Zazmluvniť si lekára pred pôrodom? Dať niečo sestre?

zrzulka
26. okt 2007

chcela by som vediet len vas nazor. Bola som za to ze si ho zazmluvnim ale v poslednej dobe ma kazdy od toho odhovara, ze je to zbytocne, ze nemusi prist a odrodi ma niekto iny. tak teraz nad tym rozmyslam ci to ma vyznam alebo nie.
A este ma zaujima ze ci ste "davali" nieco aj sestrickam na oddeleni. ja som nikdy nikomu nic nedavala tak ani neviem akym sposobom sa to robi:(

tessa
26. okt 2007

Mozno to je blbe...ale keby som mala znamosti aj ja, tak ani sekundu nevaham, a v tomto pripade to urcite vyuzijem 😉
No hold, znamosti nemam, musim si lekara cvaknut... 😖

vladkaz1
26. okt 2007

Jasne ono to tak funguje.

zrzulka
autor
26. okt 2007

tessa a kde si rodila? ja sa chystam na antolskej rodit a ako tak pozeram december je tiez dost silny mesiac🙂

tessa
26. okt 2007

zrzulka, antolska je asi v poho.. Ja som rodila v Ruzinove.. 😉

ajka0077
26. okt 2007

Baby a kedy je ten ,,správny čas" na zamluvenie dokiho??? 😒

tessa
26. okt 2007

ajka, v 31tt, uz je urcite ten spravny cas 😉

ajka0077
26. okt 2007

Díky za info 🙂

julova
26. okt 2007

ajka - podla mna staci, ked nastupis na matersku 😉...a ked budes chodit uz do porodnice do poradne 😉...mame skoro rovnaky termin...ja este stale vaham nad zazmluvnenim...tak uvidim, ci si vyberiem potom v nemocnici kam budem chodit do poradne...lebo moja gynekologicka nie je porodnicka...takz ak uz vies koho, tak mozes aj teraz, ale ani v tom 34-36 tt este nebude neskoro 😉

tessa
26. okt 2007

julova,
nie vsade to tak je, ze staci v 34tt-36tt, uz to niekde moze byt neskoro... Napr. v Ruzinove to este musi prejst schvalenim a niekedy im to trva aj mesiac, ked na to nemaju cas..Tot rada mojej lekarky... 😉

julova
26. okt 2007

tessa - a nie je to tak len v pripade, ked chces Dr., ktory nie je v danej nemocnici "doma" ? 😕 ...som myslela, ze tak...ale asi mas pravdu, vsade je to inak...moja kolegyna rodila na Antolskej a este ked chodila do poradne predporodnej tak az pri nejakej tretej poradni sa rozhodla, ze si toho Dr. zazmluvni, cize asi v 35 tt...ale fakt ze je to individualne asi...treba sa proste informovat v konkretnej nemocnici.. 😉

certica
26. okt 2007

zrzulka a u koho chces rodit?

tessa
26. okt 2007

julova,
mam lekarku, ktora je tam "domacou" lekarkou... 😉
Pri prvom porode, som nemala nikoho, ale ked tam nik nemal z lekarov na mna cas, lebo kazdy mal svoje pacientky a ani vysetrit ma nebol cas,lebo platiace pacientky maju prednost 😠 Tak som tam zastavila jednu lekarku a chcela som sa s nou dohodnut na zmluve (bolo to v zufalstve) a ona suhlasila, ale povedala mi, ze by to nebolo uz mozne, lebo to musi prejst aj schvalenim nemocnice a to vraj trva niekedy aj mesiac... 😖

julova
26. okt 2007

tessa - fiiiha...tak to je sila...tak teraz neviem co...lebo este nepoznam "svojho" porodnika a ci naberiem k nemu doveru mesiac pred porodom...no uvidime 😖...

tessa
26. okt 2007

Ved to, ze si cvaknes lekara, ktoreho ani nepoznas... 😖 Toho som sa bala aj ja...
Ale teraz sa na to pozeram z pohladu, ze radsej niekoho ako nikoho... 🤐

julova
26. okt 2007

ale da sa na to pozriet aj tak,ze radsej nikoho ako hocikoho... 🤐

andreafa
26. okt 2007

moj nazor - ak su financie tak ANO!!! ja som toho mojho poznala, sprevadzal ma celych 9 mesiacov na rizikaci a ineho by som si nevedela ani predstavit. Maximalne som mu doverovala a je pravdou, ze sa o mna starali aj sestricky nadstandardne... i ked by sa mali v kazdom pripade o kazdeho tak starat, ale bohuzial to u nas tak nie je.

tessa
26. okt 2007

julova, ver mi, ze v Ruzinove radsej niekoho ako nikoho...Nechcela som to sem pisat...ale.. tym, ze nemal ani 1 lekar cas ma ani len prezriet, ci uz nahodou nie som viac otvorena a sestricky zase nemali cas ma ani dat na monitor, ked som tam uz v zufalstve plakala, ze nepocujem ozvy babetka...

Kazda, ktora mala svojho lekara, mala omnoho viac pozornosti, sestricky lietali okolo nej, lebo lekar im daval rozkazy...ale ja...stale len dookola, vydrzte este chvilu, lekari rodia, a nema vas kto prezriet... ☹ az bolo neskoro a ujal sa ma lekar, ktory si tam bol len pre papiere zabudnute, vobec nemal sluzbu, a vysetril ma.. Nasledovala okamzita sekcia, kde uz aj sestricky, ktore nemali cas, zacali lietat a to som len z vysetrovne isla a uz stal nastupeny tim pred operackou a kricali RYCHLO NA SAL... 😕
Maly sa narodil v hodine "12tej", mal obtocenu pupocnu snuru kolo krku, preto uz nebolo pocut ozvy maleho..museli ho ozivovat.. ☹ ☹
Tak toto neprajem ani jednej zazit...a to len preto, ze som nemala vlastneho lekara, ktory by mal na mna cas ma vysetrit, ked som uz vedela, ze necitim pohyby... ☹

andreafa
26. okt 2007

vsetkym sestrickam doniesol malej tato "vsimne"... a aj podla toho sa spravali. mohol dojst aj mimo navstevnych hodin, malicku nam kedykolvek doniesli, len my sme mali vrchnu sestru velmi dobru znamu, inak sa to standardne nerobi. a ja teraz dufam, ze nikomu v danej nemocnici nezavrim 😖
a moj doktor chodil kazdy den za mnou, staral sa a to uplne perfektne a po cisaraku nas pustili na stvrty den. paradicka ako vysita. a zaplatili sme az pri odchode z nemocnice..

julova
26. okt 2007

tessa ☹ ...tak to teda musel byt neprijemny zazitok ☹ a po takej skusenosti je to pochopitelne...esteze je drobcek v poriadku 😔 ....kam sme to dospeli, ze sa praca robi hlavne za peniaze a nie aj preto, ze ma svoju pracu clovek predovsetkym rad....

andreafa
26. okt 2007

tessa aj som som rodila v Ruzinove a nemozem krive slovo povedat... samozrejme, ze som mala zaplateneho doktora... to co si ty prezivala, si ani neviem predstavit, a vdaka bohu je Martinko v poriadku!!!

tessa
26. okt 2007

Keby som to nezazila na vlastnej kozi, tak tak nezmyslam...ale, radsej tam tych 7 litrov,ci kolko sa teraz plati niekomu, ako vobec nikomu a znovu toto prezit v pripade, ze zase bude plodny mesiac ako vtedy... 😖

tessa
26. okt 2007

andrejka, je to tak...Dnes som uz mudrejsia a mam doktorku, ku ktorej chodim uz teraz a hned ako som k nej dosla 1x, som jej povedala, ze ju chcem mat aj pri porode 😉
Matko mal nasledkom ozivovania zle pecenove testy, ale je to velky bojovnik a neuveritelne sa mu za 2 dni zlepsili, takze aj ja som mohla ist po cisaraku na 4.den domov 😉

andreafa
26. okt 2007

tessa, plodne mesiace su tusim furt 🙂 v den, ked sa mala narodila bolo od 8.00 rana do 13.tej na obed presne 17 porodov!! ja som mala cisarak "objednany" na osmu rano a aj napriek zazmluvnenemu dokimu ma brali o 12,30 hod. teraz je nejake plodne obdobie 😀 drzkame aj s Karolinkou palceky 😵 i ked mas este casuuuuuuuuu..... a ku ktorej dokine teraz chodis? je z Ruzinova?

tessa
26. okt 2007

jj, ale ma ambulanciu v Senci..chodim k Otapkovej, kedysi Vlckovej. Bola velmi super, ked som tam bola, vysetrovala velmi fajn, tak som k nej teraz zacala chodit ako som tehu. A zatial som velmi spokojna, dokonca sme susedy 😉

ajuskamimi
26. okt 2007

ja som tiez mala zazmluvneneho lekara a kebyze rodim niekedy este raz, tak to urobim tak isto. Najprv som si ho sice zazmluvnila z dovodu, ze na Antolskej malovali a brali iba zmluvne, no po chvili ma tato myslienka opustila a bola som rada, ze pri mne bude lekar a clovek, ktory ma viedol cele tehu /bol mojim gynekologom od zaciatku/, ktory vie co a ako je so mnou, ktoreho poznam a mozem mu plne doverovat. A nelutujem. Ono zo zaciatku sa mi to zdalo moc penazi, lebo predsa len kupili sme byt, cize uverov mame dost, do toho miminko, ktore tiez predstavuje nejake tie vydaje a teda 7000 nie je mala suma, ale nebanujem a urobila by som tak znova. Staral sa o mna nielen pred porodom, ale aj po porode, takze ja som bola maximalne spokojna 😉

verulka
26. okt 2007

baby, ja si urcite dr zazmluvnim, je to pre moj dobry pocit 😉 predtym som mala znameho ,ale teraz idem rodit k inej...Kedze sa to KONECNE da oficialne, tak je to v pohode. A to mam za sebou tri uzasne rychle a nekomplikovane porody. Ja si potrebujem byt ista, ze som niekoho pacientka 😉 takze ja sito zazmluvnim 😉

megie
26. okt 2007

ja nemám a ani mať nebudem. Lebo moju gynekologičku ani moc nechcem a tá "rodí" v ružinove a ja som na antolskej a tu, čo ma tento doktor, ku ktorému teraz chodím uvidí asi 4-5x v živote k pôrodu nepotrebujem. Takže asi tak... Ak by som mala na antolskej nejakého dobrého doktora ku ktorému by som už istý čas chodila, tak to má podla mňa význam,..ale v mojom prípade nie. 🙂 Jediné, čo si zaplatím, je epidural. 🙂

certica
26. okt 2007

megie, ja som aj preto chodila k porodnikovi ovela skor, ako len posledny mesiac, dva.. aby som ho mala moznost a cas spoznat. v tom case este zmluvy neboli, teraz je to oficialne a ja uz si teraz tiez neviem predstavit chodit k niekomu inemu

certica
26. okt 2007

mimochodom, uz tu niekde takato tema lietala, len ju neviem najst

megie
26. okt 2007

no, pri druhom si dám na tomto možno viac záležať...ved uvidím, aké budú dojmy z pôrodu "bez zmluvy", ale bude s nami tatik, tak hadam budú na mňa milší 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre