellnessovať sa chodievame aj do Poľska, hotel Golebiewski vo Wisle.

@nyusika ja až teraz chodím aj len s mužom, ale deti už odrástli a strážia sa samé 😀 Donedávna všade s nimi a oni s nami.

nyusika
10. nov 2017

@hettinka
ja som nie tak davno zazila "super zazitok"

sedim v saune,okrem na este nejaky muz a dve zeny...a zrazu niekto klopka zvonka na sklenene, poriadne zarosene dvere.
a to manzelka/partnerka toho chlapa s malym dietatom na rukach.
ten chlap zacal totalne suslavo opakovat - no kde je tatinko ?? no kde je tatinko ??
decko sa zacalo vonku smiat, aj s mamou.
vsetky tri sme nanho pozerali so spadnutou sankou.
😀
to, ze v oddychovej casti a relaxacnom bazene santili dalsie deti ani pisat nebudem.

je rozdiel bezny hotel s wellnessom a wellness zamerany hotel, toto bol welness zamerany hotel, tam proste takto male deti asi byt nemaju

emmany
autor
10. nov 2017

@nyusika to nie vsetci majú také šťastie,že majú babku...

nyusika
10. nov 2017

@emmany
su aj baby friendly hotely so saunovym svetom

hettinka
10. nov 2017

@nyusika su aj "wellness" hotely pre deti... jasné, že mimino neberiem do zony pre dospelých, ale treba ich postupne zvykať na to, ako sa kde správať. Ty si mala evidentne zážitok s rodičmi, ktorí sa nevedia v takomto priestore správať a potrebovali sa predvádzať ... to decko za to asi ani nemohlo 😀

V Golebiewski vo Wisle je to veľmi rodinné, je tam viacero detí, ale nepríjemný zážitok nemáme. V SK hoteloch to je zvyčajne tak, že od určitej hodiny do sáun prístup deti nemajú ... a v určitých hodinách tam sú. Ak ich vidieť nechcem, ideme do sáun po 18:00 a deti tam nestretneš. Niekde do sáun deti vôbec nepúšťajú, napr kúpele Lúčky, tam je to tuším až od 12 rokov a s aj také, kde je to až od 16 rokov.
Možnosti sú aj pre rodinky, aj pre páriky ... stačí si len správne vybrať.

Inak, saunovanie je prospešné aj pre deti a sú aj také detské sauny, kde chodia vyslovene s malými deťmi.
A tiež, nie každá mamina má možnosť odložiť deti k babke a nemôžu predsa do 15 rokov sedieť doma, lebo to niekomu vadí, že sa pohybujú v nejakom hoteli ... ak to niekomu vadí, nech si vygoogli "adult friendly" hotel a deti neuvidí 😉

nyusika
10. nov 2017

@hettinka
podla mna cele nedorozumenie vzniklo preto, lebo ja za wellness hotel povzujem naozaj hotel zamerany vylucne na wellness.

nie bezny hotel, kde je aj cast so saunami a bazenom - to ma vacsina hotelov.
tieto ja nepovazujem za wellness hotely.

Naptriklad vo Vyhniach je hotel Sitno, dokonale splna kriteria baby friendly hotela - ponuka animacie pre deti, maju herne, moznost opariania..a dole je aj wellness zona.
ale tento hotel ja nevolam wellness hotel 🙂

wellness hotel je pre na hotel Kaskady Sliac, chodime tam casto a nastastie, nechodia tam nejak extra rodiny s detmi,
cim nechcem povedat, ze mne deti vadia - prave naopak 🙂
a toto je asi jediny na Slovensku. Chodievam viac do Alp, tam je to viac zauzivane toto rozdelovanie hotelov a penzionov

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz