Zlá skúsenosť s detskými lekármi

emily85
8. feb 2007

Ahojte všetci, dúfam, že sa nikomu nič podobné nestalo, ale chcem sa opýtať, ako by ste reagovali na mojom mieste. 23. septembra sa nám konečne narodil náš vytúžený synček. Všetko bolo v poriadku, po trojtýždňovom snažení o kojenie sme museli prejsť na umelé mliečko. 6. novembra mi malý vyvracal celé mliečko, ostal strašne bledý, tak sme sa vybrali k našmu detskému lekárovi. Ten povedal, že pravdepodobne pri vracaní niečo vdýchol späť a poslal nás na vyšetrenie do nemocnine a na rengén priedešiek. Keď sme prišli do nemocnice na detské oddelenie, doktorka ho išla rúrkovať, len nechápem prečo, keď bol pokakaný. Pri rúrkovaní jej vystriklo trocha krvičky. Po tomto nás poslali na rengén bruška. Keď sme prišli z rengénu, malého nám zobrali, nechali nás čakať na chodbe oddelenia, po hodine som sa išla opýtať čo sa deje a sestrička nás vyhodila von z oddelenia. Po dlhých troch hodinách prišla za nami lekárka, že malý je v kritickom stave a treba ho previesť do Bratislavy na Kramáre. Povedala, že nevedia, či to prežioje a rozkričala sa na nás, že odkedy je v takomto stave a že ho vezú na ARO a musia ho operovať, pretože má v brušku zauzlené črevá a hnijú mu.Bola na nás odmeraná, čakali sme na sanitku, keďže to bola detská z inkubátorom pre tie najhoršie prípady nemohli sme ist s nimi, tak sme išli autom.Ke´ˇd malého doviezli na Kramáre na ARO, tak asi za pol hodiny vyšla lekáreka s tým, ťe malý ma všetko v poriadku a nemá dôvod ho nechať na ARO, to už urobili aj sono bruška. V noci nás previezli na detskú chirurgiu, kde sme boli asi 5 dní, medzitým sme však podstúpili rôzne vyšetrenia, ako rengén bruška, sono bruška 2x, očne pozadie, EEG, sono mozočku, neurologické vyšetrenie, rôzne odberi. všetko bolo v poriadku. Najhoršie na tom bolo, že v tej predchádzajúcej nemocnici mu dopichali celú hlavičku, ručičky a i bruško. Najhoršie na tom bolo, že keď zistili, že sa zmýlili, dodatočne dali info do Bratislavy, že malý mal úraz bruška, to bol už vrchol!!!

bambusko
16. júl 2008

maminasr, staznost podaj na komisiu pre zdravornictvo na vuc, myslim, ze si tn kraj, nie? adresu mas v tom linku, co som ti dala, klikni vpravo hore na kontakt. vecne a strucne opis problem, datumy, ake boli tazkosti, postup lekarky, k tomu priloz kopie dokumentacie zo zdravotnej karty a doloz kopie aj od tych lekarov, co vas nakoniec vyliecili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre