Zazmluvniť si lekára pred pôrodom? Dať niečo sestre?

zrzulka
26. okt 2007

chcela by som vediet len vas nazor. Bola som za to ze si ho zazmluvnim ale v poslednej dobe ma kazdy od toho odhovara, ze je to zbytocne, ze nemusi prist a odrodi ma niekto iny. tak teraz nad tym rozmyslam ci to ma vyznam alebo nie.
A este ma zaujima ze ci ste "davali" nieco aj sestrickam na oddeleni. ja som nikdy nikomu nic nedavala tak ani neviem akym sposobom sa to robi:(

vladkaz1
26. okt 2007

Ahoj ja mam ties zamluveneho doktora,ale po predu by som mu nic nedavala.Ja mu dam az po porode peniaze do obalky flasu a sestrickam dam bonbonieru, kavu..Nenechaj sa odhovarať ved ked sa stane ze ta odrodi iny doktor ty musis vedieť ci si snim spokojna a chces mu nieco dat nikde neni napisane ze musis. 🙂

tribitka
26. okt 2007

zrzulka ak si lekára zazmluvníš a on nepríde, tak ti v pokladni vrátia peniažky.... aspon tak som sa dočítala z príspevkov v téme pôrody od báb, ktoré to už majú za sebou.... to si ale s lekárom ošetríš, situáciu kebyže nepríde....
no a ja som už ležala velakrát v nemocnici a sestričkám som nikdy nič nedávala, je ich tam vela, nejaké tri smeny čo sa striedajú a mne tiež nikto nič nedáva za robotu ktorú robím a beriem za nu plat..... 😒

vladka, ak si sa dohodla s lekárom že ťa odrodí budú od teba v pôrodnici požadovať pri príjme potvrdenie z pokladne o zaplatení poplatku za rezerváciu lekára.... lebo ak sa s ním dohodneš len ústne, a príde to na teba v dobe ked bude mať službu iný lekár, nemusí ho k pôrodu pustiť.... lebo každý lekár berie za vykonaný pôrod z poistovne nejaké body...nikto si to nechce nechať ujsť.... 😒

vladkaz1
26. okt 2007

No ja som sa dohodla ústne a povedal mi že bude na telefone aj ked nebude mať smenu .Takze neviem potom to ze sa dava nejaky poplatok v pokladni som nepocula ,ale nic neni nemozne. 🙂

tribitka
26. okt 2007

vladka, normálne v pokladni sa platí rezervačný poplatok 7OOO, dajú ti o tom potvrdenie....ale ved na druhej strane, nikto nemusí nič vedieť že ste sa vy dvaja dohodli, no nie?? 😀

vladkaz1
26. okt 2007

Ved to je a to by som nedala poviem ti pravdu 😝 .Zda sa mi to troska prehnane.Neviem som toho nazoru ze ajstak si to musim odrodit ja.Na druhu stranu pred 3 mesiacmi rodil tento lekar moju sestru tak viem troska ako to chodi.Ale dam mu co ja budem chcieť nie co si vypýta .Keby si sam vypítal ze chce za porod 10 alebo ja neviem aku sumu tak ho poslem kade lahsie

certica
26. okt 2007

tribit, pokial viem a nic sa nezmenilo, nie kazda nemocnica dava moznost vyberu lekara a jeho zazmluvnenie a aj suma je individualna (teda kazda nemocnica si sumu urcuje). samozrejme BA je najdrahsia...

tribitka
26. okt 2007

certica, ved som aj písala o BA a tu každá nemocnica dáva na výber......

vladkaz1
26. okt 2007

u nas v TT je to zevraj 5000 sk

whizzy
26. okt 2007

Vladkaz1, tak radsej by som si ho zazmluvnila, ako davat obalku 😒

certica
26. okt 2007

tusim v NR sa to oficialne ani neda

bejca
26. okt 2007

podla mna ak si zazmluvnis dokiho je povinny ist k porodu - a viem ze sa plati cca 10000,- a z toho neviem ci 7000,- ide dokimu a ostatne nemocnici... a ved o tom musi byt informovany aj dotycny doki a tym padom nemoze ta odrodit niekto iny ...aspon si tak myslim a potom preco by si mu este davala peniaze do obalky ??????

tribitka
26. okt 2007

bejca, ja by som si to tiež radšej ošetrila oficiálne... obálku som v živote nedala a dúúúúúúúfam že ani nikdy nebudem musieť dať.... 😝 😝

vladkaz1
26. okt 2007

Neviem baby ja som dohodnuta ustne a mozo ani nic nebude chciet a potom mu dam za ochotu obalku. 🙂

tribitka
26. okt 2007

vladka bud si istá že on ti nepovie že niečo chce ....ale ak mu nedáš, do budúcna s ním nerátaj..... 😝 iba kebyže je svetlou výnimkou.... 😅

certica
26. okt 2007

bejca "povinny" sice je, ale tiez len to len clovek a nevies, co sa moze vyskytnut. tiez moze byt chory, nemusi stihnut prist-aj take rychlovky porody byvaju, resp. ho dostatocne rychlo nezavolaju...
tym nechcem povedat, ze si niekoho nezazmluvnit, treba si to rozmysliet.
osobne mam tiez lekara, na ktoreho viem, ze sa mozem spolahnut a ktoremu doverujem, takze to nemam v umysle nechat na nahodu, aj ked urcite by som prezila 😀

bejca
26. okt 2007

no ja neviem tiez som este obalku nedavala ... tak kavu ,dezert , a pod to ano ale myslim ze zalezi od dohody zena a doki - ale ak si doki zazmluvnim tak urcite jej potom uz nic nedam....ale ak sa dohodnem ustne a viem ze urcite sa mozem spolahnut ze bude pri mne tak som neni proti obalke 😉

whizzy
26. okt 2007

Tak to pevne dufam, ze nic nebude chciet... A vobec nie som za podporovanie "obalkovania" 😒

tribitka
26. okt 2007

certica, ale ved ak nepríde k pôrodu, peniaze nemocnica vráti.... takže vlastne o nič nejde, len o tú formu....

vladkaz1
26. okt 2007

TAK to je jasne!!!!!! 😝 😝 ze zoberie tam som zabudla napisať ze to mozno bolo arogantne povedane,kazdy zoberie.Ale segra to mala takto vybavene ako ja chytilo ju to zavolalo sa mu prisiel odrodil ,suchlo sa mu a spokojny bol aj on aj ona. 🙂

bejca
26. okt 2007

tribitka tiez si to tak myslim ze ak nepride potom ten tak by mali zene peniaze vratit ...

certica
26. okt 2007

tribitka, ano ja teraz nehovorim o peniazoch, skor (aspon mne osobne) mi ide o to, aby som ho pri tom porode naozaj mala a to ti nikto na 100pro nezaruci.
ale jasne, sorry - bavili sme sa teraz o peniazkoch, takze v tom mas samoska pravdu 😉

certica
26. okt 2007

trochu zle som to formulovala (ten predosly prispevok) 😅

bejca
26. okt 2007

certica v poho 🙂 aj tak viem ze kazda spravime co sa da aby sme sa aj pri porode citili ako tak v poho 😅 ak sa to bude dat 😅

vladkaz1
26. okt 2007

baby jasne ze ked si ho zazmluvim tak uz mu nic nedam .Ale kedze som nanho na 100 pero spolahnuta ze mi pride a odrodi ma tak mu dam obalku sama od seba kolko ja chcem a nikto mi nebude urcovat kolko dam !!Ja si dam kolko mienim chapete?

certica
26. okt 2007

vladka, chapem

vladkaz1
26. okt 2007

oki 😀 😀 uz som si stoho vysvetlovania pripadala jak debil hehe

tessa
26. okt 2007

ja by som uz bez vlastneho (zazmluvneneho ) lekara druhykrat nesla rodit!! 😖

vladkaz1
26. okt 2007

Moze byt dufam ze si to nepoviem po porode aj ja 🙂

tessa
26. okt 2007

vladi, mozno v TT su dobri lekari... 😉
ja som mala v Ba zlu skusenost a navyse az prilis plodny mesiac, ked som rodila, takze bez lekara som bola posledna, na ktoru mali cas... 😖

vladkaz1
26. okt 2007

Inak to je vsade, ja som cakala v cakarni na dokiho a jedna baba tam bola s bolestami strasnymi uz a nikto si ju nevsimal.Ja som tam bola so znamou sestrickou a hned ma brali do vnutra bolo mi to take blbe. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre