Zmena doktora počas tehotenstva

marekmmm
3. máj 2017

Dobrý deň,
prepáčte mi prosím, že Vás tu takto otravujem, ale s priateľkou si už nevieme rady. Žijeme spolu už asi druhý rok a začiatkom februára sme zistili, že čakáme bábo :D. Priateľka následne po dohode so svojim Dr. (pred tým žila v inom meste) si našla pani doktorku v našom bydlisku. Z počiatku bolo všetko fajn, ale asi v polovici prvého trimestra nám oznámili nejaké komplikácie v krvi maminky. Posielali jej krv na rozbor do BB a keď prišli po neskutočne dlhých 2 týždňoch výsledky, tak pani Dr. na otázku maminky, čo sa vlastne deje jej Dr. povedala, že čo sa zaujíma keď sa v tom aj tak nevyzná, že aby jej verila, lebo ona je jej lekár a že ona jej nič vysvetľovať nemusí...
To nás samozrejme nahnevalo, tak sme sa rozhodli zmeniť Dr. problém ale nastal, keď sme od Dr. chceli kartu, že ona nám ju nedá, že po podpise zmluvy musíme byť u nej minimálne pol roka, a skôr nás nepustí. Dokonca bola priateľka aj upozornená, že ak neprestane takto vyhutovať, že ju odpíše z PNky....
Nemáte prosím Vás dámy nejaké skúsenosti, alebo poznatky, ktoré by nám pomohli?
Za odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem

evitka83
3. máj 2017

@marekmmm ist k inemu gynekologovi, podpisat s nim zmluvu a on posle ziadost k povodnej gyn o dokumentaciu. Co sa tyka PN, doktorka ju nemoze len tak zrusit. Minimalne by musela mat podpisany papier od pacientky v dany den vysetrenia. Resp ja pri kazdej navsteve gyn podpisujem papier, ze suhlasim s navrhovanou liecbou, bola som poucena a bla bla..okrem toho novy lekar vam vysvetli ako je to s pn ked vramci toho menite lekara. Vasu lekarku by som kopla do prdele

nanervy_2
3. máj 2017

No porušuje zakon jedna radost. Informovaný suhlas jej nic nehovorí?
Dohodla by som si ineho doktora, ona mu kartu poslat musi.
V prípade ze by robila caviky, nech podpise dane vyhlásenie ze nemôže vydat kartu a preco odmieta informovať.
Plus na stranke uradu " dohľad nad zdravotnou starostlivosťou" je tlačivo na online vyplnenie pre podanie podnetu na postup lekara.
Kym ludia nezacnu nieco s takymi lekármi robit bohuzial ich nik nezastaví

bergsta
3. máj 2017

Z clanku https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_post... vyplyva, ze tvrdenie lekarky ma oporu v zakone: "Zmeniť lekára môžete len po uplynutí 6 mesiacov po tom, čo ste podpísali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti."
Odporucam poziadat o vypis zo zdravotnej dokmentacie, resp. urobit si kopiu vysledkov a konzultovat aj s inym doktorom.

marekmmm
autor
3. máj 2017

Ale na spodku toho článku je:
"Dohoda o poskytovaní zdravotnej starostlivosti zaniká
po doručení písomného odstúpenia od dohody prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bolo doručené písomné odstúpenie od dohody.
Pri zmene poskytovateľa ambulantnej starostlivosti z dôvodu odstúpenia od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je poskytovateľ povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú dokumentáciu alebo jej rovnopis do siedmich dní od jej vyžiadania novému poskytovateľovi, s ktorým osoba uzatvorila dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivost....
Čiže ak jej to písomne doručíme, nemala by robiť problém?
Či som to len ja zle pochopil?

bergsta
3. máj 2017

@marekmmm
Ano, to je pravna uprava - sposob, ako oficialne a podla zakona vypovedat zmluvu a kedy teda zmluvny vztah konci (nie je tam napr. dlhsia vypovedna lehota).
Zaroven vsak musi byt splnena podmienka, ze trvanie zmluvy bolo min. 6 mesiacov. V podstate mozete dat vypoved uz teraz, ale ukoncenie zmluvy bude az po 6 mesiacoch od datumu, kedy partnerka dohodu o poskytovani starostlivosti podpisovala.

bergsta
3. máj 2017

@marekmmm
Ak potrebujete istotu, kontaktujte infolinku poistovne ohladom moznosti v pripade nespokojnosti s poskytovanim sluzieb a moznostou okamzitej vypovede.

marekmmm
autor
3. máj 2017

A nie je to smutné, že to takto funguje???
Každopádne Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.
pekný deň

mishicca
3. máj 2017

No veru tehotne pacientky si neradi vymienaju...urcite preto vam robi naschvaly lebo ma za nu body. Tehotne su najlepsi biznis. Bola som pri tom ako to jedna sestricka vysvetlovala jednej mamicke, ked k nim chcela prestupit od ineho gynekologa... ale urcite to vysvetlite novemu gyn. nech vam poradi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre