Zmena obvodného lekára. Je s tým problém?

asitka
11. sep 2008

ahojte, chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosť so zmenou obvodného lekára, pretože ste s ním nespokojná??? Pretože ja som mala predtým obvoďáčku takú staršiu pani a fakt si myslím, že bola veľmi dobrá, ale šla do dôchodku a po nej to prebral taký mladý lekár. Ja síce k dr.moc chodiť nemusím, ale keď už tam idem, tak čakám aj nejakú pomoc. Počas tehotenstva som mala zápal priedušiek...trápila som sa s ním skoro mesiac, mala som také záchvaty kašla, že som niekedy ani moč neudražala, no a môj "nový obvoďák" mi povedal, síce máte zápal priedušiek, ale kúpte si homeopatiká, ste tehotná, ja vám nič nepredpíšem....a to je len jedno z mála, čo som si u neho zažila, preto chcem zmeniť obvoďáka, spádovo patrím k inému (keďže sme sa sťahovali) a neviem, či mi tento nebude robiť problém pri odchode, petože chcem prejsť k lekárovi, čo má ambulanciu oproti a k nemu patrím aj spádovo......ani neviem, či mi dá hneď kartu, či ju dá až novému dr....či ako to je? Poradte prosíííím... 😒

kukona1
11. sep 2008

asitka vobec to neni problém...nemusíš sa bát..dnes je slobodná volba lekára...ja som tiež pred časom zmenila obvodnú síce z dovodu zmeny bydliska...ale ani sa ma nepýtala prečo a kam idem?...hoci mi bola sympatická musela som ,,ju vymenit,,...tiež som vobec k nej nechodila lebo som nikdy vážne problémy nemala..chrípky som prechodila a tak...ona ti vypíše papier že si u nej skončila a hned sa musíš nahlásit k novému...

asitka
autor
11. sep 2008

kukona...ja tiež idem k dr. raz za rok...či sa mi aj stalo...že, za dva roky som tam ani nebola...ale tento dr.ma fakt dojíííííma.... 😒 ako keby som bola nejaký hypochonder, tak nepoviem, že si už môže o mne myslieť všeličo...ale keby pozrel na dátumy mojich návštev, tak fakt pochopí, že tam idem len keď je už fakt veľmi zle....ináč nemám čas vysedávať po doktoroch....

asitka
autor
11. sep 2008

fakt žiadna z vás nemá skúsenosť? 😕

eva7780
11. sep 2008

ja mam podobny problem,ale menila som gynekologicku,a nic mi nepovedala,ale skor ako som od nej odisla,som si pohladala dobreho lekara

lefika
11. sep 2008

asitka, prebieha to asi tak, ze prides, povies, ze ides inde, nahlasis sa u noveho lekara a ten si pisomne vyziada tvoju kartu. ak mas stastie na lekara, da ti kartu orvno do ruky a tu akurat das novemu lekarovi. umoznit ti to v kazdom pripade musi: maximalne bude frflat, ale to ti moze byt jedno 😉

asitka
autor
11. sep 2008

eva7780 gynekologičku som aj ja musela...lebo som tu v žiline asi bola u najhoršej aká tu je...príklad...po tom, ako mi oznámila, že som tehotná, sa ma vzápätí spýtala, vypíšeme papier na potrat???? a ja nechápavo na ňu hladela .... mala som zlé výsledky krvy...a poslala ma na hematologiu...a keď som sa jej spýtala,čo to pre mňa znamená, tak mi povedala, že ona nevie a mám sa spýtať na hematologii....mala som kvasinky...strčila len do mňa prst...vytiahla...povedala...čosi tam máte....a ďalej to neriešila ...a to je tiež len pár z mnoho zážitkou u pani lekárky...tak si radšej dochádzam do rodného mesta...70 km....k pôvodnému gynekolovi...a viem, že je o mňa postarané....

lefika...mám len obavu, že ak sa ma bude pýtať, ku komu idem, aby nezúril, že len o ambulanciu oproti... ale tak ako som vedela gynekologičke povedať, že som s ňou nespokojná...hoc priam zúrila...tak to budem asi musieť povedať aj jemu...ak sa bude veľmi vypytovať.... 😒

jajka78
9. apr 2011

ahojte, neviete ako je to so zmenou odborneho lekara? dlhsie ako 6 mesiacov som chodila neurologovi ale vcera som bola u neurologicky o ktorej mi povedali ze je dobra, no ja som ten pocit pri navsteve nemala a radsej by som ostala pri starom neurologovi.
plati i tu pravidlo ze az po 6 mesiacoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre