Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mareka49
10. nov 2019

@lrnka ahoj, vsade je velmi vela clankov, co ano, co skor netreba.
Precitaj tri a sprav prienik☺
Neboj sa, vsetko dolezite isto mas a ak by ti nieco nebodaj chybalo, lekarne, ci zdravotnicke potreby byvaju casto v areali nemocnice. Partner abo mama odskocia.
Isto netahaj napriklad odsavacku mlieka, ak mozem poradit..
Ja som napriklad nevyuzila ani krabicu tampon do podprsenky, iba to zabralo kus z tasky😊
Ale to je individualne.
Neboj, nebudes odrezana od sveta, zaklad uz isto mas a ostatne su mozno uz len drobnosti pre lepsi vlastny pocit

evkamotka
10. nov 2019

Suhlasim. Mna to chytila 6t pred terminom, zhrnuli sme do kabely co nas narychlo napadlo a na druhy den muz doniesol vsetko co vyplavalo ze este treba. A fakt, ak si sa nad tym 5min zamyslela, uz ste mas vsetko aj kopec veci co nevyuzijes. Koluju v zoznamoch veci ako hroznovy, cukor, balzam na pery, odsavacka, dezodorant, casopis-nic z toho som za 3 tyzdne nepotrebovala. A mlieko sa ti tiez nespustí hodinu po porode, kebyze aj tampony do podprdy nemas, nic sa nedeje. Zaklad je slapky, kosela, uterak, hyg potreby.... Nic co by si sa nedocitala.
Tak ti poviem nuansy, bola som tam dlho tak mi chybal maly vankusik pod hlavu, fen, potravina z ktorej ma prehana-aby nebolo treba na wc tlacit. Druhy raz by som si vzala aj teplaky a domace tricko, ked pride navsteva. Je to sikovnejsie nez zupan

ukulela
10. nov 2019

Ak ťa budú chodiť pravidelne každý deň pozerať, tak napríklad neťahaj ani dva balíky vložiek, vezmi iba jeden alebo niekoľko kusov a na ďalší deň ti doniesu. Tak isto podložky, plienky pre bábo, či ďalšie veci. dôležité je aby muž doma vedel kde čo je a vedel ti to priniesť. Pôrodnice zvyknú mávať svoj zoznam. Alebo na poradniach s predpôrodnej príprave ho dajú. Ja z osobnej skúsenosti odporúčam určite popôrodné sieťované nohavičky, popôrodné vložky Chicco A namiesto uteráka odspodu obyčajné kuchynské utierky viacvrstvové. Po sprche iba trochu osušís a vyhodíš. Nezašpinís si uterák.

simona92101
10. nov 2019

Odporucam sa informovat v danej porodnici co treba,mne dali zoznam co pre mna aj pre male.kamaratka rodila v inom meste a zoznam mala o dost iny,niekde vyzaduju aj oblecenie pre babatko,inde obliekaju do vlastnych..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli