Zazmluvniť si lekára pred pôrodom? Dať niečo sestre?

zrzulka
26. okt 2007

chcela by som vediet len vas nazor. Bola som za to ze si ho zazmluvnim ale v poslednej dobe ma kazdy od toho odhovara, ze je to zbytocne, ze nemusi prist a odrodi ma niekto iny. tak teraz nad tym rozmyslam ci to ma vyznam alebo nie.
A este ma zaujima ze ci ste "davali" nieco aj sestrickam na oddeleni. ja som nikdy nikomu nic nedavala tak ani neviem akym sposobom sa to robi:(

ajuskamimi
26. okt 2007

certi rozoberalo sa to v teme ANTOLSKA - PORODNICA 😉

vladkaz1
27. okt 2007

Tak to je mi luto ale dufam ze ja taku skusenosť nebudem mať ☹

emjee
16. máj 2008

adulina • 1d • 12. jan 2008 o 09:23
Ahojte maminky, tehulky, potrebovala by som poradit, ci zazmluvnit dr. alebo nezazmluvnit, budem rodit na Antolskej. Poznam tam par doktorov a viem, ze su super. Chcela by som sa spolahnut na toho kto bude mat sluzbu. Ale je tu jeden mensi problem. Svokor tam ma znameho primara, ku ktoremu teraz chodim, a myslela som si ze nebude potom problem, ale na poslednej kontrole chcel podpisat so mnou zmluvu, lebo inac nepride. Inac Vam poviem pravdu, ten dr. mi nie je sympaticky a tvari sa tak neludsky 😒 Lenze svokor, je teraz urazeny, ze zase je on na vine a hadal sa s mojim manzelom, ze to si musime zaplatit a bla, bla. Ja som mu vdacna ze tam ma znameho, ale zase toto, myslim, ze je na mne ako sa rozhodnem. A keby som si mala zaplatit tak ineho dr. lenze to by asi svokor neprezil, on je zvlastna povaha 😅 Takze teraz neviem co mam robit. A podstatna moja otazka je, ci sa oplati zazmluvnit dr. alebo nezazmluvnit, ci sa volajako zvlast stara o Vas. Dakujem za vsetky odpovede 🙂

baileysa • 1d • 12. jan 2008 o 09:29
adulina, podl mna je to len a len tvoja vec, ide o to, aby si sa citila co najprijemnejsie, takze ak inemu dr. doverujes viac, je podla mna blbost zazmluvnit si tohoto, len aby bol svokor spokojny... ked uvidi svokor babenko, hned na vsetko zabudne, teda ak je normalny 😉 ja som mala tiez zazmluvneneho dr., ale bolo to tak, ze platilo sa iba ak by som rodila mimo jeho sluzby, teda ak by som rodila v pracovnom case alebo v case jeho sluzby, tak sa to neplatilo... my sme boli ten druhy pripad... podla mna sa o teba zvlast nestara, ale to je cisto individualne a zalezi od konkretneho dr., takze skus zistit od zien, co pri nom rodili 😉

julova • 1d • 12. jan 2008 o 09:37
fakt je to asi individualne...su pripady aj take aj take...citala som aj nazory, ze zazmluvneny Dr. sa nijak zvlast nestaral a rodicky boli sklamane, ale aj naopak..a ja som mala asi stastie...Dr. som zazmluvneneho nemala, ale CR mi naplanoval "moj" Dr. z poradne a sam mi povedal, ze ma aj odrodi....bol velmi profesionalny a aj ludsky...po porode za mnou prisiel aj na pooperacne a aj na sestonedelie a nie len "na skok" ale o vsetkom ma informoval...a to som mu fakt nic nedala...fakt som bola velmi milo prekvapena 🙂...a Tebe tiez radim, aby si sa rozhodla podla vlastneho uvazenia 🙂...ja som rodila na Kramaroch a CR m robil docent Plank 😉

certica • 2d • 12. jan 2008 o 09:44
adulina, ja by som sa asi nas.ala a isla rodit niekde uplne inde, nebyt uz v tak pokrocilom stadiu (38tt), ako si.
kaslat na svokra, pokial ti je dotycny lekar nesympaticky...
na tvojom mieste by som si uz asi nezazmluvnovala nikoho

alififi • 1d • 12. jan 2008 o 09:55
kto rodi - nech si rozhodne

adulina • 1d • 12. jan 2008 o 11:25
dakujem babulky, aj ja som toho nazoru, ze by som sa mala ja rozhodnut, aj moj manzel im to vcera povedal, ze je to na mne ako sa ja rozhodnem.
Kamaratka rodila na Antolskej a hovorila, ze je to uplne zbytocne zi zaplatit doktora, tak to asi urobim aj ja, ved urobit mi nemozu nic 😅

adulina • 1d • 12. jan 2008 o 11:37
ale ak je niektora ineho nazoru, sem s nimi, budem sa tesit 😉 konkretne babulky, ktore rodili na antolskej a ako to mali 😉 dakujem

alexandrakeselova • 12. jan 2008 o 14:37
ahoj adulina, v tvojom pozehnanom stave by si sa mala citit co najharmonickejsie, lebo babo vsetko vnima, kazdu tvoju myslienku, kazde zrychlenie tlkotu srdiecka...velmi sa potesi, ked bude vediet,ze maminka na neho mysli a chrani ho najlepsie ako vie. to sa podari aj tym, ze nebudes robit veci, z ktorych nemas dobry pocit.my zeny mame super intuiciu a ta nam velmi pomaha, oplati sa dat na pocity...
k zazmluvneniu>ked porodnika zazmluvnis, este neznamena, ze s nim budes spokojna.
ked sa s nim dohodnes a nebude moct prist, zbytocne mozes byt sklamana a pritom iny doktor moze byt ovela lepsi.
najdolezitejsie je zazmluvnit s primarom PORODNY PLAN. dat do neho uplne vsetko a poprosit manzela, aby si ho poriadne nastudoval a ked budete rodit, aby pohotovo zasiahol, keby personal s lekarom chceli robit nieco, s cim nesuhlasis. zena v porode je totiz v inom stave, nie je schopna bojovat, podvoli sa, aj keby v bdelom stave bojovala. pripadne nawww.duly.sk oslov najdi dulu z tvojho regionu a ona bude tvojou najvacsou ochrankynou. dula je osobka znala porodnych postupov, bude ta masirovat, utesovat, bude ti radit...
porod je najdolezitejsia udalost v zivote cloviecika. to ako ho privitame ho ovplyvni na cely zivot. oplati sa to nepodcenit, ale sa na neho krasne pripravit. odporucam knizku Nova doba porodni od Vlastimila Mareka, alebo Koncept kontinua od Jean Liedloff. Mne velmi pomohli. Prajem vela sily a stastia.snad jedna rada nakoniec, snaz sa rodit vo vertikalnej polohe, svetova zdravotnicka organizacia uz v roku 1985 uviedla niekolko zavaznych dovodov, preco je nebezpecne a nepohodlne rodit lezmo s nohami v remenoch a takisto najnovsie vyskumy v USA potvrdili, ake je dolezite pockat aspon tri minuty kym dopulzuje pupocna snura a az potom ju odstrihnut. nezabudnite v porodnom plane mysliet nielen na porod, ale aj na osetrenie dietatka. mohlo by sa udiat na tvojom brusku, alebo aspon v tvojej a manzelovej pritomnosti.takisto meranie je uz v zahranici posunute, kedze meranim mozu dietatku narovnat nozky a vyklbit mu ich z bedrovych jamiek. nase porodnictvo zamrzlo v case, robia sa u nas postupy, ake uz vsade nie su, netreba to brat ako realitu, ale snazit sa to zmenit.

ajuskamimi • 1d • 13. jan 2008 o 08:20
ja osobne som mala zazmluvneneho Dr. z Antolskej a urobila by som tak znova, keby som sla rodit. Ja som bola spokojna s mojim Dr., s jeho pristupom, starostlivostou ako aj samotnym porodom /CR/. Staral sa o mna pred porodom a aj po porode 😉 Ked som nieco potrebovala, mohla som sa na neho obratit a co je pre mna hlavne, aj spolahnut, takze ja tie peniaze za zmluvu nelutujem 😉

lucia79 • 1d • 13. jan 2008 o 08:58
ja som mala zazmluvneného doktora, rodila som na Kramároch u dr. Čunderlíka a vôbec to neľutujem, ani tie peniaze. pôrod bol super, trval 2 hodiny, a to som prišla do pôrodnice a nič mi nebolo, keď ma zašíval, vôbec som to necítila, v ten deň som si dokázala aj sadnúť, nerobilo mi to žiadne problémy, každý deň ma chodil pozerať na izbu, po pôrode manžela zobral na novorodenecké a ukázal mu Martinka, je to nielen odborník, ale má aj ľudský prístup k pacientke. na vzdychárni boli som mnou kočky, ktoré tam rodili 2 dni, čo si ich nikto nevšímal a nakoniec išli aj tak cisárskym.
môj manžel bol najskôr proti tomu, aby som si niekoho zazmluvnila, že tým len podporujem "podplácanie" doktorov. ale na druhej strane za tie peniaze som dostala starostlivosť akú som chcela. a asi nadarmo budem polemizovať nad tým, či by som tú starostlivosť aj tak nemala dostať, ale proste dnes je taká doba, všetko je to o peniazoch.

adulina • 1d • 13. jan 2008 o 15:46
dakujem, najde sa aj nejaka mamicka, ktora nemala zazmluvneho dr. a bola spokojna? 😕

vesi • 2d • 13. jan 2008 o 15:47
ja som nemala zazmluvneného Dr. a rodila som 2 krát na antolskej a bola som maximálne spokojná 🙂

dasska • 1d • 16. jan 2008 o 13:26
Ahoj Adulina, ja som tiez velmi uvazovala ci zazmluvnit alebo nezazmluvnit doktora. Potom som sa rozhodla, ze ano a chcela som rodit na Antolskej. Nikoho som tam zial nepoznala a co mi odporucili kamosky, tak kazda niekoho ineho. Citala som si aj prispevky tu na konikovi a tiez co nazor to iny, takze zase to bolo len a len na mne, ako sa rozhodnem. Nakoniec som si nikoho nestihla zazmluvnit, dokonca som este aj prenasala, aj ma hospitalizovali na rizikovej gravidite, kde bol pristup personalu uplne super a porod mi vyvolavali. Rodila ma pred 6 tyzdnami Dr. Marekova, ktora mala prave sluzbu a spolu s Dr. Janacom. Obidvaja boli uplne perfektni, aj ked neboli zazmluvneni. dokonca som bola priam milo sokovana, ked sa po porode este u mna na izbe Dr. Janac zastavil, ze ako sa obaja so syncekom mame. Co sa tyka Ruzinova a Kramarov, tam som chodila kvoli nejakym vysetreniam, tak dobry dojem nemam, ale z Antolskej velmi dobry. Ktovie, mozno to bola nahoda alebo stastie, ale ku mne sa spravali rovnako ako aj k zazmluvnenym pacientkam. Aj touto formou im patri velka vdaka. Takze tak ci tak sa musis rozhodnut sama, ale dufam ze som ti pomohla v tom, ze aj bez zazmluvnenia mozes byt spokojna. No asi aj zalezi, na koho natrafis. Drzim palce a urcite daj vediet, ako to dopadne.

biba12 • 1d • 16. jan 2008 o 14:22
Ja som mala zazmluvneho doktora Janaca na Antolskej a mozem povedat, ze bol vyborny. Chcela som tam mat niekeho so skusenostami v pripade necakanej pohromy a kvoli sitiu. Pretoze som nechcela, aby ma zasival nejaky lekar zaciatocnik. Sama mam brata lekara, ktory ma polrocnu prax a tiez "trenuje" sitie na pacientoch a ver, ze nie vzdy je to uplne podarene. Ale kazdy sme sa raz ucili. Len som nechcela, aby sa niekto testoval na mne.

adulina • 1d • 16. jan 2008 o 15:09
dakujem babulky som rada za Vase poznatky a urcite Vam dam vediet ako sme dopadli, len verim, ze to nebude to najhorsie na svete, dr. Janaca poznam, je fajn. 😉 dakujem

valy • 1d • 22. jan 2008 o 02:27
ahojte, ja som mala zazmluvneneho na antolskej dr. rozemberga a hodnotim to ako vyhodene peniaze, uplne na mna kaslal.

dokonca este to bolo o to horsie, ze ostatni lekari potom na teba tiez kaslu, lebo si hovoria, ze ved mas zazmluvneneho niekoho ineho. ked som mala uz brutalne tlakove kontrakcie a kricala som, ze ich uz nemozem predychavat, tak mi sestry na porodnici vyhlasili, ze musim vydrzat, kym pride moj zazmluvneny lekar.

hlucinka • 1d • 22. jan 2008 o 21:15
rodila som pred siestimi mesiacmi v presove- stara nemocnica bez zazmluvneneho lekara a som velmi spokojna.sluzbu konajuca lekarka bola uzasna .povodne som si chcela niekoho poistit, ale známa tiez lekarka mi povedala ze to mozu byt vyhodene peniaze.

monkula • 2d • 22. jan 2008 o 21:42
Ahojte, ani ja som si lekárea nezazmluvňovala, rodila som pri Janáčovi... 😉 😉 😉

adulina • 1d • 26. jan 2008 o 15:30
no super, dakujem, tak ja som uz zvedava, ako dopadneme my, ale dufam, ze dobre 🙂

hm... no nad tym som rozmyslala aj ja, ze ked si zazmluvnis, tak ostatny na teba kaslu 😲 a takto bez zazmluvnenia ta musia prist skontrolovat, ale za závisí aj od toho aký má k tebe prístup ten zazmluvnený, pokial ho lepsie nepoznas tak moze sa stat, ze budes viac trpiet ako keby si to riskla s tým čo má práve sluzbu 😅

certica • 2d • 26. jan 2008 o 15:32
aduli, a ako si sa nakoniec rozhodla? ja keby som nemala moznost poznat zazmluvneneho lekara osobne a dlhsie, ako len ten posledny mesiac v poradni, tiez to risknem so sluzbukonajucim

certica • 2d • 26. jan 2008 o 15:35
teda, este zavisi od toho, kde by som rodila, v ktorej nem.

adulina • 1d • 26. jan 2008 o 15:36
no rozhodla som sa nezazmluvnit, takze uvidime 🙂

marse • 1d, 34tt • 26. jan 2008 o 15:37
adulina pri prvej dcerke som mala zamluveneho dr. Paldiu a bola som spokojna, ale teraz uz pri druhom nebudem nic zamluvat. Uz mi je jedno u koho to ukricim 😀 ale pri prvom som bola rada ze som tam mala znameho doktora, citila som sa istotnejsie 🙂

certica • 2d • 26. jan 2008 o 15:38
tak drzim palce 🙂 , ale myslim, ze na antolskej sa da...

adulina • 1d • 26. jan 2008 o 15:43
Marse, viem 😉 ved sme sa o tom bavili 😅

Certica, dakujem a budem sa snazit drzat 😀

skutik • 6. feb 2008 o 12:27
tiez prave zacinam riesit tuto dilemu.. rozhodla som sa rodit na antolskej, v tom mam jasno... priamo odtial skusenosti mojich kamaratok: jedna mala lekara zazmluvneneho a rodila takmer 2 dni v bolestiach, lebo lekar bol mimo... akonahle prisiel, dali jej nieco do infuzie a hned sa otvorila, tak ju odrodil... tvrdi, ze to mohli takto vyriesit aj skor, ale nebol tam jej lekar... dalsie kolegyne mi tam rodila v decembri 2007 a tiez nemala nikoho zaplateného a tvrdi, te to povazuje za vyhodene peniaze, potom mala mala sice malo plodovej vody, tak sa to cele skomplikovalo a lezala tam mesiac pred porodom, ale aj tak sa jej venovali vsetci... suseda mi zasa radi lekara zazmluvnit a ist rovno na nadstandard a "samotku", takze si myslim, ze je to scasti aj o narokoch a o tom, co ti viac vyhovuje... pride mi zvlastne platit za nieco, co je podla mna lekarska povinnost, hlavne ak vybraneho lekara uvidim len na poradni na antolskej... urcite bude manzel pri porode, tak si myslim, ze si nedovolia odflaknut nieco, lebo muz je tam scasti aj od toho, aby so zenou jednali slusne.... vraj to stopercentne plati...
ak by som si niekoho zazmluvnovala, neviem koho, chvalia aj nadavaju takmer na kazdeho doktora, takze je to asi risk... ked som tak par dni lezala, bola som na izbe s 2 kockami, obe uz cakali na porod: jedna mala lekara zazmluvneneho, len bol lyzovacke, tak vyslovene, cakali na neho a potom mala rodit, druha nemala zazmluvneneho nikoho a nevsimla som si rozdiel v pristupe lekarov k nim.... musim povedat, ze boli velmi starostlivi a to rovnako...

tucika • 1d • 6. feb 2008 o 13:01
Ja mam to stastie, ze moj gynekolog je aj porodnik. Chodila som k nemu aj pred tehotenstvom a plne mu doverujem. Pozná ma, aj mojho manzela a celu cestu sme presli spolu, tak sa tesim, ze ju dufam!!! 😀 , aj uspesne spolu vsetci traja - styria dokoncime. Urcite si ho zazmluvnim, ale je pravda, ze ak by som si mala vybrat medzi doktormi, ktorých nepoznam a nikto by mi ani nikoho nedoporucil, tak si asi nezazmluvnim nikoho. Princip zmluvy je zalozeny na vztahu pacientka/lekar, preto ak tam ziadny vztah nie je, tak nevidim dovod...

zuzana2409 • 1d • 8. feb 2008 o 13:03
Dopocula som sa od mojho gynekologa, ze si mozem urobit zmluvu k porodu s porodnikom/nemocnicou. Vraj cast ide jemu a cast nemocnici. Moze mi neikto poradit co ta zmluva obsahuje a ci je to mozne uz aj v Trnave. Dakujem za odpoved.

certica • 2d • 9. mar 2008 o 19:05
mna by zaujimalo, ci musi byt do porodu zmluva len podpisana alebo zaroven uz aj zaplatena...? 😕 alebo to staci zaplatit potom, ci zalezi od konkretnej nemocnice?

arabeska • 2d • 9. mar 2008 o 20:03
certi,mne pisali na sale papiere a svokra to isla zatial vsetko zaplatit teda platili sme az v den porodu

emjee
16. máj 2008

akrima • 1d • 10. mar 2008 o 11:19
zuzana2409 - jasne, ze da sa aj v Trnave....

vesi • 2d • 10. mar 2008 o 14:45
certi, pokial viem, tak platíš až po pôrode 😉
mimochodom , pozerám, že to už máš za pár 😀

certica • 2d • 10. mar 2008 o 14:49
vesi, vybav mi to na prvy aprilovy tyzden 😀
inac fajn, viem ze baby v ruzinove platia az potom, len sa mi to nezdalo...

vesi • 2d • 11. mar 2008 o 08:24
so mnou na izbe ležala jedna kočka čo mala zazmluvneného Dr. a viem, že jej manžel to platil po pôrode. 🙂
tak 1. aprílový tt? spravím čo sa dá 😀 😀

emjee
16. máj 2008

denisamka • Dnes o 17:29
Ahojte baby, v ktorom týždni tehotenstva ste si zazmluvňovali lekára?

drobcek2007 • 1d • Dnes o 17:34
ahoj ja v 35-36tt 🙂

mirka8429 • 1d • Dnes o 17:46
deni ja som mala od zaciatku vybaveneho lekara..ale je na tebe kedy si vybavis...

denisamka • Dnes o 20:16
Ja som teraz v 34tt a pytala som sa ho na to a on povedal, ze je na to cas. Lenze obe baby sa narodili v 38tt, tak neviem, ci to nakoniec stihnem tu zmluvu.

emjee
22. sep 2008

zajo79 • 1d, 24tt • Včera o 20:12
Ahojte.

Viem ze je to individualne, ale zaujmalo by ma kolko z Vas malo zajednaneho lekara k porodu, ci vobec prisiel ten ktore ste mali vybrateho, kolke z Vas isli na slepo, s tym ze odrodi Vas lekar ktory ma sluzbu a nakoniec ste boli spokojne... Do porodu mam sice daleko, ale upratujem si v hlave co vsetko sa musi vybavit, co a ako bude....Chcem ist do porodnice az ked kontrakcie budu pravidelne po 10 - 5 minutach, zalezat bude ake budu cesty v januari.

dakujem

sirinka • 1d, 5tt • Včera o 20:16
ja som mala zajednaneho, ale hlavne preto, ze to bol moj gynekolog, co ma uz pozna aj v tehu ma mal na starosti, tak preto a prisiel, bolo to o polnoci a prisiel

ssissi • 1d • Včera o 21:14
Nemala som zazmluvneného, rodila som v BA na antolskej. Môj gyndoš je klasika obvoďák, jemne mi síce naznačoval možnosť zazmluvnenia, ale spadal pod nemocnicu, do ktorej som nechcela. Okrem toho, nemala som z neho až taký blízky pocit, žeby som si vedela predstaviť pôrod len u neho. Tak sme ušetrili .
Na druhej strane, ak by som ho mala zazmluvneného, tak by som ten príchod hoci o polnoci k pôrodu očakávala.

Takže sme šli na slepo, keď boli kontrakcie každých 5-7 minút, do nemocnice sme prišli ráno o piatej, služila ešte nočná zmena. Na rannej vizite bol lekár, ktorý bol potom pri nás až do konca. Boli sme spokojní s prístupom každého jedného zdravoťáka, sestričiek, asistentky, pôrodníka, detského lekára.

parybka • 1d • Včera o 21:28
ani já jsem doktora neměla zamluveného...
na předporodním kurzu nám PA říkala, že doktoři pak mají pocit, že si ty prachy musí zasloužit, tak zasahují .. nástřih, léky proti bolesti atd... prostě něco dělají. Protože já chtěla přirozený porod, tak jsem doktora viděla akorát při příjmu (a to jsem chytla pěkně protivnou doktorku) a pak jednou někdy uprostřed a při samotném porodu.

A Tomáškovi všechno nejlepší k narozeninám!!

zajo79 • 1d, 24tt • Včera o 21:44
dakujem kocky za reakcie... tiez myslim ze nedostanem nieco extra, priatel by mal byt so mnou pri porode, takze trosku sa spolieham nato ze ak tam bude, tak si neodvazia byt na mna "hnusny".... niesom tip ktory dava najavo priliz svoju bolest, ale trosku slusnosti a empatickeho spravania nieje na skodu. Pri malom mi sestricka vyhubovala ze preco ju volam, ze ved ja este ako prvorodicka dnes neporodim....navela ma skontrolovala, a hovori mi: pani, boze, ved Vy uz rodite.....

ja viem ze kazdy mame svoje nalady a horsie alebo lepsie dni, ale niektore sestricky by som radsej poslala triedit vajcia za pas ako robit s ludmi cest vynimkam.

Dakujeme za blahozelanie, mame po oslave, som KO....varit,piect, upratovat.....uz to nieje pre mna, musim sa viacej setrit.

luciaakubko • 1d • Dnes o 07:35
moj doktor mi akurat prepichoval plodovu vodu-sla som na prijem hned z poradne a kedze nesluzil a mal nejaku konferu, musel ma odrodit sluziaci doktor. moj mi sice slubil,ze ked neporodim do piatej pride a odrodime. nastastie, uz o pol 4.bola mala na svete. bola som spokojna, no mala som i stastie na skuseneho doktora. vzdy maju sluzbu dvaja-minimalne jeden ma atestaciu, takze ak by nastali dake komplikacie,pride k porodu i druhy dr. pokial prave nerodi. ono je to vzdy loteria. ked sa vsak ma nieco stat, stane sa. no ja by som myslela pozitivne ak sa da, treba ist pred porodom za porodnou asistentkou-ta vela pomoze. ja som mala dohodnutu tuu.

nensy • 2d • Dnes o 08:49
tak moj doktor je primař a u porodu teda u císaře jsem ho měla protože mě sám operoval

lienka55 • 1d • Dnes o 11:02
Ja som mala lekara dohodnuteho,ale kedze v ten den ked mi odtiekla plodov.voda bol statny sviatok a moj porodnik bol prave s rodinou niekde na dovolenke po Slovensku tak som si myslela ze nepride.Zavolali sme mu a on to stihol a dofrcal.
Bola som nesmierne stastna a spokojna ze ma rodil prave on,a dufam ze ho budem mat niekedy aj pri druhom.
Drzim palce aby vsetko dopadlo podla tvojich predstav.

zajo79 • 1d, 24tt • Dnes o 12:03
dakujem ..ono sa niekedy par veci naplanovat neda, stale zvazujem ci objednat lekara alebo nie.....ale zatial stale prevazuje ze nie

kacka.va • 1d • Dnes o 13:43
já jsem neměla sjednaného a hlavně pokud nejsou komplikace, tak tam doktor ani být pořádně nemusí. a kdyby komplikace byli, tak věřím, že se o to postará i doktor co má službu. co jsem slyšela od známých, tak za to dali 8-10 tisíc. No znám lepší způsoby, jak takové peníze utratit.

caruzo19 • 1d, 16tt • Dnes o 13:48
zajo,mne pri prvom tehotenstve,ked som sa bola v porodnici pytat na moznosti tam u nich,povedal doktor,ze mam moznost zaplatit si porodnika,lebo "neviete na koho natrafite,vsetci su vystudovani,ale... " no odchadzala som nesmierne poburena a povedala som si,ze ja nebudem nikomu,ani oficialne uplatky davat.no vychytala som mladunku doktorku,porod bol tazky,mala mala 4180g,kto isiel okolo do mna strcil ruku-tusim 10ludi to bolo,jedna doktorka mi bez varovania urobila hamiltona,taku bolest som este nikdy nezazila,chytili sme zlateho stafylokoka,mala som horucku,kazdy na mna kaslal,malainka mala 2hodiny pulz cez 210,nikto si to nevsimol,ked prisiel iny doktor,tak mu tvrdili ze mi davali paralenove cipky,co vobec nebola pravda.malej musel ten doktor montovat na hlavicku monitor,lebo uz mala ten vysoky pulz dlho... ze mi doktorka po porode isla zaziva,pod nedostatocnym epiduralom robit kyretaz,doktor isiel nahodou okolo,tak ma kazal uspat... ja proste neverim tomu,ze keby tam bol skuseny doktor,ze toto vsetko zazijeme.z porodu som sa spamatavala dlho,na infuzkach a s transfuziou,malu mi dali az na 4.den.aj keby som nemala co jest,tak mi tentokrat luto tych 7000 nebude

sirinka • 1d, 5tt • Dnes o 14:03
caruzo uffff, beha mi mraz po chrbte ked to citam, veru aj ja sa radsej spolieham na cloveka, ktoreho poznam, aj psychicky mi to velmi pomohlo a aj pri dalsich porodoch chcem, aby bol moj dr.

zabka1003 • 1d • Dnes o 14:17
Ja som pri pôrode tiež nemala zazmluvneného lekára, ale pri druhom si určite zazmluvním...
Nemôžem sa sťažovať boli všetci milí a ochotní, ale...

Ja som rodila 22 hodín.. ked mi odtiekla plodová voda a prišla som do pôrodnice nechali ma tak, nikto so mnou nič nerobil, pretože prednosť mali všetci, čo mali zazmluvneného lekára...
a potom ked už malej klesali ozvy, hrozil zápal a neviem čo ešte, tak mi pichli rýchlo oxytocín, dali ATB a potom to už išlo rýchlo..
No ja som už bola úplne grogy po takej dobe, nevládala som tlačiť, malej pomáhali vákuumextrakciou, mám nástrih ako šlak, malá bola na infúzkach po pôrode atd atd..
proste, strašne som cítila rozdiel medzi tými čo mali doktora a tými čo nie...
možno to bola jednoducho smola, ale druhý krát by som bez lekára do toho nešla...

zajo79 • 1d, 24tt • Dnes o 14:23
caruzo,zabka...fuuha, no neviem co teraz ...nieje mi luto tych penazi, skor nechcem ziadny vyvolavany porod,kedy to na mna pride,vtedy do porodnice pojdem a nejako neverim ze sa akurat doktor dostavi...

tazky porod moze byt aj ak je zazmluvneny lekar, i ked si neviem predstavit byt v porodnici a vsetci na mna budu kaslat zvysoka lebo bude predomnou pacientky ktore maju lekara zazmluvneneho....

otvorili ste mi trosku oci,ze sa da nato pozerat aj tak,ze sa moze stat to co vo vasom pripade. Len ma hneva jedno, ze si take nieco clovek nemoze naplanovat lebo to moze prebiehat vselijako. Ale obavy a strach ma uz presli, uz sa normlne tesim, lebo sa tesim na malickeho

zajo79 • 1d, 24tt • Dnes o 14:24
pisem ako tatar, tak som to myslela,ze sa tesim na porod a na konci mal byt takyto smailik

geegee • 2d • Dnes o 14:27
Ja som nemala zajednaneho porodnika ani raz.
Prvykrat ma nechal cakat 2 hodiny, kym ma vysetril po prichode do porodnice, a ked uz sa mu uracilo, bola som otvorena na 8. Inak bolo vsetko ok, v podstate som spokojna.
Druhy porod bol veselsi, mala som streptokoka, potrebovala som ATB rychlo pred porodom. Najskor ma vyplasila sestricka, ci niekoho ineho nezavolame, ze ten, co sluzi nie je bohvieco. No a dovalil sa 15 minut predtym, ako som porodila. Takze uz by som asi naslepo nesla.

mercy • 1d, 13tt • Dnes o 14:34
Hm, ja som prvý raz rodila v nemocke, kde je môj otec primár.Takže gynekológa som mala aj bez prachov-zástupcu primára, veľmi zlatý a skúsaený, mala som cisarák kvôli komplikáciám, bol naozaj šikovný.Ale prezeral ma primár, ktorý nevedel, kto som a správal sa otrasne.Potom ma stretol na chodbe a vraj prečo ste nepovedali Tkaže tentoraz už budem rodiť BA a tým pádom jedine zazmluvnený doktor a ešte aj telefonát dopredu.Pôrod je príliš veľké riziko

adulik23 • 1d • Dnes o 14:35
ja som nemala zazmluvneneho. peniazky som sice mala nachystane, ale nevedela som si vybrat, lebo osobne som nepoznala ani jedneho porodnika a podla toho co som sa docitala o "mojej"porodnici, tak sa tam ziadna rodicka nastazovala.

co sa tyka starostlivosti, tak sa nemozem stazovat. na prijme mi doktor prepichol vodu a zostala so mnou PA (ktora sa fakt snazila) a mamina. po 1,5h som zacala rodit, tak sa dr. vratil a sup-sup maly bol na svete. sil ma na 3 stehy a vobec to nebolelo.

zajo79 • 1d, 24tt • Dnes o 14:49
no ved to mam ten problem,ako si mam vybrat doktora, ked nepoznam ziadneho v nitre.... ? a spolieham sa nato,ked bude tata pri porode,ze ma budu brat zodpovednejsie. Je trosku prchkejsi, tak sa obavam aj toho,ze ak bude nejaky doktor na mna kaslat,pojde za nim a dotiahne ho za usi ...cize ak viem ze si ma bude kto zastat tak som odvaznejsia, i ked po citani niektorych prispevkoch mi stoja chlpy na rukach.... uf, ina kava slovenske zdravotnictvo.

zabka1003 • 1d • Dnes o 15:21
zajo79 nech sa rozhodneš akokoľvek, želám ti nech to máš bezproblémovo za sebou..

ja som tiež chcela ísť čo najneskôr do pôrodnice, ale odtiekla mi plodova voda, a tam sa už nesmie čakať

a je veľa kočiek čo si nezazmluvnili a bolo to bez problémov..

caruzo19 • 1d, 16tt • Dnes o 15:51
zajo,aj moj manzel je z tych co si vedia otvorit usta,ale vobec to nepomohlo.a mozno hej.mozno by na mna kaslali este viac
tiez si hovorim,ze som proste mala smolu,ale riskovat to druhy krat uz nebudem

katavinka • 42tt • Dnes o 18:32
Mne prišlo zbytočné zajednávať si lekára, manžel bol pri mne, všetky sestričky v pohode a lekárka vlastne prišla ku mne až na samotný pôrod, čo bolo asi 5min., čiže skutočne by to boli pre mňa vyhodené peniaze.

zabka1003 • 1d • Dnes o 18:51
Ved to je to celé, že to závisí od toho, kto má aký pôrod..
ked niekto príde a ide rovno rodiť, je to veru zbytočné..
ale ked sa niekto dlho trápi tak rozmýšľa inak..
a to je to že nikto nevie čo ho čaká

katavinka • 42tt • Dnes o 19:31
zabka1003: nemyslela som tým, že som bola na sále dokopy 10min., tiež som sa pekne potrápila, ale celý čas okolo mňa behali iba sestričky, tie ma kontrolovali a pod., dr. bola až na ten samotný pôrod.

kacka.va • 1d • Dnes o 21:00
já taky rodila 22 hodin a pochybuju, že kdyby tam byl můj doktor, že mi nějak pomůže . A hlavně, to že mám dobrého doktora nezaručuje, jaký by byl při porodu. toť můj názor

majula009 • 1d • Dnes o 21:03
Ja som mala svojoho doktora zaplateneho, a neviem si predstavit ako by som rodila bez neho pri tých komplikáciach ktore nastali, urcite ba ma nechali trapit tak ako ine baby nechaju a nakoniec by som skoncila kliestami..takze ja som velmi rada ze som mala svojho lekara ktory vcas zasiahol.

luciaakubko • 1d • Dnes o 21:06
zabka, ja by som zasla za porodnou asistentkou, ked sa rozhodnes nevolat konkretneho doktora a nechat to na nahodu.mne velmi pomohla. co sa tyka tych nitrianskych doktorov- obert, kovac(ten ordinuje v jelenci a je naozaj velmi dobry a ludsky), lajtman.ono chvalia aj kellnera a urbana, no ti predtym menovani maju omnoho viac skusenosti. mladi si este len robia atestiaciu.

luciaakubko • 1d • Dnes o 21:08
boze, mne uz to opat nemysli nie zabka, zajo aj ked obe zvieratka su mi velmi sympaticke

brisilda
21. okt 2009

Kocky ak mozem tak aj ja by som sem napisala svoj nezor .Pred 6 rokmi som porodila syna a kedze to bol moj 1 porod tak som nic nechcela nechavat na nahodu a zajednala si doktora presnejsie to bol primar .V case mojho porodu mal sluzbu co bolo dobre lebo som ho aspon nemusela zhanat no a poviem vam, ze som s nim nebola vobec spokojna tak ako ma odrodil on ma mohol odrodit ktorykolvek iny doktor skor si myslim, ze vacsinu prace odviedla sestricka ktora primne bola cely cas a venovala sa mi na 100% on len prisiel na poslednu chvilu vybral maleho zasil ma a bol koniec cize stravil primne max. 30 minut.kdezto sestricka bola primne cely cas 🙂
A ako to nakoniec cele dopadlo ? po tyzdni som sa tam vracala so silnym krvacanim , pretoze pan doktorko sa tak ponahlal , ze kusok placenty vomne nechal ja viem stava sa to casto ale pokial viem tak je to velmi nebezpecne a ze sa to stalo pri primarovi? tak to ma dost zarazilo ! A to nevravim o tom, ze si za to dal karsne zaplatit.Cize moj nazor je taky, ze radsej si zajednam k porodu asistentku ako lekara tak ci tak lekar ktory ma sluzbu vas musi odrodit a tazko povedat ktory z nich je dobry lebo podla mna su vsetci profici a to, ze sa obcas najde rodicka ktora s tym alebo s hentym neni spokojna tak bohuzil stava sa 😒 cze drzim vam place a podla mna sa korunky daju aj lepsie vyuzit ako za lekara ktory je za svoju pracu plateny

danu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
30. nov 2009

filipka21 • 1d • Dnes o 10:47
Ahojte budúce maminky.Počas môjho tehotenstva išla všetko ako má ísť až raz ráno som sa zobudila išla som do práce a tam som okolo 10hod. odpadla.Hned nastala velká panika až ma prijali na materno-fetalne oddelenie.Spravili mi vyšetrenia a verdig znel tehotenská cukrovka.Zobrala som to dobre ved nič iné mi ani nezostávalo môj problém bol v tom že som mala veľmi nízky cukor preto som odpadla.Ked ma pustili domov chodila som častejšie na kontrolu a ešte aj do dia ordinácie. ☹ No idem už k veci 😝 Ked má žena teh.cukrovku nesmie sa prenášať.Dieťa sa musí narodiť presne do termínu.Ked som začala chodiť posledný mesiac do porodnice išla som na rizikovú poradňu.Dostal ma jedeň nemenovaný lekár a ten mi povedal že čo sa bojím ved dieťa sa narodí a on nič nebude robiť ked to nebude do termínu.Bola som nahnevaná 😠 a cestou domov sa mi objavilo plno myslienok čo ak sa niečo stane.Došla som domov a povedala to rodine všetci že to nemôžem nechať tak a hned som si začala vybavovať lekára 2týždne pred pôrodom.Priznám sa nechcela som najprv je to dosť drahé,ale ked som sa bála čo sa môže všetko stať.Poviem vám vybrala som si lekára a ten hned mi robil vyšetrenia a povedal že malý je dosť velký a týždňa musí íšť von.V utorok 20.1.09 ma prijal a 21.1.09 sa Filipko narodil.Hned konal nenechal ma vôbec čakať a poviem vám že malý mal 3770g a bol omotaný šnurov.Len toľko že bohvie ako by to inak dopadlo.A zaplatiť sa ozaj oplatí.Nič nieje vzácnejšie ako život nášho dieťaťa. 🙂

sofia27 • 1d • Dnes o 11:39
ahoj, to je super ze to dobre dopadlo, bola si prezierava. ja si tiez myslim ze zaplatit lekara sa oplati. az potom na tebe niekomu zalezi. kamaratka rodila na antolskej akutnym cisarskym, nechali ju trapit aj ked si zaplatila epi, ked porod nepostupoval, epi nechali dozniet, no nehumanne proste. a to nehovorim ze tej epi sa musela doprosovat a setry na nu kaslali. ani nevedela ako sa volal porodnik. vedla nej lezala baba, zaplateny doktor, dohodnuty cisarak, krasna mimi jazva a este ju bol tri krat pozriet. ja som mala stastie v spisskej ze tam bol dobry doktor, ale ak budem nabuduce rodit v ba tiez si ho urcite zaplatim. za zivot dietatka a pekny porod to stoji.

filipka21 • 1d • Dnes o 12:21
niektoré mamini tvrdia že to tak není,ale bohužiaľ je to tak v dnešnej dobe ked si nezaplatíš nemáš nie vždy to tak musí byť,ale je to tak väčšinou.Mám tiež kamaratky čo nemali zaplatené a hrozné jedna moja naj kamarátka skoro zomrela,lebo kašlali na ňu.O mňa sa tiež staral ako o bavlnku dohodli sme sa na termín a ked bolo po porode ešte chodil aj za mnou. 🙂

brisilda • 1d, 18tt • Dnes o 13:22
no kocky ja ma zase negativne skusenosti lekara som si pred 6 rokmi zajednala dokonca to bol vtedajsi pan pripar 😉 myslela som si ze budem v tych najlepsich rukach no opak bol pravdou 😖 pocas mojich kontrakcii bola somnou sestricka mala som dohodnutu epiduralku a ked som to povedala doktorovi ktory mal v tom case aj sluzbu tak mi povedal ze oni anesteziologa nemaju ze si ho mam obvolat sama no chapete to? a to som uz mala kontrakcie v plnom prude lebo na zaciatku mi povedal ze je este skoro davat epiduralku vraj mi da vediet kedy si mam zavolat anesteziologa .samozrejme dal mi vediet na poslednu chvilu anesteziologovi som sa nemohla dovolat a tak moja svokra o pol jednej rano mu musela volat na pevnu linku.Moj porodnik ktoremu som zaplatila nekrestanske peniaze ma len odrodil na poslednu chvilu, epiduralka nezabrala lebo nestihla v tej rychlosti a po zasiti sa pan primar neracil ani ukazat ! no a po tyzdni som sa tam vracala lebo som musela podstupit kyretaz cize fakt ukazkove jednanie za ktore som si v tom case zaplatila 6000 sk a to bol primne maximalne 30 min. N druhej strane anesteziologovi som nedala ani korunu a jeho pristup kumne bol ukazkovi ked priseil na salu tak sa mi ospravedlnoval, ze mobil si zabudol v praci napichal ma ani som nevedela kedy a cely cas bol primne po porode zamnou este 2 krat prisiel ci je vsetko OK takze niekedy sa neoplati ani zaplatit lebo neviete na koho narazite a dobry lekar si svoju pracu odvedie tak ci tak bez ohladu na to ci mu zaplatite lebo on ma za vas zodpovednost a tak isto dostava svoj plat

brisilda • 1d, 18tt • Dnes o 13:25
cize moj nazor lekara si neplatte!!!

mitinka • 1d, 32tt • Dnes o 13:52
Ahojte ja sa chcem pridať,tiež mám skúsenosť,len narozdiel od Vas som mala všetko ,,vybavene" ale to je iné.Ja by som peniaze dala až po porode.Zajednat si lekara,on si sam peniaze nevypyta a ked bude porod hotovy a budem spokojna tak až potom dat do obalky,... Moj názor.Ved vy tiež peniaze v praci nedostanete vopred?!!Skor na začiatok priniest nejakú flašu a bombonieru raz,dva krat a same uvidite aky bol prístup atd,... 😒

renatkas • 28tt • Dnes o 13:57
mitinka a tie peniaze sa neplatia priamo pri zazmluvneni?

bibulienka • 1d • Dnes o 17:21
ahojte, ja som mala zazmluvneneho mojho gynekologa ktoreho dobre poznam...staral sa o mna cele tehotenstvo, bol pri mne pocas celeho porodu aj pocas prvej doby... a chodil za mnou aj na sestonedelie...porod bol super, v pohode cely cas... ja som bola velmi spokojna. Podla mna to ako sa k vam zazmluvneny lekar sprava zavisi od toho ako dlho ho poznate, neviem ci by som si zazmluvnila lekara ktoreho vobec nepoznam...ja som pri porode chcela mat cloveka ktoremu mozem doverovat.

filipka21 • 1d • Dnes o 17:44
Ja som zohnala gynekologa po svokrinej kamaratke.Bol ozaj super a ked budem mat niekedy 2 tak tiez si zaplatim jeho.Ked tam este bude 🙂

lovula • 1d • Dnes o 17:56
ja som mala Dr. zaplateného a bola som maximálne spokojná. Zaplatila som si ho hlavne pre ten pocit istoty. Aj napriek bolestiam som bola pokojná a myslím si, že pri pôrode je psychika naozaj dôležitá. Takže zaplatiť Dr. len kvôli tomu pocitu istoty a kľudu sa to oplatí a určite by som si zaplatila Dr. znova

manika77 • 1d • Dnes o 19:20
ahojte urcite sa oplati zaplatit si lekara...ja som mala tiez a bol to super pristup...a urcite by som nechcela ist rodit k dakomu kto ma nepozna..a nikdy ma nevidel...takze ja som za 😎

mirulienka • 1d, 38tt • Dnes o 19:39
ja si myslim, ze vela zalezi na pristupe ako-takom kazdeho lekara. ak je lekar "normalny", tak vas odrodi aj bez zazmluvnenia a bez problemov. ak nie je "normalny", tak si ho mozete aj zazmluvnit a mozete dopadnut zle... ja som prve rodila pre 5 rokmi a pristup lekara bol uzasny pri porode, znama si zaplatila (vtedy este nacierno) a panko sa vobec neunuval prist... dalsia znama si teraz zazmluvnila a dopadla tak, ze odvtedy stale place a lutuje tie vyhodene peniaze, ale horsie je to s nasledkami daneho porodu.... nebudem to tu popisovat, ale utvrdila som sa v tom, ze ak to nema byt lekar, ktory ma pozna alebo mi ho niekto dohodi po znamosti (lebo myslim, ze vtedy je pristup iny), tak vylucujem platenie lekara k porodu. pre mna zaplateny lekar absolutne neznamena POCIT ISTOTY!!!

katren • 40tt • Dnes o 19:45
Sorry kocky, ale vsade sa stazujeme na korupciu, podplacanie a tu sa tym este aj chvalite 😖 , nejako mi to nejde do hlavy.... 😒

renatkas • 28tt • Dnes o 19:52
katren preco by to bolo podplacanie, nemocnice maju oficialne stanoveny cennik na to, toto nie je o strcenie obalky aby to nikto nevidel 😉
ked chces specialny pristup a lekara ktoreho si zvolis sama a pride aj vo svojom sukromnom volne, tak si za to proste priplatis oficialnou cestou - zazmluvnenim.

manika77 • 1d • Dnes o 19:55
katren keby bol tvoj muz gyndos tiez by si chcela aby to mal aspon zaplatene ked uz furt odbieha z domu..

januska191 • 1d • Dnes o 19:55
katren bohuzial v nasom state to tak je! ked ti doktori zarabaju minimum a tolko hodin musia robit ani sa im niektorym necudujem.. samozrejme by mal kazdy odrodit tip top, ale z pocutia a zo skusenosti inych vieme, ze to tak nie je. aj ja som mala zazmluvneneho dr. a nelutujem, tiez akutny cisarsky, staral sa o mna a keby tam niekto bol co nema chut a zaujem nechcem si predstavit ako by to dopadlo. ja ti naozaj prajem aby si natrafila na dobreho doktora.. a stojim si zatym ze som mu dala peniaze a nelutujem to a nikdy nebudem a urobim to znova!

evitkamalicka • 1d, snž • Dnes o 19:57
ja som lekara zazmluvneneho nemala, ani som nikomu nic nedala a bola som nad mieru spokojna a nikdy ani peniaze nedam

manika77 • 1d • Dnes o 20:01
mimochodom po porode sa o mna lekar staral uplne uzasne kazdy den chodil zamnou a to sme tam boli devat dni...

katren • 40tt • Dnes o 20:10
manika, ja viem, co to je, ked stale odbieha z domu a to ani nemusi byt gyndos....a tiez mu nikto nic navyse nezaplati 😒

manika77 • 1d • Dnes o 20:13
noo tak mu navrhni ze ked uz neni doma nech to ma aspon platene 😅

ericica
30. nov 2009

tak ja som lekara zajednaneho mala peniaze sme mu dali az po porode a bolo to urcite 100% ...teraz nas to caka znova a jednoznacne si ho zajednam 😉 🙂 🙂 chcem mat ten pocit istoty ako pri malej ze bol pri mne niekto kto pozna moj zdravotny stav..(mimochodom je to moj gyn.) 😉

jaanna
1. dec 2009

rozhodne ano - pre pocit istoty že sa o Vás niekdo postará a nenechajú Vás ležať v nemocnici s pôrodnými bolesťami alebo s odtečenou plodovou vodou len tak - pretože sa zrovna službukonajúcemu nebude chcieť

juliagregor
1. dec 2009

rozhodne nie - ja som si lekára nezazmluvnila ani pri jednom pôrode a vždy sa o mňa ukážkovo postarali. Práve naopak, ženy, ktoré mali lekára dohodnutého tam čakali, kým príde a mi ostatné sme veselo rodili. 🙂

lante
2. dec 2009

V mojom prípade rozhodne áno. Môje tehotenstvá sa vždy musia ukončiť cisárskym.kvôli predchádzajúcej operácií na maternici, takže som chcela, aby to robil niekto komu verím a kto pozná môj zdravotný stav. Takže som rodila oba razy u môjho gynekológa, kt. je zároveň aj pôrodníkom.

brisilda
2. dec 2009

kocky a stretli ste sa uz s tym, ze pri vasom porode boli aj studenti?(praktikanti) ? moze si rodicka vobec dovolit odmietnut aby mala pri porode obecenstvo? vIem , ze mne robilo problem ked sa okolo mna nazhromazdovalo 10 ludi 😠 v case ked maly uz isiel na svet ako keby sa divali na babkove divadlo moj nazor je ze zena by v takom okamihu mala mat sukromie to potom mozeme rodit vo vykladoch nakupnych centier.co sa tyka zajednavania lekara ja som proti no uz zvazujem ze si predsalen niekoho zajednam ☹ strach je strach a mam to potom lutovat tak to radsej obetujem tych par stovak

brisilda
2. dec 2009

ale aj to len zo strachu aby som nenatrafila na dakeho novacika ktory nema skusenosti 😖 no pokial budem rodit cezden tak asi si doktora nezavolam a necham to na osud

certica
2. dec 2009

brisilda, samozrejme, ze mozes odmietnut pritomnost medikov

k.ate
4. dec 2009

já nikoho takhle domluvenýho neměla, ale zpětně to vnímám jako chybu, příště, pokud budu mít možnost si určitě doktora domluvím předem, protože přístup doktorky (a i PA) u mýho porodu byl nic moc... A tímhle odpovím i brisildě, já byla ráda, že u mýho porodu byla kromě doktorky a PA i holčina, která teprv na PA studovala... Ta byla z nich všech nejvíc v pohodě, opravdu se do mě vcítila a ve správnou chvilku mě dokázala podpořit a uklidnit... Nevím, jak bych to vnímala, kdyby tam na mě koukalo 10 lidí, ale přítomnost téhle holčiny mi vůbec nevadila spíš naopak díky ní máme s manžou na porod i hezký vzpomínky a nepřebil to až tolik pocit z protivnýho personálu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre